2017. február 20. - Aladár, Álmos
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. február 20. - Aladár, Álmos
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (12861 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
hamisciprus 2017-02-13 13:59:49 Válasz erre

Szervusztok!

Nagyon jó, haladsz a könyvekkel Aranyka, ilyen az, ha nem fáj az embernek a szeme.

A főzelékeket mi is szeretjük mindegy milyen. ma az igaz, hogy elmentem megebédelni a közeli étteembe, mert az volt kiírva, hogy karfoil leves - no, ez nem volt jó - sült pulyka mell, zelleres tört krumplival, és csalamádé. A második nagyon finom volt, de a krumplinak krumpli íze volt, nem éreztem benne a zellert, pedig kíváncsi lettem volna rá. No, majd egyszer itthon kipróbálom.

Atv.-ben mindig arról beszélnek többek között, hogy drága a zöldségféle, ez igaz is, ráadásul nincs semmi íze. Ráfogni persze mindenre rá lehet, most a hideg a téma.

van egy spriccolóm amivel időnként a virágok levelét  szoktam bevizezeni, de úgy elromlott, hogy nem működött, alig sikerült helyrehoznom, de én győztem!

Igazán kitavaszodhatna már, itt ma egész nap ködös barátságtalan idő van.

Délelőtt jöttem-mentem, de délután olvasni fogok én is.

Tartalmas hetet kívánok!

ölellek: ciprus

Előzmény: arany52 - 2017-02-12 19:49:24
arany52 2017-02-12 19:49:24 Válasz erre

Cipruska, ez így van, Timi sok ember között van és hamar összeszedi az influenzát. Szerencsére úgy néz ki, hogy átmegy rajta. Még erősen fújja az orrát, de holnap mindenféleképpen dolgozni akar menni. Remélem nem betegszik vissza. Kedden úgyis szabadnapja van, igaz fogorvoshoz kellene menni. Csak konzultáció lesz, úgy hogy nem nyúlnak a szájába, ha kicsit jobban van, akkor elmegy.
A gomba nekem is kedvencem, pörköltnek is és nagyon szeretem rántva. Ráadásul Timi minden mennyiségben eheti, nem árt a cukrosoknak.
Holnap tökfőzeléket főzök és hozzá vagdaltat. Szeretjük a főzelékeket is.
Sikerült kiolvasnom a Jojo Moyes könyvet, már majd fél éve nem olvastam, és most örülök, hogy szemem megengedte. Nagyon izgalmas volt és van valóságalapja.
Már kinéztem a következő könyvet is, Ágnes Ledig: Egy lépés a boldogság. Azért persze tartok pár nap szünetet.
Várom már én is a sorozatokat, ez a hétköznapok öröme. A Szulejmánt csak nem néztem le, mert nagyon belemerültem a könyvbe, de Szultánával ott tartok, ahol a tévében adják.
Kellemes jövő hetet kívánok!
Ölel: Arany

hamisciprus 2017-02-12 18:31:14 Válasz erre

Aranykám, sajnálom a lánykádat, hogy nem tudta elkerülni az influenzát. Ő a munkahelyén sok emberrel találkozik, no meg odafelé is közlekedés közben, így volt alkama összeszedni. Kár, hogy le kellett mondania a programját is.

A jó meleg húsleves csakugyan csodát tesz ilyen esetben. Úgy tudom, hogy most ez izomfájdalommal, elesettséggel is jár, nahyon rossz lehet most neki. Jó lenne, ha néhány napot ágyban tudna tölteni.

A bolonyai spagetti nagyon finom, jó ebédet találtál ki. Mi m ost tojás levest főztünk, és gombapörköltet készítettem hozzá. A gombát a boltban vettem elég kedvező áron, mert akciós volt. Egy időben nem vettem termesztett gombát, mert sokat jártunk gombázni, -annak mindig nagyon jó íze volt -  és tettem el régen a fagyasztóba is, de most megkívántuk a boltit, és egész jó volt, veszek máskor is.

Nálunk a tegnapi szép tavaszias idő után morcos, ködös nemszeretem idő volt, úgy látszik, hogy korán örültem a tavasznak.

Jó lesz már, hogy holnap nézhetjük a Szultánát, no meg a Barátok köztet. Ma nem tudom, hogy találok-e néznivalót, ha nem az sem baj, akkor olvasok én is.

Szép jó estét!

Előzmény: arany52 - 2017-02-11 20:26:17
arany52 2017-02-11 20:26:17 Válasz erre

Cipruska, Máriaremete a második kerület, csak azt tudtam kisilabizálni, hogy tőlünk a 29-es busz megy oda és 17 perc. Ha megmondod mivel jöttök , akkor pontosan meg tudom nézni. Viszont a google térképen a képeket megnéztem, nagyon szép erdős hely.
Engem is érdekel , hogy mi van a halál után és különösen azóta, hogy szüleim és férjem is odaát van és hát legyünk őszinték mi is egyre jobban közelítünk a végállomáshoz. Nagyon remélem , hogy valami szép, és nyugodt légkör vár ránk és láthatjuk szeretteinket. Majd megnézem a neten az általad olvasott könyvet is.
Szulejmán is érdekes lehet, más aspektusból láthatod a dolgokat, mint ahogy a sorozat mutatja.
Szegény lánykám már megint influenzás lett, nem kedvez neki az idei tél, már harmadszor kapja meg. Hétvégére pedig programja lett volna, így az is ugrott, én meg izgulhatok, hogy a nagy ápolgatás közben nehogy elkapjam tőle. Most egy picit jobb a szemem, nem szeretném ha megint elkezdene könnyezni.
Bolognai spagettit készítettem a hétvégére ebédre és levest is, mert nátha ellen legjobb a forró húsleves. Holnap pedig narancsból és kiwiből készül turmix, legyen bennünk vitamin.
Kellemes hétvégét kívánok!

hamisciprus 2017-02-11 10:29:21 Válasz erre

Köszönöm szépen Aranyka, hogy megírtad. A neten le van írva, csak az nem, hogy a villamosról hol kell leszállni, de biztosan a végállomáson, hiszen ez már ha a fővároshoz tartozik is Máriaremetén van. Megnyugtató hallani, hogy a szomszédasszonyod jól érzi ott magát.

Érdekes lehet a könyv, amit olvasni készülsz. Voltam könyvtárban, és kihoztam - többek között- Fatima Melek: Szulejmán szíve című könyvét. Több helyen beleolvastam már, érdekes, és ami meglepő, hogy van benne misztikum is. Ami viszont nagyon leköt, az John Burke: Képzeld el a mennyet című könyve. a fő témája a halál utáni élet, és ez engem huszonhét év óta nagyon érdekel. A Moody Élet a halál után című művéhez hasonló. Teljesen véletlenül került a kezembe, de olyan jó tudni, hogy meghalt szeretteink - és majd mi is, ha eljön az ideje - nagyon jó helyen vannak. Nem tudom, hogy érdekelnek-e az ilyen témájú könyvek, csak gondolom, hogy szívesen olvasol ilyesmit Te is.

Nézed a Dalt a Dunán? Én bele-bele nézek, de nem tudom eldönteni, hogy melyik a jó, ez a zsűri feladata. A legtöbben saját maguk írt dallal neveztek be.

Úgy látszik, hogy lassan kitavaszodik, ma szép napsütéses időnk van eddig.

Szép hétvégét kívánok!

Előzmény: arany52 - 2017-02-10 17:04:37
arany52 2017-02-10 17:04:37 Válasz erre

Cipruska, csak azt tudom, hogy Máriaremeténél kell leszállni, a neten biztosan pontosan meg lehet nézni a cimet és a közlekedést is. Nagy jót hallottam róla, volt szomszédasszonyom csak dícséri. Egy kis szobát kapnak, aki többet tud fizetni , az egyedül, de van kétágyas is. A személyzet igen barátságos és segítőkész, a koszt finom és mindenki a saját diétája szerint kapja. Rengeteg program van, nem unatkoznak és egy erdő veszi körül, remek a levegő. Érdemes megnézni. Itt az a jó, hogy nem kell milliókat befizetni, hanem a nyugdíjból vonnak le bizonyos összeget, de erről biztosan adnak felvilágosítást. Viszont időben érdemes jelentkezni, mert várni kell a bejutásra. Szomszédasszonyom egy évet várt. Neked biztosan jó lenne, mert közel lennél fiadékhoz, nem kellene annyit utazni. Ez pedagógusoknak egy jó megoldás, mert a pedagógus szakszervezet is támogatja . Másutt azért nem hallok ilyen jókat , beugrott is kérnek és a személyzettel sincsenek megelégedve. Érdemes körülnéznetek. Ha itt laknál, akkor össze tudnánk talán hozni egy személyes találkozást is.

Már megfőztem hétvégére, bolognai spagetti lesz. Olvasgatok, netezek. Egész szépen haladok a könyvvel, gondolkodom, hogy utána melyiket válasszam. Most töltöttem le egy novellás kötetet, állítólag Nobel díjas a szerzője. Alice Munro, Nyílt titok a címe, lehet hogy ezt fogom majd elkezdeni olvasni. Borzasztóan élvezem, hogy megint olvashatók, mégha naponta keveset is, csak ez még így maradna sokáig.

Kellemes napot kívánok!

hamisciprus 2017-02-10 10:55:53 Válasz erre

Nagyon tetszik nekem ez a kardigán amit kaptál, és látszik, hogy jó meleg is.

A filmben úgy halasszák meg, hogy vív a barátjával, - csakúgy gyakorlásképpen - és kicsit megsebzi a karját, majd bekenik neki valamivel, és utána lesz rosszul. valaki beletett abba a gyógyírbe mérgező anyagot. Igazad van, ha fiatal ezt nézi azt hiszi, hogy csakugyan így volt, a könyvben azt írták, amit te leírtál nekem.

megjelent a következő újságunk, van benne nekemis egy írásom, de mostanában hiába kérem nem küldik el e- mailben, így nem tudom elküldeni Neked. Az igaz, hogy az utolsó két foglalkozáson nem voltam, de nem volt semmihez sem kedvem, olyankor jobb, ha nemmegyek emberek közé.

Hogy érzi magát az a szomszédasszonyod aki a pedagógus idősotthonba költözött? Tudsz róla valamit?

A barátnőmmel készülünk majd megnézni ezt az intézményt ha rendesen kitavaszodik. Ugy úgy kell oda menni, hogy: Széll Kálmán tértől 61.-es villamossal Máriaremeténél hol kell leszállni azt nem tudom. Ezt is az interneten néztem ki. Ugye Te tudod?

Ha már nagyon öreg leszek ,akkor így közelebb lehetnék a gyerekemhez, legalább kilométerben. A barátnőm gyerekei nagyon jók, és gyakran jönnek-mennek egymáshoz, de azért ő is kíváncsi rá.

Előzmény: arany52 - 2017-02-09 16:07:51
arany52 2017-02-09 16:07:51 Válasz erre

Szultána valóban csak hétfő-kedd és szerdai napon megy. Ma megnéztem a hétfőit, lehet, hogy még a keddit is le tudom nézni, a szerdait holnapra hagyom, mert szememnek ennyi elég.
Szulejmánt nem néztem, így pontosan nem tudom, hogyan halasszák meg Mehmedet, de valójában apjával harcolt Székesfehérváron és Esztergom váránál és be is vették mindkét várat. Itt kapott csillapíthatatlan ideglázat és 21 évesen meghalt. Maidenrávnak ehhez nem sok köze lehetett, hiszen idáig csak nem ért el keze. Nem szeretem, mikor teljesen átalakítják a törtnelmi tényeket és fiktív személyeket, eseményeket írnak. Fiatalok nézik a sorozatot és hibásan tanulják meg belőle a történelmet.
Leányzóm túlórázik, reménykedem, hogy többet nem vállal erre a hétre be, mert eléggé fáj a háta, becsipődött valami ideg . Teszek rá neki tapaszt . Rendelt egy kézi masszírozót is, hátha jót tesz hátának, lábának. Ma szállították ki.
Olvasom blogokban, hogy sok helyen esik a hó . Minket eddig elkerült.
Szép lehet a rózsád, legalább behozza a természetet a lakásodba és reméljük , hogy el is fog tartani tovább.
Szép napot kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-02-09 14:40:19 Válasz erre

Nagyon figyelmes a lánykád, hogy meglepett Téged egy jó meleg kardigánnal! Tudja, hogy mire van szükséged, és az ízlésed is jól ismeri. Milyen színűt kaptál?

Ma nem lesz Szultána, majd csak hétfőn, ugyanis el szoktam olvasni a teletexen, hogy mi a következő rész tartalma, és ott láttam, hogy csak hétfőn lesz. Olyan bosszantó, hogy össze-vissza adják.

A Szulejmánban megöleti Hürrem első szülöttjét Musztafa anyja, de Musztafa nem tud róla, hogy az anyja keze benne van. Mindez balesetnek van álcázva. Bali bég előkerítette valahonnan Hürremet, ő pedig ellovagolt haza, nem akart már részt venni a továbbiakaban a szultán körüli szolgálatban. El is köszöntek egymástól.

Itt ma enyhe- viszonylag- de borult idő van.

Lencsefőzelék volt az ebéd, szeretjük mind a ketten.

Képzeld, megleptem saját magamat egy cserép rózsával. Akciós volt. Eddig amikor volt, hamar tönkrement, majd meglátom, hogy most mi lesz vele a helyzet. át is ültettem nagyobb cserépbe, hátha így jobb lesz neki.

Előzmény: arany52 - 2017-02-08 14:55:13
arany52 2017-02-08 14:55:13 Válasz erre

Cipruska, valóban nagy szerencse, hogy lányom kollégája kijavította a hibákat, náluk vannak karbantartók és értenek mindenhez. Időnként lehet segítséget kérni.
Izgalmas lesz mindkét török sorozat. Ma nem tudom lenézni az elmaradtakat, mert Timi délután pihen, de holnap már túlórázik, ezalatt szeretném az elmaradásokat némileg pótolni.
Olyan pocakfájós napom van, csak a meleget kívánom, az étvágyam se nagy. Remélem nem bújkál bennem betegség, most nagyon sokat influenzásak és gyomor-hasi panaszokkal jár.
Kaptam leányzótól névnapomra egy szép meleg kardigánt, majd beteszem a képét. Nagyon mutatós, csak kicsit feszül, le kellene adni 1-2 kilót.
További szép napot kívánok!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Intuitív étkezés - 8 remek módszer, hogy ételekkel gyógyítsd magad

Intuitív étkezés - 8 remek módszer, hogy ételekkel gyógyítsd magad

Ha állandóan fáradtnak, kedvetlennek érzed magad, és úgy érzed, valamiből sokat, valamiből pedig túl keveset eszel, akkor egyértelmű, hogy helytelenül táplálkozol. Csodadiéták nincsenek, és feleslegesek is, hiszen senki nem szeret állandóan szabályokat követni, amitől rabnak érzi magát. Étkezz inkább ösztönösen: az étel, amit fogyasztasz, legyen kívánatos az érzékszerveid számára.

Tovább »
 4 paradigma, amelyről a legtöbben helytelenül gondolkodnak - Te ne kövesd el ezt a hibát!

4 paradigma, amelyről a legtöbben helytelenül gondolkodnak - Te ne kövesd el ezt a hibát!

A pénz, az idő, a sors. Számtalan dolog van, amivel kapcsolatban az ember helytelenül gondolkodik és emiatt pont azt vonzza be, amit nem szeretne. Te ne kövesd el ezt a hibát! Mutatunk 4 általános paradigmát és a velük kapcsolatos megfelelő gondolkodás titkát!

Tovább »
Milyen kapcsolatban állsz a pénzzel? - Képes önismereti teszt

Milyen kapcsolatban állsz a pénzzel? - Képes önismereti teszt

Költekező típus vagy, vagy inkább okosan, megfontoltan bánsz a pénzzel? Ez a teszt pontosan ezt hivatott eldönteni. Ugyanis, ha hiszed, ha nem, a pénzhez való viszonyulás az önismeret terén is sarkalatos kérdés, és sok mindent elárul a személyiségedről. Ha kíváncsi lettél, akkor nincs más hátra, teszteld magad!

Tovább »

Kalkulátor

Természetes szexelixírek

Természetes afrodiziákumok, ha problémás a szexuális életed, akkor azért, ha rendben van, akkor pedig azért, hogy minőségi változást idézz elő benne. Válassz és élvezd a változást!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Seress Attila

Keresztény jövőlátás (jóslás)

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Seress Attila

Társkereső

Társkereső
Eszter Mária Marcsi Eva Erika Éva 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila