2017. november 20. - Jolán
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. november 20. - Jolán
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13228 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-11-06 17:10:44 Válasz erre

Cipruska, a facebookon a verseknél rá kell kattintani és akkor mindegyik külön-külön nagyban megjelenik. Ha viszont ott nem tudod elolvasni, akkor a poeton is fent van egy az egyben.

Elhiszem , hogy nagy sikere volt a finom ételeknek, amit főztél. Jó hogy vittek magukkal egy kis hazait, majd amíg eszik, Rád gondolnak.

Isten éltesse Nővéred, igazán szép kor és főleg akkor, ha ilyen aktívan sikerül megélni. Remek lesz, hogy mind összejöttök és együtt ünnepeltek.

Menj csak el egy kis fürdözésre, biztosan jól fog esni, mégha a hazaút kicsit kellemetlen is.

No kellemetlenségben nekünk is volt részünk. Tegnap este fürdésnél felnéz leányzóm a plafonra és teljesen be van ázva. Ma mentem a felettünk lakóhoz intézkedni. Szerencsére nagyon barátságos és együttműködő. Holnap már jön is hozzájuk a szerelő, ha pedig kiszárad a fal, akkor lányom lefesti a plafont újra.

További szép napot és kellemes estét kívánok szeretettel: Arany

hamisciprus 2017-11-06 09:25:52 Válasz erre

Igen, nagyon jó volt a gyerekekkel, ízlett nekik a csülkös bableves, még vittek is belőe. A szilvalekváros buktával is sikerem volt, most jól sikerült, és öröm volt látni, ahogy jó étvágyúan ették. Egy zacskóval adtam az útra is nekik, hiszen hosszú az út nekik hazafelé.

Biztosan el fogja fogadni az orvos a teljes vérkép leletet, hogy legalább azért ne kelljen fizetni még külön.

Ezen a héten lesz a legnagyobb nővérem 84. születésnapja. Szerencsére jól van, aktív. A lányával lakik.  Megszerveztem, hogy megyünk őt felköszönteni, hiszen ki tudja meddig tehetjük ezt meg. Minégyen vagyuk, négy "lány" a legfiatalabb is 69 éves.

Nagyon rendesek vagytok, hogy törődtök az idős szomszédasszonyotokkal.

Láttam az antológiát, szép kivitelű, de a verseidet nem sikerült elolvasnom, mert ott az antológia mellett nagyon kisbetűvel volt.

Elég mozgalmas hét elé nézek, lesz egy csomó elintéznivalóm, és szeretnék elmenni egyik nap egy kis gyógyvizes lubickolásra is Tiszaújvárosba. Oda is csak átszállással tudok utazni, és a jó kis gyógyvíz után nem igazán jó még hazabuszocskázni a zsúfolt autóbuszon, és a csatlakozásra várni.

Neked is tartalmas hetet kívánok!

ölellek: ciprus

arany52 2017-11-05 19:54:55 Válasz erre

akkor ma is kellemesen telt a napod, unokáztál.

Bizony a mozgás egészséges, a héten pedig mozogtál eleget. Nekem kevés az aktív mozgásom, de igyekszem a lakásban minden járkálni, tenni-venni, nem elülni magam.

A karácsonyi vásárt egyre korábban kezdik, hogy minél többet keressen rajta a kereskedelem. Valahogy még én se vagyok ünnepi hangulatban. A Vörösmarty téren nagyon szép állítólag a vásár, de én csak a Kolossy térre szoktam lemenni, kisebb és nincs is akkora tömeg és azért hangulatos. A téren a szökőkút mellett szép nagy jászolt is minden évben kihelyeznek. Már várom és akkor lánykámmal sétálunk arra egyet.

Ma csendesen telt a nap , kevés házi munka, könyv hallgatás, amibe kicsit be is aludtam, majd barátnőmet látogattam meg. Összeírtam mire van szüksége, holnap Timi megveszi, mert szédeleg, nem mer lemenni. Már 80 éves és sajnos jönnek a korral a bajok.

Holnap Timi megy a házi orvoshoz és kér teljes vérképre beutalót. Remélem a privát orvos elfogadja és nem kell még ezért is külön fizetni úgyis elég borsosak az áraik.

Kellemes jövő hetet kívánok!
Ölel: Arany

hamisciprus 2017-11-04 11:02:38 Válasz erre

Már a városban vannak a gyerekek, de még nem értek ide hozzám. Minden percben várom őket.

Olvastam, a neten, hogy 10.-től a fővárosban már megkezdődik a karácsonyi vásár. Ezt azért korainak tartom még ilyenkor, de azért szívesen megnézném. Biztosan sok szép dolgot látni. Vásárolni gondolom, hogy nem nagyon érdemes, mert ahhoz sok pénz kellene.

Készen van a szilvalekváros bukta. Jó korán keltem fel még szinte hajnalban, hogy meglegyen mire ideérnek.

Igazad van, a tv akkor kell, ha egyedül vagyunk.

Örülök, hogy Te is jónak tartod a vércukorszintemet. Így, hogy megnyugtattál, nem idegeskedek miatta. Azt tapasztaltam, hogyha eleget mozgok, akkor jobb, most a héten meg eleget szaladoztam.

Itt is kellemes napsütéses idő van, csak jó sokáig maradjon így.

Jó olvasást kívánok!

arany52 2017-11-03 15:12:24 Válasz erre

Jól is teszed Cipruska, hogy most minden időt az unokákkal töltesz. Ki kell használni a lehetőséget.  A tv, a sorozatok jók akkor, mikor nincs más ,  pót cselekvésnek, de ha vannak hús-vér emberek és a valóségos életnek eseményei, ezek sokkal fontosabbak. Majd jönnek a sötét téli hónapok, még az ablakon kinézni se érdemes, úgyse látni semmit, akkor lehet tévézni.

Szerencse, hogy Zalán ilyen hamar gyógyult, csak kisebb betegség kaphatta el.

Remek a cukorértéked, főleg sütőtöközés után. Leánykámnak is sikerül ilyen szinten tartani..

Ma csendes napom van, a madár se jár erre. Megfőztem hétvégére, ragut készítettem és rántott csirkemellet. Raguhoz tészta köret van, a csirkemellhez bulgur és savanyúság.

Ma is kellemes az idő, sokat vagyok nyítva. Hallgatom a Piciny csodák péksége második kötetét. Ez is érdekesnek ígérkezik. Holnap már talán rászánom magam hogy az antológiát lefényképezzem és feltegyem a facéra.

Kellemes hétvégét kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-11-03 08:09:27 Válasz erre

Szép jó reggelt kívánok!

Itt ugyan elég hidegre ébredtünk, de a felhők közül ki- kibújik a Nap, és így szép a reggelünk.

A Barátok közét már rendszeresen elalszom, és azt szoktam csinálni, hogy másnap a teletexen elolvasom, majd ha érdekes, mint most is, akkor megnézem az RTL moston. Most, hogy itt vannak az unokák kevesebb időm van ilyesmire, de most ők a fontosak, hogy minnél több idöt lehessünk együtt.

Sajnálom, hogy a szemed miatt nem tudsz kedved szerint tv.-t nézni, de ezzel a felolvasó programmal jó, hogy meg tudod oldani, mégha nem is olyan mintha nézhetnéd is. Az akupunktúra biztosan segíteni fog.

Köszönöm, hatott a jókívánságod, az unokámnak már sokkal jobb kedve van, az igaz, hogy még hőemelkedése volt, de úgy néz ki, hogy egykettőre túl lesz rajta.

Már megint itt a hétvége, szaladnak a napok. A láncomat meg tudják javítani 1600 Ft.-ért

Örülök, mert tegnap ettem jó néhány sült tököt, és ma megmértem a cukromat reggel, és 5.3 volt, ezJó hétvégét kívánok!

arany52 2017-11-02 17:35:27 Válasz erre

Cipruska, Zalánnak mielőbbi gyógyulást. Remélem azért tudtál a gyerekekkel lenni, nincs komolyabb baj.
Finomakat főzöl Te is, biztosan sikere lesz a fiataloknál is. 

Feltehetően meg fogják tudni csinálni a láncodat, összeforrasztják. Gondolom a Te láncod se vastag, az enyém is elég vékonyka és már párszor el is szakadt, de ragaszkodom hozz
mert Édesapámtól kaptam és hozzá medált, amin Szeng György van. Ez azért lényeges , mert apuka is György volt.
Igazán rendes menyedtől, hogy fiadra megemlékezik virággal , mécsessel. No de így is kell, hiszen Lánya, unokája hozzáköti egy életre, méha új házaságban is él már. Érthető, hogy ez Neked jól esik.

Kicsit el vagyok keseredve, jobban mondva nem is kicsit, inkább már nagyon. Pár napja megint olyan rossz a szemem , csak szenvedek vele és semmit se tudok csinálni. Lemaradtam a Jóban rosszban sorozattal és most úgy oldom meg, hogy a tabletról hallgatom. Ennek tokja van és lehajtom, akkor a fénye se bántja szemem. Szerencsére így is elég jól érthető. A Barátok közt-et nagyobb bajban vagyok, ott annyira e a látványra fókuszálnak, hogy vannak részek, amiket úgy kell összeraknom, ha nem látom, pedig most elég izgalmas. Kíváncsi vagyok Emilia hogy vágja ki magát sorult helyzetéből, amibe a fiatalok miatt került. Kiolvastam , vagyis hallgattam a könyvet is. Nagyon kellemes olvasmány volt. Örülök, hogy van második kötete is, már fel is töltöttem a felolvasóra. Jobb híján majd hallgatom.

Ma elég enyhe idő volt, nullád megy a fűtés és folyamatosan szellőztetek.

További szép napot kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-11-02 09:18:50 Válasz erre

Hát igen, annak ideján minket is vittek a szüleink, és mi is vittük a gyerekeinket a temetőbe is, hiszen a halál is az élet része, csak misztikusabb, mert nem ismeri senki az emberek közül igazán, legfeljebb az a néhány akit visszahoztak, és volt halálközeli élménye amikor odaát volt.

Mi a párommal elmentünk a temetőbe az ő felesége, és az én gyerekem és a férjem sírjához emlékezni. A gyerekem és a férjem egy közös sírban vannak, ahová majd én is megyek ha eljön az én időm. A gyerekem felesége, és a családja is mindig megemlékezik szép virágokkal, mécsessel a fiamról, pedig már sok éve él újabb házassgban. Ez nagyon jól esik nekem.

Finomakat főztél. Nálunk zöldbab leves volt diós tésztával, és hétvégére csülkösbablevest terveztem amikor majd jönnek e gyerekekért a szülők. ha tudom mikor érnek ide fogok sütni lekváros buktát is nekik, mert az frissen jó.

Most várom az unokákat hátha megkapom őket ma is. Az igaz, hogy Zalánnak hőemelkedése volt tegnap, és az étvágya sem volt jó, ami ilyenkor természetes.

Elszakadt a láncom, amit sajnálok, mert szerettem hordani, makjd jövő héten elviszem megjavíttatni, remélem sikerül. beleakadt a blúzom egy gombjába, és így szakadt el amikor meghúztem.

Halottak napja ma van, igazad van, de tegnap voltak sokan a temetőben, illetve folyamatosan egész hétvégén.

arany52 2017-11-01 22:10:16 Válasz erre

Cipruska, örülök, hogy tegnap is, ma  is élvezhetted a kis unokák társaságát. Elhiszem, hogy nagy öröm velük lenni. A temetőbe valóban elengedhették volna Veled, hiszen nem baj az ha a gyerekek megismerik a család történetét, hogy éltek őseik kiknek ők a folytatásai és lényegében így az élet végtelen. Gyerekkoromban én is jártam nagyszüleim sírjához és lánykám is volt kint, pedig nekik már dédszülők voltak és soha személyesen nem találkozhatott velük, mégis érezte, hogy ők is a családhoz tartoznak és szívesen hallgatta a történetüket. Ma sajnos nincs halotkultusz, nem mernek a halandósággal szembe nézni az emberek és a gyerekeket is védik tőle. Így aztán mikor kénytelenek találkozni az elmúlással , még védtelenebbek.

Mi is drága Szeretteinkre gondoltunk, nem csak a kriptánál, de a közös sírnál is gyújtottunk gyertyát, hiszen vannak kik távoli temetőben pihennek és vannak kiket már nem is jelől sír. Rájuk is emlékeztünk.

Sajnos a szemem megint elég rossz volt tegnap is és ma se lett jobb. Jövő héten szerdán újból látogathatom az akkupunkturás orvost, pedig már jó lenne egy hosszabb szünet.
Ma nem is sokat használtam a szemem, inkább főzöcskéztem, készítettem rántott húst, fasírtot és estére töltött padlizsánt. Az kimondottan finom volt, bár lányom szerint nem laktató étel.
Holnaptól Timinek munka és nem lesz szabad hétvége, amit nagyon nem szeretek, de ez van.

További áldott , békés megemlékezést kívánok, hiszen Halottak napja még csak holnap lesz.

Szeretettel ölel: Arany

hamisciprus 2017-10-31 20:08:38 Válasz erre

Nagyon szép gesztus volt a Krűdy kör elnökétl, hogy személyesen vitte el Neked az antológiát. Különösen így, hogy a versedet ami megjelent benne azt is elszavalták, és Te nem tudtál részt venni az ünnepi bemutatón. Kíváncsian várom mind a négy versedet, hogy elolvashassam.

Ma elég mozgalmas napom volt, mert elmentem az unokákhoz, és meghívtam őket, és a másik két gyereket is cukrázdázni. Mindegyik olyan sütit evett amit ő válsztott. Összetoltunk két asztalt, mert a másik nagymamával, és a négy gyerekkel együtt hatan voltunk. Az oda és a visszaút efég kelemetlen volt a nagy szélben, és ráadásul hideg szél fújt. A cukrázda után visszakísértem őket, és jöttem haza. Utána egy jó órát pihentem, mert elég messze lakunk egymástól.

Holnap délelőtt megkapom őket az én kettőmet, örülök, hogy velük lehetek, de mondtam, hogy délután a temetőbe akarok menni, és mivel nem akarják, hogy oda magammal vigyem öket - pedig szeretném - , előtte lekísérem. Szerintem nem lenne baj, ha eljönnének a temetőbe velünk, hiszen a kisfiú már nyolc éves, a lány is elmúlt négy, és szoktunk nekik mesélni a meghalt családtagjainról.

Kaptam egy olyan mécsest a boltban, ami elemmel működhet, mert be kell kapcsolni, és pirosat világít. persze viszek azért rendes mécsest is

Szeretetteljes emlékezést kívánok!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

A hétfői nap angyalüzenete

A hétfői nap angyalüzenete

Angyalaink mai útmutatása: "Fontos, a kommunikációval és a művészetekkel kapcsolatos küldetésed van. Kérlek, ne engedd, hogy a bizonytalan érzéseid visszatartsanak. Segíteni fogok neked."

Tovább »
 Mit ígérnek a csillagok erre a hétre? - November 20 - November 26.

Mit ígérnek a csillagok erre a hétre? - November 20 - November 26.

Új hét, új lehetőségek – heti horoszkópunkból megtudod, mi vár rád ezekben a napokban, mire kell különös figyelmet fordítanod. Csak keresd ki a csillagjegyedet, és olvasd el a csillagok jóslatát erre a hétre!

Tovább »
A napi jóslat Számodra - Hétfő

A napi jóslat Számodra - Hétfő

Tudd meg, melyik erő áll ma melletted, mit kell, vagy mit nem szabad tenned.

Tovább »

Kalkulátor

Természetes szexelixírek

Természetes afrodiziákumok, ha problémás a szexuális életed, akkor azért, ha rendben van, akkor pedig azért, hogy minőségi változást idézz elő benne. Válassz és élvezd a változást!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Gáti Dóra

Esküvőszervező

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Gáti Dóra

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila