2018. július 15. - Henrik, Roland
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2018. július 15. - Henrik, Roland
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13761 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
hamisciprus 2018-07-15 21:11:26 Válasz erre

Szép jó estét kívánok!

Úgy látomlányok, hogy mindnyájunknak meg van a maga gondja. Ma arra jöttem haza, hogy a gyerekem megírta, hogy jönnek ide - a városba - az unokáim. Gondolom. hogy a másik nagymamához, mert tudta, hogy én ma fogok haza jönni Hajdúnánásról. Velem ő nem beszélt meg semmit, én örülnék az unokáimnak, de a másik nagymama hozza őket, mert még azt sem tudom, hogy nem a gyerekem hozza-e el őket, mert nem értesített. Kérdeztem, de nem kaptam választ. A gyerekem a másik nagymamát nagyon szereti, - hogy m iért azt csak ő tudja - én aki az életemet is odaadnám érte nem számítok. Vele beszél meg mindent, hát remélem, hogy a gyerekeket én is láthatom amíg egy településen lesznek velem,

Bocs, már megint szomorú vagyok, és ezt újból megosztottam veletek. Szeretnék örömteli dolgokról írni, de ez most nem megy. Nem régen értem haza, jó volt egy kis gyógyvizes pihenés.

Rudinak lett baja, nem Krisztián testvérének? Nem láttam a pénteki Barátok köztben azért vagyok ilyen tájékozatlan, de majd megnézem az RTL moston.

Szép estét kívánok!

ölellek Titeket: ciprus

erika1955 2018-07-15 19:37:20 Válasz erre

Sziasztok!

Aranyka, lehet,hogy eddig elkerülte a figyelmemet? A Te Timid is, van.hogy hajnali három órakor kel? Lindámat áthelyezték egy másik helyre, hát, nem sok időt nyert vele, de csak remélni merem, hogy itt hagyják őt, mindaddig, míg vissza  nem térhetnek a régi üzlethelyre, ami ugye itt van a szomszédban, gyalogosan is megközelíthető, bár nem szokta, főleg nem hajnalban, mert nem biztonságos a környék, azaz kissé kihalt, erdő mellett van egyebek.

Ma jól indult nap, itthon voltak mind a ketten, beszélgettünk, igaz, nem sokat, mert valami mindig elvonja a figyelmet a hosszabb beszélgetésekről, vagy kezdődik egy műsor, vagy menni kell valahova. Közértbe is voltunk, mert elfogyott a kenyér, Erám fagyizott egyet. S erről jut eszembe, tegnap elkezdtem inni az almaecetet, azt csinálom,hogy amikor iszom, akkor kicsit beleöntök, de ha étkezés után iszom, akkor még nagyobb adagot. Két oka is van, hogy iszom, olvastam,hogy jót tesz a cukorszinttartáshoz, és fogyaszt is. Hát, nagyon kíváncsi leszek, hatékony-e? Évekkel ezelőtt már ittam, le is fogytam 10 kg de mivel közben szobakerékpároztam is, így bármelyik hathatott! Ma már nem lenne hozzá erőm, hogy tekerjek, örülök, ha az esti sétát megteszem, de ott is érzem, egyre korábban jövök föl esténként.

Ma tippeltem ki nyeri a foci vb-t! És bejött! Most egy kicsit sajnálom, hogy fogadni kellett volna rá, mint ahogyan vettem egy lottót pénteken, a hátha reményében. De nem jött be a hátha!

Így nem maradt más,mint hogy havonta örömmel várjam a postást, aki hozza a "fizetésemet"!

Puszillak benneteket!

arany52 2018-07-15 17:56:22 Válasz erre

Szerbusztok!

Rita, bizony nem könnyű az együttlakás, de ebben nekem nagy rutinom van. Mi öten laktunk együtt, Szüleim, férjem és lányom.  No már most ebben a legnehezebb az volt,  hogy három generáció más és más igényekkel. Férjemnek biztosítani kellett mindig egy csendes helyet, ahol írni , olvasni tud. Apukám szeretett rádiózni, tévézni. Anyukám egy végtelen csendes, szerény asszony volt, ő szólni nem szólt semmiért, de 14 évet nagy beteg volt, amihez természetes, hogy alkalmazkodtunk. A lányom meg apró gyerek volt, méghozzá egy elég hangos, mozgékony gyerek, akit én igyekeztem lekötni. Szeretett barátnőket , játszótársakat felhívni. Ilyenkor volt egy kis összezördülés , mert féltünk, hogy édesanyám lefárasszák hangoskodásukkal. Én voltam mindig a villámhárító, simítottam erre is, arra is, hogy mindenkinek jó legyen. Ennek ellenére nagyon szép évtizedek voltak ezek. Most már csak ketten vagyunk a három szobára és igyekszem most is én alkalmazkodni. Pld. most Timike hajnali 3-kor kel, mikor hazajön lepihen. Vagy én is lepihenek, vagy fülhallgatóval tévézek, hallgatok könyvet. Szerencsére nagyon jól kijövünk egymással. Örülök, ha otthon van, mert az egyedüllét is rossz tud lenni hosszútávon.

A barátnők már csak ilyenek. Nem szavatartóak , amit magam is nehezen tolerálok.. Ma is rámírt egyik szomszédasszony, hogy 5-kor jönne be egy kis segítséget kérni. Mondom rendben, be is állítóm az órát, hogy addígra felkeljek. Persze , hogy nem jött. Nála ez már megszokott, így csinálom is a magam dolgát. A chat-tes barátnők is ilyenek, ekkor és ekkor legyél gépnél , én ott vagyok, ők pedig elfelejtik. Már nem is mérlgelődök rajta. Ezek az emberek elveszítik nálam a hitelességüket.

Finomakat főztél Te is. Készítettem én is több félét, hogy lányka holnap is tudjon meleg ételt vinni.

Kellemes jövő hetet kívánok: Arany

erika1955 2018-07-14 21:05:55 Válasz erre

A "régiúj" barátnőmmel is gondom van. Azaz bármennyire is igyekszem őt megérteni, elfogadni, azt érzem, hogy nem megy, én már ehhez nem vagyok alkalmas, hogy toleráljak olyan dolgokat amik nálam alapvetőek lennének. Mondok egy példát: Tegnap írtam neki, hogy nem tudok este hétkor a gépnél lenni, mert dolgom van, majd fölajánlottam, ha neki is megfelelő, akkor hívjon, vagy hívom és beszéljünk. Ő vissza ír, hogy neki csak a hét óra jó /ez már nem az első, hogy elvárja, én alkalmazkodjam hozzá, megértem, egy szintig, hiszen ő az elfoglaltabb/ majd írom neki, hogy akkor maradjunk a mában, oké, mondta ő. Este hét óra, látom gépnél van, majd küld nekem egy "szép estés" feliratú Grifet, de csak ennyit. Namármost én találjam ki ebből, hogy ez mi? Írjak rá? Miért nem hív, vagy miért nem kérdez rá, hogy sőt, látnia kell,hogy itt vagyok a gépnél, de tegyül föl, hogy nem lát, akkor írjon rám, vagy csörgessen. De nem! Majd ráírok, kérdezem, miért nem jött a megbeszéltek szerint, megint én magyarázkodom, hogy megértem, meg ilyenek, de közben meg bosszankodom, hogy nem várhat el, ennyi, hogy jelzek a másik felé? S miután szintén finoman reklamálok felé, olyan választ ad, hogy én csak nézek itt magam elé, és tényleg nem értem.

Hiába no! Tudomásul kell vennem, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni, és le kell arról is mondani a nyugalom érdekében, hogy el kell engedni azokat a kapcsolatokat, amik valami miatt nem működtethetőek.

Úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett, és az ő válaszaiból azt érzem, hogy ő van megbántódva. Hogy mi lesz a kimenetele még nem tudom, de kíváncsian várom, s ha az ,hogy ismét távol kerülünk egymástól, akkor elfogadom azt!

Bocsi,hogy hosszúra sikerült, de jólesett veletek  megosztani a bennem lévő gondolatokat.

Puszillak benneteket!

erika1955 2018-07-14 20:49:41 Válasz erre

Sziasztok!

Aranyka, nálunk is hamar elfogyott! Ma zúzapörköltet készítettem kis májjal vegyítve, és tésztát föztem hozzá. Két napra elég lesz! Erám kirántotta ma a cukkinit, nem volt rossz!

Ma nagyon vacak napom van. Lányok itthon, így másképp indul a nap alapból. Nagyon szeretem ezeket a napokat, de azt is szeretem, ha semmi nem zavar be, azaz békesség honol! De, ez nem mindig tud megvalósulni, ilyen-olyan okok miatt. Hol ők vitatkoznak össze, vagy én szólok valami miatt, amit ők számomra nem kellően reagálnak le. Vagy én nem tudok úgy reagálni, hogy ne húzzam föl magam, ami másodperces mondhatni, na jó, néha percek is!

Én nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de mindenki egyfajta elvárással van a másik iránt nem? Meg szeretjük, ha figyelnek ránk, a mondandónkra, ha megjegyzik amit kérünk. Nos, nálunk ebben az irányban vannak hiányosságok  a lányok részéről, és bizony nem tudom mindig tolerálni, ha úgyanazt a hibát elköveti, ami miatt egyszer már szóltam. Ilyen,hogy Erám a  még meleg edényt ráteszi a mélyhűtő tetejére! Már egyszer jeleztem, hogy ez nem igazán tesz jót a hűtónek. És mi történik? Ma ugyanúgy odateszi, tehát nem rögzült benne az előző kérésem, oké, még el is tudnom fogadni, de azt már nem, hogy megmagyarázza az ő szemszögéből, hogy miért is tette oda!

Én elintézném azzal, hogy "oké, bocs, legközelebb figyelek" és ennyi. Mindenki léphetne a problémán tovább!

arany52 2018-07-14 20:17:11 Válasz erre

Szerusztok!

A bolognai makaróni nálunk már el is fogyott.  Kukoricás rozst készítettem rántott csirkemellel, ebből visz holnap Timi munkába. Nekem is az a legnagyobb gond , hogy mit főzzek.  Leányzó egy nap min. háromszor eszik főtételt. Ha nem hajnali kezdésre megy, akkor villás reggelizik. Az ebéd természetes, hogy főtt étel és akkor még ott a vacsora, az se baj , ha kétszer.  Úgy hogy törhetem a fejem. Ma reggel cukrot mért és szerencsére éhgyomorra 5.4. Az nagyon jó.

Cipruska, bizony tragédia lesz a Barátok köztben, sőt már pénteken meg is történt. Rudi fog belefulladni a Dunába.  Igazán nem kellene ilyenekkel stresszelni a nézőket, hiszen egy kis kikapcsolódásnak tévézgetünk este. Van az életben éppen elég baj.

Kellemes idő volt máma. Erkélyezni is tudtam, de csak reggel és este. Mostanában ebéd után egy órácskát lepihenek, általában el is alszom. Másként nem bírom a napot végig csinálni.

Kellemes hétvégét kívánok Nektek: Arany

hamisciprus 2018-07-12 17:53:01 Válasz erre

Szervusztok!

Aranyka bizony nagyon szomorú, ha a házassági évfordulót egyedül kell ünnepelni.

Jaj, csak ne legyen tragédia a Barátok köztben, mert az nem jó, hiszen a szereplők úgyszólván a családtagjaink nap, mint nap.

A bolonyai spagetti nagyon finom, mi is szeretjük.

Így már értem Rita a maszkot festés közben, a csiszolásra nem is gondoltam, hogy akkor sok a szálló por, a fából, és az előző festékporból. Látszik, hogy én nem voltam ilyen gondos, min t ti, hogy le is csiszoljátok a festendő felületet. Lehet, hogy azért is nem sikerült nekem szépre amikor festettem, mert ezt a műveletet kihagytam.

Ma itt volt a felnőtt unokám. Örültem neki, mert már van vagy egy fél éve, hogy nem találkoztunk. Jó volt vele beszélgetni

puszillak Titeket: ciprus

erika1955 2018-07-12 17:36:37 Válasz erre

Sziasztok!

Aranyka! Tegnap készült nálunk bolonyai, finom lett, két napra talán megoldódott, hogy mit fogyasszunk. De a hétvégi kajával nekünk is nehézségeink vannak, azaz ma Erám egyik kolléganőjétől kapott cukkinit, és tervezi,hogy vasárnap kirántja. Én csak irigyelni tudom azokat, akik kedvelik az ilyen tipusu zöldségek fogyasztását! Persze kostolás szintjéig jöhet nekem is.

Hogy, én mennyire el tudnék köszönni, a főzéstől, de leginkább a kitalálásától. Szinte egyfajta boldogság önt el, amikor olyan napra ébredhetek, hogy nem kell kaja ügyben agyalgatni!

Cipruska! Csak egy mondta erejéig térek vissza, hogy miért is szeretném a maszkot majd festés során. Nem is annyira a festék szaga, sokkal inkább a lecsiszolási fázis miatt, mert apró szemcsékkel fog a levegő megtelni, és nálunk a konyha egy zárt tér, tehát nincs rajta ablak, azaz a kisszobait tudom maj kinyitni, ha levegőt akarok magam köré, és még max.a bejárati ajtót.

S erről jut eszembe, már írtam róla régebben, hogy vannak akik a bejárai ajtón át szellőztetnek főzés közben. Mostanában nem tapasztalunk ilyet. Viszont, mivel állandóan sarkig nyitva az erkélyajtó, így a másodikon lévő lakóktól az émelygős, füstölők füstje száll be, míg az alattunk lévőtól a cigaretta füstje. Hihetetlen, hogy mennyire be tudja húzni a szoba ezeket a szagokat!

Gondolom, most,hogy meleg van, kint se jár úgy a levegő, és ez az oka! Szólni persze nem fogok egyiknek sem, miért is tenném? Nekem kell tenni ellene, mondjuk arra az időre becsukni az ajtómat, vagy viselni azt a pár percet, amíg tart ez az állapot!

Puszillak benneteket!

erika1955 2018-07-12 17:36:36 Válasz erre

Sziasztok!

Aranyka! Tegnap készült nálunk bolonyai, finom lett, két napra talán megoldódott, hogy mit fogyasszunk. De a hétvégi kajával nekünk is nehézségeink vannak, azaz ma Erám egyik kolléganőjétől kapott cukkinit, és tervezi,hogy vasárnap kirántja. Én csak irigyelni tudom azokat, akik kedvelik az ilyen tipusu zöldségek fogyasztását! Persze kostolás szintjéig jöhet nekem is.

Hogy, én mennyire el tudnék köszönni, a főzéstől, de leginkább a kitalálásától. Szinte egyfajta boldogság önt el, amikor olyan napra ébredhetek, hogy nem kell kaja ügyben agyalgatni!

Cipruska! Csak egy mondta erejéig térek vissza, hogy miért is szeretném a maszkot majd festés során. Nem is annyira a festék szaga, sokkal inkább a lecsiszolási fázis miatt, mert apró szemcsékkel fog a levegő megtelni, és nálunk a konyha egy zárt tér, tehát nincs rajta ablak, azaz a kisszobait tudom maj kinyitni, ha levegőt akarok magam köré, és még max.a bejárati ajtót.

S erről jut eszembe, már írtam róla régebben, hogy vannak akik a bejárai ajtón át szellőztetnek főzés közben. Mostanában nem tapasztalunk ilyet. Viszont, mivel állandóan sarkig nyitva az erkélyajtó, így a másodikon lévő lakóktól az émelygős, füstölők füstje száll be, míg az alattunk lévőtól a cigaretta füstje. Hihetetlen, hogy mennyire be tudja húzni a szoba ezeket a szagokat!

Gondolom, most,hogy meleg van, kint se jár úgy a levegő, és ez az oka! Szólni persze nem fogok egyiknek sem, miért is tenném? Nekem kell tenni ellene, mondjuk arra az időre becsukni az ajtómat, vagy viselni azt a pár percet, amíg tart ez az állapot!

Puszillak benneteket!

arany52 2018-07-12 10:54:07 Válasz erre

Szerbusztok!

már három részletben irom a hozzászólást , de még így is eleje lemaradt. Azt irtam, hogy én se birom a festék szagot, különösen az olajfestékét nem. Így aztán nálunk lányom mázol, én pedig szenvedek a másik szobában, köhögök és folyik könnyem. Munkamegosztál.

Kicsit rendbe hozhatnák ezt a portált, egyre hibásabban működik. A sok igen kellemetlen és ízléstelen reklám bevételéből tellene rá. No kipuffugtam magam, örüljünk, hogy ez is van.

Puszi!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Miért érzünk időnként megmagyarázhatatlan fájdalmat a testünkben? - Így orvosolhatod a fájdalmat!

Miért érzünk időnként megmagyarázhatatlan fájdalmat a testünkben? - Így orvosolhatod a fájdalmat!

A fibromialgia, más néven fibromialgia szindróma (FMS) egy krónikus állapot, amely fájdalmat okoz az izmokban és a csontokban. Nehéz diagnosztizálni, nincs különösebb oka a kialakulásának, a tünetek fokozatosan jelennek meg. Most megtudhatod, hogy miről is ismerheted fel ezt a betegséget, és hogyan orvosolhatod a fájdalmat.

Tovább »
Trükkös matematikai feladványok, amik lázba hozzák az elmédet

Trükkös matematikai feladványok, amik lázba hozzák az elmédet

Nagy Sudoku bajnok vagy? Oda vagy azokért a feladatokért, amiken kicsit – vagy nagyon – töprengened kell? Nagyon helyes, jó, ha szereted a kihívásokat, az ilyesfajta játékokat, amik nem csak kikapcsolják az embert, hanem egyenesen lázba hozzák az elmét és működésre sarkallják. Ezúttal 6 matematikai feladvány vár arra, hogy átláss rajtuk!

Tovább »
Melyik angyal védelmét választanád? - Megmutatja, mit rejt a valódi személyiséged!

Melyik angyal védelmét választanád? - Megmutatja, mit rejt a valódi személyiséged!

Mindenkinek más-más őrangyala van, hiszen a személyiségedhez leginkább közelálló őrangyal vigyáz rád. Néhány angyal jelenléte eléggé intenzív, ugyanis szeretik közölni, hogy mindig melletted állnak. Léteznek azonban szelídebb őrangyalok, akik inkább a háttérben maradnak, arra várva, hogy te hívd őket. Attól függően, hogy melyik őrangyalt választod védelmezőül, sokat elárul rólad.

Tovább »

Kalkulátor

Gyógynövények gyermekbetegségekre

Nem kell feltétlenül a patikába rohannod gyógyszerért, ha rosszul van gyermeked. A természet patikája nagyon sok tünetre ad gyors és kíméletes gyógyírt!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Vargyai Györgyi

Spirituális személyiségfejlesztő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Vargyai Györgyi

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila