Tudtad? |
Gordon Stokes, Daniel Whiteside és Candace Callaway dolgozta ki a kineziológiát )görög szóösszetétel, kinesis = mozgás, logos = tudomány). Szó szerint a test mozgásának tanulmányozását jelenti. Holisztikus gyógymód és komplementer jellegű képesség-, készség- és személyiségfejlesztő módszer pedagógiai és pszichológiai elemekkel kiegészítve. A kiegyensúlyozott energiaáramlás útjában álló akadályok feloldását célozza, beindítva a szervezet öngyógyító mechanizmusát. |
A módszer célja, hogy a kiegyensúlyozott energiaáramlás útjában álló akadályokat feloldja. A kineziológia-mint holisztikus egészségügyi rendszer - az önbizalom, az öngyógyítás, önfejlesztés lehetőségét, eszközeit adja kezünkbe. Alapja a múltból származó érzelmi stressz feloldása. Izomteszteléses módszert használ. A kineziológiai izomtesztelés lehetővé teszi, hogy tudatos emlékezés nélkül felderítsük azokat az eseményeket, amelyek az egymásra épülve létrehozzák a jelenlegi problémát. Agyunk számítógéphez hasonlóan tárol minden információt.
Minden, amit egyszer már átélt az lenyomatot hagy az agyban. Az agy egy része a régi élményeket összehasonlítja a jelen helyzettel és ha hasonló információt érzékel lekapcsolja az előagyi működést. Az akciót egy reakcióval helyettesíti. A régi negatív tapasztalatok emléke jelen van és hat mostani döntéseinkre, még ha tudatosan nem is emlékszünk rá. Ekkor jönnek létre a blokkok. A módszer feloldja a negatív érzelmeket és segíti a szabad döntést. Ez a módszer segítséget nyújt abban, hogy az emberek legyűrjék a negatív hatásokat, amelyek a múltban elfogadott vélemények és kritikák váltottak ki bennünk. Gondolatainknak teremtő ereje van, félelmeink pedig képesek megbetegíteni a lelket, és ha nem szűnnek meg, idővel a testet is. Éppen ezért fel kell dolgoznunk a bennünket ért negatív hatásokat.
Az első kezelésen a kliens elmondja, hogy miért jött, mely az a probléma, amin változtatni szeretne. Amennyiben több problémája is van akkor azt ún. izomteszteléssel, - ami az egész kezelés alapja - megkeressük, melyik az, amelyik a leginkább megoldásra vár, és esetleg ennek a problémának az oldása a többi problémát is oldja. Amint ki-, illetve felszínre kerül a gond, a kliens feladata ezzel a problémával kapcsolatban egy megfelelő mondat megfogalmazása, amiről az aznapi oldás szólni fog.
Ezután következnek az előtesztek, melyek segítségével megnézzük, hogy a kliens izmai megfelelően működnek-e. Amint ezzel minden rendben, kezdődik a kineziológiai oldás.
Először a jelenben dolgozunk. Itt megkeressük, hogy szükséges-e valamilyen korrekciót elvégeztetni a klienssel. Amennyiben igen, azt el is végeztetjük vele.
Majd egy újabb izomteszt segítségével megkeressük az ún. okozó kort, majd a legjobb megértés korát és az ezekhez kapcsolódó egyéb olyan információikat, mint pl. azt, hogy a viselkedési barométeren milyen érzelmi töltés párosul az adott problémához. Miután megtaláltuk azt a kort, ahonnan a jelenbéli probléma ered, keresünk egyéb olyan információkat, melyek segítenek a kliensnek abban, hogy be tudja azonosítani azt az eseményt a múltban, amely nagy valószínűséggel a jelenbéli probléma okozója. Célja, hogy párhuzamot vonva a jelennel pontosan megértse mi az, amin változtatnia szükséges ahhoz, hogy a problémája megszűnjön és boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet éljen.
Következő lépésként ismét megnézzük, hogy szükség van-e valamilyen korrekciós gyakorlatra ahhoz, hogy az energiablokk oldódni tudjon a múltban, hiszen ha a múltban kialakult blokkokat oldjuk, azzal oldjuk a jelenben lévő blokkokat is.
Mindezek után következik az ún. betáplálás, ahol a kitesztelt viselkedési barométer pozitív oldalát tápláljuk be, és ezekkel a pozitív megerősítésekkel hozzuk vissza a klienst a jelenbe.
A jelenben még egyszer leteszteljük, hogy szükséges-e korrekcióra. Ha igen, azt elvégeztetjük a klienssel. Mielőtt az oldást befejeznénk megnézzük, kell-e valamilyen feladatot adnunk a kliensnek „házi feladatként”. A gyakorlatok nagyon egyszerűen elvégezhetők. Mindezek végén befejezzük az oldást, melynek végeztével kiteszteljük, hogy szükséges-e egy újabb kezelés és ha igen, arra mennyi idő múlva lesz szükség.
Az agyunk, a fogantatásunk pillanatától fogva elraktároz minden eseményt attól függetlenül, hogy tudatosan emlékszünk-e rá vagy sem. Minden egyes eseményt rögzítünk a jelen pillanatig. Az izomtesztelés segítségével a tudatalattiban lévő információkat tudjuk felszínre hozni.
Az izomteszt azon alapul, hogy a negatív érzelmek hatására az izom elgyengül. Ez pontosan olyan, mint amikor valakivel rossz hírt kell közölnünk, de mielőtt még ezt megtennénk megkérjük üljön le, mivel ha ezt nem tenné, a rossz hír hallatára az izmok elernyednek és az illető összeesne. Minden egyes negatív szituáció esetében, az agy először a múltban elraktározott események között kezd keresni hasonló helyzetet és a jelenben ennek megfelelően kezdünk el cselekedni. Az agy a régi élményeket összehasonlítja a jelen helyzettel, és ha hasonló információt érzékel, lekapcsolja az előagyi működést. Az akciót egy reakcióval helyettesíti, ekkor jönnek létre a blokkpontok. A jobb agyféltekét is lekapcsolja, hogy ne tudjunk új megoldási lehetőséget keresni. Ilyen esetben az életre múltbeli tapasztalatainkkal csak reagálunk, ahelyett, hogy szabad választásunk szerint cselekednénk, és új utakat keresnénk a helyzet megoldására. Ezáltal megragadunk a múltban és a kiépült blokkjaink meggátolnak bennünket abban, hogy új lehetőségeket válasszunk.
A kineziológia a jobb és a bal agyfélteke illetve azok energiavesztését kívánja koordinálni. A bal agyfélteke logikán alapuló, elemző agyfélteke részleteket lát. Ezzel szemben a jobb agyfélteke az egész képet látja, itt lakozik a kreativitás. Amíg nem töröljük a negatív blokkokat, addig mindig ugyanazokat a hibákat fogjuk elkövetni az életünkben. Amikor megváltoztatjuk az elképzeléseinket saját magunkról, megváltoztatjuk az életről alkotott élményeinket is.
A blokkok feloldása fontos, mivel a múltban átélt traumáink semlegesítése meg tudja változtatni a jelenünket és ezáltal egy boldogabb jövőt tudjunk magunknak létrehozni. A múlt emléke megmarad a kineziológiai oldás után is, de már nem fog negatív érzelmi töltés kapcsolódni hozzá. A múlt sérelmeinek oldásával akár olyan képességek is előjöhetnek, melyek eddig rejtve voltak. Amennyiben nem oldjuk a blokkokat, akkor az új választási lehetőségeink felismerésében korlátozzuk magunkat. Ugyanakkor ezen blokkok egy idő után fizikai szinten betegséget is okozhatnak. Adjuk meg magunknak a választás lehetőségét, hiszen miért kellene úgy leélnünk az életünket, hogy azt érezzük nincs választásunk?
Abban az esetben, ha valaki valóban szeretne változtatni az életén, nagyon hatásos a módszer. Azokban az esetekben azonban, ahol a kliens nem önszántából jön el egy kezelésre vagy kényszer hatására döntött a kezelés mellett, a módszer nem valószínű hogy hatásos lesz. Akkor sem lesz hatásos a módszer, ha a kliens kívülről várja a segítséget, ugyanakkor ő maga semmit nem tesz azért, hogy változzon. Ha nem csinálja meg a házi feladatot vagy ha nem vesz részt elég kezelésen és nem veszi a fáradtságot, hogy megfigyelje önmagán a változást. Ha nem vállal felelősséget a probléma megoldásáért.
Fontos tudni, hogy mi magunk vagyunk a felelősek a saját életünkért! Mi vagyunk az egyetlenek, akik tudunk változtatni rajta, de ahhoz tennünk is kell!
A kineziológia hatékonyan segít az alábbi problémák esetében:
• Depresszió
• Beilleszkedési nehézségek
• Tanulási problémák
• Félelmek
• Fóbiák
• Függőségek
• Kommunikációs problémák
• Pánikbetegség
• Párkapcsolati problémák
• Családi konfliktusok
• Munkahelyi problémák
• Lelki eredetű problémák
• Szorongás
• Szenvedélybetegségek
• Viselkedészavarok
• Önbizalomhiány
• Önértékelési zavar
• Döntésképtelenség
• Útkeresés
• stb.
Minden olyan életvezetési probléma esetén, ami zavar bennünket és valóban akarjuk annak megváltoztatását. Amikor úgy érezzük, hogy elakadtunk és kell egy segítség, mert már egyedül képtelenek vagyunk megoldani a problémát. Segít önismeretünk, kreativitásunk, képességeink fejlesztésében, sorsunk tudatos irányításában és életminőségünk javításában. Minden problémára alkalmazható, hiszen minden probléma mögött általában valamilyen lelki ok áll.
A kineziológia segítségével újra tudjuk formálni múltunkat és meg tudjuk változtatni a jelenben történő észleléseket.
Ismerd be és oldd a múlt negatív aspektusait! Érezd újra a siker kellemes emlékét! Találd meg azokat az időket, amikor még nem voltál depressziós, beteg., stb.!
Nem vagy kiszolgáltatva a múlt hiedelmeinek. Minél előbb hozzákezdesz cselekedni az újak alapján, annál előbb leszel kiegyensúlyozottabb, egészségesebb és boldogabb, testben és lélekben egyaránt.
OLVASS TOVÁBB!
A jóga alapjai: Miért érdemes belevágni?
A jóga egy ősi mozgásforma és filozófia, amely testet, lelket és szellemet harmonizál. Napjainkban egyre több nő fordul a jóga felé, h...
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
Fogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
KÖZÉRZETMi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK