SZÉPSÉG

Fényes és dús: gyönyörű hajkorona télen - Nyereményjátékkal!

Szerző:
Szabó Anna
Mióta megérkezett a hideg, neked is viszket a fejbőröd? Vagy épp, hogy minden előzetes jel nélkül hullani kezdett? Ne keseregj! Ezek többé-kevésbé azok közé a természetes folyamatok közé tartoznak, melyek ezzel az évszakkal járnak.



Nyereményjáték


Szeretnél olyan szexi hajzuhatagot, mint a sztároké? Játssz velünk és nyerd meg a három darab
100.000,- Ft értékű
hajhosszabbítás egyikét
a Gyémánt Hajklinika jóvoltából. Tovább >>

 

A hideg idő mintha a nedvesség utolsó cseppjét is kiszívná bőrödből és hajadból. Körmöd is könnyebben letörik, amikor csökkenni kezd a hőmérséklet. Ilyenkor szinte mindegy, mihez kezdesz: így is, úgy is szépséged látja kárát. A meleg gyapjúsapkától lelapul a frizurád, arcod megduzzad a kandalló (vagy fűtőtest) melegétől…

Néhány egyszerű tippel mérsékelheted hajkoronád állapotának romlását, mivel ezek a technikák jobban illenek a téli hónapokhoz. Hetente legfeljebb csak kétszer moss hajat, hacsak nem nagyon zsíros. Ne használd túl magas fokozaton a hajszárítót. A hideg levegő összehúzza az ereket, és feszülő, viszkető érzést okozhat a fejbőrön. Samponozás előtt dörzsöld át a fejbőrt természetes anyagú kefével. Ez serkenti a vérkeringést, enyhíti a viszketést.

 

Miért hullik jobban a hajunk télen?

Sokan pánikba esnek, amikor telente hullani kezd a hajuk. Pedig ekkor ugyanaz a folyamat játszódik le, mint az állatvilágban: a nyári szőrzetet felváltja a téli. Ám, ha a hideg évszak előre haladtával továbbra is több mint 100 szál hajat számlálunk meg, már joggal gyanakodhatunk valamilyen komolyabb problémára.

Egyes betegségek mellett hiányállapot, gyógyszerek mellékhatása, lelki megterhelés, belső szervi mikrobás góc vagy öröklött hajlam húzódhat meg a kellemetlen jelenség mögött.

***

***

Minden esetben fontos a megfelelő hajápolás

A nedves vagy vizes hajat sose dörzsöljük törölközővel, csak óvatosan nyomkodjuk ki. A dörzsölés következtében ugyanis érdessé válhat a hajszálak külső rétege, és a haj töredezni kezd.

A hajat mindennap alaposan keféljük át természetes anyagból készült kefével. A gyengéd masszázs fokozza a fejbőr vérellátását.
A sampont mindig vízzel hígítva öntsük a vizes hajra. Hajmosás után pedig alaposan öblítsük ki.

 

Bőrfüggelék-képződmény

A körmöt és a hajat az anatómiában bőrfüggelék-képződményeknek nevezik. Szervezetünk többi részéhez hasonlóan nekik is szükségük van tápanyagokra. Egyrészt keratinra, mely építő elemként szolgál, másrészt olyan anyagokra, melyek az anyagcserét segítik. Ilyen például a B-vitamin, mely elsősorban a sörélesztőben és a teljes kiőrlésű lisztből készült termékekben található, vagy a kéntartalmú aminósavak és a cystin. Ez utóbbi jelentős mennyiségben a gombában, a káposztában, a borsóban, a kukoricában és a szőlőben fordul elő. Az ásványi anyagok közül a szelén, a cink és a vas van különösen pozitív hatással a hajnövekedésre.

 

Vitaminok, ásványi anyagok

Hajhullásra számtalan vitamint és ásványi anyagot tartalmazó készítményt kínálnak az üzletek. E szerek azonban csak az egyoldalú táplálkozás és a különféle diéták miatt fellépő hiánytüneteket orvosolhatják sikerrel, és ritkán alkalmasak a haj szerkezetének javítására. A táplálék-kiegészítők mellett ma már rendelkezésre állnak azok az orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható készítmények, melyek szintén hatásosak lehetnek.

 

Foltos hajhullás

A fej minden területén egyforma intenzitással jelentkező hajhulláson kívül gyakran fordul elő a foltos hajhullás is, melyet orvosi nyelven alopecia areatának neveznek. Ennek hátterében leginkább a már említett bakteriális góc, illetve nagy lelki megterhelés lehet. Természetesen csak az okok tisztázása után részesülhet a páciens megfelelő terápiában.

 

Egészséges, természetes, humánus hajbevarrás

A hajhosszabbítás nemcsak a haj hosszát növeli, hanem dússágot is kölcsönöz a hajnak. Ez csak attól függő, hogy te mit szeretnél. Ha esetleg nagyon kevés hajad van vagy vékonyszálú, remek megoldás lehet a problémádra.

A hajbevarrásról szinte csak jót lehet elmondani, hisz hiába köszöntött be a sokkal gyorsabb magas hőmérsékleten alapuló technikák kora, még mindig ez a legegészségesebb, legtermészetesebb, leghumánusabb módszer. Ezzel a módszerrel a saját haj közé - láthatatlan öltésekkel - előre felfűzött, eredeti európai hajat varrnak, mely teljesen egészséges és még festetlen. Új hajadat a sajátoddal együtt kezelik, mossák, formázzák, ápolják. Nem is lehetne másképp, hiszen az új haj teljesen beleolvad a sajátodba.

A hajkorona felépítésénél szigorúan ügyelnek arra, hogy mind szerkezetében, mind minőségében azonos felépítésű haj kerüljön a saját hajszálaid közé. Így alakul ki egy egységes, természetesen összeolvadó frizura. Megfelelő hozzáértéssel ezután egy fodrász előnyös, szép, könnyen kezelhető frizurát készíthet.

És, hogy miért rajongunk még ezért a technikáért? Mert ellentétben a hőillesztéssel, a keratinlapos és ultrahangos illesztéssel nem használnak hőt, sőt az utóbbi két eljárással szemben erős vegyi anyagokat sem. Összességében nem tehetik tönkre a hajadat. Sőt, a felvarrt haj alatt a saját hajad megerősödik, megdúsul, sokkal tömöttebb lesz. Növése jelentősen meggyorsul, hiszen védettséget élvez az összes külső káros hatástól.

 

 

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL