A zarándoklat, mint olyan, elsősorban a hívő emberek életében bír nagyobb jelentőséggel. Vagy legalábbis bírt addig, amíg a spanyolországi El Camino nem lett ennyire divatos az elmúlt években. Az El Camino: Az út, ami hazavisz sikerkönyv szerzője (www.teutad.com), Sándor Anikó (Facebook: Sándor Anikó szerzői oldala) egész életét megváltoztatta a döntés, hogy részt vesz a több száz kilométeres zarándoklaton.
Ha bárki nem ismerne, összefoglalnád pár mondatban, mit adtál fel a régi életedből az úton tapasztaltak hatására?
S.A.: „Alaposan átalakult az életem. Nagy tapasztalat volt a 40 nap, egy szál hátizsákkal. Az Úton valódi tartalmat kapott a frázis, hogy a boldogság nem pénzen múlik. Amit napközben elkoszoltam, azt este kimostam, ennivalót csak annyit vettem, amennyire éppen szükségem volt. Minimális pénzből éltem, mégis boldog voltam. Ez aztán a helyére tett sok mindent az értékrendemben. Két hónappal a zarándoklat után eladtam elegáns, nagypolgári lakásomat, és beköltöztem egy kisebbe, szerényebbe. Az autómat lecseréltem egy kisebb, alacsonyabb fogyasztásúra. Megváltam a költséges biztosítások többségétől, a gigacsomagoktól, az ilyen-olyan előfizetésektől, és egy lényegesen egyszerűbb életvitelre rendezkedtem be. A ruháimat is kiválogattam, a felesleget elajándékoztam. Az maradt csak meg, és mindenből csak annyi, amire valóban szükségem van. Látom a környezetemben élőket, amint fáradtan hajszolnak valamit, amit már megnevezni sem tudok, annyira távolinak tűnik, hogy valaha én is így éltem. Nem tehetek többet értük, mint hogy elmondom nekik: lehet másképpen is!”
Azóta coachként, életvezetési segítőként is dolgozol. Az úton tapasztaltak egy életre feltöltöttek, vagy tervezed még, hogy ismét elmész az El Caminora?
S.A.: „Következő évben újra visszatértem az Útra, de ezúttal nem mentem végig. Úgy éreztem, máshol van dolgom, ezért tíz nap után hazajöttem. Tavaly pedig végig gyalogoltam a Magyar Caminón, amely a Lánchídnál kezdődik és Lébényben, a Szent Jakab templomban ér véget. Odafentről egy ideje egyébként csodálatosan gondoskodnak rólam, mert ez az út végül egy eleven "szakmai gyakorlat" lett, újdonsült hivatásomhoz, az életvezetési segítéshez. Ezúttal ugyanis úgy alakult, hogy társa lehettem a bajban egy férfinak, aki nem hitt semmiben, sem magában, sem Istenben, valahogy mégis a magyar Szent Jakab útra sodródott. Néhány hónap múlva megváltozott az élete, kilábalt az addig reménytelennek látszó helyzetéből. Ebből a zarándoklatból született a Magyar Camino - A magad útján című könyvem. Ami pedig a visszatérést illeti: biztos, hogy visszamegyek még valamikor. Amit ott kaptam, az életre szóló muníció, olyan tapasztalat, amelynek eredményeként teljesen átalakult az a materialista világnézet, amiben felnevelkedtem (…).”
Visszatérni a természethez, rácsodálkozni annak szépségeire és közben átértékelni életünk jelentősebb pontjait a csodálatos Mariazellbe tett utunkkal is megtehetjük. Közép-Európa legnagyobb Mária-kegyhelyéhez már több, mint 850 éve járnak zarándokok. A város magyar központjának is számító Hotel Magnus Klause*** vezetője, Tantics Mónika szerint a Magyarországról induló több napos zarándokúton és Mariazellben újjá lehet születni. „A zarándoklatok igazi szezonja júliustól október elejéig tart. Augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján, Mária mennybemenetelét ünnepelve az egyik legvarázslatosabb az itteni légkör, hangulat. E mellett az augusztus 23-i horvát Wallfart-kor, szó szerint misztikus hangulat lengi körbe az egész várost. Szeptember 8-án, Mária születését ünnepelve is rengetegen zarándokolnak el hozzánk” – mondja a vezető.
Mint Mónikától megtudhattuk, majd’ minden hétvégén vannak zarándoklatok ebben az időszakban, érdekesség, hogy foglalkozások (pl. tűzoltók, rendőrök), vagy épp település, tájegység vagy tartomány (pl. Burgerland) szerint is elkülöníthetőek ezek a csoportok. „Azt látom, hogy még ha valaki nem is vallási okokból jön el Mariazellbe, egész másképp, feltöltődve, lelkileg megújulva tér haza. Szállodánk filozófiája eredetileg is az, hogy ebben a különleges környezetben ne csak vendégül lássuk vendégeinket, hanem valami lelki pluszt, emberit adjunk. Az évek óta állandó személyzet családias hangulatban fogadja a hozzánk érkezőket, részletes, magyar nyelvű programajánlatokkal igyekszünk megismertetni Mariazellerland szépségeit. Azért, hogy még többet tudjunk adni, jövő évtől pár napos zarándoklatokat is szervezünk” – hallhatjuk a szálloda vezetőjétől.
Még láthatjuk az augusztus végi, szeptemberi különleges mariazelli zarándoklatokat, kiélvezve egyúttal a nyár végét, hogy töltődjünk, és egy csoda részesei legyünk. A lelki harmóniára mindannyiunknak szüksége van! A városban és környékén található látnivalókkal kapcsolatban itt tájékozódhatunk >>
OLVASS TOVÁBB!
Akár börtön is fenyegetheti azt, aki Balira utazik
Figyelem! Azok a turisták, akik lejárt vízummal tartózkodnak Balin, akár 20 év börtönbüntetést is kockáztatnak....
UTAZÁSEzekben a városokban lopnak a legtöbbet
Legyen szó mobiltelefonról, táskáról vagy akár autóról, senki nem akarja, hogy eltűnjön a nyaralásán. Íme, hol fordulhat ez elő a l...
UTAZÁSRitka kártevő szaporodik a városi zöldövezetben
Olten városában egy nem kívánt látogató jelent meg: a Caenoplana variegata nevű laposféreg, amely Ausztráliából és Új-Zélandról sz...
„Fiúhotelben” szálltál meg? A fürdőszoba elárulja!
Kicsi a WC, nincs szemetes a fürdőben, vagy túl nagyok fürdőköpenyek – ezek mind árulkodó jelei lehetnek egy úgynevezett „fiúszáll...
UTAZÁSMár egy svájci turistaközpontban is belépőt szednének
A festői környéken megelégelték a beözönlő turistákat....
UTAZÁSLegyen szó iskolakezdésről vagy utazásról, már nem úszhatjuk meg a környezetbarát megoldásokat
Az Osztrák Huladékgazdálkodási Szövetség tippjeiből mi is okulhatunk....
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK