2017. szeptember 22. - Móric
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. szeptember 22. - Móric
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Család, otthon » Gyógytorna és gyógymasszázs (13 hsz.) Új hozzászólás
hirdetekma (Topikindító) 2008-04-12 13:12:04 Válasz erre
Gyógytornával, McKenzie módszer alkalmazásával a gerincproblémák jelentős része gyógyítható.

Sokszor nem törődünk azzal, ha egy hirtelen mozdulatnál fájdalmat érzünk a hátunkban, vagy a derekunkban. Pedig ez figyelmeztető jele lehet egy esetleges súlyosabb gerincproblémának. Ha időben lépünk, elkerülhetjük a bajt, megelőzhetjük a kiújuló fájdalmakat.

A megelőzésre lehetőség a McKenzie gyógytorna módszer alkalmazása, amely egy mozgásterápiára épülő rendszer, és immár negyven országban alkalmazzák. A McKenzie gyógytorna a gerincproblémák speciális kezelési módszere. Robin McKenzie új-zélandi gyógytornász dolgozta ki, és az eljárás világszerte elterjedt.
Egy aktív mozgásterápiára épülő rendszer, amely hangsúlyozza a páciens által önállóan kivitelezhető gyakorlatokat. A beteg így nem passzív szenvedője a kezeléseknek, hanem abban aktívan részt vesz. Ezt segítik az otthonra adott gyakorlatok, melyek könnyen elsajátíthatóak.
Gyakran a műtéti beavatkozás is elkerülhető. A legtöbb gerincprobléma, derékfájás jól kezelhető, és jó eredményt érünk el a gerincsérvként, porckorongsérvként, lumbágóként ismert elváltozásoknál is. Természetesen más jellegű betegségeknél is érdemes elvégezni a vizsgálatot a McKenzie módszer alapján. Ezt követően dől el, hogy az adott betegség kezelhető-e ezzel az eljárással.A gyógytornász terapeuta mozgásszervi vizsgálatot végez. Kikérdezi a beteget, figyeli, hogy miként reagál bizonyos mozgásokra, figyeli a fájdalomra gyakorolt hatást, és így megfelelő információkhoz jut. Ekkor egyénre szabott gyakorlatot ad..

Az otthoni gyógytorna feladatok rövid, bárhol elvégezhető célzott mozgások. Nem szabad megfeledkezni a kontrollról, ennek gyakorisága az állapottól függ. A javulás első jeleit már két-három alkalom után érezni lehet. Hétköznapjaink során gerincünket nagyon egyenetlenül terheljük. Az emberi gerinc ugyanis eredendően nem a kétlábon járásra van kitalálva, főleg nem ülésre, hanem a négykézláb járásra. Így az ülés és az állás extra terhelést jelent., amely a szalagokat, porckorongokat veszik igénybe.Például, ha reggel felébredünk, és felülünk az ágyban, már előrehajlítjuk a gerincünket. Következik a mosdás hajolva, s a reggelinél is előrehajolva ülünk. A McKenzie módszert azok a szakember orvosok, gyógytornászok alkalmazhatják, akik elvégezték a módszert oktató tanfolyamokat és erről bizonyítványt is kaptak. A valódi tudáshoz mind az öt tanfolyam elvégzése és nagyon sok szakmai gyakorlat szükséges. Csak ilyen tudással rendelkező gyógytornásztól várhat a páciens valódi, a nemzetközi szintnek megfelelő McKenzie terápiát.

A témáról és a kezelési lehetőségekről bővebben a www.szevermed.hu lapon olvashat. A Szevermed Egészségügyi és Rehabilitációs Rendelőben magasan kvalifikált gyógytornász és szakorvos gárda áll rendelkezésre.
nuccuc 2017-05-04 10:02:37 Válasz erre

Nagyon sokat köszönhetek a gyógytornának, volt egy idegbecsípődésem és totál rendbehozta.

tündérszárny 2017-04-11 13:26:40 Válasz erre

Nekem súlyos gerincsérvem, porckorongsérvem volt Mível elestem ki is szakadt. .Már a lebénulás határán voltam. Derékból nyilaló fájdalom a jobb lábamba annyira fájt ülni sem tudtam. Lumbágó , Isiász mellé még. Először próbálkoztam debreceni ortopéd klinika igazgatójának magánrendelésén ,mindenféle vizsgálatokkal, kezelésekkel..Szedtem erős  gyógyszereket is , legjobb gyógytornára jártam stb. Mondanom sem kell hatástalanul. Már műteni akartak, de nem vállaltam a kockázatot. Mert tolószék is lehet annak a vége, meg ugye 1 hónap gipsz ágy mindenképp a műtét után.    Majd ezeket megelégelve fordultam a természetes és népi  gyógymódok felé olyan masszőrhöz, aki energiagyógyász és szellemsebész is.Pár kezelés után teljesen helyrejöttem. Elmult minden fájdalom és a sérv is. !Most aktívan tudok sportolni. Akit érdekel  privátban ,emailben tudok elérhetőséget és további információt  írni . Emailcímem:  .szuper42@citromail.hu

Smilethai 2017-04-06 22:29:14 Válasz erre

Smile Thai Masszázsszalon

1136 Budapest, Hegedűs Gyula utca 27/a

http://www.smilethaimassage.hu

klementin 2014-01-10 19:04:26 Válasz erre
Nagyon sok helyen voltam már, mind ugyanaz, de a Thököly úton van egy tényleg hihetetlen gyógytorna központ, spéci gépekkel. Szerintem mindenképp érdemes megnézni, nem olcsó, de a gyógytorna tényleg 60 perces és valóban használ. www.gerincklinika.hu a honlapjuk, nézzétek meg.

Levendula7 2013-10-21 15:45:20 Válasz erre

Egyik férfi ismerősömnek hátgerinc sérve van, szerette volna a műtétet elkerülni, ezért Ő kínai orvoshoz járt és ugyanott medical masszázst kapott, neki negyon jó volt, már pár alkalom után jobban érezte magát:http://5elements-massage-spa.hu/hu/szolgaltatasok/masszazs/azsiai-kevert-olajos-masszazs

http://5elements-massage-spa.hu/hu/kinai-orvoslas-terapia

Előzmény: Kriszta09 - 2013-10-08 10:30:55
Kriszta09 2013-10-08 10:30:55 Válasz erre

Sziasztok! Budapesten gyógytornászt keresőknek ajánlanám figyelmébe a következő oldalt: http://www.gyogytornaszkereso.hu/

Több száz gyógytornász közül választják ki az Önnek megfelelőt, Önnek csak annyit kell tennie, hogy kitölti az oldalon található űrlapot, melynek alapján gyógytornászt keresnek Önnék, és néhány órán belül felveszik Önnel a kapcsolatot.

Emellett rengeteg hasznos információt és tudnivalót olvashat az egyes betegségekről, gyógytorna-módszerekről.

motoricus 2012-05-02 22:25:09 Válasz erre

Életveszélyes balesetet éltem túl, és a felépülésem arra ösztönzött, hogy megalkossam azt az adatbázist, ahol a páciensek az ország valamennyi gyógytornászát meglelik és közérthetően olvashassanak a terápiákról, panaszokról. Információ és szakember egy helyen. Várom gyógytornászok jelentkezését az adatbázisba, hogy minél több szakember között kereshessenek a látogatók! 

Látogasson el hozzánk a www.rehabinfo.eu oldalra. 

Gyógytornászként: 

- regisztrálhatja magát, 
- beküldhet leírásokat a terápiákról (amit most kedvezménnyel honorálunk részletek a www.rehabilitacioseszkozok.hu oldalon)

Páciensként:

- olvashat különféle panaszokról és kezeléseikről, közvetlen a leírásoknál találhatja meg a kezelő szakembereket 
- részletesen leírjuk a terápiák lényegét és menetét.

- www.rehabilitacioseszkozok.hu oldalon pedig a műtétek után ajánlott térdmozgató gép bérlésről kap információt. 

Nézzen be hozzánk, mert felépülésére válik! 

Üdvözlettel

Kovács Linda 

19ildikó61 2011-05-08 11:02:33 Válasz erre

Svédmasszázs

A legelterjedtebb nyugati masszázsfajta. Eredeti formája ötvözi a

masszázst és a testgyakorlatokat. A klasszikus svédmasszázs az egész

testre kiterjed, az izmok átmasszírozására irányul. Csökkenti a

fájdalmakat (hát, -derék és izomfájdalmak), felgyorsítja a sérülések

utáni felépülést, lazítja a feszülő, görcsös izmokat. 90perc 6000ft

06/204487857

Illóolajos stresszcsökkentő masszázs, - svéd,- lazító,-  frissítő,- ,-

90perc  6000ft -

20-448-7857 Ildikó */*

http://www.hollymaci.sokoldal.hu

Előzmény: hirdetekma - 2008-04-12 13:12:04
otthonigyogytorna 2011-03-12 18:36:29 Válasz erre

Szia Ebari!

A Dévény módszer egy speciális gyógytorna módszer, ami kiválóan alkalmazható a korai fejlesztésben és sok estben szinte 100 % javulás érhető el vele. Már pár napos, újszülött kortól lehet vele a babákat kezelni. Igaz egy kicsit fájdalmas, a babák végig sírják a kezelést, de ha ez a módszer nem lenne, sokkal több mozgássérült, fogyatékos gyerek élne köztünk, mint így. Én is szeretném jövőre elvégezhni a DSGM szakgyógytornász képzést, mivel személyesen is érintett vagyok a kisfiam által. 8 hetes korától 1 éves koráig hordtam először hetente kétszer, majd egyszer egy kolléganőmhöz és azóta a kisfiam egészséges boldog 4 éves óvodás nagyfiú. Csak ajánlani tudom mindenkinek, akinek szüksége van rá.

Judit

Előzmény: ebari - 2011-03-10 19:51:50
ebari 2011-03-10 19:51:50 Válasz erre

Tudom más módszer, és nem gerinc, de szeretném tudni mi a véleményetek a Dévény módszerről. Nekem a csemetét azzal kezelték, és nagyon hamar rendbejöttek azok a problémák, ami miatt kezeltettük.

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

5 betegség, ami utolérheti a háziállatokat is - Érdemes erre kellő figyelmet fordítani!

5 betegség, ami utolérheti a háziállatokat is - Érdemes erre kellő figyelmet fordítani!

Vannak olyan betegségek és tünetek, amelyekben az emberek és a háziállatok egyaránt osztoznak és szenvednek. Például a hirtelen fogyás, vagy az étvágytalanság. Ezek a tünetek azt jelezhetik, hogy kisállatkád az alábbi betegségekben szenved.

Tovább »
8 gyakori divatbaki, mely miatt idősebbnek tűnhetsz a korodnál - Ne kövesd el őket!

8 gyakori divatbaki, mely miatt idősebbnek tűnhetsz a korodnál - Ne kövesd el őket!

Az évek során mindenkinek kialakul az egyéni stílusa. Azonban a stílus, amit választasz, nem mindig előnyös számodra, néha idősebbnek tűnhetsz a korodnál. Ezért megmutatjuk az összes olyan stílushibát, amelyekkel éveket öregedhetsz, és van néhány tipp is, hogyan kerüld el őket.

Tovább »
Napi Tarot - Péntek

Napi Tarot - Péntek

A Tarot mai üzenete: "Mindannyian tudjuk, hogy a hideg és logikusan kiszámítható rend mögött egy titkokkal teli misztikus égbolt ragyog. Láthatjuk a világmindenség különböző rétegeit, és tisztában vagyunk annak ellentmondásaival."

Tovább »

Kalkulátor

Hogyan nassolnak a csillagjegyek?

Sajnos, eljönnek a pillanatok, amikor feladjuk a fogyókúrát, elfelejtjük számolni a kalóriákat. A csillagok elárulják, hogy mikor - pontosabban, hogy mi - csábíthatja nassolásra az egyes csillagjegyek szülötteit. Válaszd ki a saját jegyedet, és figyelj!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Búza Judit

Spirituális fejlesztő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Búza Judit

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila