Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
GYERMEK

"A szülőknek nem szabad mindent személyeskedésnek venni"

Szerző:
Szabó Anna
Sok szülő fél a pubertáskortól. Egy szakértő elmagyarázza, a szülők és és a tinédzserek hogyan vészelhetik át ezt az időszakot.

Sok szülő tartja a pubertást különösen különösen nehéz életszakasznak. Miért van ez így?

Egyrészt a pubertást a testi változások határozzák meg. Ebben a szakaszban a hormonok megnövekedett mennyiségben kezdnek termelődni, ami látható fizikai változásokhoz vezet.
fizikai változásokhoz vezetnek. És a másik oldalon? Döntő fejlődési lépések történnek a személyiség fejlődésében és a szociális interakcióban. Az agy jelentős fejlődésen megy keresztül.

Ez befolyásolja azt, ahogyan a fiatalok érzik és érzékelik a körülöttük lévő világot. Ez pedig kihívást jelenthet minden érintett számára.

Igen, a konfliktusok gyakoribbá válnak a fiatalok és a szüleik között. Amikor a szülők a fiatalokkal foglalkoznak, megfelelő egyensúlyra van szükségük
egyensúlyt a szabadság megengedése és és a határok kijelölése között. Mert a még akkor is, ha a baráti kör egyre fontosabbá válik, a leválási folyamat nem jelenti a végét a szülő-gyermek kapcsolatnak, hanem egy másik formájának a kezdetét.

Hogyan támogathatják a szülők gyermekeiket ebben a folyamatban?

A fiataloknak még mindig szükségük van a megnyugtatásra, megértésre, érdeklődésre, dicséretre és bizalomra a gondozóik részéről. A szülők számára ez azt jelenti: kitartás,
megéri! Segíthet a szülőknek, ha felismerik, hogy a fiatalok viselkedése nem ellenük irányul, hanem önmagukért teszik ezt.

Amikor a fiatalok hangoskodnak és sértegetik a szüleiket, fontos kimondani, hogy ez nincs rendben. Ugyanakkor a szülőknek nem szabad mindent magukra venniük.
Ne vegyenek mindent személyeskedésnek.

szülő gyerek pubertáskor
Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL