2017. április 26. - Ervin
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. április 26. - Ervin
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Konyhafortélyok » Karácsonyi főzőcske,és süti titkok (15 hsz.) Új hozzászólás
ágnesmária (Topikindító) 2007-12-14 10:58:52 Válasz erre
Szia mindenkinek.
Tudom,hogy sok-sok oldal foglalkozik a karácsonyi főzőcske,vagy sütike titkokkal.Én mégis szeretnék az ide látogatóktól tippeket,ötletek kérni,hogy hogyan lehetne finomabbá tenni a szentestei halászlét, vagy a mézessütit,-amit annak ellenére,hogy nem vagyok kezdő-és hiába tartom be a recept ajánlotta hozzávalókat még sem sikerült eddig.
Ha van jól bevált családi kedvenc és nem túl titkos a recept.
Nagyon szívesen fogadnám/fogadnánk.
Előre is nagyon köszi és nagy nagy karácsonyi ölelés:
Ágnesmáriától
k.anna123 2014-12-08 10:21:20 Válasz erre

Sziasztok! Itt pedig egyszerű recepteket találtok házi szaloncukorhoz, mézeskalácshoz, muffinhoz és zserbóhoz is :) http://szilveszter.hu/szilveszteri-etelek/igy-keszits-szaloncukrot-otthon-%E2%80%93-unnepi-receptek

Celesta 2012-08-30 18:15:33 Válasz erre

Sziasztok Mindenkinek!

Kedveskedni szeretnek nehany recepttel ha elfogadjatok.

Hozzávalók : 27.5 dkg liszt, 17.5 dkg vaj, 17.5 dkg kristálycukor, 12 dkg barnacukor, 2 cs. vaníliás cukor, 2 tojás, 18 dkg étcsoki felaprítva, 12 dkg dió vagy mogyoró, 5 dkg élesztő, csipetnyi só

Elkészítés : A vajat habverővel simára keverjük és lassanként hozzáadjuk a kétféle cukrot, a vaníliás cukrot, egyesével a tojásokat, majd a lisztet, a morzsolt élesztőt és egy pici sót. Ehhez a masszához adjuk a durvára darált diót , majd a csokidarabokat.

10 percet pihentetjük és sütőpapíros tepsire habzsákból kis halmokat nyomunk vagy evőkanállal golyókat szaggatunk belőle. 180 fokos sütőben kb. 10 perc alatt készre sütjük. Nagyon vigyázzatok nehogy megégjenek! 

Ebből az adagból a képen látható kétszerese lesz.

Puha, csokis finomság!

Muffinmagus 2011-12-02 06:16:13 Válasz erre

Szia!

Én nemrég ezt a kekszes sütit sütöttem:

Kekszes pudingos süti - sütés nélkül

Hozzávalók:

• 25 dkg téglalap vagy kocka alakú vajas keksz
  • 1 l tej
  • 3 cs. vaníliás pudingpor
  • 15 dkg cukor
  • 10 dkg margarin
  • kevés darált háztartási keksz

Elkészítés:

Egy téglalap alakú tálcát meghintünk kevés darált keksszel és kirakjuk a vajas keksszel.
A pudingporokat elkeverjük kevés tejjel és a cukorral. A többi tejet egy lábosba öntjük és elkezdjük melegíteni. Még forrás előtt hozzáadjuk a pudingos keveréket és állandó kevergetés mellett sűrűre főzzük.
Még forrón belekeverjük a margarint és ha elolvadt benne, akkor ráöntjük a keksszel kirakott tálcára. A tetejére ismét egy sor keksz kerül. Meg lehet bolondítani egy kis csokimázzal, vagy tejszínhabbal, de anélkül is nagyon finom!
További süti receptjeimet itt találod:

Előzmény: Anorat580109 - 2010-12-05 20:25:05
dangelika 2010-12-12 17:26:35 Válasz erre

Nem tudom, jó helyen járok-e, süti titok kellene nekem is. Számtalan mézes receptet kipróbáltam, a végén mind kemény lesz!

Van valakinek TÉNYLEG puha kalácsreceptje?

Anorat580109 2010-12-05 20:25:05 Válasz erre

Ha van valakinek finom sütés nélkül készülő sütemény receptje,legyen szíves töltse fel.Előre is köszönöm.

hediz 2010-12-04 21:12:12 Válasz erre

a bevásárlás sokkal könnyebb lessz ha megrendelsz mindent otthonrol, és  házhoz hozzák.

a rendeléshez be kell lépni erre az oldalra

www.pagonykozert.hu . a házhoz szálitás ingyen. 

Előzmény: hemos - 2010-11-27 18:25:19
hemos 2010-11-27 18:25:19 Válasz erre

azt írja meg valaki, hogy lehet nagy családra egyszerűen megoldani a menüt

tteri 2007-12-27 00:11:21 Válasz erre
Sziasztok!
Remélem mindenkinek jól eltelt a karácsony. Cukorbeteg vagyok, tudna valaki olyan receptet küldeni, ami viszonylag egyszerű és édesítővel el lehet készíteni?
Előre is köszönöm.
teri
csillax 2007-12-21 08:30:37 Válasz erre
Drága Ágnesmária!

Küldök Neked egy fantasztikusan jó receptet, én évek óta ezt sütöm, nem is túl macerás, és ami a legfontosabb: puhák maradnak!
Mézeskalács
hozzávalói: 55 dkg liszt, 4 dkg kakaópor, 10 dkg porcukor, 30 dkg margarin, 2 db tojás, 10 dkg méz, 1 teáskanál sütőpor, kb. másfél evőkanál mézeskalács fűszerkeverék
elkészítése: a lisztet a kakaóval, a fűszerkeverékkel, a sütőporral elkeverjük, elmorzsoljuk benne a margarint, majd hozzáadjuk a tojássárgájákat, a porcukrot és a mézet. Néhány órai pihentetés (hidegen) után kb. 2 mm. vastagra nyújtjuk és előmelegített sütőben pár perc alatt megsütjük (kb. 5 perc).
A tojásfehérjéket 14 dkg cukorral gőz felett felverjük, nyomózsákba tesszük, ezzel díszítjük a kihűlt sütiket.

Úgy gondolom, ezt még el tudod készíteni az ünnep előtt, ez rögtön ehető, nem kell várni vele, hogy megpuhuljon. Miután megszáradt rajta a díszítés, fémdobozban tárolom. Sokáig eláll és nagyon finom.
Remélem elkészíted és Neked is olyan örömet okoz, mint nekem szokott, mert a családom imádja!
Nagyon boldog, békés ünnepeket kívánok Neked és a többi topik olvasónak is!
Csillax

Előzmény: ágnesmária - 2007-12-14 10:58:52
szintuska 2007-12-14 21:34:50 Válasz erre
Köszi Ágikám. Jó hétvégét.
Előzmény: ágnesmária - 2007-12-14 21:07:27
«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

5 egyszerű természetes módszer, hogy megőrizd melleid alakját és feszességét

5 egyszerű természetes módszer, hogy megőrizd melleid alakját és feszességét

Persze, nincs olyan nő, aki ne szeretné megőrizni melleinek feszességét és alakját, de van ettől egy még fontosabb szempont is: maga az egészség. Mi most eláruljuk neked a titkot, hogyan lehet megőrizni a mellek formáját és természetességét hosszú időn át.

Tovább »
A randipasi védelmében: 6 "nyomós ok", vajon miért nem keresett téged randi után

A randipasi védelmében: 6 "nyomós ok", vajon miért nem keresett téged randi után

Elmentél egy barátok által összehozott vagy a netes társkeresőn ledumált pasival egy randira, netán spontán megismerkedtetek egyik este egy kávézóban. Jót dumáltatok, látszólag minden oké volt. De akkor miért nem hívott másnap? Vagy azután? Vagy a héten? Vagy a múlt héten? No para, hiszen tuti ott van a te zsebedben ez a 6 jó indok, amivel ilyenkor hitegetni szoktad magad…

Tovább »
Mi a személyiséged legkardinálisabb pontja? - Képes önismereti teszt

Mi a személyiséged legkardinálisabb pontja? - Képes önismereti teszt

Ezt a tesztet egy skót pszichológuscsoport állította össze, melyben színes rombuszmintákkal illusztrálták az egyes személyiségtípusokat. A minták alapján történő választásod a napnál is világosabban rámutat arra, hogy mi a személyiséged legfontosabb, leglényegesebb vonása. Kíváncsi vagy rá? Akko nincs más hátra, teszteld magad!

Tovább »

Kalkulátor

Karácsonyi süteményözön

A legjobb, és legfinomabb sütemények receptjei egy helyen. Induljon a karácsonyi sütés!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Wilda Jósnő

Cigány, tarot kártya jós, átok-rontás szakértő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Wilda Jósnő

Társkereső

Társkereső
Eszter Mária Marcsi Eva Erika Éva 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila