SZEX, SZERELEM

Tűz és eső a szerelemben

Szerző:
Szabó Anna
A tűz férfias, a víz pedig nőies elem. A két elem közötti egyensúly a kiegyensúlyozott, virágzó párkapcsolat alapfeltétele. A te kapcsolatod ilyen?

 

űHa túl sok víz van bennünk, túl érzelmesek és befelé fordulóak leszünk. Ha a tűz van túlsúlyban, olyan nagyon lobbanékonyak lehetünk, hogy a végén akár a kiégés fenyegethet. Vegyük most sorra a tűz és a víz elveit.


Tűz


A tűz elemet a férfias energiával hozzák összefüggésbe. A tűz a rombolás és az átalakítás erejét hordozza magában. Amikor egy fiatal emberről azt mondjuk, hogy forróvérű, olyan személyre gondolunk, aki tele van szenvedéllyel és sokszor dühvel, mely tulajdonságokat általában a férfi energiával azonosítunk. Egy feladat feltüzelhet bennünket. Ha változtatunk valamin, vagy erősen éreztetjük a jelenlétünket, azt mondhatjuk, hogy lángra lobbantottuk a világot. A fenti példák mellett az alábbi kifejezések is a tűz elemhez kapcsolódnak: tüzes temperamentum, égő vágy, fűtött vita, heves veszekedés, fellobban a régi láng, stb.


Víz


A víz elemet a női energiával hozzák összefüggésbe. A víz kevésbé aktív: a föld alakját felvéve folyik, ezért sokkal passzívabb. Amikor valakiben pislákol az erő, vagy a szenvedély, vagy nagyon legyengült, mondhatjuk rá, hogy olyan, mint a mosogatórongy, vagy, hogy lemosták a színről… Ha valakire azt mondjuk, hogy sodródik az árral, akkor arra gondolunk, hogy hiányzik belőle a tüzes ellenállás. Hagyományosan a tűz forró, a víz pedig hideg. Nem annyira arról van szó, hogy a női energia gyenge, hanem, hogy kevéssé aktív, és inkább elfogadó és befogadó.


Amikor a tűz a vízzel keveredik


Amikor e két elem találkozik, a víz kiolthatja, azaz elpusztíthatja a tüzet, a tűz pedig elpárologtathatja, ily módon eltávolíthatja a vizet. Ezen a szinten tehát a két erő ártalmas hatással van egymásra. Ezért nagyon finom egyensúly alakult ki közöttük. A legtöbb esetben a tüzes nő kiegyensúlyozza a víz hűvösségét, a víz pedig egyensúlyba hozza a tűz szárazságát, aminek köszönhetően mind a kettő növekedhet.


Ha felborul az egyensúly, akkor a belső felfordulást kivetítjük a kapcsolatainkra is. A lényeg az, hogy az örvénylés belülről indul el, és csak ezt követően vetítjük rá a világunkra. Párválasztásunk is a projekció része. Ha például nagyon tüzesek vagyunk, továbbá az irányító szerepében érezzük jól magunkat, akkor olyan valakit keresve törekszünk az egyensúlyra, aki vizes energiájú, és mondjuk szolgálatkész, passzív, és akinek nehezére esik a belső hajtóerejét követni. A másik tüze vagy vize vonz tehát minket, hogy kiegyensúlyozhassuk magunkat. És bár az egyensúlyunkat keressük a másikban, egyúttal folyamatosan bosszantani is fog pont azáltal, hogy másmilyen, mint mi. Ami kezdetben vonzott benne, az most taszít, és a helyzet iróniáját az adja, hogy pont mi hibáztatjuk őt most azért, hogy nem olyan, mint mi.

Vizes vagy nőies tulajdonságok

• Táplálás
• Gyengédség
• Nedvesség
• Intuíció
• Érzelem/érzés/szív
• Megadás/engedés
• Ösztönös megérzés
• Belégzés
• Baloldal
• Kerek vagy kecsesen hajló formák
• Passzivitás
• Hideg

A férfias vagy tüzes tulajdonságok aktívak és átalakító erejűek. Ide tartoznak az alábbiak:


• Teremtés
• Keménység
• Szárazság
• Logika
• Gondolkodás/fej
• Irányítás/szervezés
• Asszertivitás
• Kifejezés
• Kilégzés
• Jobb oldal
• Rúd, egyenes vonalak
• Aktivitás
• Meleg


Mindannyiunkban keveredik a két elem, és attól függően, hogy melyik dominál bennünk, a nemünktől függetlenül tüzes vagy vizes személyiségek lehetünk. Két vizes, megadó személyiség kapcsolata hamar kihűl, elszigetelődik, unalmassá válik. A felszínen látszólag minden rendben van, a felszín alatt mélyen futó ellenséges áramlatok azonban folyamatosan szabotálják a kapcsolatot és az igazi meghittség reményét.

A kapcsolat kezdetén előfordulhat, hogy a tüzes szenvedély és a vizes érzelmek között hintázunk. Éget bennünket a tűz, tele vagyunk energiával, élettel. Megadjuk magunkat a szenvedélynek, és sodródunk a szeretett személy által keltett árral. Ideiglenesen abban az illúzióban élünk, hogy egyek vagyunk. Idővel azonban fokozatosan újra szétválunk, és az Egy megint mi-re és ők-re hasad. Azok a tulajdonságok pedig, amelyek azt képviselik, amibe beleszerettünk, most a másik legkevésbé kívánatos vonásaivá válnak. Miért? Mert ezek a jellegek nagyon gyakran énünk árnyékos részében lakoznak, ahol nem igazán akarjuk elismerni őket. Akkor aztán megint a minket összekötő elemekbe kapaszkodva gyötörjük egymást. Ilyenkor két igény közé ékelődünk: meg akarjuk változtatni a másikat, és meg akarunk felelni az igényeinek. Ezáltal olyan kapcsolatban találjuk magunkat, amely igen csekély boldogsággal vagy intimitással kecsegtet hosszú távon.


Ha a férfias energiát fenyegetik, tűzzel/haraggal válaszol
A megfélemlített női energia vízzel/könnyekkel válaszol


Mivel a férfiak inkább tüzesek, a nők pedig vizesebbek, érthető, hogy a legtöbb nő miért sír, amikor mérges, a férfiak pedig általában miért lesznek dühösek, amikor félnek vagy szomorúak. A nők gyakran félnek kimutatni a bennük rejlő tüzet, a férfiak pedig a vizet. Ha egy férfiban sok a tűz, akkor túlzottan dominánssá és irányítóvá válik. Azoknál a nőknél és férfiaknál, akik elnyomják magukban az ellenpólusos érzelmeket, az elfojtott dolgok rejtetten jutnak kifejezésre, és a partnerükön jelennek meg, akit aztán a saját ellenségükként látnak majd maguk előtt.


Ami másokban nem tetszik, az ugyanaz, mint amit magunkban is a legkevésbé tudunk elviselni


Vegyük például az idősödő vénkisasszonyt, aki harsányan leszólja a megkérdőjelezhető erkölcsöket követő mai fiatal lányokat. Mi történik ilyenkor? Soha nem élte ki az énje belső, árnyékos részében ólálkodó érzékiséget. Mivel nem képes, vagy nem akarja beismerni, hogy ez benne is megvan, másoknál is fél tőle, amit hangos nemtetszéssel fejez ki. Egy része mégis vágyakozik, és talán még fantáziál is önmaga ezen rejtett, felfedezetlen oldaláról, de az is lehet, hogy csak álmaiban kerül elő ahol aztán csodás, vad szexuális kalandokat él át, amelyekre ébredés után nem akar emlékezni. Ezért a tudatalattija kényelmesen törli ezeket a „csúfságokat”, ennek ellenére ott maradnak az árnyékában, és minden szexi nőben visszatükröződnek, akivel találkozik – valójában ettől lesz olyan dühös.


Mennyire vagy tüzes/vizes te magad?


Válaszold meg az alábbi kérdéseket, hogy megtudd, mennyire vizes vagy tüzes a természeted. Válaszolj igennel, vagy nemmel a következőkre:

1. Hajlasz arra, hogy mindig te kezdeményezd a kiruccanásokat a kapcsolataidban?
2. Mindig elfoglalt vagy, ritkán van időd magadra?
3. Sokszor halogatod a dolgaidat?
4. Általában gyakrabban kezdeményezed te a szexet?
5. Ha lehet, kerülöd a konfliktusokat?
6. Rendszeresen dohányzol?
7. Becsvágyó vagy?
8. Örülsz annak, amid van?
9. Inkább élsz szerényebben, de élvezhesd a barátaid/családod társaságát, mint hogy több pénzed legyen annak árán, hogy kevesebbet láthasd őket?
10. Szereted az izgalmas vízi sportokat?
11. Belekezdesz dolgokba, de csak ritkán fejezed be őket?
12. Legszívesebben a prérin a bozótból figyelnéd a vadállatokat?
13. Általában te állsz elő valami új javaslattal a munkahelyeden?
14. Félsz a döntéshozataltól?
15. Természetes könnyedséggel öltöd magadra a vezető szerepét?
16. Hirtelen haragú vagy?



Ha az 1, 2, 3, 4, 10, 13, 15, 16. kérdésekre igennel válaszoltál, akkor nagy valószínűséggel tüzesebb személyiség vagy, mintha a 3, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 14. kérdésekre feleltél volna igent – mely esetben inkább vizes a jellemed.


Tűz és víz a hálószobában


Amikor a férfi és a női energiák között működik a szex, az nemcsak élvezetes és kellemes időtöltés, hanem lehetőséget teremt az egyensúly kialakulására is. ezért merülnek szinte kivétel nélkül pihentető álomba a férfiak aktus után, hiszen vizesebbek/passzívabbak lesznek, és ezért lesznek aktívabbak/tüzesebbek a nők ugyanekkor. Ennek a tűz/víz egyensúlyt kialakító mechanizmusnak köszönhető a szex számos pozitív hatása a stressz csökkentéstől és boldogságfokozástól az immunrendszer erősítésén és az élettartam növelését át a szívbetegségek előfordulásának csökkentéséig. Egyensúlyi állapotban mindez jellemző ránk, ha pedig borul az egyensúly, beköszönt az ellentétjük, vagyis a depresszió, a stressz és a boldogtalanság. Ha tehát felborult a belső egyensúlyod, de valamilyen okból éppen sem a szeretkezés, sem az önkielégítés nem jöhet szóba, akkor számíthatsz rá, hogy ez feszültséget fog generálni benned.


Hogy kinek kell megtennie az első lépést a kapcsolatban, az nem annyira férfi/női kérdés, inkább arról van szó, hogy általában a tüzesebb fél az, aki jobban hozzászokott, és ezért könnyebben megteszi az első lépést a változás útján. Végül is a tűz elem mellé sorakoztatjuk fel a változást. Amikor egy kapcsolatban az egyik személy változtat, a másik viselkedése is szükségszerűen megváltozik – így hat kölcsönösen egymásra a tűz és a víz.

Mi történik, ha valamilyen okból nincs párod?


A személyes kiteljesedés sem függ jobban egy másik személytől, mint a személyes boldogság képessége. Az egyensúly belülről jön. Számtalan asztrológiai és karmikus elmélettel magyarázzák, hogy bizonyos emberek miért nem kötnek párkapcsolatot, míg mások olyan sokat megélnek. Gyakran okolják a kinézetet, ám mégis rengeteg helyes és szép ember van, akik sokat küzdenek a párkereséssel, míg nem kimondottan jó kiállású embertársaik több kapcsolattal is dicsekedhetnek. Ezért a kellemes kinézet önmagában még nem garancia a párkapcsolati boldogság megtalálására. Lehet, hogy az életedben most pont a saját belső egyensúlyod megtalálásán kell dolgoznod, ami minden bizonnyal sokat fog segíteni, hogy a jövőbeni kapcsolataid kielégítőbbek legyenek!

Ann Gadd: Párkapcsolati játszmáink
(Bioenergetic Kiadó)


Eredetileg vonzónak találod a férfi laza életstílusát, majd egy idő elteltével ez a „lazaság” pusztán lustaságnak tűnik, és kimondottan idegesít. Ami kezdetben vonzást gyakorol ránk, később taszítóvá válhat. Ha megértjük a különböző játszmák dinamikáját, melyet az általunk vállalt szerepek vagy archetípusok révén fejezünk ki, egyensúlyt és harmóniát vihetünk kapcsolatunkba, és megalapozhatjuk az oly régóta vágyott szeretetet és meghittséget.

Tedd fel magadnak a kapcsolatodra vonatkozóan az alábbi kérdéseket:
- Gyakran érzem elszigeteltnek és magányosnak magam?
- Harcolnom kell azért, hogy fenntartsam a kapcsolatom?
- Napról napra azt várom, hogy a társam megváltozzon?
- Örömtelen a kapcsolatom?
- Hiányzik belőle a valódi meghittség?

Ha a fenti kérdések közül akár csak egyre is igen a válaszod, akkor ez a könyv éppen neked szól!


 


 

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL