2017. szeptember 19. - Vilhelmina
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. szeptember 19. - Vilhelmina
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13150 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
hamisciprus 2017-09-11 18:01:23 Válasz erre

Gratulálok Aranyka a Maradj még című versed antológiában történt megjelenéséhez! Olvastam, nagyon tetszett nekem is.

Timikéék biztosan jól érezték magukat, de ez szomorú, hogy a jó melegvízből kijőve megfázott, de remljük, hogy hamar túl lesz rajta.

Képzeld, tegnap váratlanul eljöttek a gyerekemék az igaz, hogy alig egy órát voltak itt, mert kirándulni voltak Poroszlón, és közben estére ide jöttek aludni a városba, így vasárnap engem is meglátogattak Örültem nekik nagyon, a gyerekeknek volt ajándékom, egy-egy plüs teknőst kaptak tőlem, ami tetszett nekik. Sajnos a gyerekemnek két kollégája is beteg lett, így értesítették, hogy este nyolcra menjen be dolgozni.

Túl v agyunk a paradicsomlé befőzésén. Igazad van sokmindenre fel lehet használni, jó lesz télen ha tudunk mihez nyúlni.

Nem tudtam, hogy ez a szembetegséged genetikai eredetű, de ha akupunktúrával a doktornő tud segíteni, ha teljesen megszüntetni nem is, az már jó, könnyebben elviselhető.

Tartalmas, kellemes hetet kívánok!

ölellek: ciprus

arany52 2017-09-10 12:44:32 Válasz erre

Ó , mennyi paradicsomot tesztek el Cipruska, ha termet, nem is szabad veszendőben hagyni. Milyen jó lesz télen, lehet készíteni töltött paprikát, paradicsomos gombócot, Milánói makarőnit, meg paradicsomos káposztát. De még inni is milyen egészséges.

Öröm is találkozni a régi osztálytársakkal, biztosan Te is nagyon jól fogod érezni magad. Mi is már évente találkozunk, hogy így szalad velünk az idő és egyre kevesebben vagyunk.

Votunk a temetőbe, most mi is selyem virágot vettünk. Praktikusabb, mert nem tudunk kijárni, rendszeresen locsolni.

Letudtam az akkupunkturát is, dr-nő szerint havi egyszer jó ha megyek, mert ezek a tünetek genetikaiak, amit nem lehet megváltoztatni, csak kicsit csökkenteni, ha folyamatosan kezelnek.

Lányka pénteken Pomázon volt, yakuziban fürödtek, nagyon kellemes volt, csak kijőve a forró vizből jól megfázott. A szabadság utolsó napjait átbetegeskedheti.

Megjelent a Kláris antológia, egy hosszabb lélegzetű versemmel vagyok bent. A Maradj még ! cíművel. A facéra feltettem.

Szép vasárnapot kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-09-09 20:51:05 Válasz erre

Alig sikerült belépnem, és a gépem is lelassult már megint.

Nagyon kellemes helyen volt a találkozótok Aranyka! Hát igen, ha napközben meleg is van, estefelé már bizony érezzük az őszi időt. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, az a kis séta mint írod az esőben is jól esett. Igazán nagyszerű, hogy évenként találkoztok. Mi, az ötvenedik találkozónkon határoztuk el, hogy ezentúl minden évben együtt leszünk egyszer. Jövő szombatra tervezték. Mi délelőtt találkozunk, majd egy közös ebeéd után még elbeszélgetünk egy ideig, és jövünk haza. Az elmúlt évin felolvastam egy a gimnáziumunkról szóló novellámat, mindenkinek tetszett, nem is gondoltam, hogy sikerem lesz vele.

Jó, hogy a lánykáddal kettesben mentetek el, így ő is találkozott a fiatalkori barátaiddal.

Ma voltam a temetőben, egy kicsit rendbe tettem a környéket, no meg járkáltam is egyet.

Sikerült felszednem vagy két kilót, aminek nem örülök, dde majd igyekszem újból leadni, ha sikerül, csak ne lenne olyan nehéz!

Holnap megint paradicsomlé befőzés lesz, mert a páromnak sok termett, és fel akarja használni. Nekem ebben a kis lakásban nincs már helyem ilyesminek.

Itt most gyenge eső esik, holnapra meleget jósolnak.

puszillak: ciprus

arany52 2017-09-02 22:52:27 Válasz erre

A találkozóról teszek fel egy montázst:

arany52 2017-09-02 22:50:56 Válasz erre

Cipruska , mi is a temetőben a vázába selyemvirágokat teszünk, nem tudunk folyamatosan kijárni és cserélni a vizet, majd ha elhervadnak a virágok, azokat is. Így egyszerűbb.

Délelőtt lakás rendezés volt. Lánykám nagytakarított a saját szobájában és kicsit átrendezte. Így valamivel tágasabb a szoba. A virágait is rendbe hozta, sajnos pár cseréppel tönkrement.

Este érettségi találkozóra mentem . A Kerék vendéglőben tartottuk, ami hozzám nagyon közel van. A kerthelyiségbe ültünk ki. Kellemes volt a környezet, csak közben az eső is esett, a levegő is hűlt és bizony erősen szidtam magam, hogy nem vittem a kis kabátom magammal.  Mindezek ellenére nagyon jó volt a találkozó, öröm volt látni a régi osztálytársakat. Az étel is finom volt, Kerék borzaskát ettem, lányom pedig Bécsi szeletet. Borzasztó nagy adagot adtak, köretet ott is hagytam, a hússal is alig tudtam megbírkozni. Hazafelé gyalog jöttünk, bár szakadt az eső, de jól esett egy kis séta. Összességében remek program volt, remélem jövőre is találkozunk.

Holnap pihenőnapot tartunk, főzés is egész kevés lesz, barátnőm látogatom meg. Jövő hétre van pár orvoslátogatásom. Megyek akkupunkturára is és mannográf szűrésre. Most , hogy Timi szabin, tud kisérni.

Kellemes vasárnapot kívánok!

Szeretettel ölel: Arany

hamisciprus 2017-08-31 10:44:01 Válasz erre

Aranyka szép járólapot néztetek ki, annak majd olyan meleg színe lesz mint írod, és otthonos is lesz. Majd sikerül megvalósítani idővel ezt is.

Köszönöm a megnyugtatást, ez sokat jelent nekem, mert nem akarok beteg lenni, persze ez nemcsak azon múlik, hogy mit akarunk. Timike biztosan rendeben van, hiszen Te nagyon odafigyelsz rá.

Ha az előszobában Nektek is nagy a hézag, akkor tudod, hogy miről beszélek. Szerintem azok hagynak nagy hézagot, akik nincsenek a helyzet magaslatán, és azt hiszik, hogy így könnyebb nekik lerakni.

Már megjártam a temetőt is, tettem vizet a cserepes növény - mediterrán jázmin - tálkájába. Így kibír néhány napot. Azt mondták ugyan, hogy ne álljon vízben, bírja a meleget, csak öntözzük meg. Az elmúlt évben is ilyen virág volt rajta, és késő őszig szépen virágzott. A vázába selyem virágot teszek már évek óta. Érdekes, hogy mennyire rövidülnek a nappalok, de napközben még jó meleg van.

Szép napot kívánok!

ölellek: ciprus

arany52 2017-08-31 10:28:09 Válasz erre

Cipruska , szép, nagy konyhád volt, azt igazán be lehetett lakni. A miénk 300x300-as és még az is elég nagy, a házban ehhez a lakástipushoz van egyedül ekkora konyha , a többi lakáshoz az a tipikus cső hogyha van, amit nehéz berendezni és valóban csak főzéshez jó, még ahhoz is szűk. Mi is nappilnak is használjuk a konyhát, néhány szomszéddal oda szoktam leülni beszélgetni.
Tegnap néztük lányommal a járólapokat és arra jutottunk, hogy inkább kivárunk, de jobb mínőségű, drágábbat veszünk. Barna , padlómintázatut néztünk ki, attól kicsit szoba jellege lenne a konyhának és szép, meleg szín.
No és a fugázás, a füdőszobában lányom ex párja rakta le a járólapokat és szintén nagy réssel, közte fugával. Akármennyire vigyáztunk is rá és takarítottuk, a fuga elszíneződőtt és olyan , mintha piszkos lenne. Ezért most egymásmellé szeretnénk szorosan rakni a lapokat. No de ez még a jövő zenéje.

A hatos cukorérték nagyon jó, igazán szépen rendbe tartod. Mértékletes étkezés, mozgás sokat segít. Már Timire is rá kell szólnom, hogy mérje meg, mert kicsit elhagyta. Most a szemével szenved, megint folyamatosan bevérzik, de nagyon csúnyán. Ez a pajzsmirigytúlműködés miatt lehet. Szabi alatt vérvételre is menni kell és megnézettni az értékeit.

Remek idő van, ha nem is az erkélyen, mert ott süt a nap, de az erkély előtt tudok netezni. Ki kell használni az időt amit még levegőn tölthetünk.

Szép napot kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-08-30 12:22:02 Válasz erre

Aranykám, te3gnap butaságot írtam Neked a tzatzikiről. Akkor jöttem rá amikor megvettem, hogy nem kapor, hanem az uborkán kívül fokhagyma van benne. Örülök, hogy Ti is szeretitek.

Örömmel olvastam a konyhával kapcsolatos terveiteket. A polc csakugyan jó árban van, az igaz, hogy a nyitott polcnak az a hátránya, hogy gyakrabban kell takarítani, de mutatósabb, mintha egy zárt ajtó lenne rajta. Én is szerettem a nagyobb konyhámat, nekem régen még a családi házban 360x360.-as volt, és nemcsak konyhaként, hanem étkező, és szinte nappaliként is használtam. nagyon jó volt, hát most ez a kis hosszú ugyan, de keskeny konyha nem sok variációra ad lehetőséget. Ketten egymás mellett nem is férünk el a szekrénytől, csak lapjával. Ha a gyerekek itt vannak, a szobában terítek. A járólaptervezéssel kapcsolatban az a tanácsom, hogy ne az olcsót vegyétek meg, mert azzal én úgy jártam, hogy kinéztünk szépet, de mivel az OBI.-ban jóval olcsóbb volt, azt vettük meg. Nem elég, hogy csúnyán is rakták le, de azóta bánom, hogy nem a szebbet vettük mégha drágább is volt jóval. Végülis nem egy-két évre vesz az ember ilyesmit. Ha tovább is kell spórolni a szebbre, jobb minőségűre, az fel fogja dobni az egész konyhát. Ja, és nekem úgy rakták le a járólapot, hogy nagy fugahézagot hagytak. Ez így csúnya, egész kis hézaggal sokkal szebb lett volna, de ez már csak akkor derült ki, amikor elvonult a "mester"teljesen megelégedve a saját munkájával.

Ma egy kis lecsót főztem, holnapra is marad.

Mértem a vércukromat, 6 volt már kétszer is, ezzel meg lehetek elégedve ugye?Az igaz, hogy mindennap iszom a fehérbabhéj teámat, és igyekszem a mozgásra is figyelni.

Sokszor puszillak a lánykáddal együtt: ciprus

arany52 2017-08-30 09:07:04 Válasz erre

Cipruska, biztosan az volt a baja a festéknek, hogy régóta nyitva volt. Nem volt lánykának kedve lemenni és venni hajfestéket, így aztán rákentek azokat amiket talált otthon. Mindegyik tubus alján volt kicsi. Nem lett eredményes, de nem is vészes, kicsit csillognak az ősz szálak.
Tzatziti salátát mi is szeretjük, finom és egészséges.
Ma zöldbabfőzeléket készítettem lánykámnak, én nem eszem belőle, mert engem puffaszt. Majd kisütök hasábburgonyát és hozzá rántott sajtot.

Tegnap tervezgettünk, álmodoztunk. A konyhában régen L alakban folt a butor és mivel az egyik oldal ablak, oda nem vettünk felső szekrényeket. Most viszont két oldalt vannak elhelyezve és az egyik oldalt nagyon üres a fal. Kitaláltam, hogy polcokat tegyünk oda. Találtam is nagyon szép polcot, két soros és nagy , 140 cm hosszú. Ráadásul nem is drága 5400 forint. Betettük a kedvencekbe és majd fizukor megrendeljük. Jó lenne a konyhát járólaponi is, szép barna színt tervezek. A kövezet nagyon csúnya, sérült fekete - fehér kockát. Még ezzel épült a ház. Jó lett volna akkor csináltatni meg, mikor készült a konyha, de se idő, se erő és legfőképpen pénz se volt rá. Pénz még most sincs, ez csak egy távlati terv, de álmodozni azért jó.

Mostanában én is korán kelek reggel, kidob az ágy. Délután viszont pihentetem a szemem kicsit, néha még fél órára el is szunditok.

Kellemes napot kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-08-29 12:08:10 Válasz erre

Ez a csiremell nagyon finom lehet tejfölöd tojással, sajttal a tetején. Olyat már ettem - az igaz nem én késiítettem - hogy a mellet elősütötték, rátettek főtt karfiolt, és besamelt, de ez finomabb lehet, mert nem kell bele liszt. A spenótot én is nagyon szeretem, jó foghagymásan elkészítve.

Nem volt régi a hajfestked, hogy nem fogta be az ősz szálakat rendesen? Amíg festettem, nekem mindig befogta, pedig az igazi színem egész sötét szőke. Mindig egy adag festéket kétszerre használtam el, mert vékony szálú, kevés hajam van, és így is elég volt. A festések között általában két hónap is eltelt, és addig ugye a festék másik fele már ki volt bontva, az igaz, hogy lezártam. Én már nem festem, jól érzem így magam, de Te fiatal vagy hozzám képest, és jól teszed, ha befested. Legközelebb biztosan jobban fog sikerülni. Garnie natea festéket használtam, a DM.-ben vettem. Nem is mertem változtatni, mert előszőr ezt javasolták, és bevált.

Mostam, most terítettem ki, hogy a holmi frissebb legyen. Van egy kis kilógatós szárítóm, amennyi ráfért, annyit rátettem, a többi a fürdőszobában. Egész más illata van annak a ruhának ami kint a levegőn szárad.

Tegnaptól a LIDL.-ben lehet tzatzikit kapni, biztosan ismered görög joghurt, uborka és talán egy pici kapor ízesítéssel. Finom, megyek is és veszek egy adagot. nem olcsó, négyszázon felül van.

puszillak: ciprus

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

7 kérdés, amire mindig őszintén válaszolj, ha az orvos felteszi neked! - A gyógyulásod függ tőle!

7 kérdés, amire mindig őszintén válaszolj, ha az orvos felteszi neked! - A gyógyulásod függ tőle!

Megesett már, hogy az orvos kérdezett tőled valamit, és te nem a legőszintébben feleltél? Gyakran vonakodva válaszolunk az orvos kérdéseire, melynek különböző okai lehetnek – a bizonytalanság, a félénkség, vagy éppen a diagnózistól való félelem. Pedig ő segíteni akar, de úgy elég nehéz segíteni, ha nem tárjuk elé a teljes valóságot. Íme, egy lista azokról a kérdésekről, melyekre mindig őszintén kell válaszolni.

Tovább »
Hány tigrist látsz a képen? - Kevesen találják meg mindet!

Hány tigrist látsz a képen? - Kevesen találják meg mindet!

Nincs jobb módja annak, hogy használd az agytekervényeidet, mint hogy néhány rejtvénnyel és optikai illúzióval tréningezed. A fejtörők lehetnek különféle hosszúak és fajtájúak. Előfordulhat, hogy valamit meg kell oldanod, számolnod kell, vagy meg kell vizsgálnod egy képet. Más rejtvényeken meg  kell látnod, mi van elrejtve a sok mintázat és anyag között, és garantálni fogja, hogy az elméd és a látásod jobban működjön, mint valaha. Készen állsz?

Tovább »
Melyik archetípus lakozik benned? - Képes pszichológiai teszt Carl Gustav Jung elvei alapján

Melyik archetípus lakozik benned? - Képes pszichológiai teszt Carl Gustav Jung elvei alapján

Sok viselkedésforma létezik, mely akaratlanul és tudat alatt megmutat egy kis részletet a személyiségünkből. Ez visszatükrözi ízlésünket, tetteinket és magatartásunkat. Jung szerint, minden nő magában hordoz egy istennőt, pontosabban egy archetípusát, sok-sok tulajdonságot, mely visszavezethető és megtalálható a különleges görög istennőkben.  

Tovább »

Kalkulátor

Lakásszín kalkulátor

Otthonod berendezésekor is jó szolgálatot tesz a színtudomány, persze csak ha tudod, hova melyik színt érdemes. Segítségével hosszútávon jobb lesz közérzeted. Ismerd meg tippjeinket!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Búza Judit

Spirituális fejlesztő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Búza Judit

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila