Gondoljunk csak bele, ha zenét hallgatunk - legyen az bármilyen, amit szeretünk –, oldódik a hangulatunk, csökken bennünk a feszültség. Ez a hatás fokozható, ha tudjuk, hogyan tegyük, vagy ha szakemberhez fordulunk. Léteznek tanfolyamok, járhatunk terápiára, képezhetjük magunkat, de egy kis odafigyeléssel akár otthon is oldhatjuk a stressz, segíthetjük gyógyulásunkat.
Ugyan jó eredményekkel alkalmazzák a módszert a különböző betegségek, mentális zavarok kezelésében, de a megelőzésben is fontos szerepet játszat, így érdemes korán elsajátítani vagy felkeresni egy szakembert. A megelőzés nem csak valamely betegségek kiküszöbölésére szolgál, hanem a különböző készségek javítására is használható. Gyermekeknél kifejezetten hasznos lehet, nem véletlen hogy létezik már olyan ága is, ami még magzati korban, az édesanya hasában kezdődik, így segítve anyát és babát.
- kreativitást
- a matematikai gondolkodást
- memóriánkat
- személyiségünket - önismeret
- kommunikációt
- koncentráció képességünket
- hangulatingadozásokat
-depresszió
-mentális betegségek, zavarok
-agresszió leküzdés
-traumák leküzdése
-neurológiai problémák
-segíthet a vakoknak a tájékozódás elsajátításában
-fogyatékkal élőknek stb.
A terápiás foglalkozások lehetnek csoportosak vagy személyre szabottak is. Attól is függ, milyen problémákat szeretnék leküzdeni, megoldani, vagy mely területeket szeretnénk fejleszteni.
Az aktív zeneterápia során a páciens nem csak zenét hallgat, hanem aktív részese is a zene folyamatának, ahogyan a terapeuta is. Együtt zenélnek, hanghatások segítségével fejezik ki érzelmeiket. Természetesen itt is zajlik szóbeli kommunikáció, viszont jóval kisebb szerephez jut, mint más terápiákon.
Ebben a folyamatban valamilyen zene mentén kiváltott érzelmek, képek megbeszélése áll a középpontban. A terapeuta választ egy megfelelő zenét és a pácienssel közösen hallgatják meg. A páciens ilyenkor passzív.
A terápia során kombinálják az aktív és receptív folyamatok mechanizmusait. Ezt úgy kell elképzelni például, hogy a páciens és a terapeuta közösen létrehoznak egy zenét, és annak a létrehozott zenének a kiváltott hatásait, vagy épp a zene létrejöttének kiváltó okait beszélik át.
A gyermekek fogékonyabbak, könnyebben sajátítanak el bármilyen készséget, amennyiben időben kezdik el annak tanulását. Nincs ez másképp a zenével sem, hiszen minden ember fogékony rá, csupán más-más szinten. Mint azt már említettük akár magzati korban is kezdhetjük a zenei táplálást. Segíthet más készségek könnyebb elsajátításában, az összpontosításban, a memóriára is jó hatással van, a kommunikációt javíthatja. A csoportos foglalkozások óvodás korban például a beilleszkedést, a csapat részeként való aktív szereplőként, növelheti az önbizalmat, az önfejlődés képességét és a csapatépítésben is fontos szerepe lehet.
OLVASS TOVÁBB!
Omega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
Mi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK