GYERMEK

3 gyakori kifogás, mellyel a szülők a gyermek helytelen viselkedését igazolják

Szerző:
Szabó Anna
Sok szülő annyira szereti a gyermekét, hogy mindenféle kifogásokat keres számára, azért, hogy igazolja a helytelen viselkedését. Ám ez sajnos nem segít, csak még inkább súlyosbítja a problémát. Itt az ideje, hogy beismerd, ezek bizony csak felmentések, és ehelyett inkább összpontosíts a gyermek helyes nevelésére, hogy sikeres felnőtt válhasson belőle.

 

Az alábbi 3 kifogás a leggyakoribb a szülők részéről, ha a gyermek helytelenül viselkedik:

 

„Még csak gyerek"

 


Ez talán a leggyakrabban ismételgetett magyarázat. Bár a gyermekek még valóban nincsenek tisztában, ebben a korban sok dologgal, és engedni kell, hogy élvezzék az életet, némi korlátozás azonban szükséges. Gyermekkorban ugyanis meg kell tanulniuk elválasztani a jót és a rosszat, és ki kell alakulnia egy minimális értékrendnek. Ha ezt nem sajátítják el már gyermekkorban, később sem fogják tudni, hogy amit tesz, az jó vagy éppen rossz. Ne használd tehát ezt a kifogást, hanem próbáld meg elmagyarázni a gyermekednek, hogy mi az, ami jó és mit szabad neki tenni.

 

„Ez egy ilyen életszakasz"

 


Egyes szülők, a „még csak gyerek" típusú felmentéshez hasonlóan ezt a kifogást is előszeretettel használják, és bár tény, hogy egyes korszakok valóban bonyolultabbak, de mégsem jó ötlet ezzel felmentést keresni állandóan a gyermeknek, és semmiféle szabályt nem felállítani. Koruktól függetlenül a gyermekeknek meg kell tanulniuk, hogy minden cselekedetüknek igenis van következménye.

 

„Éppen valami problémája van"

 


„Ez csak azért van, mert nagyon nyugtalan". „Most éppen nagyon feszült". Ilyen és ehhez hasonló kifogásokat keres sok szülő, és így akarják elrejteni a gyermek problémás viselkedését. A legrosszabb ebben az, hogy a gyermekek felnövésük után szintúgy ilyesmikkel fogják igazolni a nem megfelelő viselkedésüket. Az azonban igaz, hogy az ADHD-ben (hiperaktivitás) szenvedő gyermekek valóban lehetnek kissé problémásabbak, mint társaik.


Felejtsd el tehát a fenti kifogásokat, koncentrálj a gyermekeid problémás viselkedésének valódi okaira, és tanítsd meg őket arra, hogy saját maguk felelősek a tetteikért.

 

 

gyermek gyermeknevelés szülő
Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL