2018. augusztus 20. - István, Vajk
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2018. augusztus 20. - István, Vajk
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Ezotéria » Meditációs technikák és élmények:) (39 hsz.) Új hozzászólás
hali (Topikindító) 2007-02-08 15:35:34 Válasz erre
Sziasztok!

Ezt a fórumot azért indítottam, mivel több helyen találkoztam vele, hogy sokan nem tudják pontosan, hogy is lehet meditálni, ellazulni...és akinek van egy "jól bevállt módszere", segíthessen minket is a fejlődésben, új módszerek kipróbálásában. Illetve azért, hogy aki kipróbált valamilyen meditációs technikát, az átélt élményeit megoszthassa velünk:)
Évaszán 2017-02-16 10:52:13 Válasz erre

hopsz...

Az előbb valamiért elrontotta a linket.

Beírom másképp, hátha most nem:

http://lifesutra.hu/spiritualis/meditacio/

www.lifesutra.hu/spiritualis/meditacio

Évaszán 2017-02-16 10:47:43 Válasz erre

Sziasztok :)

Remélem, jár még erre valaki mostanság.

Meditációval kapcsolatban nekem az a megfigyelésem, hogy sokféle van: ellazulást célzó (relaxáció), képzeletet fejlesztő (immagináció), megvilágosodást, azaz szupertudatos jelenlétet célzó, stb.

Nekem az első kettő megy egész jól, a harmadik az nem igazán, mert vagy belealszok, vagy elvisznek a gondolataim összevissza.

Itt egy cikk, ami nekem is tisztába tette ezt: <a class="link" href="http://lifesutra.hu/spiritualis/meditacio/" target="_blank">Meditáció:</a> szupertudatosság vagy szendergés?

Leírja, hogy 5-10 perc lazítás nem igazán meditáció, hogy mi a jó közérzet titka, meg hogy miért lehet veszélyes, ha amatőr módon meditálgatunk.

Olvassátok el, szerintem segít tisztába tenni a meditáció fogalmát.

pandaa 2016-08-06 12:59:43 Válasz erre

van még itt valaki?

p.gerda 2012-11-25 23:12:39 Válasz erre

Sziasztok! Japán hangszeres meditációs gyakorlatokat végzek már jó ideje, egészen más, mint a többi meditációs technika, nem könnyű, sőt, elég nehéz, mert tényleg csakis rajtad múlik, hogy menjen, nincs varázs CD meg hiperguru, aki a homlokodra teszi a kezét. Nekem nagyon bejött! A link: www.zentely.blogspot.com

Előzmény: hali - 2007-02-08 15:35:34
Szaturnia 2011-05-27 12:39:52 Válasz erre

Meditációs lehetőség!

Egy éve működő meditációs csoport Tapolcán, minden harmadik hétfőn, legközelebb június 6-án!

Azoknak is ajánlom, akiknek még nem sikerült a meditáció - a szertartást egy közvetítő médium vezeti.

A meditáció segít bármely testi, lelki probléma megoldásában, kellemes, kiegyensúlyozott lelki életet biztosít, erősíti az immunrendszert - és nem utolsó sorban, felejthetetlen élményt ad! Info: fenyhinto@gmail.com

OkosKos 2011-05-27 09:52:23 Válasz erre

Minden meditáció önmagunkból jön, szerintem mindenki másként meditál. De természetesen tudni kell hogyan kezdjük...Ha valakit érdekel olvassa el én a transzecedentális meditációt alkalmazom http://astro24h.hu/Asztro-Info/Transzcendentalis-meditacio

Üde 2011-04-13 12:02:11 Válasz erre

Letséges a meditálás, sőt alfába lemenni, de nagyo nehéz, legaláb is nekem csak kétszer sikerült.

Előzmény: hali - 2007-02-08 15:35:34
elza140 2011-02-27 18:24:00 Válasz erre

Sziasztok!

Hirtelen nem találtam megfelelőbb topicot, azért ide írok. Nemrég találtam rá a tudatos érintés tanfolyamra. Nagyon magam alatt voltam lelkileg, tudjátok válás, egészségügyi gondok, stb. Szeretném veletek is megosztani ezt a lehetőséget, akit érdekel, nézze meg az oldalt.

http:\\veled.blogolj.net

Nekem már az segített, hogy elolvastam ezeket a pozitív gondolatokat. Mindenképp el fogok menni  egy ilyen találkozóra, remélem sok kedves emberrel fogok majd megismerkedni. :)

További szép napot mindenkinek: Elza :)

ruphor 2008-05-05 17:04:46 Válasz erre
Kedves ÉletVidám,
Rengeteg könyv található az adott témában. CD-t nem ajánlok , ne függj semmi segéédeszköztől. Persze te tudod mit szeretnél elérni. Többféle meditáció létezik, én azt javaslom hogy kezd el egyszerűen figyelni a légzésedet. Nézd meg hány szívdobbanás egy belégzés egy kilégzés és a szünet. Nem kell kapkodni, a meditáció célj apont az elmélyülés.
Ha elakadsz keress meg, itt is megtalálsz az égi segítők rovatban, vagy a gyogyitas.gportal.hu oldalon, vagy csak írj a ruphor@freemail.hu -ra. Persze ha kell segítség
András
Előzmény: eletvidam - 2008-05-05 00:18:40
eletvidam 2008-05-05 00:18:40 Válasz erre
Kedves András!
Köszönöm a gyors reagálást.Tudsz esetleg könyvet vagy CD-t ajánlani ami segíthet?
Köszönöm.
Előzmény: ruphor - 2008-05-04 09:04:35
«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Mi életed legfőbb kihívása? - Buddha üzenete a csillagjegyeknek!

Mi életed legfőbb kihívása? - Buddha üzenete a csillagjegyeknek!

A bölcs és megvilágosodott Buddha ezúttal a csillagjegyeknek intézi az üzeneteit. Vajon mi életed legfőbb kihívása, amivel szembe kell nézned, és amivel akár egész életedben is küzdhetsz? A nagymester kiolvasta a csillagjegyedből és most felhívja rá a figyelmedet, hogy tudatosan nézhess vele szembe!

Tovább »
10 női gesztus, melynek képtelenek ellenállni a férfiak - Őszintén felsorolták!

10 női gesztus, melynek képtelenek ellenállni a férfiak - Őszintén felsorolták!

Mitől szexi egy nő? Nos, Drága Hölgyeim, azt hiszem, darázsfészekbe nyúltam ezzel a témával, ugyanis ez egyben megfoghatatlan, ám rendkívül egyszerű is. Születésetektől fogva bennetek rejlik, de nem mindig tudjátok, hogyan kell ezt használni. Íme, azok a dolgok, melyek egyszerűen ellenállhatatlanná tesznek titeket a szemünkben.

Tovább »
Mit mos el az életedben a közelgő őszi eső? - A hatalmas Tefnut istennő elárulja!

Mit mos el az életedben a közelgő őszi eső? - A hatalmas Tefnut istennő elárulja!

Az egyiptomi Tefnut az eső, a víz, a harmat, a földön található minden nedvesség, és általuk a termékenység istennője, aki ezúttal azt jövendöli meg, ha tudni szeretnéd, hogy mit fog elmosni a közelgő őszi eső az életedben. Talán a bánatot, a rossz időszakot vagy a régi dolgokat? Húzz egy lapot, és kiderül!

Tovább »

Kalkulátor

Illóolajok kalendáriuma

Nem muszáj egyből a gyógyszeres szekrényhez nyúlni, ha fáj valamid, emésztési problémáid vannak, vagy egyszerűen csak nyugtalan vagy. Néhány csepp illóolaj csodákra képes, hidd el!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Mészáros Barbara

Esküvőszervező

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Mészáros Barbara

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Ferenc Antal Attila Preky69 Gyula