|
Egység
Próbálod legyőzni a magadban és a külső világban rejtőző kettősséget. A külső környezeted részének akarod érezni magad, és úgy akarod érezni, hogy kapcsolatban állsz vele. A különböző dolgok és emberek, az ellentétes párok azért vonzzák egymást, mert az egységre törekednek, és csak akkor töltik be a végzetüket, ha eggyé váltak az Eggyel. Ilyen a nő és a férfi közötti igaz szerelem is, amikor a két független rész elveszíti az egóját és az identitását, és a másikon keresztül, nem pedig a másikkal, találja meg a teljességet. A teljesség elérése mindig az ember saját lelkében történik meg. Amikor az egó megpróbál kiszabadulni és elszakadni a világegyetem többi részétől, a kettősséget használja fel a szétválás elérésére. A kettősség ezután különbözőséget és ellentétet szül, az ellentétek széthúzást eredményeznek, a széthúzás pedig létrehozza azt az állandó és örök energiaáramlást, amiből megszületik a fizikai valóság. A kettősség felülmúlása nem azt jelenti, hogy le kell tagadni, hanem azt, hogy el kell fogadni az emberi lét részeként, és be kell ismerni, hogy mindennek a forrása az Egyetlen, amihez vissza akar térni a lélek. Amikor úgy érezzük, hogy szerelmesek vagyunk valakibe, sokszor csak az ideálisról alkotott képünkbe szeretünk bele, amit rávetítettünk a kiszemeltre. Amikor a lelkünk összeolvad valaki más lelkével, amikor képesek vagyunk belelátni a másik ember valódi lényébe, akkor megérkezünk a mennyországba. Ha döntened kell két ellentétes ötlet vagy gondolat között, bízd a szívedre a döntést!
|