2017. július 25. - Kristóf, Jakab
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. július 25. - Kristóf, Jakab
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13070 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-07-18 10:28:46 Válasz erre

Cipruska, már lehet megint nyitot ablaknál aludni, visszajött a meleg túlzottan is.

Örülök, hogy Zalán jobban van, most már hogy ehet, biztosan fel fog erősödni.

A szombati film a Kincsemről szólt és már több ismerősöm látta és mondta, hogy nagyon jó film. Mi sajnos nem tudtuk megnézni, mert lánykám nem volt otthon, én meg a szemem kiméltem. Majd neten megnézzük, mert Timi különösen szereti a lovas filmeket, ő sokáig lovagolt is.

A kirándulások nagyon jól sikerült. 12 km-t gyalogoltak az erdőben, ami szép volt, mégha fárasztó is. Volt borkostoló és utána császárhúst és kolbászt sütöttek. Remekül érezték magukat, már tervezik az újabb utat.

Tegnap volt az akupunkturás kezelésem, de nem a legjobban sikerült. A szúrás is fájt egy helyen és talán a hirtelen jött meleg is megártott, lényeg, hogy a vásárlásnál már féltem, hogy rosszul leszek. Nagy nehezen hazavánszorogtam és vérnyomást mértem, ami az egekben volt. Gyógyszer be , én meg kicsit jobban lettem. Egyre nehezebben bírom a kánikulát.

Lányka kimerülten jött haza az éjszakai munkából, mert leltár volt. Én se aludtam jól, mert Ronyka hozta a szokásos formáját. Nem tudott beletörödni, hogy kedvenc gazdija nincs otthon . Felkéredszkedett az ágyba, öt perc múlva már ment le és körbejárta a lakást, hátha valahol lapul Timi. Egy vagy 10x eljátszotta. Ráadásul éjjel 3-kor jött meg valaki az emeletre, ezt is kifogásolta, fél órát morgott. Boldog leszek, ha öt napig ezt fogja éjjel játszani.

Kellemes, tartalmas hetet kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-07-17 09:06:12 Válasz erre

Szervusztok!

Az elmúlt éjjelre én is bezártam az ablakot, mert elég hideg volt. Az ágyam pedig gyakorlatilag az ablak alatt van.

Jó lesz nektek, hogy napközben együtt tudtok lenni Timikével, és el tud kísérni az akupunktúrára is. Az igaz, hogy akkor neki napközben kell kialudnia magát, vde akkor is otthon van veled.

Zalán már kezd kijönni a gyomorrontásból, de még nagyon gyenge, tegnap már játszóterezett is egy kicsit, de elég sápadt még. Enni még csak nagyon kímélő dolgokat kap. Remélem azért a nehezén túl van már.

Szombaton az RTL.-en lttam egy jó filmet 21 órakor kezdődött, és 11 után lett vége. Egy lóról, és a tulajdonosáról szólt, és megtörtént esetet dolgozott fel.

Már nyár közepe van, hogy szalad az idő!

Tartalmas, szép hetet kívánok!

ölellek: ciprus

arany52 2017-07-15 20:01:45 Válasz erre

Az biztos Cipruska, hogy a mai fiatalok jobban értik ezt a digitalizált világot mint mi, bár igyekszem én is nagyon lépést tartani. A szövegfelolvasónak pld mindennap örülök. Ma is sokat haladtam a könyvvel, amit olvasva nem engedhetnék meg magamnak a szemem miatt.

A fasírtot őzgerincben úgy csinálom, hogy alulra teszek sütőpapírt, azt meglocsolom kevés olajjal és megszórom prézlivel. Ezután mehet bele a massza és a tetejét is megszóróm. Letakarva sütöm, majd 10 percet a végén takarás nélkül. Finomra sikerült.

Remélem unokád túl van már a gyomorpanaszokon. Ilyenkor valóban legjobb a főtt burgonya és a száraz keksz teával, ha nagy a baj, akár üresen is, bár azt gyerekek nem szeretik.

Nagyon enyhe idő lesz holnap, még vihart is mondanak. Bográcsozás már biztos, hogy elmarad, de remélem villámlás se lesz, mikor a fák között vannak, mert az veszélyes.

Jövő héten éjszakás leányzó öt napot. Így engem is tud kisérni, hétfőn megyek akupunktúrára, lejárt a három hét. Ezután már csak havi egyre szeretné dr.nő csökkenteni a kezelést.

Szeretek én is nyitott ablaknál aludni, de az ágyam pont az ablak mellett van,így tegnap nagyon fásztam. Zárva fogok éjjel tartani és lányka nyit majd ki.

Szép estét, kellemes vasárnapot kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-07-15 07:29:12 Válasz erre

Örülök, hogy már tudsz olvasni, és írni is Aranyka. Nagyon gondos kislányod van, hogy azt a nagyítós szerkenytyűt megrendelte Neked, nem is tudtam, hogy létezik ilyen is. A fiatalok ebben sokkal jobbak, mint én. Nekik az ilyesmit nem is kell tan ulni, hanem tudják, mert beleszülettek.

Amikor őzgerincben készíted a fasírtot, akkor is ki kell bélelni baconnal, vagy csak elég mondjuk a formát kizsírozni egy kicsit?

megjöttek a gyerekek, tegnap rakott kelkáposztát készítettem neki, de a kisfiú nem ehetett belőle, mert gyomorrontása volt, pedig azért találtam ki, mert ő szereti a rizst, ebbe meg ugye ten ni kell azt is. Ma karalábé levessel, és fasírttal várom őket, mexikó i zöldséget párolok hozzá .Zalánka ha még mindig nem ehet, akkor krumplit főzök n eki, meg veszek háztartási kekszet, ropit. A szülők ma visszamennek, a gyerekek kb. egy hónapig maradnak. Utána Bulgáriába Neszebárba készülnek egy hétre, mert azt mondták, hogy ott a szállás, és az étkezés nem olyan drága, ha kocsival mennek, négyüknek olcsóbb, megfizethetőbb. Repülő az túl drága lenne négyüknek.

A gyerekem is be lesz osztrva a vizes VB.-n több alkalommal is.

Jó kis programja lesz Timikének, és az idő is jó a túrához, nem lesz kánikula.

Mostanában jókat alszom a nyitott ablak mellett.

arany52 2017-07-13 21:54:32 Válasz erre

Sajnos Cipruska borzalmas az egészségügy, ilyenkor látja az ember,  mikor valamilyen betegséggel mennie kell orvoshoz. Fentről ellenőrzik feleslegesen az orvosokat is, ők meg idegességüket, túlterheltségüket leadják a betegen, mintha nem lenne neki elég baja. Házi orvos is kevés, mi körzetünkben a dr-nő 74 éves, már évek óta ki se megy házhoz, de még annak is örülünk, hogy van aki felírja a gyógyszereket.

Szerencsére a szemem már a régi, nem jó, de nem is rosszabb. Ma már neteztem is és hallgatom a hangos könyvet.

Olyan kreatív emberek vannak, mindenféléből össze tudnak hozni érdekességeket. Régen nekem a kézimunkázás volt a hobbim, készítettem terítőket, de szekrényajtó belsejére kis zsebeket, hímzett ővet, hajpántot. Jó volt tervezgetni és látni, hogy válnak az ötletek valóra. Már több mint 10 éve nem tudok a szemem miatt kézikunkázni és keresztrejtvényt fejteni. Ezekhez jó szem kell. Timi rendelt nekem egy kis nagyítós tablet tartót, elvileg felnagyítja a képet. Gondolta , így jobban látom és olvasni is könnyebben tudom a fórumokat. Hát igen gagyi szegény darab, nem igazán látni vele, de erősen dícsértem, mert a jószándékot kell értékelni.

Hétvégén megint magam leszek, szombaton még Timi dolgozik, vasárnap meg megy a barátaival valami hegyi túrára, ahol borospincét is fognak látogatni. Ott kapnak ebédet és egy kis kóstoló bort . Lányka nem borÍvó, de maga a kirándulás lesz érdekes. Remélem jó lesz a szemem és akkor el leszek a nettel és barátnőmet is meglátogatom.

Szombat vasárnapi ebédre őzgerincben készítek fasírtot, garnírungnak csak párolt zöldség lesz, mert úgy nézem megint felszedtem pár kilót.

Szép estét, kellemes hétvégét kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-07-13 09:10:51 Válasz erre

Jaj, Aranyka, nagyon megijedhettél, hogy nem láttál rendesen, még szerencse, hogy Timike elkísért, mert mit csináltál volna nélküle! Remélem, hogy azóta már rendeződött, és látsz megint. Jobb lett volna, ha jól ki tudták volna számolni a csppjeidet, hogy ne kellett volna olyan gyakran mennetek a szemorvoshoz. A nyári szabadságolások ideje alatt ez nem a legjobb.

Nekem volt egy kedves fiatal háziorvosom, de elment más beosztásba, és egy olyan orvos helyettesíti- gondolöom amíg nem jön valaki - aki a saját körzetén kívül még két körzetet lát el. Szerencsére nem az országos kardiológiai intézet ez ahol nyitott mellkassal szállítják a betegeket ide-oda biztosan hallottál róla- hanem csak háziorvos, de ott is rossz a hosszú várakozás, mert az ember csak akkor megy orvoshoz, ha valami baja van. Ilyen esetben még a hosszú várakozás csak még jobban betegíti az embereket.

na, kidohogtam magam, de ettől nem lesz jobb.

van egy fiatal ismerősöm, aki italos fém dobozok zárókájából szép dolgokat készít pl: karkötő, táska

Itt éjjel megint esett, de most már napsütés és elég nagy szél v an

arany52 2017-07-12 18:00:41 Válasz erre

Cipruska, a Szerelemben, háborúban c. könyvből tévésorozatot készítettek és nem is olyan régen le is vetítették. Nagyon jó volt, talán valahol a neten is fent van.  Történelmi téma, de szerelmes is, romantikus is és izgalmas is . Biztosan könyvben is élvezetes, érdemes a második kötetét is beszerezni.

Nekem tegnap nem egy szerencsés napom volt. A dr-nő ideges volt, a szemcsepptől amit szemembe nyomtak elment a látásom, cseppeket számolgatva irták ki, de elég rossz matekosok, mert három hónapig sehogy se lesz elég. Ráadásul mivel nem láttam,  a lépcsőről majdnem legurultam és felszántottam a várót. Lánykám reptíben kapott el. Csak estére kezdtem kicsit látni, úgy hogy se net, se tévé nem volt.

Ma módjával pótolgatom az elmaradt sorozatokat és a fórumokat, blogokat.

Ígérték itt nekünk az enyhébb időt, de Pesten se eső, se lehűlés, ma is meg lehet még a lakásban is sülni.

Szép estét kívánva, ölel : Arany

hamisciprus 2017-07-11 08:01:55 Válasz erre

Szép jó reggelt kívánok!

Itt éjjelre ért ide a vihar, most párás nagyon a levegő, és meleg van.

A szeretteinkre mindig, mindenütt tudunk emlékezni, nem kell ahhoz a temetőbe sem menni. majd elmentek, ha az egészséged megengedi.

Tegnap én is el szerettem volna menni, de estefelé amikor már nem volt olyan meleg, akkor azonban jött egy adag eső, és így letettem róla. Majd ma, de ma jóganap, és bejelentkeztem a kpozmetikushoz is.

Érdekes könyvet olvasok Nermin Bezmen: Szerelmben háborúban. Amilyen az én formám, kihoztam az első kötetet, és most derült ki, hogy van második is. Sokszor járok így, de nem baj majd elolvasom azt is. Azt hiszem, ez volt régebben tv sorozat is, de én nem láttam.

Délutánra, estefelé mára is vihart jósolnak.

Vigyázzunk magunkra ebben a változékony időben, mert nem tesz józ nekünk.

arany52 2017-07-10 22:53:22 Válasz erre

Sokszor járok én is úgy Cipruska, hogy elszáll amit irok. Most már először másolom, utána küldöm a hozzászólást, mert ha nem ment el , akkor nem kell újra írni, csak beilleszteni.

Végül ma nem jutottam el a temetőbe, nehezen viseltem ezt a nagy meleget, be kellett vennem vízhajtót mert feldagadt a bokám és a párás levegő miatt még lélegzetet is nehezen vettem. Azért pár dolgot így is el tudtunk intézni, Jóskámra meg otthon emlékezem.

Szép évforduló a fiataloknál a 10 év is, főleg ha az már a valóságban több is. Ma már ez is ritka, olyan hamar szétmennek a házasságok. Szép helyen ünnepel együtt a család. Mi is csak otthon tudtuk megtartani az ünnepeket, de legalább a fiataloknak kicsit könnyebb, dolgoznak érte sokat.

Estére ideért hozzánk a vihat, jó nagy essővel, de csak pár fok lehűlést hozott.

Jégkrémnek biztosan fognak örülni az unokák. Mi vanilia fégkrémet vettünk, ez csúszik ilyenkor a legjobban.

Jó éjt, szép álmokat: Arany

hamisciprus 2017-07-10 11:52:52 Válasz erre

Képzeld, írtam ide a fórumba, és az egész elszállt, de csakazértis leírom mégegyszer!

Jó sok elintéznivalótok lesz ezen a héten, de biztosan marad idő a lánykádnak a pihenésre is.

Jól tetted, ha több taxis vállalattal is kapcsolatba kerültél, mert így ha az egyik nem ér rá, a másiknak remélhetőleg lesz kapacitása.

Várom türelmetlenül a versedet, mert olyan szépen írsz, hogy öröm ol vasni még akkor is, ha szomorú évfordulóról szól, hiszen nem tudtatok annyi időt tölteni együtt amennyit szerettetek volna.

A gyerekeméknek 7.-én volt a 10. évfordulójuk, de a mostani fiatalok életmódja szerint már előtte vagy hét évvel együtt éltek. Nekem ez nagyon furcsa volt, de ... a többit úgyis tudod. Jelenleg Hévízen vannak mind a négyen, mert elvitte oda a szűk családját ebből az alkalomból. Mi régen a férjemmel nem tudtunk így ünnepelni, sokkal szerényebben tettük ezt, de jó, hogy neki összejött.

Itt vígasztalan esős- hűvös reggelre ébredtünk, de mostanra elállt, és meleg van magyon, és párás idő.

Voltam a Lidl.-ben - szerencsére itt van a közelben - mert akciósan kaptam gyümölcsjoghurtot, és pálcikás jégkrémet. ha jönnek, legalább lesz mivel kedveskednem a gyerekeknek.

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Te mit csinálsz esténként? - A válasz meglepő dolgokat árulhat el az egészségedről!

Te mit csinálsz esténként? - A válasz meglepő dolgokat árulhat el az egészségedről!

Oké, itt az ideje, hogy egy olyan témáról beszéljünk, amit a legtöbbünk szíve szerint sosem hozna szóba. Nem ragozzuk túl: a meztelenségről van szó. Már megszoktuk, hogy egy bizonyos szintű meztelenség mindig jelen van a művészetekben, a filmekben, a médiáról már nem is beszélve. De amikor a saját életünkről van szó… Jaj ne! Ezt inkább szóba se hozzuk! 

Tovább »
Hogyan hódíts meg egy Ikreket? - Mi tudjuk!

Hogyan hódíts meg egy Ikreket? - Mi tudjuk!

Ikrek jegyű a kiszemelted? Már minden szépen alakul köztetek, csak kellene még egy kis löket? Annyira akarod őt, hogy hajlandó vagy az asztrológia erejét is latba vetni? Akkor hadd segítsünk! Megmutatjuk, hogyan hódíthatsz meg egy Ikreket!

Tovább »
Lóhere-teszt - Mennyire tartod magad szerencsésnek az életben?

Lóhere-teszt - Mennyire tartod magad szerencsésnek az életben?

A hagyomány szerint a lóhere minden egyes levele szimbolikus jelentéssel bír. Az egyik a hitet, a másik a szeretetet, a harmadik pedig a reményt jelképezi - ha pedig negyedik levél is van, az a szerencse jelképe. Meglepő, hogy az általad választott lóhereszimbólum mennyire tiszta képet ad a személyiségedről és arról, hogy mennyire tartod magad szerencsésnek. Nem hiszed? Teszteld magad!

Tovább »

Kalkulátor

Természetes szexelixírek

Természetes afrodiziákumok, ha problémás a szexuális életed, akkor azért, ha rendben van, akkor pedig azért, hogy minőségi változást idézz elő benne. Válassz és élvezd a változást!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Wilda Jósnő

Cigány, tarot kártya jós, átok-rontás szakértő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Wilda Jósnő

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila