A japán hagyományok szerint a vízterápia alkalmas egy halom betegség természetes kezelésére, többek között a cukorbetegség, a gyomorhurut, a fejfájás, az asztma, a hörghurut ellen. Emellett ellenszere az ízületi gyulladásnak, epilepsziának, szívproblémáknak, a tuberkulózisnak, de kiváló a vese és a húgyhólyag betegségei ellen is. A hasmenés, a hányás, a székrekedés, az aranyér, a szembetegségek, a fül-orr-gégészeti betegségek ellen is nagyon jótékony hatású, ezen kívül megszünteti a menstruációs zavarokat és a rákos megbetegedés ellenszere is.
A gyakorlat: ez az első dolog reggelMielőtt fogat mosol, igyál meg 640 ml (4 pohárral, ami 160 ml) vizet. Ideális esetben a víz nem tartalmaz fluoridot.
Mosd meg a fogadat, de ezután ne egyél vagy igyál semmit további 45 percig.
Reggelizz meg a szokásos módon.
Reggeli után ne egyél semmit 2 órán át.
Az eredeti japán hagyomány szerint a víz legyen kicsit langyos, nem pedig hideg vagy szobahőmérsékletű. A Távol-Keleten az emberek ugyanis általában nem isznak hideg vizet az étkezés mellé. Helyette akár meleg tea is fogyasztható.
Milyen gyakran igyál vizet éhgyomorra?
A japán hagyományok szerint a gyakorlatban az ivóvizet rendszeresen érdemes inni éhgyomorra, és eltérő időtartam javasolt a különféle betegségek kezelésére azért, hogy javuljon az állapotod vagy éppen szinten tudd tartani azt:
Ha nem tudsz meginni az elején egyből ekkora mennyiségű vizet reggelente, kezdd kisebb adagokkal és fokozatosan haladj a 4 pohárig.
Hasonló hagyomány létezik Indiában (ez káros is lehet)
Szanszkritül ez a gyakorlat az úgynevezett Usha Paana Chikitsa, amely nagyjából annyit jelent, hogy: „a kora reggeli vízkezelés”. A különbség az, hogy az indiai (ajurvédikus) változat szerint 1,5 liter vizet kell meginni éhgyomorra.
Azonban néhányan óva intenek ekkora mennyiségű víz éhgyomorra történő fogyasztásától. A vese ugyanis csak 800-1000 ml folyadékot képes feldolgozni, így a túl nagymennyiségű vízivás veszélyes lehet. Továbbá akár hypotranaemia is kialakulhat - ez akkor következik be, ha a véráramban a Na mennyisége eléri az alacsony, már egészségtelen szintet. Ennek oka az adott egyén egészségi állapota, de könnyen okozhatja a túl nagymértékű vízfogyasztás is. Enyhébb esetekben még ártalmatlan a dolog, ha azonban a vese nem képes a túl sok bevitelével mit kezdeni, akkor a Na koncentrációja az extrém mennyiségű víz következtében felhígul. Amint ez bekövetkezik, a sejtek elkezdenek megnyúlni, és ez akár halálos is lehet.
A sejtek viszonylag könnyen képesek megnyúlni. Sajnos azonban az idegsejtek az agyban nem. Az agysejtek ugyanis egy rendkívül szűk térben helyezkednek el, így nincs elég hely arra, hogy megduzzadjanak. Ha túl nagy mennyiségű ivóvíz kerül a szervezetbe, akkor akár kóma is beállhat, görcsöket eredményez vagy éppen extrém esetekben halált is okozhat.
A japán vízterápiának azonban nincs semmilyen mellékhatása, hozzájárul az általános állapot javulásához, a jó közérzethez, és ezzel a napi rutinnal egészségesebb lehetsz. A japán orvosok egyöntetűen támogatják ezt a módszert, (noha van, aki kételkedik a terápia hatékonyságában, az alternatív gyógyszerekkel szemben való szkeptikusokhoz hasonlóan). De talán mégsem véletlen, hogy a világon épp Japánban él a legtöbb 100 év körüli ember.
OLVASS TOVÁBB!
A jóga alapjai: Miért érdemes belevágni?
A jóga egy ősi mozgásforma és filozófia, amely testet, lelket és szellemet harmonizál. Napjainkban egyre több nő fordul a jóga felé, h...
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
Fogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
KÖZÉRZETMi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK