2017. március 23. - Emőke
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. március 23. - Emőke
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Konyhafortélyok » Karácsonyi főzőcske,és süti titkok (15 hsz.) Új hozzászólás
ágnesmária (Topikindító) 2007-12-14 10:58:52 Válasz erre
Szia mindenkinek.
Tudom,hogy sok-sok oldal foglalkozik a karácsonyi főzőcske,vagy sütike titkokkal.Én mégis szeretnék az ide látogatóktól tippeket,ötletek kérni,hogy hogyan lehetne finomabbá tenni a szentestei halászlét, vagy a mézessütit,-amit annak ellenére,hogy nem vagyok kezdő-és hiába tartom be a recept ajánlotta hozzávalókat még sem sikerült eddig.
Ha van jól bevált családi kedvenc és nem túl titkos a recept.
Nagyon szívesen fogadnám/fogadnánk.
Előre is nagyon köszi és nagy nagy karácsonyi ölelés:
Ágnesmáriától
k.anna123 2014-12-08 10:21:20 Válasz erre

Sziasztok! Itt pedig egyszerű recepteket találtok házi szaloncukorhoz, mézeskalácshoz, muffinhoz és zserbóhoz is :) http://szilveszter.hu/szilveszteri-etelek/igy-keszits-szaloncukrot-otthon-%E2%80%93-unnepi-receptek

Celesta 2012-08-30 18:15:33 Válasz erre

Sziasztok Mindenkinek!

Kedveskedni szeretnek nehany recepttel ha elfogadjatok.

Hozzávalók : 27.5 dkg liszt, 17.5 dkg vaj, 17.5 dkg kristálycukor, 12 dkg barnacukor, 2 cs. vaníliás cukor, 2 tojás, 18 dkg étcsoki felaprítva, 12 dkg dió vagy mogyoró, 5 dkg élesztő, csipetnyi só

Elkészítés : A vajat habverővel simára keverjük és lassanként hozzáadjuk a kétféle cukrot, a vaníliás cukrot, egyesével a tojásokat, majd a lisztet, a morzsolt élesztőt és egy pici sót. Ehhez a masszához adjuk a durvára darált diót , majd a csokidarabokat.

10 percet pihentetjük és sütőpapíros tepsire habzsákból kis halmokat nyomunk vagy evőkanállal golyókat szaggatunk belőle. 180 fokos sütőben kb. 10 perc alatt készre sütjük. Nagyon vigyázzatok nehogy megégjenek! 

Ebből az adagból a képen látható kétszerese lesz.

Puha, csokis finomság!

Muffinmagus 2011-12-02 06:16:13 Válasz erre

Szia!

Én nemrég ezt a kekszes sütit sütöttem:

Kekszes pudingos süti - sütés nélkül

Hozzávalók:

• 25 dkg téglalap vagy kocka alakú vajas keksz
  • 1 l tej
  • 3 cs. vaníliás pudingpor
  • 15 dkg cukor
  • 10 dkg margarin
  • kevés darált háztartási keksz

Elkészítés:

Egy téglalap alakú tálcát meghintünk kevés darált keksszel és kirakjuk a vajas keksszel.
A pudingporokat elkeverjük kevés tejjel és a cukorral. A többi tejet egy lábosba öntjük és elkezdjük melegíteni. Még forrás előtt hozzáadjuk a pudingos keveréket és állandó kevergetés mellett sűrűre főzzük.
Még forrón belekeverjük a margarint és ha elolvadt benne, akkor ráöntjük a keksszel kirakott tálcára. A tetejére ismét egy sor keksz kerül. Meg lehet bolondítani egy kis csokimázzal, vagy tejszínhabbal, de anélkül is nagyon finom!
További süti receptjeimet itt találod:

Előzmény: Anorat580109 - 2010-12-05 20:25:05
dangelika 2010-12-12 17:26:35 Válasz erre

Nem tudom, jó helyen járok-e, süti titok kellene nekem is. Számtalan mézes receptet kipróbáltam, a végén mind kemény lesz!

Van valakinek TÉNYLEG puha kalácsreceptje?

Anorat580109 2010-12-05 20:25:05 Válasz erre

Ha van valakinek finom sütés nélkül készülő sütemény receptje,legyen szíves töltse fel.Előre is köszönöm.

hediz 2010-12-04 21:12:12 Válasz erre

a bevásárlás sokkal könnyebb lessz ha megrendelsz mindent otthonrol, és  házhoz hozzák.

a rendeléshez be kell lépni erre az oldalra

www.pagonykozert.hu . a házhoz szálitás ingyen. 

Előzmény: hemos - 2010-11-27 18:25:19
hemos 2010-11-27 18:25:19 Válasz erre

azt írja meg valaki, hogy lehet nagy családra egyszerűen megoldani a menüt

tteri 2007-12-27 00:11:21 Válasz erre
Sziasztok!
Remélem mindenkinek jól eltelt a karácsony. Cukorbeteg vagyok, tudna valaki olyan receptet küldeni, ami viszonylag egyszerű és édesítővel el lehet készíteni?
Előre is köszönöm.
teri
csillax 2007-12-21 08:30:37 Válasz erre
Drága Ágnesmária!

Küldök Neked egy fantasztikusan jó receptet, én évek óta ezt sütöm, nem is túl macerás, és ami a legfontosabb: puhák maradnak!
Mézeskalács
hozzávalói: 55 dkg liszt, 4 dkg kakaópor, 10 dkg porcukor, 30 dkg margarin, 2 db tojás, 10 dkg méz, 1 teáskanál sütőpor, kb. másfél evőkanál mézeskalács fűszerkeverék
elkészítése: a lisztet a kakaóval, a fűszerkeverékkel, a sütőporral elkeverjük, elmorzsoljuk benne a margarint, majd hozzáadjuk a tojássárgájákat, a porcukrot és a mézet. Néhány órai pihentetés (hidegen) után kb. 2 mm. vastagra nyújtjuk és előmelegített sütőben pár perc alatt megsütjük (kb. 5 perc).
A tojásfehérjéket 14 dkg cukorral gőz felett felverjük, nyomózsákba tesszük, ezzel díszítjük a kihűlt sütiket.

Úgy gondolom, ezt még el tudod készíteni az ünnep előtt, ez rögtön ehető, nem kell várni vele, hogy megpuhuljon. Miután megszáradt rajta a díszítés, fémdobozban tárolom. Sokáig eláll és nagyon finom.
Remélem elkészíted és Neked is olyan örömet okoz, mint nekem szokott, mert a családom imádja!
Nagyon boldog, békés ünnepeket kívánok Neked és a többi topik olvasónak is!
Csillax

Előzmény: ágnesmária - 2007-12-14 10:58:52
szintuska 2007-12-14 21:34:50 Válasz erre
Köszi Ágikám. Jó hétvégét.
Előzmény: ágnesmária - 2007-12-14 21:07:27
«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Éld meg a MOST hatalmát! - Húzz egy lapot, és fedd fel Ekhart Tolle neked szóló üzenetét!

Éld meg a MOST hatalmát! - Húzz egy lapot, és fedd fel Ekhart Tolle neked szóló üzenetét!

A boldogság egy tudatállapot, mely nem függ külső tényezőktől, állítja Ekhart Tolle spirituális író. Most minden napra kapsz egy üzenetet tőle, mely segít megélni a jelenlét és a MOST hatalmát. Ekhart Tolle szerint ugyanis ez vezet a lelki békéhez és a megvilágosodáshoz.

Tovább »
5 kérdés, amit fel kell tenned magadnak minden fontos döntés előtt

5 kérdés, amit fel kell tenned magadnak minden fontos döntés előtt

Hányszor… de hányszor volt már úgy, hogy dönteni kellett volna, de azt se tudtuk, hogy álljunk neki. Egyszerűbbnek bizonyult másokat megkérdezni és az alapján osztani-szorozni vagy egyszerűen azt tenni, amit a többség javasolt. Pedig a döntés, mindig a miénk és csak mi dönthetünk.  Éppen ezért megkönnyítjük a dolgodat azzal, hogy eláruljuk, mi azaz 5 kérdés, amit érdemes a döntés előtt feltenned!

Tovább »
Mutasd a szemöldöködet, és tudd meg, milyen a valós karaktered! - Képes önismereti teszt

Mutasd a szemöldöködet, és tudd meg, milyen a valós karaktered! - Képes önismereti teszt

Ha a szem a lélek tükre, azaz, „ablaka”, akkor a szemöldök egészen bizonnyal a „kerete”. Vajon mit árul el rólad a saját szemöldököd formája? Itt az ideje, hogy kiderítsd, csak ki kell választanod azt a képet, amely a leginkább hasonlít a szemöldöködre!

Tovább »

Kalkulátor

Összeillesz a pároddal?

Add össze születési dátumotok számait egyesével, majd egyszerűsítsd egyjegyűre. Keresd ki a saját és a párod életszámát, és megtudod, mennyire lesz harmonikus a kapcsolatotok, illetve, milyen konfliktusok várhatók.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Márton Andrea

Pedikűrös, lábelemző

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Márton Andrea

Társkereső

Társkereső
Eszter Mária Marcsi Eva Erika Éva 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila