2017. május 30. - Janka, Zsanett
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. május 30. - Janka, Zsanett
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13000 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-05-22 22:01:28 Válasz erre

Jó lehetett a szölőben Cipruska, virágoskertet ápolni pedig még kellemes munka is. Nálunk ma nem volt eső, de holnaptól már állítőlag jön a csapadékos idő.
Valóban kis csini lett Ronyka, főleg ha még a frdőre is sor kerül . Akkor olyan szép puha a szőre.

Örül is barátnőm, hogy látogatom, mert egyedül él, és sokat van magában. Néha egy-egy rokon, szomszéd benéz hozzá, de legtbbet egyedül van. Nehéz a magány fiatalon is, de idősen, betegen még rosszabb. Kicsit elbeszélgetek vele régi dolgokról, vagy olvasott könyvekről és akkor vidámabb lesz.

Ma csendesen telt a nap, egy kis erkélyezésre is sor került, mert nem volt olyan erős meleg.

Este megnéztem a Szulejmánt, javarészt hallgattam, de itt-ott azért belekukucskáltam. Kivételesen izgalmas volt.

Holnap már kezdem az új könyvet olvasni, Sparks könyvet általában nagyon jók.
Biztosan sajnálod, hogy nem tudtál unokahugodékkal találkozni, no de vissza kellett menniük , akkor ez most így jött ki. Igazán szép helyen laknak Siófokon. Régebben odajártam télen korcsolyázni a Balatonra. Szépen rendbetartották a jeget, éjjel mindig vágtak egy kis léket és elárasztották vizzel a jeget, hogy másnap szép sima legyen. Kijelőlt pálya volt, nem kellett félni, hogy beszakad alattunk a jég, mert állandóan ellenőrízték. Gondolom még most is járnak oda télen korizni.
Kellemes estét kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-05-22 20:25:32 Válasz erre

Köszönöm Aranyka az együtt érző szavaidat.

Nagyon csinos lett a kis Ronyka, ügyesen megnyírtátok, és így neki is jobb volt, hogy a gazdi kezétől kellett ezt a macerát elviselnie.

Voltam a párommal a szőlőjébe. Én nem sokat dolgoztam, a virágos kertet ápolgattam, gyomláltam. Kicsit a napsütés megpirosította a hátam, pedig sok faktoros naptejet használtam. Sütöttünk szalonnát, az eső is rázendített, de kivártuk amíg vége lett úgy indultunk haza.

Jó hogy ott van egy barátnőd a közelben, de bizony a nyolcvan év már kikezdi az ember egészségét. Biztosan örül, hogy ott vagy neki, ha bajban van.

Ezeket a könyveket még nem ismerem, jó, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

Hétvégén hazautaztak a szülővárosunba az unokahúgomék Siófokról. Mióta oda költöztek ritkán tudnak jönni, de most volt a harminc éves érettségi találkozója. Én most nem találkoztam velük, mert szombaton volt a találkozó, vasárnap meg utaztak vissza, mert hétfőn munka.

ölellek: ciprus

arany52 2017-05-21 20:34:23 Válasz erre

Drága Cipruska, együtt érzek Veled. Láttam a facebookon fiad, ki igen csínos fiatalember volt. Szomorú, hogy ennyire korán kellett távoznia. Ahogy a jelőléseket látom, azért sokaknak él még szívében.

Kell is ilyenkor a léleknek egy kis támogatás, amit a templom a hitével megad. Hiszen lehet élni hit nélkül is, de igen nehéz. Különösen ilyen szomorú évfordulókon nagy támasz hinni, hogy van túlvilág és egyszer találkozunk szeretteinkkel.

Mai nap olyan gyorsan eltelt, mivel éjjel fájlaltam a gyomrom és így reggel tovább aludtam. Délután barátnőmnél voltam, megint nem volt jól, meg is ijedtem kicsit. Hiába 80 év már sok és jönnek a rosszullétek.

Ronykát megnyírtuk, most elég türelmesen tűrte. Nem lett fürdetve, mert kicsit hűvősebb volt az idő, féltünk hogy megfázik. Kényes, öreg kutyuska ő már, nagyon kell rá vigyázni.

Befejeztem a könyv olvasását, illetve hallgatását. Nagyon érdekes olvasmány volt, tudom Neked is ajánlani, ha megvan a könyvtárban. Maureen Lee: Búcsú Liverpooltól. Most Nicholas Sparks-tól szeretném elkezdeni az Engem láss c. kötete olvasását. Nagy segítség nekem ez a felolvasó program, élvezem, hogy nem kell lemondani az irodalomról.

Kellemes jövő hetet kívánok!
Szeretettel ölel: Arany

Napló kép

hamisciprus 2017-05-21 11:30:16 Válasz erre

Igatatok van, ha őt nem viszitek kiállításra akkor min ek kellene nagy lobo ncot elviselnie, biztosan jobban érzi magát Ronyka is rövidebb frizurával különösen ilyen jó időben.

A szőnyegsúrolás jó nagy munka, de olyan jó illat van a lakásban ha szépen kitisztítjuk.

Az unokahúgoméknak tegnap volt a 30 éves érettségi találkozójuk. Ők Siófokról utaztak haza, hogy részt tudjanak venni rajta, biztosan jól érezték magukat.

Tettem a facéra kpet az első szülött fiamról, mert holnap lenne 50 éves. Megható, hogy rajtunk kívül is vannak akik emlékeznek rá, pedig már 27 éve nem láthatjuk.

Elmentem ma a misére. Jó amikor kap az ember egy kis lelki támaszt, szellemi táplálékot, nekem szükségem van rá.

Itt szép idő van, de tegnap késő délután volt egy vihar. Nem baj, hiszen ez is a meleg idő tartozéka.

Jó munkát, ölellek: ciprus

arany52 2017-05-20 17:20:12 Válasz erre

Cipruska, nálunk is sűt a nap, de viharos ,kellemetlen szél van, így nem sokat tudtam kiülni az erkélyre.

Valóban nagyon sok új szereplő van a két török sorozatban és a régiek is megváltoztak, a gyerekek felnőttek. Nehéz így követni az eseményeket, főleg ha nem nézem, csak hallgatom. Azért a végén mindig összeáll a történet. Már gondoltam rá, hogy abbahagyom, de kíváncsi vagyok, hogy a következő évtizedeket hogyan dolgozzák fel. Kegyetlen egy világ volt, de sajnos a kegyetlenség minden érában és égővben megvan.

Bizony tevékenyen jó megöregedni. A mi házunkban lakik egy néni, aki már 93 éves és még süt-főz-vásárol, vigyáz a dédunokákra. Teljesen aktív életet él, nagyot hall, rosszabbul lát, de amúgy teljesen jól van. Persze az életben neki is megvoltak a tragédiái. Aki sokáig él, sokat temet.

Vasárnap lányka otthon és egy szőnyeget kimosunk, ha ilyen idő marad és Ronykát is kézbe vesszük , legnagyobb bánatára. Már megint egész hosszú lobonca van, elől pedig a szemébe lóg a szőre. Igaz ezt a tipusú kutyust ilyen hosszú szőrrel viszik kiállításokra, de mi azért kényelmesebb, rövidebb szőrt hagyunk neki, úgy is nagyon aranyos.

Hidegtől hamar jön a torokfájás, mielőbbi gyógyulást belőle. Mi már fagyizgatunk, remélem nem fog megártani.

Kellemes hétvégét kívánva ölel: Arany

hamisciprus 2017-05-20 09:36:40 Válasz erre

Ma is ragyogó napsütésre ébredtünk. Az igaz, hogy kókadt vagyok még egy kicsit, mert nem aludtunk igazán jól, pedig ez nem jellemző rám. Az ablakot is kinyitottuk, mert meleg volt éjjel is. nekem meg bevág a meleg kb. 13-14 óráig. Ez télen fűtés időszakban jó, de ilyenkor már meleg van.

Nagyon jó lehet a szépen berendezett erkélyen hallgatni a könyvet, így levegőn vagy és olvashatsz is egyszerre.

Tegnap alaposan kitakarítottam, jövő hétre tervezem az ajtók, ablakok lemosását.

A Szulejmánt, és a Szultánát már régen nem nézem, néha elolvasom, hogy mi történik, így elég sok az új szereplő nekem. Az akkor élő embereknek nem volt könnyű életük, akkor is farkastörvények uralkodtak. A szeretet, megértés nem nagyon volt jellemző akkor sem. manapság is ritka.

Tegnap a fodrásznál találkoztam egy kilencven éves nővel. Bámulatosan friss, és mozgékony volt. magunknak is hasonlót kívánok, ha megéljük ezt a kort.

valami hideget ittam a hűtőből, és most fáj a torkom, de majd elmúlik.

arany52 2017-05-19 20:35:16 Válasz erre

Cipruska, remek, hogy fiadék megnézik az előadást, Te pedig addig unokázhatsz. Így aztán mindenkinek kedvére való programja lesz.
Reménykedem én is, hogy minél több kezelést kapok, annál fixebb lesz a szemem. Most használom a szemvédő cseppeket is, miket írtak. A glaukoma csepp előtt negyed órával kell becsepegtetni, hogy védje a szemet a hatóanyagok káros hatásától. Talán ez is használni fog.

Remélem nem kell az összes cseppet kicserélni, mert akkor jön a kisérletezés és állandóan mehetek vissza, míg be nem állítanak.

Nem is tudom, furcsa, hogy ilyen gyors határidőt mondtak volt munkahelyeden a kirándulással kapcsolatban, de azért jó érzés visszamenni a régi munkahelyre. Apukám is sokáig visszajárt a MOM-ba, de aztán a korabeliek meghaltak és már csak új dolgozok voltak, kiket nem ismert. Végül megszűnt a MOM és nagyon sajnálták a dolgozók, mert igen szép munkákat végeztek ott. Apuka orvosi műszerész volt, egy ilyen ismert üzemet nem lett volna szabad bezárni.

Jól teszed, hogy mozogsz, amennyit csak bírsz. Így lehet a kondit megtartani.

Nagyon kellemes az idő, de nekem délben már meleg is, akkor a kisszobát és konyhát tartom nyitva, este pedig kiülök az erkélyre és hallgatom a könyvemet. Már a háromnegyedét lehallgattam, most el is halasztottam a török sorozatokat, mert azokat később is visszanézhetem.

Kellemes hétvégét kívánok, szeretettel ölel: Arany

hamisciprus 2017-05-19 09:11:04 Válasz erre

Szervusztok!

Aranyka a tízből már hármat letudtál, és ha tízet javasolnak akkor biztosan utána érződik igazán a kezelés jótékony hatása.

nagyon jó programjai lesznek Timikének. Ez egy nagyon rendes munkahely, hogy így törődnek az emberek feltöltődésével. Ritka az ilyen.

Engem is meghívtak a volt iskolámba, - mióta nyugdíjas vagyok most kb. harmadszor. Tegnap kaptam a meghívót, és legkésőbb ma válaszolnom kellene, hogy megyek-e? Valahogy ezt nem tartom szép dolognak. Olyan érzésem van, hogy ők letudták a meghívást, de nem igazán akarják, hogy el is menjünk. Beszéltem a többi nyugdíjíssal erről, változó a véleményük. Amióta már nem dolgozom alig van olyan aktív kolléga akivel még együtt dolgoztam, úgy döntöttem, hogy kihagyom. Nincs már szükség az ilyen idős emberekre, mint én vagyok.

Ez a vadasmártásos húsgombóc finom lehet, ki fogom én is próbálni.

A fiamék lehet, hogy elmennek a keresztfiam következő előadására. Felajánlottam, hogy akkor én szívesen megyek az unokáimhoz. Várom, hogy értesítsenek.

Ma megyek gyalogolni egy kicsit- kb. egy órácskát - a városban. Nincs dolgom, csak a mozgás miatt. Szoktam súlyzózni is két egyliteres flakonba töltött vízzel. Jól érzem magam utána.

Kellemes hétvégét kívánok!

Előzmény: arany52 - 2017-05-18 20:23:21
arany52 2017-05-18 20:23:21 Válasz erre

Cipruska, kb . 10 kezelést ajánlanak, tervbe is van véve, hogy végig csinálom, mert akkor biztosabb és hosszabb távú a hatása.

Sajnos itt a neten csak demo programok vannak, keresgélek ezerrel, meg is vennék egyet, de a szoftver boltokban nem kapható. Szeretném legalább ezt az egy könyvet végigolvasni vele, mert nagyon kíméli a szemet.
Bizony nincs kívétel, a kor mindnyájunkkal elbánik. Találkozok néha én is régi barátokkal és csodálkozom, hogy mennyit öregedtek, de ez kölcsönös, ők meg biztosan rajtam veszik észre az idő múlását. Még az a jobbik eset, ha öregszünk, mert bizony már sok régi barát, iskolatárs már nincs is velünk, eltávoztak, pedig még nem is vagyunk olyan nagyon korosak.

Ronyka se szereti a fürdőt, a szőr vágást meg még annyira se. Timinek tűri kelletlenül, de ha kozmetikushoz visszük nagyon megviseli őt. Már megismeri az utcát és lecövekel, nem akar tovább menni, kézben kell vinni. Így most már inkább Timi kozmetikázza, mert kisebb a stressz a kis öregünknek.

Még diétásan főzök, ez már marad is, mert lányka cukrára vigyázni kell. Ma is készítettem bulgurt. Hétvégére vadast tervezek, de húsgombóccal. Olyan húsgombócot készítek, mint a töltött káposztához és külön a vadas zaftot. Római tálba öntött a mártást, abba teszem a gombócokat és letakarva 30 perc alatt kész a sütőben. Mindketten szeretjük.

Lánykám már várja Pünkösdöt. Egyik nap Sümegi várba mennek szakszervezettel, második nap pedig a munkatársak tartanak csapatépítő tréninget. Neki jó lesz, én maradok magamban, de örülök, hogy legalább kellemes programjai lesznek. Majd meglátogatom barátnőmet, ő örül neki, hogy kicsit oldom magányát.
Szép estét kívánva , ölel: Arany

hamisciprus 2017-05-18 10:48:55 Válasz erre

Szervusztok!

Úgy gondolom Aranyka,hogy már három kezelés után is fogod érezni a jótékony hatását, de ha tudod, azért folytasd még. Mit mondott az akupunktúrás, ő mennyi kezelést javasolt?

Kár, hogy csak egy ideig élvezheted a felolvasó programot. ha ennek vége, hátha talál a lánykád másikat Neked helyette.

Ma találkoztam a boltban egy régi ismerős házaspárral. Sajnos a férj mostanában sokat betegeskedik, pedig nagyon jókinézetű stram férfi volt. Hiába a kor mindenkivel elbánik. Ritka aki problémamentesen tud megöregedni.

Úgy láttam, hogy hétvégére jó időt jósolnak, így biztosan nem ússza meg Ronyka a csinosítást. A miénk nem örült a nyírásnak sosem, ha én csináltam azért elviselte ha nehezen is, de ha kozmetikushoz vittem nagyon vádló pillantásokat kaptam tőle. A fürdést meg sosem szerette, pedig a színe miatt is viszonylag gyakran volt része benne. Ha nem is az egész testét, de a végbél környékét, és a lábait rendszeresen rendben kellett tartani.

Ma pörköltet készítek burgurral.

Diétásan főzöl még, vagy már nincs rá szükség?

Előzmény: arany52 - 2017-05-17 19:43:03
«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Így távolítsd el a nem kívánt szőrzetet magadról örökre - Mindössze 5 perc alatt

Így távolítsd el a nem kívánt szőrzetet magadról örökre - Mindössze 5 perc alatt

Egy bizonyos kor felett bizony nemcsak ott nőhet szőrzet, ahol megszokott, hanem éktelenkedhet például az arcon is. Nem egy nő jár rendszeresen kozmetikushoz ezzel a problémával, ahol legyantázzák a bajuszt, vagy éppen az állon virító szőrszálakat. Ez azonban csak ideig-óráig ad eredményt, ezért próbáld ki ezt a módszert, amihez mindössze 2 összetevőre lesz szükség.

Tovább »
5 életmentő ellenőrzés, amit minden nőnek rendszeresen meg kell tennie - Életet menthet!

5 életmentő ellenőrzés, amit minden nőnek rendszeresen meg kell tennie - Életet menthet!

Arról már biztosan hallottál, hogy érdemes rendszeresen ellenőrizni a melleidet, hiszen a mellrák első jelei itt jelennek meg. Ám azt nem biztos, hogy tudod, hogy számos más vizsgálatra is szükség van. Azért hogy a tested állapotát ellenőrizd, végezz rendszeres vizsgálatokat magadon. 

Tovább »
Mi lakozik jelen pillanatban a lelked mélyén? - Az ősi mandalák elárulják

Mi lakozik jelen pillanatban a lelked mélyén? - Az ősi mandalák elárulják

A mandalák spirituális rajzok, melyek a buddhizmusban és a hinduizmusban a mikro- és makrokozmoszt szimbolizálják. Olyan szimbólumok, melyek a transzcendentális elemeket jelképezik, mint a gyógyulás, az összekapcsolódás, az egyesülés, és az erő. Spirituálisan a lényünket mutatják, és mindenki ösztönösen reagál rájuk, kortól, nemtől és kultúrától függetlenül, mivel ez tükrözi az emberi pszichét.

Tovább »

Kalkulátor

A főzés technikája

Minden nő életében eljön az a pillanat – sőt talán a férfiakéban is –, amikor fakanalat vesz a kezében és alkotni kezd a konyhában. Vagy legalábbis próbál. Mert a kezdőknek minden fogalom, még a legalapvetőbb is új, ám a receptek többnyire nem

Még több kalkulátor »

Szakértők

Maya jósnő

Angyalkártya jós

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Maya jósnő

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila