REJTÉLY-MISZTIKA

A Mississippi Egyetem kampusza alatt eltemetett 7000 test titkai

Szerző:
Szabó Anna
Ez azért igencsak hátborzongató! Nem is olyan rég derült fény arra, hogy az egyetem helyén korábban elmegyógyintézet állt és mellé temették az embereket. Ám ez a közelmúltig nem volt nyilvánvaló, mert csak akkor kerültek elő a sírok, amikor az egyetem építkezési munkálatokba fogott.

Sírok kerültek elő

1855-től 1935-ig a Mississippi Állami Elmegyógyintézet működött a Mississippi Egyetem kampuszának területén. Ebben az időszakban az intézmény több mint 35 000 beteget kezelt. A Mississippi Egyetem 2013-ban az új út- és parkolóalap ásáskor 2000 testet fedezett fel. Mindig is sejthető volt, hogy rengeteg ember halt meg ott, csak éppen azt nem lehetett tudni a közelmúltig hány ilyen szegény lélek halhatott meg és hová tűnhetett a testük. Most már tudjuk, hogy ez a szám közelebb áll a 7000 beteghez, akik mindegyikét egy hatalmas temetőbe temették el, amely eddig nem volt látható a Mississippi Egyetem területén.

Az egyetem bizonytalan volt olyan tekintetben, hogy mit csináljon a testekkel, de megpróbál létrehozni egy adatbázist a sírokról, hátha még szeretnék tudni az élő rokonok, hogy mi történhetett a szerettükkel. Oktatási intézményként az iskola a furcsa felfedezést is tanulási tapasztalatnak tekinti. A diákok tanulmányozták a holttesteket annak érdekében, hogy megtudják miben, hogyan haltak meg a betegek.

Az iskola még csak nem is gyanította, hogy ennyi sír van a kampuszon, amíg az építkezésre nem került a sor

A Mississippi Egyetem először 1991-ben értesült a testekről mikor a munkavállalók vízvezetékeket telepítették. 44 koporsót találtak a föld alatt. Ezután 2013-ban út és egy parkoló kiépítésénél további 2000 koporsót találtak. Ez volt az első jel arra, hogy több sír lehet ott, mint gondolták.

A Mississippi Állami Elmegyógyintézet 1855-ben az állam első mentális intézménye volt. 1935-ig működött, amikor a kórház új helyszínre költözött. Két évtizeddel később megkezdődött a Mississippi Orvostudományi Egyetem építése ugyanazon a helyen, ahol a kórház állt.

Most, mikor az iskola át akarja építeni a környező területet, úgy találták, hogy ez az egykori temető széles körben fekszik körülöttük. A koporsókat 20 hektárnyi földterületen szórták szét.

Minden test 3.000 dollárba kerül exhumálni majd visszatemetni, ami összesen 21 millió dollárt tesz ki, ezért a Mississippi Egyetem olcsóbb alternatívákat keres, amelyekkel mégis tiszteletben tartanák a halottakat.

Az iskola a testek exhumálását javasolta, és hogy az egyetemen temessék vissza őket a nekik szánt egy emlékhelyen, valamint tájékoztatnak bennünket az elmegyógyintézet történetéről és a betegek rossz kezelésének elismeréséről.

Fény derül az elmegyógyintézet titkaira

A mentális intézménybe belépve sokan egyfajta bélyeget kaptak, amelyről azonosítani lehetett őket.

Penny Stiles úgy véli, hogy a nagymamája 1901-ben az elmegyógyintézetbe került, miután megölték a férjét, illetve a fia születése után, akár a szülés utáni depresszió miatt.

Rhonda Richmond úgy gondolja, hogy az üknagymamája valószínűleg beteg volt a kórházban. Mivel az üknagymama egész életében különböző neveket használt, nem világos, hogy mikor és hogyan halt meg. 

Az Afro-amerikai betegekkel meglehetősen mostohán bántak. A polgárháború után az intézmény elkülönített szárnyat nyitott az afroamerikai betegek számára. A feljegyzések azt mutatják, hogy a szegregált osztályt túlzsúfolt volt, és a betegek rosszabb ételt kaptak, mint más betegek. A betegek kiadásáról szóló nyilvántartások jelzik a betegek halálának okait, és az afroamerikai haláleseteknél légzési megbetegedéseket és étrend-alapú hiányosságokként soroltak fel.

Ironikus, hogy az intézmény úgy lett megépítve, hogy inkább humánus kezelési eszköz legyen

Az elmegyógyintézetet a nagy reform idején építették a mentálisan betegek kezelésére. Bár a betegeket gondosan őrizték, több szabadtéri kijárási lehetőséget biztosítottak számukra. Abban az időben a nap és a friss levegő segített a mentális betegségek gyógyításában. Sok esetben gondolták úgy, hogy aki oda belép, az már ott le is élheti az életét.

Ugyanakkor a legtöbb beteg, aki belépett az intézménybe, megdöbbentően hamar meghalt. A legtöbb beteg 13 hónapon belül meghalt a befogadás után. Gyakran fertőző betegségek miatt, például a tuberkulózis vagy a táplálkozási hiányosságok miatt következtek be. 

Annak ellenére, hogy egy humánusabb intézménynek szánták, a jelentések a betegek rossz bánásmódjáról szólnak. Egy nő emlékeztet arra, hogy a 30-as években mikor elhagyta az intézményt, elhagyva, és sikolyokat hallott, de mivel elmegyógyintézetből jött ki, rávasalták, hogy nem szavahihető.

A második testhullámot egy parkolóhely építése során találták meg

2014-ben az iskola egy parkolóházat akart hozzáadni az egyetemhez. 1000 koporsót találtak a föld alatt, amikor a projekt megkezdődött. Ez arra késztette a kutatókat, hogy felkutassák az összes lehetséges test számát, és végül 7000-et találtak.

Végül a kutatók és az antropológusok, akik a megtalált testek maradványainak tanulmányozásáért felelősek, reménykednek abban, hogy az általuk készített adatbázis alapján mások megtalálhatják eltűnt szeretteiket. Bár valószínűleg nem lesznek képesek minden testet azonosítani.


 

rejtély misztika
Szólj hozzá Te is!

OLVASS TOVÁBB!

SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL