2018. június 22. - Paulina
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2018. június 22. - Paulina
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » 45-50 között: Menopauza (14 hsz.) Új hozzászólás
moli59 (Topikindító) 2007-04-25 19:22:31 Válasz erre
Sziasztok! Lenne valaki, aki megosztja velem tapasztalatait?
47 éves vagyok, legfőbb gondom, hogy 170 cm/60-70 kg-os súlyomról, amit egészen 45 éves koromig tartottam a kezdődő ösztrogén hiány miatt 35 kg-ot híztam. Most megállt és picit csökkentettem Neera szirupos, 10 napos léböjt kúrával, de meg kell szabadulnom a túlsúlytól, mert utálom magam...Segítsetek tanácsokkal, ötletekkel..előre is köszönöm. (HRT-t nem vállalom)
pindur 2007-04-26 15:51:06 Válasz erre
Szerbusz én megpróbálok neked segíteni hátha sikerül. Én egy 51 éves csajszi vagyok és 2000-ben a 158 cm-es magasságomhoz 54 kg tartozott. Mivel eléggé nőies alkat voltam ez nem volt sok. Aztán egy szép napon arra ébredtem hopp az én kis 54 kg-ból 75 kg lett. Kipróbáltam mindent. Orvosi segítséget is kértem de semmi nem jött be. Jelenleg már csak 68 kg vagyok ami kb.-7 kg. Nekem következőképpen sikerült a dolog. Naponta ötször eszem. Először is reggel éhgyomorra egy 1/2 liter viz, (elsőre nehéznek hangzik, de reggel öltözködés és sminkelés közben 3-4 fordulóra lemegy. A reggeli egy szelet teljes kiőrlésű kenyér, egy szelet sajtal és ha lehet Updet 1-es felvágottal, egy paradicsom, egy paprika, két retek, és egy négy ujnyi kigyóuborka. Tízórai 4 szelet korpovit keksz egy pohár natur joghurt vagy kefir. Ebédre egy kevés leves nem kockából hanem igazi zöldségell, minnél kevesebb mesterséges izesítővel. Második fogásnak kimérve 6 dkg rizs(ez nyersen értendő) egy kis pörkölt, vagy 6 dkg tészta turóval, stb. kinek kinek izlése szerint sült hus is lehet, de csak hirtelen sült. Zsir helyett természetesen olajal, befőtt, vagy savanyúság. Uzsonna az lehet vaniliás krémtúró, danon édeskettes, vagy ha valami más joghurtot szeretsz akkor az. Vacsira meg még valami kis apróság, de lehetőleg 6 óráig legkésőbb. Természetesen napont 1 1/2-2 l folyadék. És az est fénypontja egy csésze mályvatea. Na nem azért mert olyan finom, hanem azért, mert gyorsítja az anyagcseréd. Eleinte lehet, hogy egy kis hasmenésed lesz tőle de később beáll. Remélem sikerült segítenem. Azt nem garantálom, hogy az eredmény azonnali, de ha kitartasz akkor biztos a siker. A lényeg 5 ször egyél keveset.
Előzmény: moli59 - 2007-04-25 19:22:31
moli59 2007-04-29 10:50:14 Válasz erre
Kedves Pindur, köszönöm a tanácsot, de ez nekem nem megy. Én ennél sokkal kevesebbet eszem és nem indul meg a fogyás. Most döntöttem, felkeresem Dr. Pados lipid ambulanciáját, a háziorvos is támogatta és elmegyek újra a menopauza rendelésre. Én még menstruálok, de már benne vagyok a klimaxban, tehát tombolnak a hormonjaim. Ezért is híztam meg, de nem tudom elfogadni. Én egyébként még Reductil szedésére is hajlandó lennék, csak lefogyjak. Meglátom, mi lesz a Lipid Ambulancián. Pados doktor úr csodálatos ember és orvos, ő fogyasztotta le szegény Cserháti Zsuzsát is, pedig az nem volt semmi...
Előzmény: pindur - 2007-04-26 15:51:06
katica51 2007-05-12 20:30:11 Válasz erre
Sziasztok nekem 28 éves koromban kivették a méhem, és 3,5 éve pedig a petefészkeket, tudom mi a menoppauza és tudom azt is, hogy a prof.nő azt mondta, hogy ne szedjek semmiféle hormont, birjam ki ezt az időszakot ha eljön, mert nem tesz jót a szervezetemnek, ő egy tudományos prof. Bp-en az onkológián és USÁ-ban van még egyeteme. Meg is fogadtam.
Nos a fogyókuráról annyit, hogy egy diabetikus orvos mondta egy ismerősnek aki zabálni szeret /bocsi őt idézem/ és kövér, cukros is ráadásul, a gyógyszer gyógynövény tartalmú, és nem okoz semmiféle mellékhatást, sőt kiüriti a beleket vagyis nem hasmenéssel, csak jól telerakja a WC-t, aztán meg lebontja a felesleges zsirokat a szervezetből, napi 1 tabletta és 42 db van benne 7,5oo Ft az ára húzos, de hatásos, 5 kg/hó a fogyás mondta az ismerős és zabálhat ha kedve van hozzá. Én is érzem már a hatását, felirásra lehet csak. A neve Xenicale háziorvos is felirja.
Előzmény: moli59 - 2007-04-25 19:22:31
moni122 2010-04-15 09:47:50 Válasz erre

A menopauza kellemetlen tüneteire nagyon jó a Highland Estrofem. Nekem legalábbis nagyon bevált.

http://www.vitaminsziget.com/termek.php?id=678&katId=233

Hajni987 2012-10-14 23:55:10 Válasz erre

Végzős pszichológus hallgató vagyok, szakdolgozatomban a menopauzával foglalkozom. Vállakozó kedvű résztvevőket keresek egy kérdőívcsomag kitöltésére. A kitöltés anonim, név megadása nélkül történik. Ha felkeltettem érdeklődését, a menopauzakutatas@yahoo.com e-mail címen vegye fel velem a kapcsolatot. Mindenki jelentkezését örömmel fofadom :)

fodorbodor 2013-05-24 11:28:07 Válasz erre

Sziasztok!

Látom régiek már a beírások, de hátha jár erre még valaki....

Kíváncsi lennék, Ti, sorstársak hogyan élitek meg a menopauzát?  47 éves vagyok, 2 hónapja maradt el a mensesem. Néha van egy kis hőhullám, de nem vészes. Inkább lelkileg visel meg, de nagyon. Úgy érzem, mint nő már semmit sem érek. Mint egy kipukkadt lufi.Csúnyának,és haszontalannak érzem, és látom magamat. Ráadásul most vesztettem el a munkámat is. A férjem sem közeledik már hozzám, pedig nekem nagyon hiányzik az intimtás. Mire lecsendesedik a ház, és lehetne szerelmeskedni egy kicsit, neki mindig valami baja van. A torka fáj, a hasa fáj, és stb. Kifogások. Pedig szeretjük egymást. Kíváncsi lennék másnál ez hogyan zajlik le?

Lilibogyo 2013-08-05 14:51:15 Válasz erre

Én is 47 éves vagyok, és lassanként jelentkeztek a tünetek,de most 1-2 hete, szinte elviselhetetlen. Alvás zavar, hőhullám amikor amúgy is éjszaka ezer fok van, izületi fájdalom, fáradság, levertség stb. Január óta használom a women's krémet, mert a hormonjaim is rosszul müködnek. De már nem merek semmi mást beszedni,persze csak természetes, vagy nővényi dologra gondolnék. Nagyon megvisel, és tanácstalan vagyok. Valakinek voltak hasonló tünetei? Ja és a szemeim is égnek, mintha lázas lennék.

Előzmény: fodorbodor - 2013-05-24 11:28:07
kviszhangya 2014-01-22 11:35:55 Válasz erre

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék tőletek,mert én már nem igazán tudom,hogy mit csináljak.  5 éve kivették a méhemet,tavaly áprilisban pedig a petefészkemet is. Borzalmasan szenvedek a hőhullámokkal/bár ez némileg már csökkent gyógynövényektől/,a nem alvással,hangulatingadozással,fáradtsággal a nem alvás miatt,nagyon nehéz tartanom magam 12 órákat a munkahelyemen és ami a legrosszabb,a nemi életemre is nagyon kihatással van. Párom megértő,de meddig? Én meg egyáltalán nem kívánom. Mit csináljak? Hormonkezelést nem szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat!  Icu

Krisztina2369 2015-01-02 16:10:44 Válasz erre

Sziasztok,

Látom elég régen írt ide bárki is , de megpróbálok kérdezni , hátha valaki erre téved. :)
Több mint 6 éve kivették a méhemet , két éve kivették az utolsó petefészkemet is . Kb. 2 hónapja erősen fáj a bal vállam és a karomban is alig van erő ..... Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata ? Ha van akkor megosztaná velem , hogy mi lenne a megoldás erre a problémámra?
Előre is köszönöm!

schimo 2015-03-02 22:42:55 Válasz erre

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/a0094622bd76a

Szép napot mindenkinek!

Kérem, segítsenek szakdolgozatomban, abban kapcsolatban, azzal,hogy kitoltik a kerdoivemet, mely teljesen anonim. A fent linkre kellene csak kattintani. 

Előre is köszönöm!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

A test 7 jelzése, melyet nem szabad figyelmen kívül hagyni, ha egészséges akarsz maradni

A test 7 jelzése, melyet nem szabad figyelmen kívül hagyni, ha egészséges akarsz maradni

A rendszeres önvizsgálat számos betegség azonosításában segíthet. Például a mellrákos esetek 70%-ában a beteg veszi észre a problémát, otthoni önvizsgálat során. Minden nő tudja, hogyan kell végrehajtani a mellvizsgálatot, de azt nem, hogyan kell ellenőrizni a szem, a nyelv és a bőr állapotát. Ebben a cikkben olyan figyelmeztető jelekről, tünetekről írunk, melyeket érdemes körültekintően kezelni.

Tovább »
Könnyű, de trükkös matematikai feladványok! - Old meg őket, ha tudod!

Könnyű, de trükkös matematikai feladványok! - Old meg őket, ha tudod!

Mindig is szeretted a matekot? Vagy legalábbis szeretsz elagyalni a feladványokon és kilogikázni a helyes megoldást? Akkor előtted a lehetőség, hogy megold ezt a négy könnyű, ugyanakkor trükkös matematikai feladványt! A szórakozás és a képességeid fejlesztése garantált, ami a sikert meg a eredményt illeti, az viszont rajtad múlik! Sok szerencsét!

Tovább »
Ki volt a kedvenced a 80-as évek sztárjai közül? - Megmutatja, mi a legfontosabb számodra az életben

Ki volt a kedvenced a 80-as évek sztárjai közül? - Megmutatja, mi a legfontosabb számodra az életben

Minden ember rajong néhány hírességért, nem is érdemes tagadni! Légy őszinte magadhoz, biztosan neked is volt számos kedvenced a 80-as évekből is! Ha kiválasztod, hogy az alábbiak közül ki volt a kedvenced, máris képet kapsz arról, hogy mi a legfontosabb számodra az életben!

Tovább »

Kalkulátor

Zsírégető kisokos

Edd magad karcsúra! Nem is hinnéd, milyen sok táplálékfajta létezik, amelyet bármilyen mennyiségben fogyaszthatsz, és mégis zsírt égetsz, fogysz vele. Kisokosunk segítségével kikalkulálhatod, mi a legjobb a számodra.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Wilda Jósnő

Cigány, tarot kártya jós, átok-rontás szakértő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Wilda Jósnő

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila