2018. május 26. - Fülöp, Evelin
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2018. május 26. - Fülöp, Evelin
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13652 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
erika1955 2018-05-25 11:51:46 Válasz erre

Sziasztok!

Aranyka, a virtuális világ nekünk nagyon hasznos, én inkább a fiatalokra gondolok, hogy esetleg ronthat az emberi kapcsolataikon, elsősorban a személyes találkozásokra utalva, és ezzel részben a párkapcsolati lehetőségek is beszűkülhetnek. De "aki keres, az talál" szól a mondás! Tetszett a megjegyzésed, hogy "kinyitnád az ajtódat, ha valaki megfelelő személy, mármint férfi kopogtatna" jót mosolyogtam rajta!

Cipruska, az itteni időjárással elégedett lennél, reggel óta esik az eső, hol csendesebben, hol erősebben. Hála az égnek a tegnap hozzánk érkező viharból nem lett semmi, kicsi dörgés, pár villámlás és ment is tovább, aminek én nagyon örültem, mert félek a viharban.

Ma kb. nyolc órakor arra ébredtem, hogy valamelyik szomszédom, nem tudtam behatárolni, hogy melyik, valamit bőszen kopácsol.

Lindám ma ment vissza a szemészetre, kíváncsi leszek milyen hírekkel jön haza, javasolják-e neki, hogy műtétileg szedjék ki az árpát, mert bár a nagy gyulladás lement, de ott van még, és eléggé látványos.

Bizony, ismét itt a hétvége, én is csak ráeszmélek, hogy te jó ég, már megint eltelt egy hét. A főzésról nem is szólva, bár most Erám kitalálta,hogy mit, így csak meg kell majd holnap csinálnom. Én mondhatni hetek óta ennék rántott dolgokat, gombát, sajtot, esetleg karfiolt, húst. A gondom ezekkel az, hogy a refluxom nem igazán kedveli!

hamisciprus 2018-05-25 08:16:53 Válasz erre

Szervusztok!

Nektek a lányokkal teljes az életetek, ha az én gyerekem itt lakna, az unokák az életemet kitöltenék, így viszont jó, hogy van egy párom, akivel napi kapcsolatban vagyunk. Vannak napok amikor nem találkozunk, de akkor többször rácsörgünk egymásra. Az érdeklődési körünk más, de így legalább nem unatkozunk. Főzni, takarítgatni általában együtt szoktunk. Egészen közel lakunk egymáshoz.

Szeretem Veletek ezeket a dolgokat is megbeszélni. Az is jó, ha elmondjátok nekem, hogy valamiket másképpen is alakíthattam volna az életben, mert abból tanulok, és ha tudok változtatok.

Már megint itt a hétvége. Ki kell találnunk, hogy mit főzzünk. Tudom, hogy nem nyári kaja, de már régen ettünk sült hurkát dinsztelt káposztával.

Képzeljétek, a keresztfiam szeptemberben egy új darabban is játszani fog, egy Tersánszki által írt vígjátékban ha jól emlékszem A kegyelmes asszony portréja a címe. Ő elsősorban drámákban játszik, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz ebben? Szeretném megnézni majd.

Itt reggel leesett néhány szem eső, de már a nyoma is felszáradt.

ölellek Titeket: ciprus

arany52 2018-05-24 18:13:10 Válasz erre

Szerbusztok!

Cipruska, nagyon helyesen tetted, hogy párkapcsolatot alakítottál ki, hiszen remek társra találtál, akivel azonos az érdeklődésetek, jártok kirándulni, színházba. Biztos sok mindenről tudtok beszélgetni is. Neked a fiad messzebb lakik, így legalább nem vagy egyedül. Egy igen rendes ember kopogtatna az ajtómon, talán én is beengedném, no de nehéz tudni ki rendes, ki nem. Meg hát én a lányommal lakom, és neki se hoznák a lakásba számára idegent. Úgy hogy ez mindenkinél másként működik.

Bizony az elmúlásra mindnyájan gondolunk, főleg ahogy halad velünk az idő . Manapság ezt a témát elhallgatják, nincs meg a halál kulturája, pedig ha valamiről nem beszélünk, attól még van és ha magunkba folytjuk, még jobban félünk tőle.

Rita, így van ez minden relatív, nem lehet megmondani, hogy jó-e, rossz-e, hiszen lehetne jobb is, de történhetnének a dolgok sokkal rosszabbul is .

Virtuális világnak megvan az előnye is, a hátránya is. A személyes találkozásokra rossz hatással van, de ugyanakkor könnyebben lehet tartani még a távolabb élőkkel is a kapcsolatot. Nekem itt a neten Ausztriában élő barátnőm is van, egyszer meg is látogatott, mikor hazautazott, de amúgy csak neten tudunk beszélgetni.  Nekem nagyon sokat jelent a net, csak még a szemem bírja, hogy tudjam használni.

Kellemes estét kívánok Nektek, hozzánk most jön éppen a vihar

Puszi : Arany

erika1955 2018-05-24 13:44:29 Válasz erre

Aranyka!

A lányok bizony kicsik voltak még, amikor Apjuk úgy döntött, kilép, és új életet kezd. De ez nem az ő döntése volt, azaz csak részben, hiszen, a szembeszomszéd asszony csábította el, na jó, benne volt ő  is, nem akarom őt áldozatként  feltüntetni. 11 évig voltunk házasok.  De az biztos, hogy így nehezebb volt, hiszen napi szinten kellett szembenézni, a történtekkel.

Na, de ez a múlt, és részemről már semmi fájdalom, a lányaim oldaláról igen, néha gondolok arra, hogy "mennyiben alakult volna másképpen az életük, ha családban adatik meg élni"?

A volt férjeméknél nem született új gyermek, a nőnek is volt, azaz van két fia, akik ugyanilyen korúak mint az én lányaim.

Cipruska, te mennyi időt töltesz a pároddal?

Puszillak benneteket!

erika1955 2018-05-24 13:31:54 Válasz erre

Sziasztok!

Cipruska, miért van benned ez a gondolat, hogy "egyedül leszel"? Megértem a félelmedet, és ezzel én is így vagyok, hogy sokat foglalkoztat az elmúlás, talán ennek oka, hogy alig 17 éves voltam amikor Anya meghalt, aztán sorra jöttek a rokonok, majd a testvérek, barátok, ismerősök, plusz azok az emberek, netán gyermekek, akikkel ha nem is közvetlen, de egyéb módon rálátunk az életükre, a színészek, ísmert emberek stb.

Irigylem azokat az embereket, akik el tudják e tényt fogadni, hogy egyszer menni kell, bár azt gondolom, vannak akik valamilyen ok miatt inkább vallják ezt, mintsem gyengének tűnjenek.

Sokszor gondolok arra, hogy a jóisten kitalálhatott volna valami egyebet számunkra, mármint, hogy ne kelljen ilyen félelmekkel élni, hiszen aki fél, az nem él igazán, én is közéjük tartozónak vallom magam. Persze hálás vagyok a sorsank, hogy ennyi is megadatot, de el tudtam volna viselni kevésbé nehezbb életet is, ahogy az  másoknak is megadatik. Na de, ne legyek igazságtalan, hiszen, vannak nálam nehezebb sorban élők, szoktam mondani, minden élethelyzetben, hogy viszonytani kell, és akkor máris helyére tudjuk tenni a velünk történteket.

A párkapcsolatra utalva, szerintem nekünk Aranykával egyetemben, azért sem olyan fontos, hogy legyen, mert azt az űrt,mint társ, valahol pótolják a jelenlegi körülmények, mármint, hogy nem vagyunk egyedül, itt vannak a gyerekek, és nagyon úgy tűnik, hogy lesznek is, még sokáig ebben a formátumban, persze soha nem lehet tudni, mit hoz az élet. Furcsa ez a mai világ, olyan sok ismerős fiatal lány, fiú él egyedül, mert nem találják a társukat. Ma úgy tűnik a telefon, a virtuális világ az első, nincsenek személyes találkozások, de nem is törekszenek rá, hiszen egy mozdulat és már rá is tud írni, fölhívni. A mi időnkben még le kell menni telefonfülkét keresni, dobálni a tantuszt, max. a találkozást megbeszélve már tettük is le.

hamisciprus 2018-05-24 12:13:00 Válasz erre

Szervusztok!

Igen Aranyka, igazad van, hogy azt is mondhatjuk, hogy a barátnőd szép kort ért meg, de ha arra gonhogy egyedül volt amikor meghalt, az nagyon szomorú. Az én fiam is egyedül volt ott a garázsban ahol a szénmonoxidot belékegezte. nem akarta, baleset volt, a kocsit szerelte. Tudom. hogy ott már én nem leszek egyedül, mert ő ott van odaát sok éve, de azért amikor arra gondolok, hogy ha én utánuk megyek - nincsenek öngyilkossági szándékaim - én is egyedül leszek a halál idején itt a lakásban, akkor már érzem előre az egyedüllétet, csak azt remélem, hogy nem tart majd sokáig.

Jaj, ne haragudjatok ezekért a szomorú gondolatokért, de elég gyakran foglalkoztat.

Rita így egyre jobban megértem Erádat. Valószínű, hogy nem is amiatt orrol az édesapjára, amiért a mostani családja jobban él , mint esetleg Ti, inkább az apai szeretet hiányzik neki amit csak kis korában kapott. Bizony jó lenne mindenféle szempontból, ha a kapcsolatuk helyre jönne, de ezt nem lehet erőltetni. A jelenlegi családjában van gyerek?

Írjátok, hogy nem akartok már új kapcsolatot. Hát nekem van egy párom, de elsősorban barát, akivel sok mindent meg tudok beszélni, a gyerekeivel is jó kapcsolatban vagyunk. Azért azt javaslom,. hogyha kínálkozik egy olyan lehetőség amikor szert tudtok tenni egy korban is gondolkodásban is hasonló férfire, ne zárkózzatok el előle. A gyerekek élik a saját életüket, és ez így van jól. Nekünk is szükségünk van társaságra, de lehet, hogy nem jól látom, majd megírjátok.

ölellek Titeket: ciprus

arany52 2018-05-24 11:13:08 Válasz erre

Szerbusztok!

Rita, akkor már a gyerekek kicsi korától külön éltetek férjeddel. Valahol érthető, hogy a lányoknak nehéz volt feldolgozni, hogy az apjuk nem őket választotta és természetes, hogy olyan nagyon nem is keresik társaságát. biztosan teljesen hozzád kötődnek.

Így vagyok én is, jól érzem magam a lányommal,  társra már nem is vágyom, elég nekem férem emléke. Nem tudnák más embert már megszokni. Lányom se vágyik komoly kapcsolatra, mert ő megégette már magát eléggé és ilyenkor már az ember a hideget is fujja. Elvagyunk így kettesben. Igaz sokat vagyok egyedül, mert a távolábbi rokonok is eltűntek mellőlünk, nem tartják a kapcsolatot. Ha nem volna a net, akkor azért nagyon egyedül lennék és meg is kukulhatnák.  Ezek a mostani munkák meg nem is családbarátok, Timi is alig van otthon, nem tudná, hogy nevelne mellette gyereket, főleg hogy én nem tudnák mozgáskorlátozottságom miatt segíteni neki

Barátnőm 80 éves volt , ha úgy vesszük szép korban volt és remélem nem is szenvedett sokat. Sajnos minden élőnek ez az útja. Az ittmaradottaknak nehéz a hiányt feldolgozni.

Holnap elkezdem a főzést hétvégére. Rúdfasírtot tervezek és talán ma hoz lánykám sütni való sertéshúst is. Hozzá egy kis köret és megvagyunk.

Kellemes napot kívánok Mindnyájatoknak: Arany

erika1955 2018-05-23 16:35:33 Válasz erre

Sziasztok!

Cipruska!

Huszonéve már, hogy elváltunk a férjemmel, és kb. nyolc éve, de talán több is, hogy Erám nem is látta őt. Lindával tartja a kapcsolatot, telefonon, vagy ha a m.helye felé volt útja, akkor bement hozzá pár percre. De pld. arról már letett az Apja, hogy meghívja magukhoz, ők vidéki környezetben, mondhatni luxus körülmények között élnek. Ezért sem vágynak hozzájuk a lányok, azaz soha nem szerettek kimenni, mert volt idő amíg kijártak. Nehéz volt számukra elfogadni, hogy ők hogyan élnek, és mi jutott nekünk, nem irigység ez, inkább neheztelés, hogy miért alakult így, azaz Apjuk miért nem őket válaszotta annó?

Sok éven át foglalkoztatott a kialakult helyzetünk, de így visszagondolva, megoldottam, megoldottuk az életünket nélküle is, tehát nincs hiányérzetem. Sok ismerősöm van, akik benn élnek házasságban, de már semmi szeretet nincs benne, sőt szinte már az elviselhetetlen kategóra egyesek részéről, de kilépni nem tudnak, s talán már bele is törődtek, hogy ezzel kell leélni a hátralévő életüket.

Nekem nem hiányzik a férfi társ, én nagyon jól elvagyok a lányaimmal. Nem mondom, hogy nem sajnálom, hogy így alakult, mármint, egyik lánykámnak sincs komoly kapcsolata, és egyelőre nem is vágynak rá. S ha belegondolok mindkettőnek olyan a m.beosztása, gondolok a hétvégi munkára is, plusz Lindámnak a 16 óráira, nem is volna idejük egy kapcsolat fönntartásához.

Aranyka! Hány éves volt a szomszédasszonyod? Egyébként nem volt beteg? Nehéz ezekkel a történésekkel megbírkózni, alapból az elmúlástól mint olyan!

Puszillak benneteket!

arany52 2018-05-23 11:26:54 Válasz erre

Szerbusztok!

Valóban kellemetlen , esőre álló idő van és ilyen is marad hétvégén.

Igen Cipruska, hirtelen ment el barátnőm. Dagadt volt a lába egy hónapja, kapott is rá vízhajtót. Ez még nem lett volna ok, hogy ilyen hirtelen meghaljon, de feltehetően tüdőembóiát kapott. Egyedül volt, nem tudott segítséget hívni, de feltehetően nem is tudtak volna mit tenni az orvosok. Hétközben telefonon beszélgettem vele, és azt mondta, hogy jobban van.  Vasárnap mikor meglátotgattam, gyenge volt és lába se apadt. Szoltam is rokonának, de már mire felment hozzá, beállt a halál. Nagyon megvisel, mert napi szinten tartottuk a kapcsolatot szinte már csak vele a házban. Remekül elbeszélgettünk régi dolgokról, irodalomról, mert ő is sokat olvasott. Érezni fogom hiányát.

Rita, szomorú, hogy lányod nem tartja a kapcsolatot Édesapjával, de én is biztos vagyok benne, hogy ennek oka van.  Azért érdemes megbékélni, hiszen olyan rövid az élet, és eljön az az idő, mikor már késő a megbocsájtás .

Rosszul aludtam az éjjel,  talán majd délután lepihenek. Lányom egész héten dolgozik, még hétvégén is. Hugi pedig megy takarítani az új lakásába. Kicsit rám fog törni a magány, de valahogy meg kell ezt is szokni, mást nem tehetek.

Kellemes napot kívánok Nektek: Arany

hamisciprus 2018-05-23 08:28:43 Válasz erre

Szervusztok!

Aranyka, nagyon sajnálom, hogy a legközelebbi barátnőd elhagyta a földi világot, fogadd részvétemet! tudom, hogy nagyon közel álltatok egymáshoz. Most már nem fogsz tudni kihez átjárni jókat beszélgetni. Tudni mi volt a halál oka? Hirtelen ment el, ha te még beszélgetni tudtál vele. Hány éves volt? Neki vannak hozzátartozói?

Rita elgondolkodtam azon, hogy Erád nem akarja tartani a kapcsolatot az édesapjával. Ti régen éltek külön? Igazad van, hogy szeretnéd ha rendeződne kettőjük között az ellentét, de az is lehet, hogy Erád vannak dolgok ami miatt nem akarja. Mi idősebbek már tudjuk, hogy a megbocsátás fontos dolog, de ha neki vannak negatív régi élményei vele kapcsolatban, nehéz lesz rávenni őt, de hátha sikerül. Lindád jó viszonyt ápol az édesapjával?

Nincs valami jó idő, sokat borul, de az eső elkerül minket, az a kevés ami zápor formájában leesett nem elégíti ki a mezőgazdaságot sajnos.

Érdekes ez a frissítés, engem is gyakran figyelmeztet, de olyankor mindig a windos 10, amit nem szeretek, és ráadásul úgy felugrik, hogy amíg meg nem teszem, nem enged dolgozni. Nem tudom, hogy miért van ez.

puszillak Titeket: ciprus

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

9 hely a világon, ahová csak a legbátrabb turisták látogatnak el

9 hely a világon, ahová csak a legbátrabb turisták látogatnak el

Az alábbiakban olyan helyeket ismerhetsz meg, amelyek egészen különlegesek. Hogy miért? Azért, mert ha ellátogatsz oda, könnyen úgy érezheted magad, akár egy horror film főszereplője. Ha imádod az adrenalint és a kalandokat, akkor érdemes az alábbi különös helyeket behatóbban is megismerned.

Tovább »
Napi Tarot - Szombat

Napi Tarot - Szombat

A Diadalszekér a győzelem kártyája, mely hihetetlen szellemi erők összpontosulását jelzi. Bár a győzelem általában elég egyértelmű fogalom, ez a kártya tele van ellentmondásokkal.

Tovább »
A szombati nap angyalüzenete

A szombati nap angyalüzenete

Az új lelki és szellemi tapasztalataid hatására máshogy tekintesz magadra és másokra. Tedd lehetővé szellemi adottságaid kibontakozását a tanulás, ima és meditáció segítségével.

Tovább »

Kalkulátor

Válassz masszázstípust!

Számos masszázsstílus létezik, és bár egy tapasztalt terapeuta bármilyen kezelést rá tud szabni bárkire, egyes technikák megfelelőbbek lehetnek, mint mások. Éppen ezért érdemes megismerned őket!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Erdősné Zsóka

Szoptatási tanácsadó

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Erdősné Zsóka

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila