2017. január 17. - Antal, Antónia
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. január 17. - Antal, Antónia
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (12808 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-01-10 14:50:53 Válasz erre

Cipruska, jó szórakozást a színházban. Kellenek a vidám vígjátékok, hogy kicsit kikapcsolódjunk, hiszen az életben van gond bőven. Most valóban inkább arra figyeljetek, hogy ne fázzatok meg, mert késő este már nagyon hideg van. Lent voltam az udvaron, szemetet kivinni, hát mit mondjak, foga van az időnek.

Sajnos a fiatalok nagyon rá vannak állva a facebookra és arra, hogy ott hányan lájkolják őket. Aki tud, az extra életformával, külsőségekkel tünik ki, ami nem is mindig igaz, akinek ez nem megy, az mással akar feltünni. Biztosan unokád is azért posztol ilyen polgárpukkasztó szövegeket, hogy ezzel vonja magára a figyelmet. Hiába is szólsz rá, mert akkor éppen elérte amit akart, hogy a figyelem felé forduljon. Biztosan ki fogja ezt is nőni, főleg ha egzisztenciálisan kicsit megerősödik, akkor lesz más, amit kitegyen az ünenő falra.

Még pár napot bírni kell, aztán talán jön a melegedés, vagy legalábbis nem ekkora hideg lesz. Ez már a fűtésszámlánknak is kedvezni fog.

Ma néztem meg a Szultánában az eslő olyan részt, ami rövidített. Szerintem egy részt vágtak ketté, mert hirtelen minden ok nélkül vége. Nem néztem a műsort , hogy mit tettek a felszabadított idő helyére, de biztosan nem olyan nagyon fontos és jó műsort. Most nagyon hírdetnek egy új török sorozatot, aminek főszereplője Kösemet játszó színésznő. Nem kezdem el nézni, mert örülök, hogy ennyit bír a szemem. Kicsit javult, de messze nem jó még. Ha használom, akkor villog, beremeg, ami nagyon idegesítő tud lenni.

További szép napot kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-01-10 08:08:32 Válasz erre

Aranyos lehet a kis Ronyka amikor rámordul a tőle nagyobbakra. A miénk régen nem nagyon barátkpzott, de amikor tüzelt a nála sokkal nagyobbakkal szeretett volna. Nem volt egyszerű ebben megakadályozni.

Jó találmány ez a termoszpohár, sokáig tartja a tea melegét.

Ma színházba megyünk. Egy zenés komédia lesz, a kassai színház művészei jönnek. Tavaly is láttuk őket, jót szórakoztunk, reméljük ez is egy ilyen nekünk való könnyed darab lesz. Mirandolina te drága a címe zenés komédia.

Nem egyszerű ilyen időben színházba menni, mert ugye oda illik a megfelelő öltözet, de most inkább arra fogunk törekedni, hogy ne fázzunk amíg odaérünk. Elmegyek előtta fodrászhoz, de hát sapka kell ilyen hidegbe, így estére biztosan lelapul a fodrász műve.

Az unokám nekem nen tetsző dolgokat tesz kia facéra, és hiába figyelmeztetem, azt mondja, hogy az neki tetszik. Bosszant, hogy felnőtt létére nem akar rám hallgatni, és nem tesz különbséget a kitehető és az ízléstelen dolgok között. Megy a saját feje után és én nem tudok mit tenni.

Jó hidegre ébredtünk ma is, de hát most van tél.

ölellek: ciprus

arany52 2017-01-09 16:25:30 Válasz erre

Cipruska, nagyon jó könyveket olvasol, kiolvastam őket én is . Bradford jó írónő, mindegyik könyve tetszett. Pár regényét meg is filmesítették.

Lánykám volt a házi orvosnál, aki mondta, hogy nagyon vigyázzon a cukrára, mert szereti őt, mint a saját lányait. Ez mind szép és jó, de más tanácsot nem adott. Szerencsére elég jól csináljuk a diétát, mert rendben van a cukorértéke, pedig még néha-néha bűnözik is. Ma hozott gesztenye masszát, hogy csináljak gesztenyepürét. Egy kis adagot meg is evett, de ígérte, hogy máskor inkább utánanéz, hogy van-e diabetikusban a massza és a tejszínhab is.

Ronyka nagyon szeret sétálni hidegben is, melegben is. Minden kutyahavert megugat, járókelőket megmorogja és akkor rendben a kis lelkivilága. Olyan morozus lett öreg korára, de nekünk azért hízeleg.

Kicsit enyhűlt a hideg, ez a pár fok is számít. Timi megvette a termoszpoharat, hajnalra főzöm neki bele a forró teát.

További szép napot kívánok!

hamisciprus 2017-01-09 10:22:35 Válasz erre

Köszönöm Aranyka, hogy megírtad a burgur elkészítését. Kíváncsi vagyok, hogy Timike háziorvosa mit fog mondani a leletekre. Reméljük, hogy rendnen minden. Érdekes, hogy kizárólag az orvos elemezheti, a nővér nem mendhatja el, hogy mit lát, pedig a laborosok biztosan jól értenek hozzá. Jártam már én úgy, hogy próbáltam megtudakolni tőlük a vérvétel eredményét, de azt mondták, hogy majd az orvos elmondja.

A faliórám nagyon lelessult, biztosan elemet kell vennem bele, nem bírta a hideget, pedig a lakásban igazán barátságos idő van.

A kis Ronyka úgy látszik, hogy ilyen időben is igényli a sétát, de gondolom, hogy felöltöztetitek, ha kintre vágyik. Van neki ugyan jó kis bundája, de hát a lakásban is azt hordja.

Képzeld, már megint össze-vissza olvasok hat kötet könyvet. Először elolvastam a másodikat, mert nem tudtam, hogy ez egy sok kötet része. Most kihoztam hozzá még hármat, mert az volt bent. Leírom Neked, hátha érdekel, de a helyes sorrendben:

1. Egy gazdag nő 2. Őrizd az álmot! 3. A legkülönb unoka 4. Emma titka 5. Váratlan áldás 6. Megérdemelt jutalom. Ha ezeket elolvasom, már csak az első, és az utolsó kötethez kell hozzájutnom. Az író: Barbara Taylor Bradford

arany52 2017-01-08 19:16:46 Válasz erre

Tévéhíradóban néztem én is Cipruska, hogy egyes helyeken milyen nagy hideg volt. Még jövő hét közepéig nem is várhatunk javulást.

Mi se mozdultunk ki, csak Timike vitte sétálni Ronyt, mert vele menni kell akármilyen idő van. Holnap házi orvoshoz megy, megmutatja a labor eredményeit. Nagyon jól diétázik, teljesen normálisak az értékei. Szerencsére az influenzán is túl vagyunk, ez most elég erős volt, megszenvedtük.

Finom lehet , amit párod főzött. Hasonlót szoktam készíteni, csak sütőzacskóban. Beleteszek mindent ami van otthon és hozzá hússzeleteket.

A burgurt ugyanúgy kell készíteni mint a rizst. Én mikroban a következőképen főzöm. Egy jénay tál aljára teszek nagyon kevés olajat és a beáztatott burgurt rászűröm. Két percet így megpörgetem a mikroban, majd felöntöm egy pohár vizzel és 8 percre teszem be, de már letakarva. Még egyszer egy pohár vizet teszek rá és újból 8 perc mikrózás. Ha kicsit vizes , nem baj, mert utána szépen felszívja. Szoktam még bele tenni petrezselymet és természetesen már az elején megsózom.  Gyorsan kész van és nekünk nagyon ízlik, egészségesebb, mint a rizs.

Hallottam én is , hogy pénteken elmaradt a Szultána, helyette kviz műsor ment. Rövid is, el is marad , talán nem elég a nézettsége. Már elég jól haladok vele, 68. részt nézem majd este le, viszont a Szulejmán még elmaradt, majd jövő héten pótolom.

Szép estét kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-01-08 16:03:32 Válasz erre

Ez nagyon jó, hogy Timikének ilyen normális értéken van a vércukorszintje a diétától, érdemes betartani mégha nem is ehet mindent kedve szerint.

Örülök, hogy már szépen gyógyulsz.

A hideg bizony itt van a nyakunkon, olvastam, hogy Tésa nevű településen -27.7 fok volt éjjel. Ez az Ipoly mellett a Szlovák határ közelében van, de ezt biztosan tudod.

Mi sem mentünk sehová, a lakásban tettünk-vettünk, pihentünk. Krumpli levest főztünk, és fóliában sült hús volt. Ez a párom specialitása: alufóliába tesz szelet húst, hagymát, paprikát, szalonnát, paradicsomot,fűszereket, krumplit, és megsüti. Finom lett.

A burgurt hogyan szoktad elkészteni? Megfőzöd vízben?

Nem volt a Szultána pénteken, úgy látszik, hogy az már hétvégének számít, és azért nem mutatták. helyette, illetve abban az időben valamilyen vetélkedő volt.

Szép vasárnap estét kívánok!

arany52 2017-01-07 16:07:53 Válasz erre

Köszönöm Cipruska, hogy megírtad a Barátok közt nem látott részét, így most már értem. Tegnap már kicsit jobban voltam és megnéztem a következő részt. Hát jól belebonyolódtak ebbe a kép eladási ügybe Krisztiánék, de kellett nekik ilyen gyanus üzletbe belemenni. Vili bácsiék is gondban vannak.

Kezdek kimenni az influenzából, így máma egy Szultánát is megnéztem. Láttam én is a tévé újságban , hogy az új részek rövidebbek, vagy a reklám kimaradása miatt rövidül a műsor idő, amit mi nem is bánunk.

Mára beállt a kemény hideg, reggel is minusz 12 fok volt nálunk. Lánykám nem is akarta Ronykát levinni, nehogy felfázzon, de kiverte a hisztit, menni kellett vele.

Ebédre bécsi szeletet készítettem burgurral és cékla salátával. Timi nagyon jól bírja a cukor diétát, már 5.7 -re ment vissza a reggeli cukorértéke. Csak el ne bizza magát és elkezdjen édességeket enni.

Kellemes hétvégét kívánok!

hamisciprus 2017-01-06 11:59:28 Válasz erre

Aranykám, az volt a kép és a pénz cseréjekor, hogy megtörtént, de akik a pénzt hozták egy szőke nő, és egy férfi pisztollyal kényszerítette őket, hogy adják vissza a pénzt a képpel együtt. Rudi ügyesen fordított a helyzeten, de egy harmadik férfi elfogta az erdőben közben Lucáékat, -ők pisilni mentek az erdőbe - és így hogy nekik ne legyen bántódásuk átadták a pénzt és a képet is azoknak, akik mindent akartak.

A Szultána bosszantóan rövid lett, az igaz, hogy közben nincs reklám. Ott k9iderült mindenki előtt Musztafa betegsége, Köszem mindent elkövet, hogy helyette Oszmán legyen az uralkodó. A megmenekült Iszkender úgy dönt, hogy a húga és az anyja segítségével megszerzi azt ami az övé, mert rosszul esik neki, hogy Köszem-akinek az életét többször is megmentette-a halálát akarta.

Sajnálom, hogy ez az influenza ennyire elkapott, de hétvégén legalább együtt lehettek egész nap.

Itt nagyon hideg van, de szép napsütés.

Szép hétvégét kívánok!

Szeretettel: ciprus

Előzmény: mütyűr - 2006-09-16 22:03:15
arany52 2017-01-06 09:27:45 Válasz erre

Cipruska, köszönöm az ötletet, már én is olvastam róla, de olyan formában , hogy meghámozva kell a hagymát odatenni a szobába. Használtam is akkor  de most megfeledkeztem róla . Vöröshagymám nem volt otthon, de lilahagymát kitettem az asztalra. Jelenleg még nem segít, mert egyre jobban benne vagyok az influenzába. Most már köhögök is , mint sátán kutyája, a szemem meg teljesen oda van. Nagyon kihagytam volna ezt most.

A rántott húst már én is prézli nélkül csinálom, de szomorú, hogy így megjártuk a fogunkkal. Azon kívül, hogy roppant kellemetlen, a nem jól megrágott étel tönkreteszi a gyomrot. Nem is tudom, hogy mikor jutok el odáig, hogy megszabadulok 6 gyökeremtől.

Recepteket már én is átírtam, csak nem fűzetbe, hanem nyitottam egy naplót a Hoxán Süssünk , főzzünk valamit cimmel. Így mások is olvashatják, és ahogy látom használják is, én is hamar megtalálom a szükséges recpetet.

