Számomra nehezen bizonyítható, de állítólag már a neandervölgyi ősember is kent színes festéket az arcára és ezzel együtt a szájára. Amit viszont már tényleg biztosan tudhatunk, hogy Mezopotámiában ötezer évvel ezelőtt féldrágaköveket törtek össze, majd ennek porával festették ajkaikat az emberek, férfiak és nők egyaránt. Egyiptomban szintén divatja volt a száj színezésének, de ők erre algakivonatot és hennát használtak. Történelmi leletek is bizonyítják ezt: mégpedig az i. e. 3200 körül uralkodó Menes fáraó sírjában talált rúzs.
Meglepő módon az első rúd formát öltött, tömör rúzs, egy arab tudós készítette el a 10. században, de csak I. Erzsébet angol királynőnek köszönhetően terjedt ötszáz évvel később. Ő a mai értelemben véve is igazi nő volt: előszeretettel jelent meg vörös ajkakkal nagyközönsége, alattvalói körében. Ám alig pár emberöltőnyi idő kellett hozzá, hogy betiltsák használatát, ugyanis 1770-ben az angol parlament úgy döntött a rúzs az ördögműve – részletesebben pedig a prostituáltak és a színészek eszköze a megtévesztésre – így használata tilos lett, és büntetést róttak ki azokra a nőkre, akik kirúzsozott szájukkal el merészeltek csábítani egy-egy életerős férfit. (Tegyük hozzá, napjainkban sok dolguk lenne ebből kifolyólag a törvény szolgáinak.)
Aztán az első világháború végén, egy labortechnikus a töltényhüvelyektől megihletődve, elkészítette az első tokjából kicsavarható, kúpos rúzst.
Visszatérve a gyökerekhez a rúzs, első hódító körútján a színészek, előadóművészek körében aratott nagy sikert. A némafilmek sztárjai erős sminkjük kísérőjeként sötétre festették ajkaikat, majd tíz évvel később már pirosító helyett is inkább rúzs kentek orcájukra – annak tartóssága, pontosabb kezelhetősége, valamint egészségesebb fénye miatt.
A tüzes, vörös ajkak azonban a színes, hangos filmek világában törtek az élre Liz Taylornak köszönhetően. Gondolj csak bele, hogy olvadoztak a pasik hideg kék szeme, sötét hajkoronája, porcelán bőre és vadító ajkai láttán. A világhírű színésznő megjelenésével együtt kiugróan magas lett a kereslet a színes rudacskák iránt.
Végül essen néhány szó arról is, ami igazán foglalkoztatja a nőket: mi a trend a nyáron, és hogy maradjunk a témánál, milyen színeket használj?
A válasz bonyolult, hiszen a rúzst évek óta igyekszik trónjáról ledönteni a szájfény. Idén úgy tűnik, a párbaj csitulni látszik: és mindkettőből elsősorban a ragyogó megjelenéssel kecsegtetőek kerülnek előtérbe. Igen, ragyogó, hisz elengedhetetlen kellékünk a gyémánt- és gyöngyházfény, szemkápráztatóan keveredve a korallal és a pinkkel. Ezek mellett persze a vörös még mindig tartja magát.
Ajánlott termékek, avagy kedvenceink balról jobbra:
AVON glazewear shine szájfény (pink watermelon árnyalat)
L’Oréal Paris Color Riche Shine Gelée
AVON Színmegújító megahatású ajakrúzs
L’Oréal Paris Glam Shine 6H
COLLISTAR rúzs
MAC Lipgelée
OLVASS TOVÁBB!
Áttörés a kozmetika világában: A K2 szalon titkai
Új szépségszalon nyílt Budapesten - a K2_Beauty....
SZÉPSÉGMiért érdemes külön nappali és éjszakai krémet használni?
A nappali és éjszakai krémek a bőrápolási rutin alapját képezik. A tisztítást követően a hidratálás nélkülözhetetlen a bőr fesz...
SZÉPSÉGKoreai kozmetikumokban használt legnépszerűbb hatóanyagok
A koreai kozmetikumok világszerte népszerűségnek örvendenek, és ez nem véletlen. Az innovatív formulák és a természetes hatóanyagok k...
Soha nem sminkeltem, de egy hétre kipróbáltam! Itt vannak a tapasztalataim
Soha nem sminkeltem rendszeresen, de egy hétre úgy döntöttem, kipróbálom, milyen érzés lenne sminkkel élni a mindennapjaimat. Az eredmé...
SZÉPSÉGGöndör tincsek, megugorhatatlan hajápolás? Mutatjuk, hogy csináld!
A göndör haj különösen érzékeny, hajlamos a kiszáradásra, így ápolása megkülönböztetett figyelmet igényel....
SZÉPSÉGVan atkaürülék a szempilláidon? Ezért fontos a megfelelő sminkeltávolítás
Az utóbbi időben egyre több olyan videó terjed a közösségi médiában, amelyeken állítólag hajhagymákban élő atkák ürüléke láth...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK