KÖZÉRZET

Ne hagyd, hogy kihulljon a hajad!

Szerző:
Szabó Anna
A hajhullás természetes, napi 50-100 hajszál távozásakor még nem kell pánikba esni. Azonban, ha a felső értékhez közelítünk, vagy drasztikusan megnő a kihullóak mennyisége, érdemes szakemberrel konzultálni. A hajhullásnak számos oka lehet.
Összefüggésbe hozható a környezeti hatásokkal, helytelen táplálkozással, vitaminhiánnyal, betegségekkel, stb.


Életkori szakaszok

Jól tudjuk, hogy vannak olyan életszakaszok, melyek alkalmával több hajszálunktól szabadulunk meg. Csecsemőkorunkban a 6-8. héten hull ki hajunk, mely után új, terminális szálak fejlődnek. A következő állomás kamaszkorunkhoz kötődik, amikor megnő androgén szintünk. A kismamákat is érinti a hajvesztés problémája, általában a nyolcadik héten indul el és fél év után áll vissza a régi egyensúly. Végezetül szintén hormonális hatásoknak betudhatóan időskorban veszítjük el legtöbb hajszálunkat. Ugyanakkor nem árt megemlíteni a kritikusabb évszakokat is, mint tavasz vagy ősz, amikor sokkal több hajunk hullik ki.


Környezeti hatások

Környezetünk, levegőnk szennyezettsége egyaránt okozhat külső és belső zavart is. A szennyeződések rátapadnak a hajszálra, és ilyenkor kezd a haj töredezni, elvékonyodni, gyakran ki is hullik. A mindennapos környezeti ártalmak - napsugárzás, röntgen és UV sugárzás - szintén a hajszálak szerkezeti károsodásához illetve kihullásához vezethetnek, valamint olyan betegségek kialakulásához, amik hajhullással párosulnak.



Betegségek

A hajhullás általában egy betegség, probléma tünete. Tüdőgyulladás, egyéb felső légúti megbetegedések, skarlát, kanyaró, egyes fogbetegségek miatt is kihullhat a haj. Ugyanakkor az állatoktól elkapott gombás fertőzések, vérszegénység is tényező lehet. Különböző betegségek mellett bizonyos gyógyszerek mellékhatásaként is felléphet.


Hajhullás és a táplálkozás

A hajnövekedés gyorsasága és a haj minősége szorosan összefügg a felvett táplálék minőségével. Ám sajnos korunk táplálkozási szokásai, egyre kevesebb vitaminhoz, ásványi anyaghoz, nyomelemhez engedik jutni a szervezetünket. Pedig az egészséges haj növekedéséhez szükséges tápanyagok hiánya hajhullást okozhat. Mindezt a túlzott só- és cukorfogyasztás, jódhiány, vashiány, az A, B, E, H vitaminok hiánya okozhatja.



Stressz, felfokozott életvitel

Mint minden másra, a folyamatos testi-lelki terhelés és stressz hatására a szervezetből nagy mennyiségben távozik B2-vitamin és cink. Mind a két anyag összefüggésbe hozható a hajhullással. A B2-vitamin segíti az oxigén-felhasználást a körömben, a hajban, és a bőrben, a cink pedig szükséges lenne a kollagének, fehérjék kialakulásához. Mivel a cinkhiány mindkét nemben gátolja a tesztoszteronnak a hajhagymaműködését gátló dihidro-tesztoszteronná alakulását, ugyanúgy fokozott hajhullást vált ki. Ezen kívül a gyönyörű hajkoronáért gondoskodni kell többek között elegendő vas, szilícium valamint a B-vitaminok beviteléről is.


Gyógynövényekkel hajhullás ellen

A mezei zsurlóban, a csalánban, a borágóban található kovasav nagyon sok szilíciumot tartalmaz, így ezek teaként és öblítőként alkalmazva erősítik a körmöket és megállítják a hajhullást, serkentik a hajnövekedést.

Tipp: Bánó kalcium-kovaföld kapszula


Csalános hajmosás

Fejmosáshoz használjunk friss csalánfőzetet. Tíz jó maroknyi friss csalánt 5 liter hideg vízben lassan melegítsük, 5 percig hagyjuk ázni, szűrjük le és mossunk vele hajat.


Hajkúra

5 liter hideg vízben melegítsünk fel majdnem forrásig azonos mennyiségben friss csalán, nyírfa-, bodza- és diólevelet és egy szál vérehulló fecskefüvet. Néhány percig hagyjuk ázni, szűrjük le, majd jól mossuk át a hajat. A végén tiszta vízzel öblítsük le.




Diófalevél

Két púpozott teáskanálnyi apróra vágott diólevelet forrázzunk le egy csésze forró vízzel, fél percig hagyjuk ázni, szűrjük le és a főzettel masszírozzuk a fejbőrt.


Ha már semmi nem segít

Sajnos az is megeshet, hogy semmiféle gyógyszer, csodaszer, orvosi javaslat nem segít – a hajnövés nem indul meg, az elveszített hajkorona már a múlté. Ebben az esetben sem szabad elkeseredni, hiszen van megoldás: nem feltétlenül kell mutogatnunk a külvilág felé hiányos hajzatunkat.

A Gyémánt Hajklinika kifejlesztett egy fejtető-sűrítési módszert, amely szinte az összes problémás felületet lefedi, ezáltal láthatatlanná válik a haj ritkasága, vagy éppen a kopaszság. A módszernek csak pozitív hatását ismerjük, hiszen újra szép és rendezett frizuránk lehet, és külső szemek nem állapítják meg, hogy „csalás” történt.


Ha azonban nem annyira súlyos a helyzet, hogy fejtető-sűrítést kelljen végezni, akkor egy sima hajdúsítással is visszakaphatjuk önbizalmunkat.



GYÉMÁNT HAJKLINIKA
1035. Budapest, Raktár u. 4.

Telefon: 06/20/416-2704


Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL