PASISZEMMEL

Legnagyobb kiütések az NB 1-ből

Szerző:
Szabó Anna
Összeszedtük a 2000-es évek legnagyobb arányú győzelmeit a magyar foci élvonalból.

8 olyan kiütés is van az élen, amelyiknél 7 góllal tudott az ellenfél fölé nőni egy csapat. Ezek közül 7 alkalom is olyan, ahol 7-0-os eredmény született, de akad egy kivétel is, ahol más forgatókönyv zajlott le

2021. április 25-én rendeztek az NB 1-ben egy Budafok-Paks összecsapást, a Bognár György-féle Paks az egész idényben elképesztő támadójátékot mutatott be, de itt jutottak fel a csúcsra. A hazai nézők nem igazán élvezhették a mérkőzést, de unatkozni sem unatkoztak, hiszen 11 gólt is láthattak. A sportfogadas.biz visszaemlékezése alapján a Paks 9-2-re tudott nyerni Budafokon a , pedig a 15. percben Medgyes góljával még a hazaiak kerültek előnybe. Azonban 2 perc múlva jött a válasz, a 38. percben pedig már 3-1-re a Paks vezetett. A félidő előtt még volt válasza a Budafoknak és visszajöttek 3-2-ra, így egy izgalmas második félidőre volt kilátás. Viszont innentől kezdve már csak Paks gólok érkeztek, Hahn János mesterhármasig jutott, Bognár 2 gólt szerzett és 2 assistot is kiosztott.

Ezelőtt legutóbb a Fradi aratott egy 7-0-os győzelmet a DVTK felett még 2019 márciusában. A Groupama Arénában rendezett találkozón Fernando Gorriarán szerezte meg a vezetést a 27. percben, majd Varga és Signevich találata következett még az első játékrészben. A második félidő elején újra Varga volt eredményes, majd ismét Signevich,  végül Lanzafame duplája zárta le az összecsapást.

A legkorábbi 7 gólos győzelemig pedig 2005-ig kell visszaugranunk az időben, akkor az MTK vágott 7-et a Pápa csapatának, a sportnestave.bet adatai alapján.. Itt szintén 3-0 volt az eredmény a félidőben, erre tettek rá még egy lapáttal a másodikban az MTK labdarúgói és további 4 gólt szerezve beállították a végeredményt. Kanta József duplázott a mérkőzésen és 2 gólpasszt is kiosztott, rajta kívül pedig további 5 MTK labdarúgó is feliratkozott a gólszerzők közé. A 7-0-os eredmény természetesen meglepő, de a két csapat tabellán elfoglalt helyezésére nézve egyáltalán nem számított meglepetésnek, hogy sima hazai győzelem született, a Pápa végül utolsóként ki is esett az elsőosztályból.