Tévézés nekem megint nem jut, ömlik a könny a szememből. Tegnap hallgattam a Barátok köztet. Csak a végét nem értett, mi volt a gond a festmények átadásakor? Azt nem szeretem mikor nem beszélnek, csak a látványra kell hagyatkozni.

Szombat-vasárnap-hétfőn lányka otthon, ígérte majd besegít a háztarsásba, én meg kúrálhassam magam.

Kellemes hétvégét kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-01-05 08:29:29 Válasz erre

Szervusztok!

Ma reggel hallottam a Mokkában, hogy meghalt Klapka. Szép hosszú élete volt, és az Isten megadta neki, hogy gyorsan fájdalom mentesen menjen el.

Aranyka nem tudom, hogy írtam-e Neked, hogy kaptam egy ismerősömtől e-mailben egy érdekes dolgot, amit alkalmazni is kezdtem. Influenzás időszakban a lakás minden helyiségébe hagymát kell tenni megpucolatlanul- így a hagymaszag sem érezhető- és ez magába szedi a bacikat, vírusokat, minket segít meggyógyulni. Nekem most is van a kicsi szobában, a nagyobbban is, és a konyhában. Mikor kitettem, utána meglepően jól kezdtem érezni magam, néhány nap alatt teljesen rendbe jöttem. A hagymát lehet, hogy cserélgetni kell bizonyos idő után, hiszen az megfertőződhet, de így is megéri. nekem két hete ugyanaz van.

Csirkemellet fogok kirántani ma, de prézli nélkül bundában, mert a prézli irritálja a szám nyálkahártyáját, és fáj ha ilyesmit eszem.

Át kellene másolnom a régi süteményreceptjeimet, mert elég megviseltek már a füzetek amiben gyűjtöttem őket éveken keresztül.

Tartalmas napot kívánok!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Milyen típusú embereket vonzol magadhoz? - Képes lélekelemző teszt

Milyen típusú embereket vonzol magadhoz? - Képes lélekelemző teszt

Mit gondolsz, az ellentétek valóban vonzzák egymást? Vagy inkább olyan embertípusokat vonzunk magunkhoz, amilyenek mi is vagyunk? Elgondolkodtató, igaz? Ebből a tesztből világosan kiderül, hogy milyen típust vonzol, kikkel hoz legtöbbször össze a sors, és ez milyen hatással van az életedre. Kíváncsi lettél? Akkor teszteld magad!

Tovább »
 Top 3 házi bőrradír, melytől villámgyorsan puha és feszes lesz bőröd

Top 3 házi bőrradír, melytől villámgyorsan puha és feszes lesz bőröd

Cukor, só, olívaolaj, méz, kávézacc? Mindössze ennyi lenne? Igen! Mielőtt a drága kozmetikai szerek után nyúlnál a drogériák polcain, előtte nézz körül otthon, ugyanis biztosan kezed ügyébe akad néhány házi csodaszer, melyekkel azonnal szépülhetsz. Ha kíváncsi vagy, hogyan szabadulhatsz meg az elhalt, felesleges hámrétegtől a bőrödön, akkor most megtudhatod, hogyan készíts otthon bőrradírt!

Tovább »
7 dolog, amit a rossz szájszagról tudnod kell - Árulkodik az egészségi állapotodról!

7 dolog, amit a rossz szájszagról tudnod kell - Árulkodik az egészségi állapotodról!

Tudtad, hogy rossz lehelet bizonyos egészségügyi problémák feltárója lehet? Íme, 7 ok, ami okozhatja a kellemetlen szájszagot – jó, ha időben észleled.

Tovább »

Kalkulátor

Hogyan nassolnak a csillagjegyek?

Sajnos, eljönnek a pillanatok, amikor feladjuk a fogyókúrát, elfelejtjük számolni a kalóriákat. A csillagok elárulják, hogy mikor - pontosabban, hogy mi - csábíthatja nassolásra az egyes csillagjegyek szülötteit. Válaszd ki a saját jegyedet, és figyelj!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Vargyai Györgyi

Spirituális személyiségfejlesztő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Vargyai Györgyi

Társkereső

Társkereső
Eszter Mária Marcsi Eva Erika Éva 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila