Ha a kisbaba elegendő mennyiségű anyatejhez jut, akkor maga a szoptatás kényelmes és fájdalommentes. Az egészséges újszülött napi legalább 8-12 alkalommal táplálkozik, vagy legalábbis mellre kívánkozik, és mindegyik után elégedett, a melleid lágyabbak az etetés után, látod és hallod azt, hogy a baba eszik.
Vannak olyan helyzetek azonban, amikor a szoptatás kellemetlen és fájdalmas lehet, még akkor is, ha elegendő mennyiségű tej termelődik. A csecsemő számára a gyakori és igény szerinti szoptatás nagyon fontos, ez segít megalapozni és fenntartani a folyamatos tejtermelődést. Ha az újszülött nagyon álomszuszék, a nap nagy részét átalussza, akkor esetleg érdemes felébreszteni és óvatosan ösztönözni arra, hogy gyakrabban táplálkozzon. Ezzel ugyanis arra ösztönzöd a szervezetedet, hogy még több tejet termeljen.
Általános meggyőződés az, hogy bizonyos élelmiszerek elősegítik az anyatej termelődését. Az igazság ezzel szemben az, hogy viszonylag kevés kutatás folyt még ebben a témakörben, és nem biztos, hogy az eredmények elég meggyőzőek, így csak az édesanyák saját tapasztalataira támaszkodhatunk.
A görögszéna hasonló növénycsoport tagja, mint a földimogyoró, a csicseriborsó és a szója. Ha azonban allergiás vagy ezekre az ételekre, akkor jó, ha tudod, hogy bizony allergiás reakció jelentkezhet a görögszéna-mag vagy tea fogyasztása esetén is.
Az édesköménymag egy másik hagyományos élelmiszer, ami növeli a tejtermelést. Az újdonsült anyukák gyakran szembekerülnek azzal, hogy a csecsemők pocakjában túl sok gáz képződik, és kialakul a kólika. A logika azt diktálja, hogy mivel ezeket a tüneteket az édeskömény enyhíti (a felnőttek esetében ugyanis gyomorbetegségek ellen és az emésztés elősegítésére használják), az anyán keresztül a csecsemőre is ugyanígy kihat a növény áldásos a hatása. Bár nincs olyan kutatás, ami alátámasztaná ezeket a hiedelmeket, de sok édesanya ragaszkodik hozzá, hogy jó hatással van a csecsemőre.
Számos gyógyító tulajdonsága mellett, mint például az immunrendszer erősítése és a szívbetegségek kialakulásának megelőzése, úgy tartják, a fokhagyma fokozza az anyatej termelődését is. Azonban nem volt még elég kutatás ahhoz, ami alátámasztaná ezt az állítást. Ha sok fokhagymát eszel, akkor ez befolyásolhatja az anyatej ízét és illatát. Egy tanulmány kimutatta, hogy azok az anyák, akik fokhagymát fogyasztottak, hosszabb ideig tudtak szoptatni, a csecsemők pedig szeretik a fokhagyma ízét az anyatejben. A tanulmány azonban nem volt eléggé átfogó ahhoz, hogy az eredmények meggyőzőek legyenek.
A zöld leveles zöldségek, például a spenót vagy a sóska, kiváló ásványi anyagok, ugyanis rengeteg vas, kalcium, foszfát és vitamin található bennük, ilyen a béta-karotin, vagy a riboflavin. Úgy gondolják sokan, hogy az anyatej minőségét is javítják. Javasolt a szoptató nőnek legalább 1 vagy 2 adag zöld leveles zöldséget fogyasztani naponta.
A tejtermelés serkentése mellett a köménymag az emésztést is javítja, és megkönnyíti a székrekedés, a gyomorégés és a puffadás megszűnését. Számos indiai étel szerves részét képezi, és gazdag kalcium és riboflavin-forrás (B vitamin). Lepirítva, bármilyen ételhez adhatod őket.
A szezámmag remek - nem tejalapú - kalciumforrás. Fontos tápanyag a szoptató anyák számára. Elengedhetetlen a baba fejlődéséhez, valamint a saját egészségedhez.
A sütőtökféléket hagyományosan az anyatej mennyiségének növelésére használják. Nemcsak kalóriadús és tápláló, de könnyű emészteni is.
A vörös lencse nemcsak növeli az anyatej termelődést, hanem erőteljes fehérje, vas és rostforrás is.
Sokan úgy vélik, hogy a mandula és a kesudió növeli a tejtermelést, emellett kalóriadús és vitaminban, ásványi anyagban gazdagok. Energiát és tápanyagot biztosítanak, kiváló harapnivalók, könnyen beszerezhetők. Kombinálhatod tejjel, finom mandulatejet készítve ezáltal.
Vasban, kalciumban, rostban és B-vitaminban gazdag és könnyen beszerezhető. A zabliszt segít csökkenteni a szorongást és a depressziót. Amikor zabpelyhet fogyasztasz, és szeretnéd a tápértékét továbbnövelni, tejet és fűszereket, vagy gyümölcsöket is adhatsz hozzá.
A baba születése után érdemes egy egészséges kiegyensúlyozott étrendet kialakítani, ez biztosítja a szervezet számára a legtöbb tápanyagot, amire a babának szüksége lesz. Azonban érdemes a szoptató nőknek naponta étrend-kiegészítőket is fogyasztani, ilyen a vas, a folsav, a B-vitamin és a kalcium. Beszéld meg az orvosoddal, hogy milyen kiegészítőkre van szükséged az étrended átvizsgálása után, és tájékoztasd, hogy milyen adagokat eszel. A gyengébb mellkasi masszázs is segíthet a tejtermelődésben, de figyelj arra, hogy ne nyomd meg túlságosan a melleidet, mert a tejcsatornák károsodhatnak.
OLVASS TOVÁBB!
5 módszer, amellyel megtaníthatod a gyermekedet a vonzás törvényére
A vonzás törvénye meglehetősen egyszerű, az energia energiát vonz. Mivel ez egy egyetemes törvény, így a világon minden anyagot érint,...
GYERMEK10 jel, hogy különleges képességekkel rendelkezik a gyermeked
Ha valaki különleges képességekkel születik, akkor az rendszerint már gyerekkorban megmutatkozik. Ám sok szülő félelemből vagy tudatla...
GYERMEK6 jel, hogy gyermeked küldetéssel jött a világra
Talán még meg sem született, amikor már elábrándoztál róla: milyen emberré válik majd a gyermeked? Természetes, hogy mindenki kívánc...
7 viselkedési forma, amely arra utal, hogy a gyermeked esetlegesen autizmusban szenved
Az autizmus egy spektrumzavar, és már közel sem olyan titokzatos, mint 10-20 évvel ezelőtt. Az autizmusban szenvedő gyermekek eltérően l...
GYERMEK5 dolog, ami mentálisan gyengévé teszi a gyerekeket, méghozzá a szülők hibájából
A gyerekek érzelmi fejlődése és jövőbeli élete nagyban múlik azon, hogyan kezelik őket a szüleik, mert fiatalon lemásolják az őket k...
GYERMEKAz anyai szó mágikus ereje - Nem is hinnéd, mire képes
Volt egy kísérlet, amit Angliában végeztek. Egy egyszerű szertartásból állt, amit az édesanyák minden este elvégeztek a beteg gyermek...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK