2014. november 22. - Cecília
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2014. november 22. - Cecília
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
Női Portál FőoldalEzotériaTrendKözérzetSzex, szerelemKonyhafortélyokOtthonKisállatmentőPasiszemmelSzórakozásUtazás
JósdaHoroszkópApróhirdetésFórumJátékKépeslapSzakértőkTárskeresőKalkulátorTesztTűsarok és gázpedál

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Szex, szerelem » az arab férfiak.. (6426 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
Szabina24 (Topikindító) 2008-02-04 15:17:55 Válasz erre
Van itt olyan aki már járt együtt arab,vagy keleti származású
férfival? Én nem,de most megismerkedtem egy arab származásu fiuval,aki nagyon jóképü,és aranyos,de ök biztosan mások mint a magyar férfiak..Akinek van tapasztalata ebben a témában szivesen várom a hozzászolását! Puszi!
zineb 2009-09-28 15:31:31 Válasz erre

Szia,kedves Weller....remélem nem haragszol,hogy érdeklődöm,de akkor most mi is van veled?Elment az arab élettársad és mégis vissza akar jönni? Vagy mást vesz feleségül?Lehet,hogy nem követtem az eseményeket eléggé,de azt érzem,hogy nagyon csalódottan írsz...csak ezért kérdezem és nem turkálni akarok a magánéletedben....Amugy nem hinném,hogy ide arab férfiak be fognak írni,bár lehet,hogy tévedek,az én férjem azt sem szereti,ha olvasom a topicot,bár olyan is előfordult már,hogy lefordítottam neki valamit és elmondta a véleményét.....üdvözöllek:Z

Előzmény: weller - 2009-09-27 20:21:42
Jazmin73 2009-09-28 14:40:10 Válasz erre
Kedves deledivune és Lányok, Asszonyok! Ez most nagyon tetszett, hogy ha mondjuk egy discoban ismerkedik meg egy arab fiu egy lannyal, es kesobb meg jon az O szigoru iszlamsagaval, (teljesen titszteletben tartom az iszlamot, félre ne érts) akkor lehet neki mondani, hogy amikor pl. megismerkedtunk hova tetted a vallasodat? Szoval ez jo, mert tenyleg igy sok lanyt csak kihasznalnak. Ezert jo ez a topik, mert legalabb egy kicsit tisztábban lát az ember. És abban teljesen igazad van, ha valaki már házasságra szánja el magát, akkor nézzen utána jól a dolgoknak, mert biztos más itt, mint a saját hazájában a házasságkötés. Biztos vannak pozitív példák, sőt itt a fórumon is sokat olvastam. Kedves mashy köszönöm hozzászólásodat, és nyitott szívvel állok a dolgok elé, de azért odafigyelek majd. Ezért jó ez a topik még ha néha sokkol is bennünket, akiknek még csak az elején tartunk, mert egy kicsit felnyitjátok a szemünket, bocsi nem akarok mások nevében is írni, de én így érzem és köszönöm, további szép napot.
deledivune 2009-09-28 13:56:34 Válasz erre

Kedves Lányok Asszonyok!

Igazatok van ez az arab férfiakról szól,de had igazítsak ki egy félreértést:az arab férfivel való ismerkedés nem egyenlő az iszlámmal való ismerkedéssel!

Most nem szeretnék senkit megbántani de ezek az arabsrácok akikkel  öszejöttetek ezek max.csak a rájuk vonatkozó jogokat azt is feltupirozva gyakorolják az iszlámból..Szóval amikor pl.egy nyaralás során,egy diszkóban összejön valaki egy arab gyerekkel nehogy  azt higgyétek az az iszlám..akkor nem a diszkóban ismrkedtetek volna meg,ill.nem egy utazás alkalmával..

Szóval egyet értek ez a topik nem kell hogy az iszlámról szóljon hiszen nincs összefüggés max.a srác származása.

Akinek meg az ilyen barátja neki áll pampogni az iszlámról  nyugodtan kérdezzetek rá az ismerkedés körülményeire hogy akkor hol volt az a fene nagy muszlimsága...

Amelyik lány pedig valamilyen módon igazi muszlim fiut fog ki,hát az nagyon gondolja át,nézzen utánna,ismerkedjen az iszlámmal,vagy inkább keressen -mint már több ízben leírtam- magyar,keresztény vallású fiut.

Minden jót ,és szép napot!

mashy 2009-09-28 12:54:43 Válasz erre

Kedves Lányok! az utóbbi pár napban tényleg elindult vallásos irányba a fórum, viszont azt nézem, a lány, aki elindította a lavinát, nincs sehol... remélem minden rendben megy vele.

Jázmin73, remélem nálad is alakul a dolog, a netes ismerkedésre több negatív ismerősi tapasztalat is van, de egy olyan is, ami boldog házasságba "torkollott" egy neten megismert arab fiúval, és itt élnek már Mo-on (nem volt egyszerű az ügyintézés). A netes társkeresés magyar srácokkal sem könnyű és rengeteg buktatója van, hát még akkor, ha kulturális, nyelvi, vallási különbségek is jelentkeznek. Szóval idővel majd beérik a ti kapcsolatotok is, ne hamarkodj el semmit és mindenképp legyél óvatos. Az biztos, hogy egy arab, muszlim férfival a szeretetet sokkal intenzívebben élheted át, mint egy európaival és ez a vallásból, nevelésükből adódhat, biztos van erre tudományosabb magyarázat is, nekem pl. gyönyörű emlékeim vannak és biztos még lesznek is. Véleményem szerint kettőn áll a vásár és ha egy magyar (európai) lány azt mondja utólag, hogy csalódott, lehet ő képzelt bele sokkal többet a kapcsolatba, mint ami végül benne volt. Minden viszonylagos, és nagy csalódásokat magyar fiú, férj mellett is át lehet élni...

mindenkinek napsugaras szép napot mára!

Előzmény: Jazmin73 - 2009-09-28 09:44:51
Jazmin73 2009-09-28 09:44:51 Válasz erre
Sziasztok! Tényleg most ez a topik nagyon elment a vallásos témák felé, pedig ha jól belegondolunk igazából ez nem arról szól, hogy Korán idézeteket olvassunk itt. Ha valakit annyira érdekel ugyis utána jár. Persze, hogy hozzátartozik az arab férfiakhoz. Hát nehéz dolog ez, ezért kérünk talán sokan tanácsot, hogy jól döntsünk. De olyan kettősség van bennem, mivel az ember ha szerelembe esik sajna inkább a szívére hallgat még ha utána 1000-szer is megbánja. Most pl. a facbook-on is simán bejelölt egy török srác kb. 9 évvel fiatalabb, ismerkedés céljából, mondjuk jó, fiatalabbnak nézek ki a koromnál, de oda van írva, hogy mikor születtem. És érdeklődésnek nem írtam be, hogy ismerkedés, sőt. Na mindegy, biztos mindenki járt már hasonlóan. És köszönöm a hasznos és tényszerű, de nem kizárólag -vallási alapokra kihegyezve- tanácsaitokat, pl Ágicától, meg még egy pár lánytól, ill. asszonytól a topikon, szép napot!
arabia 2009-09-27 21:06:32 Válasz erre

Egyáltalán nem vettem kioktatásnak a hozzászólásodat...És nem is azt mondtam, hogy ne beszéljünk a vallásról, mert mindenkivel együtt jár a hite is, csak én úgy vettem észre, hogy néhányan kicsit "túllihegik"-ha szabad így fogalmazniom-ezt a témát és bármilyen kérdés merül fel, mindent a vallásos oldalról közelítenek meg és aki ezt nem fogadja el, azt kioktatják és lenézik..Holott a dolgok nem ilyen egyoldalúak szerintem..Meg amúgy is mindenki a saját párját kell, hogy kiismerje a vallásos oldaláról is, ebben a kérdésben sem lehet általánosítani, mert minden férfi máshogy gondolkodik a hitéről és egyik jobban betartja, még a másik kevésbé...ezt csak a férjemmel való együttlét és tapasztalat alapján mondom..És való igaz, hogy ha kint élek majd a férjemmel, akkor alkalmazkodnom kell sok mindenhez, de ezt már elfogadtam, mert attól, hogy itthon élünk, ugyanúgy tudomásul veszem az ő igényeit és aszerint változtatok a hozzáállásomon...

Remélem nem tűnt okoskodásnak a hozzászólásom, mert nem annak szántam, csak a tapasztalatom alapján írtam amit írtam..

Előzmény: agica12 - 2009-09-27 18:54:32
weller 2009-09-27 20:21:42 Válasz erre

kedves arabia igazad van nem a vallásról kell itt írni hanem a lényegről az arab férfiakról és a többi nem arab de iszlám vallású férfiakról azok szokásaikról, hogy mi európai nők akik ilyen férfival kerülnek valamilyen kapcsolatba mire készüljenek fel mert bizony óriási csalódásnak vannak kitéve és jó lenne ha már akapcsolat elején tudnának róluk valamit és oda figyeljenek időben mert bizony rettentő jó szinészek .én úgy vettem észre csak arra törekszenek,hogy megalázzák az európai nőket ,de az nagyon tetszik nekik hogy szexuálisan kiélhetik magukat és játszák az eszüket hogy ők a szűz nőt tisztelik ,házzaságot úgy kötnek mint amarha vásáron ,anyuci küld több fényképet és kisfia választ hát ennyi, de utánna majd te is jó leszel neki.de azért tisztelem az olyan férfit aki szerelemből elveszi az európait és ő alkalmazkodik mi szokásainkhoz, mert ha én megyek olyan helyre úgy gondolom nekem kell alkalmazkodnom.de jó lenne ha ide atopikba irnának ők maguk is AZ ARAB FÉRFIAK.

ÜDVÖZLÖK MINDENKIT ÉS REMÉLEM LESZ JÓ SOK HOZZÁSZOLÁS

Előzmény: arabia - 2009-09-27 18:07:48
agica12 2009-09-27 18:54:32 Válasz erre

Az arab férfiakkal "együtt jár" a  vallásuk is néha, mint beszéd téma és vannak vallással kapcsolatos kérdések is!

Ha visszaolvasol mindig felbukkan 1-1 provokátor, aki egymásnak próbálja ugrasztani a népet vagy csak szimplán idejön "anyázni". Bocs, ha ezt néha már nem hagyjuk szó nélkül...

Minden arab FÉRFIBAN benne van mélyen a vallásosság, ami idővel ki fog jönni rajta. Írtad korábban, hogy később majd kint szeretnétek élni. Egy biztos, kint majd sokat kell alkalmazkodnod és akkor nem árt, ha addigra tisztában vagy a vallásával. (Ezt  nem kioktatásnak szántam, ez tény...)

Előzmény: arabia - 2009-09-27 18:07:48
arabia 2009-09-27 18:07:48 Válasz erre

Ne haragudjatok a hozzászólásomért, de már kezdem unni, hogy az utóbbi pár napban nincs más téma itt, csak a vallás..ennek a topicnak a címe az arab FÉRFIAK és nem az arab VALLÁS...valamilyen szinten a vallás is hozzátartozik minden emberhez, de szerintem ez már sok..akik a vallásról akarnak beszélgetni, nyissanak egy ilyen topicot..Mert a vallás mindenkinek a magánügye..szerintem..kár ezen vitatkozni..

deledivune 2009-09-27 16:08:29 Válasz erre

Te azt hiszed hogy a tálibok az iszlám?

Akkor én meg higgyem azt hogy az ETA baszk terror szervezet a kereszténység???

Nevetséges vagy az úszításoddal együtt..

szánalmas vagy a butaságoddal együtt..

Előzmény: sokkos - 2009-09-27 11:54:58
agica12 2009-09-27 14:28:48 Válasz erre

Egy Isten van! Ha jobban utánaolvasol a következőkkel találkozol:

Allah arab kifejezés Isten megnevezésére

Az, hogy imára ilyen módon hívnak miért hiba? A katolikus templomokban harangoznak pl. a vasárnapi mise hívására, temetéskor és még elég sok "alkalmat" jeleznek így. A katolikus, keresztény egyistenhit is bűn lenne, ha más Istent nem ismernek el? Mindegyik vallás ugyanahhoz az Istenhez imátkozik, fohászkodik. Annyi a különbség, hogy a muzulmánok szerint Jézus mondta, hogy hamarosan jön egy másik Próféta és várják őt, ez lett volna Mohamed (béke legyen vele). Tehát elismerik a Bibliát és annak szavait is elfogadják, csak abban hisznek, hogy a Bibliából kitörölték Mohamed eljövetelét. Szerint a Korán a teljes.

Minden vallás próbál terjeszkedni, bár szerintem ez nem a legjobb szó rá. Hozzánk pl. hetente jönnek a mormonok, kapjuk a jehova tanui szórólapokat stb. stb. Ez ellen is lehetne lázadni, ha más oldalról közelítem meg, akkor akár agresszív terjesztésnek is tűnhet hisz mindig jönnek, és nem fogadnak el egy egyszerűbb "nem" választ.

Ahány vallásértelmezés, szinte annyi "szekta" vagy vallásirányzat is van. A Korán a béke vallása, de ugyanúgy, mint régen volt az inkvízició és a vallásháborúk esetén, bármilyen Korán részletet is lehet sokféleképpen értelmezni és mivel nagyon Istenfélő nép az arab, ezzel visszaélni és kihasználni. DE ez nem a vallás hibája.

Tudod, ha úgy érzem nekem van igazam, akkor igyekszem arról a másikat is meggyőzni, valahol így működik a vallás területén. Ha úgy gondolják az iszlám az jó vallás és szeretik, próbálják megértetni másokkal, hogy miért is jó, miért is szeretik. Ez emberi tulajdonság...

A fogalmazásom lehet nem volt mindenhol tökéletes, mert gyorsan írtam le a mondandómat, ezért, ha lehet ne abba kössetek bele, csak akkor essetek nekem, ha a mondandómmal van bajotok...

Szép napot!

Előzmény: sokkos - 2009-09-27 11:54:58
sokkos 2009-09-27 11:54:58 Válasz erre

A Koran ugy is oszefoglalhato mint a muzulmanok telyes alarendeltsege es a nem muzulmanok vegleges kinszenvedese a pokol tuzeben.

Egy igaz hitu muszlim a vakaciojat inkabb egy Pakisztani vagy Afganisztani madrasz iskolaban tolti ahol lehetosege van azokkal a katonakkal osszetalalkoznia akik ezeket a nepeket a tallibanok igaja alol probaljak felszabaditani.

De miert is mennek ezek a nyugati katonak oda? Mert a zsido kereszteny  hit azt mondja “LEIGAZOTTAKAT FELSZABADITANI’’

Es miert mennek oda az igaz hitu muzulmanok? Azert mert az a jihad amivel megolnek nem muzulmanokat vagy eppen az ottan jatszo gyerekeket ezek JO PONTOK  Allahnak es minnel tobb ilyen pontok vannak annal tobb a valoszinusege annak hogy az ALLAH PARADICSOMA BIZTONSAGOS. Ahol meg 72 szuz is szeretettel varja oket.

Egy moszlimanak is biztonsagot jelent o is ehez a 72 szuz csoporthoz kerulhet egy jihad utani harcban.

De vajon hogyan nezik azokat a muzulman katonakat akik a nem muzulmanokkal egyutt harcolnak egy nep felszabaditasaert, es eletuket aldozzak fel, mint a jol integralodott muzulman katonak? Ha oket a Koran es a hadit szerint merjuk vagy mint AZ OS MODEL MOHAMED SZERINT  akkor jo katonak e? NEM  SOT EZEK A HITET VESZTETT KATONAK AKIK AZ ELLENSEGGEL UZERKEDNEK.

Mert nagyon sok Koran textben ugyanaz all: MINDEN NEM MUZULMANT ELULDOZNI MEGOLNI ADDIG AMEDDIG AZ EGESZ VILAG ALLAH FENNHATOSAGA  ALA KERUL.

Es sajnos mind az osszes 60 muzulman orszagban ugyanez a felfogas. Tehat akkor miert is kel harcolni Afganisztanban? Azert hogy Karzai iszlam hite beteljesedjek? Es ugyan ez a hit szabad az osszes NAVO orszagokban. A rengeteg mecsetek, millos szubszidiok muzulman iskolak, kulon uszasi ido, halal elelmiszer, integraciot elosegito irodak es mar olyan varosi negyedek ahol a sharia torveny uralkodik, ahol minden felirat arab, ahol a policia meg a mento szolgalat, fel bemenni mert az egesz negyed egy fajgyulolo, agresziv,( London, Parizs, Rotterdam)

Nem beszelve a soenitak wahabitak,shiitak egymas elleni harcarol, infiltraciorol, akik Mohamed irasai szerint olik es uszitjak egymast.

Es most nezzuk meg csak hogy milyen politikai corect –e ez az imadkozas amit a minarettekbol naponta 5x megawatt hangszorobol uvoltenek.

-          4x Allah-Akbar

ALLAH A LEGNAGYOBB

-          2X Ashadoe an la illallaha illallah

EN VALLOM HOGY MAS ISTEN ALLAH KIVUL NINCS

2X Ashadoe anna Mohammadan Rasoelallah

EN VALLOM HOGY MOHAMMED AZ ALLAH KULDOTJE

2X Hayya assalaah

SIESS A MISERE

2X Hayya al al Falaah

SIESS A KOZVELEMENYRE

2X Allahoe Akbar

ALLAH A LEGNAGYOBB

1X La ilaha illallah

MAS ISTEN NINCS CSAK ALLAH

De mi legyen azokkal a muzulmanokkal akik az igazi Istent keresik es nem erzik magukat  oszekotve a Korannal es Allahval? Ez megtiltott es halalbuntetessel jar.

Tehat mindenki szabad hogy azt higgye amit akar es ELJEN A VALLAS SZABADSAG!

Előzmény: Lilian. - 2009-09-26 20:34:24
Lilian. 2009-09-26 20:34:24 Válasz erre

Kicsit talán érzékeny vizekre eveztünk..Nem gondoljátok?

Nincsen joga senkinek becsmérelni a másik hitét, vallását. Ahhoz pedig végképp nicsen joga, hogy eldöntse, ki hová távozik halála után. Vagy ennyire sok önkéntes "Isten-jelölt" van?

Már megbocsássatok...

Hogy melyik írásba ki nyúlt bele? Szerintem ezt inkább ne firtassuk... Hosszú idő telt el azóta..!!! És talán a hit nem rangsorolható. Az enyém jobb, mert ez volt a legutolsó és punktum... Nekem ez nagyon gyerekes és távol áll az igaz hittől!!! Ami- most írok egy durvát, lehet érte haragudni- nem feltétlenül csak az írásokra támaszkodik!!! Sokkal mélyebbre megy, sokkal mélyebbről indul.

Szal ne ítélj, hogy ne ítéltess...

Ennyire ragaszkodunk a formákhoz?? Ha van hited, ha elfogadod istent tiszta szívedből, akkor mi értelme, hogy áttérj a kereszténységről az iszlámra??

A forma, a szokások?? Magyarázza már el nekem ezt valaki..

Előzmény: Szabina24 - 2008-02-04 15:17:55
deledivune 2009-09-26 16:00:07 Válasz erre

Sokkos!

Mennyire igazad van,....A kersztények tényleg egy "kedves" istenképet faragtak.....:

Isten leküldi egyetlen fiát,Jézust, hogy a bűnös halandó emberek megöljék,,,ezzel elsöpörve a világ büneit,amely által az anyagyilkos is mehet a paradicsomba mert Jézus meghalt érte is a keresztfán.....

Ez aztán az igazságosság!

És most te tényleg nagyon elfogadó,kedves kersztény hívő ember képét mutatod muszlimok és nem muszlimok felé..

Ui.:

Allah az egyetlen nincs több:Tehát concurencia sincs!

A Tórát, Bibliát,Qoránt is egy ugyanazon Isten küldte le!A könyv népe-Biblia,Tóra-nincs lenézve,de eltértek az eredeti Írásoktól,ezért jött le a kegyes Qorán .Utoljára. Több nem lesz..aki se ebbe,se abba nem gondol bele az megváltotta csakodaútra a jegyét a  pokolba..

Előzmény: sokkos - 2009-09-26 15:10:29
sokkos 2009-09-26 15:10:29 Válasz erre

Miert az Allah nem a mi Joistenunk!

-          a koran igy mondja: Allah az egyetlen Isten vagyis csak egy Isten van es ez Allah

-          tehat ez concurenciat jelent mas Istenekkel szemben, igy nem a hitrol szol.

-          Ugyanakkor evvel eliteli azokat akik mas vallasuak

-          Ez nagyon is negativan es agreszivan hangzik mas vallasuakkal szemben

Egyetlen vallas sincs ami ezt igy kinyilvanitja

A Keresztenyseg mit is mond? Tehat a Biblia: HISZEK AZ ISTENBEN MINT MINDENHATO ATYABAN  CREDO IN UNUM DEUM PATREM OMNIPOTENTUM.

- tehat ez a keresztenyseg hitrol beszel es mas semmi masrol.

Az izlam vallasi hit kinyilvanitasa meg egy systhemat is magaba foglal ami toervenyszeru is shahaada tehat meg raadasul TORVENYSZERU TORVENYSZEKI HIT

A kereszteny es a zsido vallasban a legfontosab a HIT        EN HISZEK CREDO  ANI MA AMIIN BEEMOENAH SHELEEMA

A  kovetkezo pont

- Mohamed a muzulman vallast 500 ev utan a kersztenyseg es a zsidosag megalapitasa utan hozta letre. Mig a Biblia 3 egymastol fuggetlen apostol altal volt irva akik nem is ismertek egymast es megis ugyan azt a kepet alkottak mega z irasaikban ABRAHAM JOZSEF ES IZSAK, addig a Korant egy akkoriban elo telyes analfabeta ember Mohamed irta meg.

De ha vegiggondolyuk logikusan, Milyen Isten az aki felhatalmaz egy embert Mohamedet azzal hogy a csatakban legyozott embereket rabszolgakka tegye, vagy megolje, vagy aki mint Atya jovahagya hogy egy lany gyermeket hazastarsnak minositsek vagy oszehazasithato egy oreg emberrel egy nagytataval? EZ LENNE AZ AZ ISTEN AKI A KERESZTENYEKE MEG A ZSIDOKE?

Vagy egy hazassaghoz 3 tanu szukseges mig a valashoz egysem a ferfi elhagyhatja a feleseget a no tudomasa nelkul is, es ez a no ha ez utan megprobal egy mas hazasagot kotni ez nagy buntetessel jar szamara. Ennyire NO UTALAT VAN AZ ISTENBEN?

A Koran azt tanitsa  OLD MEG A ZSIDOKAT  !

Tehat a JOISTEN nem kuld el egy ilyen profetat aki a sajat gyermekeit megoleti, ez nem igazi Isten.

Na de mindegy hatha mindenki egyszer rajon hogy  ha  valoban egy Isten  letezik ez egeszen mas dolgokrol szent dolgokrol beszel, egy szereto, megbocsajto,elnezo, kedves,nem kovetelozo nem megfelelmito,nem verszomjas,nem uszito, gyanakvo,lenezo,kegyetlen. Az eletet irgalmazza, es pont ez az irgalmassag egy felfoghatatlan titok

zineb 2009-09-26 06:29:21 Válasz erre

Kedves Netty.....én még annyit tennék hozzá,ha egyszer lesz alkalmad a közeljövőben,szánjatok erre a témára egy órácskát és mindenképpen értesd meg vele,hogy  te nem elutasítod az ő javaslatát,hanem csak időre van szükséged és tanulásra egy ilyen döntéshez......remélem megértette azért nagyjából a lényeget a párod.A párválasztás,a szerelmi dolgok,a hit kérdése és számomra még a szakmám is a legfontosabb dolgok az életben....persze bizonyára sok mindent kihagytam,és nem fontossági sorrendben írtam a dolgokat.Én ezekben a dolgokban mindig vagy szívem vagy az eszem szerint döntök vagy próbálom a kettő kombinációját alkalmazni.......kisebb mértékben veszem figyelembe mások tanácsát,illetve az kicsit kevesebbet nyom a latba nálam.Ezzel azt akartam modani,hogy az itt akárki,akár általam is  adott tanácsokat fontold meg,gondold át,hogy egyetért-e vele a te gondolatvilágod és megfelelnek-e a te érzelmi elvárásaidnak....és aztán,mivel a te életed neked kell kimondani majd az igent vagy nemet......csak azért írtam neked ezt mivel az előző beírásod alapján úgy látom,hogy nagyon szerelmes vagy,és ha ezt meg akarod őrizni,akkor nagyon oda kell figyelned a másikra,de úgy,hogy a saját egyéniséged se szenvedjen kárt.Nos sikerült írnom neked egy csomó általános dolgot,amit valószínű magadtól is tudsz......"szolgáljon mentégemre",hogy segíteni szerettem volna.:)Szeretettel üdvözöl:Z

Előzmény: Netty. - 2009-09-26 02:43:31
Netty. 2009-09-26 02:43:31 Válasz erre

Sziasztok!

Köszönöm Nur-nak és Zinebnek a választ, ma vagyis tegnap össze szedtem a bátorságom s elmondtam neki ezeket a dolgokat,nem sok időnk volt beszélgetni mert mindketten műszakba voltunk,több kevesebb sikerrel meg is értett (mivel nem tul jó az angolunk :) )

Mégegyszer köszönöm.

Üdv

ankhesenaton 2009-09-25 21:08:34 Válasz erre

Szia Khadeeja,

Nagyszerű meglátások és sok megfontolandó dolog van benne. Főként arról, hogy miért csak egyetlen módja létezne egy ilyen vegyes kapcsolatnak, miért kell ebből "törvényszerűséget" csinálni...

Előzmény: Khadeeja - 2009-09-24 11:52:59
zineb 2009-09-25 15:51:01 Válasz erre

Kedves Netty....kérlek fontold meg jól,amit Nur írt neked válaszképpen....én nagyon egyetértek minden sorával....ne válts hitet csak úgy,senki kedvéért sem.Ha megismerted az iszlámot,tanultál,olvastál róla és utána is úgy gondolod,hogy ez te hitvallásod,akkor el kezdhetsz gondolkodni a belépésen....de csak akkor ha ezt te belülről,minden kényszer hatása nélkül a szívedből teszed.Én ezt tanácsolom neked,a férjem arab,a családja hívő muszlim.....soha senki nem mondta nekem direktbe,hogy vegyem fel a vallást,nagyon sokat mesélnek nekem a szokásokról,hogy mi miért van,a Quranból részleteket szokott olvasni nekem az apósom,és elmagyarázza.....de talán azért,hogy jobban megérthessem őket és a szokásaikat.Mi boldogok vagyunk így,nem hiszem,hogy a" férjmegtartásnak",a közös családalapításnak vagy a boldogságnak ez lenne az alapfeltétele.Persze a te életedről van szó és neked kell döntened.Szeretettel üdvözöllek:Z

Előzmény: Netty. - 2009-09-25 01:44:12
arabia 2009-09-25 14:44:12 Válasz erre

Kristal..

Szerintem ez attól függ, hogy milyen a párod...nélunk nem lett volna hátrány, de mivel én még az voltam, amikor megismerkedtünk, így ő csak külön örült, de nem ítéli el azokat, akik már voltak együtt valakivel..nekem ezt mondta...Szerintem ez minden férfinél más, hogy mik az elvárásai, még az egyiknek szóba sem jöhet egy olyan lány, aki nem szűz, addig a másikat ez nem zavarja..nálunk nem lett volna igazán probléma..

Előzmény: kristal - 2009-09-24 21:57:31
Nórika_ 2009-09-25 13:29:50 Válasz erre

Sziasztok!

Barátnőm Egyiptomban töltött 2 hetet és beleszeretett a szállodában dolgozó arab fiúba, ahogy elhallgattam a történetet ez kölcsönöcs. Azóta is tartják a kapcsolatot(sms, e-mail, msn). A fiú nagyon szeretné, ha a barátnőm visszamenne legalább 1 hétre egyedül szülők nélkül, pedig amikor kint voltak a lány így is elment vele diszkóba, várost nézni este a szülők tudta nélkül... Ez nekem kicsit gyanús! A fiú állítólag elkezdte intézni a papírokat, hogy ide tudjon jönni, itt szeretne élni a barátnőmmel, házasság, gyerek, stb... Valóban létezhet az, hogy az egyiptom ügyintézés még a magyarnál is lassabb? A fiú állítása szerint 3-4 hónap múlva tud csak jönni, mert addigr alesznek meg a papírok.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet hinni a fiúnak? Létezhet, hogy tényleg 2 hét után tudja, hogy nem tud a barátnőm nélkül élni, vele akar maradni örökre? Vagy ennyire jó színészek lennének?

Előre is köszi a választ!

Jazmin73 2009-09-25 11:56:44 Válasz erre
Kedves deledivune! Igen igazad van, hogy abban könyvben a Próféta nem hált mindegyikkel, mert volt aki már elég öreg volt, a kedvenc feleségét meg nagyon hamar kiválasztotta, még szinte gyerekkorban, de az igaz, hogy nem hált vele az első vérzéséig csak jóval később, de nagyon kedvelte. (Egyébként hozzáteszem szimpatikus volt, mert egyik feléségét sem bántotta volna meg, még szóval sem). Csak a mai eszemmel nekem az volt a furcsa, hogy az először 4 feleség engedélyezése után, neki mindig lett újabb és ezt valahogyan megmagyarázta, igaz azzal is, hogy így terjeszti Allah vallását. De végül is mindegy nem akarok ezen vitatkozni, meg főleg nem a vallásokról. Abban igazad van, hogy a Biliát is többször átírták. De nem vagyok egy bigott keresztény!!! Meg a papokat pl. ki nem állhatom, mert bort isznak és vizet prédikálnak, ennyit erről. De az nagyon furcsa, hogy az arab férfiak, -tisztelet a kivételnek- abszolute nem tartják be a vallásukat, illetve úgy ahogy nekik tetszik. Főleg ha nem otthon a saját környezetükben élnek. De mindegy. Igaza volt az egyik hozzászólónak, ha egy szerelem még nem is végződik házzassággal, akkor is lehet szép!! Tudom ez nem egyezik az iszlám hittel, de nem is vagyok az, üdv.
deledivune 2009-09-25 11:19:50 Válasz erre

Kedves Jázmin!

Én nem tartozom az arabhosszúruhás,szerény,szégyenlős muszlimok közé,nem is vagyok arab,más iszlám országból származunk...ami a szívemen az a számon,valószínű ez már az európai hatás..Nem vagyok egy "lassú víz partot mos" ember!

A Próféta nem kényelme és kedve szerint alakította a Qoránt.Neki Gabriel angyal hozta a szavakat Istentől.valójában 11 felesége volt,de nem hált mindeggyikkel ám!Voltak köztük olyanok akiket azért vett el mert özvegyek voltak, és nem volt aki eltartsa.Másodsorban pedig így is terjesztette az iszlámot.Rajta kívűl muszlimnak nem lehet 4-nél több felesége.Egyébként több vallástudós is felhívta a figyelmet hogy a Korán ebben a témában abszolut feltételez,magyarúl azt sugallja jobb ha csak egy van!Persze  az arabországokban jobb elhinni hogy 4 a tuti..A szerető tartás az iszlámban bűn!Házasságtörésnek minősül,és a feleség elválhat ezért!Sőt meg is kövezik,persze az arab fuikák ezt sem verik nagy dobra...Tudod arab nem = iszlám,és muszlim nem = arabbal..nagyon sok ferdítést hoztak a vallásba amit nem ismernek be...A  kinnt hazájukon kívűl élő arabférfiak nagytöbbsége pedig egyenesen szégyent hoz az iszlámra!

Hogy Ti nem muszlim magyar lányok miért fogadjátok a közeledéseiket az viszont a Ti problémátok.

És a Korán valóban  a nőt védi,mert ha hiszed ha nem mielött lejött a Qorán arábia volt a legelmaradottabb ,elkörcstelenebb.Ezért jött le majdhogynem az egyetlen tiszta emberhez a Qorán hogy megnyissa a többi sötétnek a szívét és elméjét..Régi arábiában a lányokat élve temették el,a nőket csak egy "dologra"tartották érdemesnek...bár sajnos sok arab főleg itt európában ma is a nőket csak "egy dologra" tartja érdemesnek...Az iszlám jogokat hozott a nőknek.Amit ha ma is betartanának  jobb lenne...

A Biblia viszont rengetegszer volt lefordítva..hogy is  elöször volt Óarámi,majd ógörög,majd latin..ezek ma már kihalt nyelvek,,egy laikus ember számára ellenőrizhetetlen hogy valójában mit tartalmazot...Ezt nem tagadhatod.A Qorán ezzel ellentétben arab ynelven iródott aki tud arabúl csak kinyitja és érti...érted, ez a kettő között a különbség...

Szép napot!

Előzmény: Jazmin73 - 2009-09-25 10:52:58
Jazmin73 2009-09-25 10:52:58 Válasz erre
Tisztelt deledivune! Azért a "kuss" egy kicsit erős, nem gondolod, főleg egy vallásos "hölgytől"? Egyébként meg NEM mi keressük az ismeretséget ezekkel a "szegény" muszlim fiúkkal, férfiakkal. Nagyon kényelmes egy vallás ez főleg NEKIK, hiszen a muszlim feleségeik mellett simán tartanak szeretőket. Hol védi ez a vallás, akkor a nőket, ja igen tudom, hogy gondoskodni kell nekik a feleségükről meg a családjukról. Nem rég kaptam egy könyvet a Prófétáról szól hamár Te is emlegetted a Bibliát és a prófétátok a kedve és kényelme szerint alkította a Koránt, attól függ hány lány tetszett meg neki, még a hadjáratain is. Először csak 4 feleséget engedett meg a végén már tizen valahány volt neki. Lehet ez könyv nem teljesen hiteles, de azért figyelemre méltó. Elnézést kérek, a fórumon más szellemben nyilatkozó muszlim hölgyektől, akik nem ilyen "kuss" formában írnak, de ez eszméletlenül felháborított. Mégegyszer senkit nem akarok megsérteni a vallásában, csak sok mindent le lehet írni, de egy vallásos ember nem ilyen stílusban ír, szerintem és beszél más emberekkel, bármilyen témáról is van szó.
deledivune 2009-09-25 10:25:10 Válasz erre

Khadidzsa!

A Kegyes Qoránt meg nehogy már egy magát kereszténynek valló,de "muszlim pasi kellett" nőcske leszólja !!! Kinek képzeled te magad?

Nem volt keresztény pasi?

Hogy a Qorán miért nem változik? azért mert Isten meghagyta hogy nem változhat! Ismered a Bibliát?Félek csak a szád nagy..van fogalmad hogy hányszor nyúltak bele emberek,papok hogy kényük kedvük szerint fordítgassák? Nem a tevékre kell gondolni..ez is mutatja hogy egyesek milyen buták,mindenféle olvasottság nélkül beszélnek a vallásról amiről gőzük nincs.Nem a kis safeeyah az iszlám mércéje,nem.Allah őrizzen.

Kersztény nők!

ha már muszlimot akartok pasinak akkor olvassatok el egy Qoránt a neten egy csomó van,és rájöttök hogy Titeket,nőket véd az iszlám!És talán rájöttök hogy a pasitok csak pofázik az iszlámról,titeket meg csak kihasznál mint egy rongyot!

Ennyi.

Igazi híthű muszlim férfi nem ismerkedik csak úgy nőkkel,főleg nem cipeli Őket ágyba!!!A mecseti vallási házasság meg igen nagyon fontos az iszlámban Isten félő muszlimok számára!De egy magát kerszténynek valott nőcske persze lenézi..Tudod mit,Khadidzsa ,mi muszlimok meg a törvényes polgári papírral töröljük meg a fenekünket !Ott nincs Isten említése.De persze mit tudhatsz Te,van egy arab pasid azt annyi...aki talán pont a törvény szerinti polgári papír miatt vett el ..Sok boldogságot!

Előzmény: deledivune - 2009-09-25 10:06:19
deledivune 2009-09-25 10:06:19 Válasz erre

Kedves magyar keresztyény nők!

Muszály neketek arabbal meg egyéb külföldivel házasodni,ismerkedni meg egyéb kapcsolatot kialakítani?

Elöbb-utobb tönkre megy a Ti és az Ő élete is...haggyjátok egymást békén!Mi van,nincs magyar keresztyény férfi , hogy csak muszlimot akartok,aztán persze sírtok hogy "nem akarom az iszlááámoott"

Én nem értem soha elnem tudtam volna képzelni hogy egy nem az én kultúrám és vallásom szerinti férfihez menjek hozzá...Pedig én már nagyon hosszú évek óta itt élek magyarországon.Mégsem.

Ha mindenáron muszlimhoz mész akkor fogadd el és kuss!Ennyi.Ott ez a szokás főleg az araboknál.

Az iszlámot meg lesztek kedvesek nem leszólni!Attól hogy Ti nem értitek az a Ti bajotok,de a muszlim pasi kéne mi?Hát ha kell a rózsa kelljen a tüskéje is!

Nur 2009-09-25 08:52:10 Válasz erre
Szia Netty! Egy férfi miatt fel ne vedd az iszlámot!!! Ismerd meg, tudj meg minél többet róla és csak saját magad miatt dönts így, ha úgy érzed ez az igaz út. Különben nem kérhet tőled ilyet, és ha ő vallásos akkor ezzel tisztában is kellene lennie! Mivel az semmit sem ér Isten szemében, ha nem a szívedből döntesz így, hanem más okok miatt. Akkor érvénytelen az egész, nincs értelme. Egy muszlim férfi az iszlám szerint ELVEHET keresztény és zsidó nőt - akkor is ha nem gyakorlod a vallásod. Szóval kérlek, ismerd meg az iszlámot és saját meggyőződésből vedd fel a hitet :-) !
Előzmény: Netty. - 2009-09-25 01:44:12
Netty. 2009-09-25 01:44:12 Válasz erre

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni hogy miként lehet a muszlim vallást felvenni. Keresztény vagyok,de nem gyakorlom a vallásom, s most belépett az életembe egy olyan férfi akiért a fél karomat odaadnám; de ez a kérése hogy én is legyek muszlim vallású már kicsit bonyolultabb eset. Ezért csak érdeklődnék.

Köszönöm...

kristal 2009-09-24 21:57:31 Válasz erre

és, arabia, szerinted ha egy nő nem szűz az hátrány?

arabia 2009-09-24 21:36:51 Válasz erre

Szerintem ez olyan butaság, amit itt sokan írnak a házasságról, teljesen vallási alapokra helyezik. Nem leszólni akarom az iszlám vallást, mert maximálisan tiszteleben tartom, mivel a férjem is arab. Viszont mi nem ilyen kerítőkön keresztül házasodtunk, hanem az interneten talékoztunk és bizony mi már a házasságkötésünk előtt is létesítettünk testi kapcsolatot egymással (mondjuk nekem ő volt az első férfi minden téren), de ettől ő és a szülei még nem tartottak k***ának, a szülei is vallásosak, de mi szabadon jártunk-keltünk együtt, nem ilyen kerítőkön át beszélgettünk meg ilyenek. Szerintem nem kell túllihegni ezt a házasság dolgot attól, mert ő arab, jó, persze, tájékozódni kell, mindent tudni kell, de szerintem lehet egy házasság nagyon jó ezeket a vallási dolgokat kikerülve is. Írta itt valaki, hogy kerülje el mindenki az arabokat..hát...szerintem jobb egy normális arab férfi, akivel boldog az ember, mint mondjuk egy vadbarom magyar...attól nem kell elutasítani senkit, mert arab és attól félni, hogy mi lesz 20 év múlva..szóval ezt nem kellene így karegorizálni. Én nem akarok okoskodni, csak a véleményemet mondtam el az alapján, ahogy én élek a férjemmel immárom 3 éve...

kristal 2009-09-24 20:57:09 Válasz erre

Sziasztok,

Szeretném kérdezni, hogy tényleg ennyire negatív a szíriai férfiak megítélése?

Csak mert szeretnék valamit kérdezni tőletek.Kb egy éve nem sokkal az elutazásom elött egy nyugat európában felnőtt szír férfi heves udvarlásba kezdett, pedig elég undok voltam vele. Elég jól sikerült neki, mert nagyon szép emlék maradt. A heves udvarlás végén azonban nemet mondtam neki, kértem, hogy ne szórakozzon velem, mert én értékes kapcsolatra vágyom,majd hazautaztam. Egy rövid ideig leveleztünk, majd nem írtam neki többet, mert attól tartottam, hogy csak szórakozik velem, és ebből nem kérek. Ő sem írt, majd négy hónappal ezután megkeresett telefonon, hogy hogy vagyok stb. majd megkért, hogy jelentkezzem fel egy közösségi portálra, mert jó lenne ha tudnánk tartani a kapcsolatot. Feljelentkeztem, ő meg lejelentkezett róla. Hm, férfiak. Majd 3 hónap múlva visszajelentkezett. Nem tudom mire vélni ezt a trükközést. Mindenesetre, mióta vele találkoztam egy férfi sem volt képes megdobogtatni a szivem, és nagyon sokszor álmodom arról a rövid időszakról amit együtt töltöttünk.

Tudom, csak egy szentimentális európai nő vagyok, meg minden, de valahogy nem bírom feledni. Hamarosan készülök vissza. Szerintetek tudassam vele? Szabad egy nőnek kezdeményezni? Mit gondoltok?

Khadeeja 2009-09-24 11:52:59 Válasz erre

Sziasztok, hívők, nem hívők, muszlimák, nem muszlimák, NŐK, Safeeyah és sajnálatra méltó sorstársai...,

Miért van az, hogy egy egyszerűnek tűnő, de  valójában a kevésbé tájékozott „európai, magyar” hölgyek többségének életében nagyon is fontos – sőt, sokszor életet meghatározó – kérdéseire hittérítő módon kell reagálni?!

Elképzelhetetlen talán, hogy valakit azért kellene „szeretni” AKI…, Szerelemből…és nem azért, amit a wali, wakeel (támogató, segítő, vagy mittudoménkicsoda..) néhány komoly „elbeszélgetés” után „jónak” és alkalmasnak tart a házasságra..?! Vajon milyen kérdéseket tehet fel egy vad idegen sejk, imam, amiből kikristályosodik a felek alkalmassága a házasságkötésre…?!

Bizonyára azért is fordul elő csupán csekély számban az iszlám vallás szerint köttetett házasságoknál, hogy a hívő muszlim férfi más (európai) nőnél keresi a boldogságát…mert a wali, wakeel és egyéb más „segítők” nagyon jól és felelősségteljesen végezték a „dolgukat” és megtalálták a számára megfelelő társat…!

Nevetséges, ugyanakkor megbotránkoztató és szomorú is a mai világban…..mint egy marhavásár!

„Az Iszlámban Allah után a nő az, mely a hívő férfi számára a tisztelet és megbecsülés kedvezményezettje” (- inkább csak szeretnénk ha így lenne!)

„A muszlim párkapcsolat nem jöhet létre atyai, vagy egyéb kényszer hatására. Csak akkor legalizálható, ha a nő és férfi szabad akaratukból is úgy akarják. (-valóban.., csak éppen megmondják, hogy ki mit akarhat…) A házasság egyrészt két ember dolga, azok szereteten alapuló kapcsolata, másrészt e két emberből egy további nemzedék sarjadzik, ezért a házasság a leszármazás törvényes formája, amely a mögöttes család szempontjából sem lehet közömbös. A házassághoz azonban a szerelmen túl anyagi feltételek biztosítása is szükséges, mert a család fenntartása csak így biztosítható.”  -   Hol marad a boldog párkapcsolat fogalma, melynek alapjai :

- intelektuális egyenlőség (harmónia)
                            - érzelmi harmónia
                            - szexuális kötődés
                            +1 az utolsó kettő együtt

Szomorú, hogy az esetek legnagyobb részében „biznisz” a házasság. Ami még szomorúbb, hogy ezt a tényt és helyzetet bizonyos muszlim hölgyek teljesen normális dolognak tartanak, SŐT, megvetik azokat és ítélkeznek azok felett, akik érzelmi alapon, Szerelemből házasodnak.(amihez hozzá tartozik, hogy a fentiekben említett boldog párkapcsolat alapjai teljesüljenek…)

Érdekes ez is:

„A válás a férj joga és annyiból áll, hogy a férj feleségének háromszor egymás után bekövetkező menstruációját követően kijelenti, hogy : elválok tőled.” (- naggggyon komoly…!)

„Az asszony is kezdeményezheti a válást de ő maga azt ki nem mondhatja. Ez a fogalom magyarul kibújás, azaz az asszony, vagy képviselője rábeszéli a férjet a válás kimondására.” (- ez igen! Még jó, hogy érvényesül a kölcsönös szabad akarat!)

Elképzelhetetlen talán az is, hogy egy magyar lány esetleg nem akar részt venni a muszlim házassági szokásokban és a valóban törvényes módot válassza a házasságkötéshez???

A mecsetes és egyéb vallási házasságkötési papírokkal ugyanis kitörölheti a seggét…wali, wakeel, jegyajándék vagy házassági szerződés ide vagy oda…amilyen gyorsan „megköttetik”, ugyan olyan gyorsan érvényét is veszítheti. Valóban nagyon komolynak tűnik az ilyen házasságkötés…pedig valójában rengeteg fontos előkészülettel és komoly döntések meghozatalával jár…vagy nem?!

Törvényszerű, hogy egy „vegyes” kapcsolatban az európai nő legyen az, akinek minden szempontból alkalmazkodnia kell a muszlim szokásokhoz…?!

Érdekes, hogy fordított esetről még nem olvastam a fórumon….amikor a muszlim férfi (aki mellesleg egész életében arról álmodozik, hogy Európában élhessen…”európai” papirokhoz jusson és európai felesége legyen) felveszi az „európai” felvilágosult és idejét álló szokásokat, alkalmazkodik, tiszteletben tart.. és valóban szerelemből „házasodik”?!

Tehát: A muszlim férfiak-nők körében, kapcsolataiban elképzelhetetlen, elő sem fordul(!) pl. a dohányzás, alkoholfogyasztás(alkoholt fogyasztóval sem ülnek egy asztalhoz!),  anális-, orális szex, önkielégítés, homoszexualitás, házasságon kívüli szexuális kapcsolat, prostitúció, hazudás, … ezek mind-mind halálos bűnök, TILOS!

Mikor is jegyezték le a Koránt…?! Elég régen…! Kissé el kellene gondolkodni, hogy abban az időben milyen szokások, hagyományok, elvárások voltak helytállóak és szükségszerűek…, és  mennyire helytállóak ezek MA, mit hogyan kellene értelmezni és a mindennapi életben alkalmazni MA!

A tevecsordát is felváltotta már jó régen a Mercédesz….sőt a repülőgép is…!

Szeretettel üdvözöl mindenkit egy boldog arab/muszlim férfi boldog magyar/keresztény felesége!

Előzmény: Safeeyah - 2009-09-22 22:05:30
deledivune 2009-09-23 22:33:20 Válasz erre

Kedves Bea!

Kell neki a papír hogy egy eu-s állampolgár a felesége,amint megkapja a papírt már dob is!

A legtöbb arab ilyen...Amelyik meg miszlim nőt vesz el azok meg irányítgatják a nőt mint egy barmot mert szerintük egy nő túl hülye bár mihez is...

Ezt a kis safeeya még nem tudja...

Inkább keress egy olyan férfit társadnak aki a te vallásodból van és a te kultúrádból..Az még mindíg biztosabb...

Arabokat kerüljétek mert elöbb-utobb megbánjátok...Láttam már karón varjút soxor..Muszlim és nem muszlimok között egyaránt...

Előzmény: Bea36 - 2009-09-22 15:29:01
deledivune 2009-09-23 22:24:50 Válasz erre

"Az iszlámban két ember Allaahért és a vallásért házasodik, ezért hoznak létre egy családot."

Érdekes egy iszlám-od van neked!Hát régen nevettem ilyen jót...

Tehát egy férfi és egy nő nem a kölcsönös szeretet és vonzalom alapján házasodik hanem a vallás miatt?!

Ez jó...ez az iszlám nagyon érdekes...és nem Isten akarata szeint házasodik össze egy pár hanem a pár házasodik Istenért..

Na és mi lesz a házasélettel?Mint a lovak?Ott a férfi meg ott egy nő azt had szóljon?nem baj ha nem szeretik is egymást de a gyám szerint jó ember még ha ronda is mind az ördög,de párosodni meg csak kell mi?

Fúj.

na fúj a te féle iszlámodra!

Előzmény: Safeeyah - 2009-09-22 19:54:51
agica12 2009-09-23 20:27:42 Válasz erre

Szia, akkor gondolom már idősebb a közös gyerek, vagy a volt felesége vitte ki látogatóba? Egy jó tanács, ha elfogadod. Jó dolog, ha nyitott szemmel jársz és olvasgatod a hasonló témájú topikokat, DE ne kövesd el azt a hibát, mint sokan (sajnos korábban én is), hogy minden negatív történetet rajta kérsz számon és ezzel elrontod a napi beszélgetéseket, levélváltásokat. Úgy sem tudja megmondani, hogy de miért és hogyan tudta ezt megtenni ez és ez innen vagy onnan... :)) Lehet egy régi szép emlék neki Magyarország és azért nézelődött pont azon az oldalon, ahol Te is vagy. Ha legközelebb jön látogatóba itt is tudtok találkozni. Sok sikert bárhogy döntesz. :)

Előzmény: Jazmin73 - 2009-09-23 15:53:57
Jazmin73 2009-09-23 15:53:57 Válasz erre
Szia Ágica! Köszi a hozzászólást, és nem személyes amit kérdezel, hiszen azért jöttem a fórumra, hogy erről beszélgessek olyan lányokkal, asszonyokkal, akiknek már van tapasztalatuk. Szóval nem Szíriai, igen amit írsz lehet, sőt van benne valami, igazából mi egy netes honlapon ismerkedtünk meg. Tehát még személyesen nem találkoztunk, (csak fotót láttunk egymásról) amúgy szokta látogatni a gyereket és az is volt már nála kint. Azért is írtam az első beírásnál, hogy lehet inkább barátság lesz belőle, igen levelezni más, ott nagyon megértjük egymást, hasonlóan látjuk a dolgokat, de igazából nem a vallásról írunk, most lehet ez bután hangzik. Már az első levélben szinte leírta, hogy mi történt vele. Azért is néztem be erre a fórumra, hogy milyen tapasztalatokat írtok, írtatok le, mert nem könnyű a döntés, érdekes ez a net, mert egy ilyen levelezésből is sülhetnek ki dolgok, szép napot!
agica12 2009-09-23 15:27:18 Válasz erre

Szia, ne haragudj, ha túl személyes leszek, de gy gondolat merült fel bennem: ha van közös gyerek, akkor elvileg van láthatási joga és bármikor meglátogathatja a gyerekét, hiszen az apja, nem? Erre adnak vízumot! DE ha nem, akkor felvetődik egy másik kérdés, vajon mitől romlott meg a kapcsolat? Miért pont egy "másik" magyar nőben találta meg a szerelmet?  Általában az arabok nagyon ragaszkodnak a vér szerinti gyerekükhöz, hiába Mo.-on született, de az ő vére. Ne érts félre, nekem is arab a férjem, de járj nyitott szemmel  és 1-2 levél ne legyen elég. Ne legyen igazam, de  lehet rajtad keresztül szeretne ismét a régi családja közelébe kerülni...(nem szíriai véletlenül? Róluk elég sok negatív dolgot olvasni itt és más fórumokon is...)

Előzmény: Jazmin73 - 2009-09-23 11:35:42
Jazmin73 2009-09-23 11:35:42 Válasz erre
Kedves Ankhesenaton! Azért szeretem amit írsz, mert tényszerű és ugye mi "balga" magyar lányok elsősorban szerelemmel indulunk neki ezeknek a kapcsolatoknak. Nyilván kint ahogy írtad, tényleg inkább ilyen -valaki írta- "üzleti jellegű" a házasság. Hiszen biztos sok helyen még a szülök választják ki a feleség jelöltet. Sajnos amiket olvastam ezen a fórumon sok lányt tényleg csak kihasználnak, ilyen-olyan okok miatt. Csak azt nem tudom, hogy ilyenkor ezek a fiúk, férfiak csak megjátszák a szerelmet, vagy tényleg igazak az érzelmeik? Akiről én írok nála családi okok miatt vissza kellett térnie a hazájába és a magyar felesége, -itthon házasodtak- nem követte, így elváltak. Van egy gyerekük is, aki itthon él a volt feleségével. Szóval kötik ide magyar szálak, azóta nem nősült újra otthon sem. Dióhéjban ennyi.
ankhesenaton 2009-09-23 10:38:19 Válasz erre

Szia Mohmudi,

A klasszikus iszlám szemlélet szerint a szerelem nem előfeltétele a házasságnak, sőt! Elsősorban a vallás miatt házasodnak, meg nőt még el lehet venni ill. tanácsos elvenni a vagyonáért, szépségéért vagy a származásáért.

Amúgy meg ha belegondolunk, hogy mekkora pénzek meg értékek cserélnek ilyenkor gazdát bizonyos országokban, bizony biznisznek is fel lehet fogni. Épp ezért sokszor olcsóbb az európai lány. Legalábbis az esküvőig, mert úgy-e nem igényel jegyajándékot, stb. de nem árt az igényeinket is figyelembe venni, ami mit sem fog változni a házasságkötés tényétől 

Előzmény: MOHMUDI - 2009-09-23 09:15:04
ankhesenaton 2009-09-23 10:26:26 Válasz erre

Szia Jázmin,

Én csak próbálok tárgyilagos maradni. Csak van akinek ez nem tetszik.

Megy a pumpa bennem mikor ilyeneket olvasok, hogy nem a nők dolga a házasságkötés, ismerkedés, nem ránk tartozik. Egy lópikulát! Azt hiszem én vagyok az elsődlegesen érintett személy abban, hogy kivel fogom leélni az életem, nem egy férfi (!!!) akinek jó esetben sem a nőkről, sem a szerelemről sincs fogalma.

De végülis lényegtelen, ez elsősorban nem vallási fórum (habár arab férfiak esetében nehéz elvonatkoztatni a vallástól) és azért ez jó lenne megérteni. 

Ahogy olvaslak még nagyon bimbózó formában van a kapcsolatod. Kívánok sok boldogságot és tartsd nyitva a szemed és a szíved! Azért a magyar precedens nem semmi. Az a házassága vagy kapcsolata miért ért véget (ha tudod vagy publikus)?

Előzmény: Jazmin73 - 2009-09-23 08:58:46
MOHMUDI 2009-09-23 09:15:04 Válasz erre

Szia Safeeyah!

Kérdésem az lenne, akkor a muszlimok akkor üzleti alapon kötnek házasságot?

A szerelm az hol marad?

Amit most írtál abból megértettem, hogy a muszlimok miért akarnak mindjárt elvenni egy nőt ( ami nekünk ugye érthetetlen).

Előzmény: Safeeyah - 2009-09-22 19:54:51
Jazmin73 2009-09-23 08:58:46 Válasz erre
Sziasztok! Kedves ankhesenaton, köszönöm, hogy reagáltál a beírásomra, es valahogy egyáltalán nem tűnsz rosszindulatúnak, stb. amit írt az egyik hozzászoló. Az idézet, meg azért illik ide, meg minden szerelemre, nyilván nem csak az arab világból származó férfiakra, csak mivel más kultúra, vallás, stb. ez még fokozottabb. Akiről irtam Ő egyedülálló, elvált még régebben, magyar felesége volt. Csak mivel annyi ilyen teljesen iszlám alapokon működő beírást láttam itt, hozzáteszem biztos igazak, mert Ti jobban ismeritek Őket, hiszen sokotoknak férje is van, aki arab származású, így már elgondolkodik az ember. Persze ez nem baj, hogy elmondjátok milyen hátulütőjei lehetnek a dolgoknak. Mert ugye mi csak a kedves oldalukat látjuk. Most még csak levelezgetünk, de már hívott ki magához. Azt még leírom nem nyaralóhelyen él, mint Tunézia, stb. Azért írtam, hogy lehet csak barátság lesz belőle. Szép napot mindenkinek!!!
ankhesenaton 2009-09-22 23:24:26 Válasz erre

Szerintem, nem nehéz hanem lehetetlen megítélni ismeretlenül ezeket a helyzeteket. 

Variációkra gondolhatunk, de ennél többre nem megyünk.

Én azt hiszem, hogy az ilyen interkultúrális házasságokban mindkét félnek alkalmazkodnia kell. Ha igazán szeret az a férfi, akkor meg fog várni, még akkor is ha eszem ágában sincs házasságba beleugrani. De ez már életfelfogás kérdése. Én nem szeretnék zsákbamacskát. 

Előzmény: mashy - 2009-09-22 22:39:06
ankhesenaton 2009-09-22 23:10:12 Válasz erre

Ne haragudj, de te ismétled magad ezredszer is. Habár tulajdonképpen ma jó napod lehet ha még nekem is válaszolsz, azaz az én hozzászólásomra írod a választ, de totál elbeszélsz mellettem.

Magyarországon a vallási házasság (felekezettől függetlenül) érvénytelen. Ha durva akarnék lenni annyit is írhatnék, hogy az általad nagyrabecsült házassági szerződés törlőpapírt sem ér, ha baj lesz. Tehát írhatnak abba ódákat, mert azon a szinten is marad. Ha arab államról beszélünk az más. Az külön lapra tartozik és ott akkor gondolja meg mindenki és döntse el, hogy mit akar és mit vár el a saját és gyerekei életétől.

Erről beszélek és nem egyébről. Csak te mindig leírod az egész shariát akárhányszor valaki csak egy kérdést feltesz is, attól függetlenül, hogy elér-e vele valami Mo-n vagy sem. 

Nem támadom a muszlimokat, csak ki nem állhatom mikor valaki ráakarja erőltetni másra a saját vallási meggyőződését és a fejetlen, retardált dolgokat még annál jobban is utálom. Te nagyon kevered a vallást a fanatizmussal. Szerinted mindenki mindent el kellene higgyen amit te mondasz, kérdések nélkül, mert a kérdés már támadás! 

Ébresztő! Nem mindenki muszlim, sőt nem is mindenki hivő.

Előzmény: Safeeyah - 2009-09-22 22:05:30
mashy 2009-09-22 22:39:06 Válasz erre

Szia Bea!

a kérdésfeltevésed eléggé zaklatottnak tűnik abból, hogy minden betűjét kiemelted, bízom benne, nem ennyire ég a ház.

Az iszlámban, ahogy a többiek is leírták már előttem, a nő és a férfi kapcsolata, viszonya teljesen más, mint a mi modern(?) nyugati világunkban. Nagyon nehéz az egyéni esetet, a hátteret kívülről, részinformációkból megítélni, de azért azt is vedd figyelembe, hogy ha egy arab férfi azt mondja, el akar venni feleségül, megkéri a kezedet, még nem jelent semmit különöset, ezzel ők inkább saját magukat védik (kimondták, hogy el akarnak venni, bárki hallhatta, de holnapra már elfelejtenek, de abban a pillanatban ők ezt teljesen őszintén, komolyan gondolták). És nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt sem, hogy sok arab országban kétféle házasságkötés létezik, az igazi, amelynek előzményeit, lépéseit Safeeyah  részletesen leírt vallási és gyakorlati szempontból, és az ideiglenes, az orfi vagy urfi (nem regisztrált), amely inkább a férfit védi, de megengedetté teszi az együttélést, az együtt utazást, az együttalvást. Amit ankhesenaton írt az első válaszban, elég jó kiindulási alap lehet - a kérdésre gondoltam, komolyan akarja-e vagy csak nem akar egy bűnös kapcsolatba belemenni, abban élni.

Házasságot kötni nagy felelősség, és akár saját magadra hallgatva, időt hagyva, megismerve a leendő párodat, akár közvetítő segítségét kérve szerintem mindenképpen várj vele egy kicsit, mielőtt bármibe beleugranál.

Előzmény: Bea36 - 2009-09-22 15:29:01
Safeeyah 2009-09-22 22:05:30 Válasz erre

Aksh, te állandóan hadakozol és megpróbálsz mindig nekem vagy a többieknek ellent mondani és azt hiszed hogy vicces vagy, pedig nem.

Állandóan sérted a muszlim emberek vallási meggyőződését, nagyon neveletlen és tapintatlan vagy.

A házassági szerződés a Sharee'ah része.

Tiszteletben kellene tartanod.

Semmit sem tudsz ezekről, de állandóan hadakozol és sértegetsz minket.

Szerintem változtatnod kellene a viselkedéseden.

Én nem sértegettelek téged. Választ írtam Beának.

Viselkedj intelligensen vagy inkább ne szólalj meg.

Safeeyah 2009-09-22 21:56:59 Válasz erre

Te nem vagy muszlima.

Állandóan hadakozol az összes fórumon, én ezzel nem tudok mit kezdeni, és nem is nagyon érdekel.

Leírtam, hogy mi a házasság menete és hogy kell a wali vagy a wakeel.

Meg lehet állapítani kérdések és beszélgetések sorozata után, hogy valaki (férjjelölt) mennyire komoly, hiszen ez nem egy ötperces folyamat.

Viszont nem vagy muszlima és hadakozol, magadat ismétled, már háromszor írod le ugyanazt, de ettől még ignorállak, ahogyan eddig is.

Utoljára szeretném leírni:

Bea véleményt kérdezett és a kérdés jellegéből úgy éreztem, hogy az iszlám alapján szeretné a választ hallani, én pedig így válaszoltam.

Aki nem így házasodik, annak a házassága vallásilag nem érvényes, hiszen a wakeel/walee kell, ajándék (valami) kell, tanúk kellenek.

Ha nincs wakeel/wali, akkor nincsen érvényesség.

Egy lánynak és egy fiúnak tilos kettesben lennie, a házasság megbeszélése nem a lány feladata, nem is szabad kettesben lennie a fiúval és ezt a vallásos fiúnak is tudnia kell.

Lehet, hogy vannak helyek, ahol elnézik azt, hogy valaki nem tartja be a szabályokat, de az iszlám szerint ezeket be kell tartani.

A lány wakeel-ja intézi az első megbeszélést a leendő férjjel, és csak akkor megy el a lány is a későbbiekben, ha a fiú jól szerepelt az első találkozón.

A második találkozón sincsenek egyedül, ott ül a wakeel (vagy muszlim család esetén a lány apja/anyja/családja).

Ez a helyes menete a párválasztásnak az iszlámban.

Aki wakeel/wali és nikah nélkül akar bármit csinálni, az nem lesz érvényes.

Ha nem érvényes a házasság, akkor az együttélés sem az.

Megpróbáltam egyszerűen fogalmazni, hogy a nem muszlim lányok is megértsék mindezt.

Előzmény: ankhesenaton - 2009-09-22 21:29:00
ankhesenaton 2009-09-22 21:31:40 Válasz erre

Tudod, kíváncsi lennék, hogy szerinted Mo-n ki a fene tudna érvényt szerezni egy ilyen házassági szerződésnek? 

Már látom is a válópert:

- De Mélyen Tisztelt Törvényszék, nekem jogom van a jegyajándékhoz!

- Asszonyom, menjen követelje az illetékes fórumon. Ez itt a bíróság, kérem!

Előzmény: Safeeyah - 2009-09-22 21:00:37
ankhesenaton 2009-09-22 21:29:00 Válasz erre

Én meg annyit írtam, hogy a fiú szándékától függ, hogy tulajdonképpen mit is akar: megnyugtatni a saját lelkiismeretét és Istent is segítségül hívni egy látszatházassághoz vagy tényleg komolyan gondolja. Ezt meg egy wali nincs ahonnan tudja. 

(és nem biztos, hogy ez a topik az ideális hely a térítéshez)

Előzmény: Safeeyah - 2009-09-22 20:52:10
Safeeyah 2009-09-22 21:00:37 Válasz erre

Wakeel vagy walee nélkül nincsen házasság az iszlámban.

A házassági szerződés, a tanúk, a jegyajándék szintén kellenek.

A wakeel-t illetve walee-t pedig a lány választja, és ő egy független személy. Lehetőleg az a valaki, akinek a legmagasabb authoritása van, például a mecset sejkje, a szultán, imám, illetve ismert a jó karakteréről.

Wakeel-nak lenni nagy felelősség.

Amennyiben a házasság előtt történt valami, akkor egyrészt meg kell bánni (kölcsönösen), másrészt egy ideig várni kell, hogy a lány nem terhes-e.

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Tippek immunerősítésre

Tippek immunerősítésre

A hóesés ugyan még várat magára, de be kell látnunk: visszavonhatatlanul megérkezett a tél. Mindez sok családban egyet jelent a betegségek elleni küzdelemmel is. A legtöbb, amit tehetsz gyermeked egészségéért, hogy megpróbálod erősíteni az immunrendszerét.

Tovább »
Sorsod a kínai asztrológia tükrében

Sorsod a kínai asztrológia tükrében

A kínai asztrológia, a jövendölésnek ez a távol-keleti művészete, immár több mint 5000 éves múltra tekint vissza, és maga a ciklus tizenkét állat nevét viseli. A jellemünket és az eljövendő sorsunk alakulását a Holdévek alapján próbálja meg kifürkészni.

Tovább »
Aprósütik kávé mellé

Aprósütik kávé mellé

Sokunknak jólesik egy kis édes ropogtatni való a kávé vagy tea mellé, akár a munkahelyen, akár otthon, családi körben. Egy csajos este pedig szinte elképzelhetetlen nélküle. És nincs is jobb, mint a házi keksz, mely, ha kell, akkor omlós, krémes, vagy lekváros, de legfőképp édes.

Tovább »

Hirdetés

Kalkulátor

Karácsonyi süteményözön

A legjobb, és legfinomabb sütemények receptjei egy helyen. Induljon a karácsonyi sütés!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Töltszéki Judit

Kozmetikus

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Töltszéki Judit

Társkereső

Társkereső
Mária Mária Kata Judit Katalin 
Társkereső
Sanyi1011 jozsef jozsef Lajos Réka