2017. március 30. - Zalán
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. március 30. - Zalán
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (12909 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-03-30 18:19:51 Válasz erre

Cipruska, a tészták közül azt olvastam, hogy a spagetti tésztát kedvezőbb cukrosoknak enni, ha már feltétlenül tésztát kíván , mivel az kedvezőbb összetételű és én gyakran főzök bulgurt, ami szintén nagyon finom és diétás. Burgonyából, rizsből csak keveset szabad fogyasztani, de nálunk ezt könnyű betartani, mert Timi nem szereti a burgonyát, velem ellentétben. A rízst szereti, ritkán készítek zöldségekkel. Zöldségből lehet enni bőven, de gyümölcsből a dinnye és a szőlő kimondottan tiltott. Persze ilyen kis eltérésnél egy - egy fürt vagy szelet még abból is ehető.

Igen, a házi munkában nagyon jó a megosztás. Amit tudok megcsinálok, pl. máma rendbe hoztam az erkélyt, felsöpörtem, felmostam és a kerti garniturát is letisztítottam. A nagy erkélyajtó lemosása viszont már lánykára vár.

Unoka fog örülni az újabb albumnak ha már a régi betelt. Öröm lehetett vele beszélni.

Már közeledik a hétvége és lánykám szabadsága , amit igen várok. Azért olyan nagyon nem leszek elkényeztve a társaságával, mert tegnap sorolta, milyen sok programot tervezett be. No de a kevés is több a semminél. Úgy néztem a meterológiai jelentést, hogy az idő is szép lesz, lehet programokat csinálni.

Gondolkodok már a Húsvéti sütés-főzésen. Lehet, hogy főzök megint töltött káposztát, de pörkölt és brassói is lesz, azokat előre elkészítem, csak a köretet kell frissen főzni. Rengeteg sonka érkezett Timiékhez, majd egy közepes méretű, már főtt sonkát vesz meg szabadsága után. Sütés lehet hogy lemarad, mert ő úgy se ehet süteményt, én meg fogyózok, két kilót sikerült leadnom, nem szeretném visszaszedni.

Nézted Tegnap a Szulejmánt? - én meg nem, de a Szultána utolsó része is lenézettlen. Viszont a könyvet sikerült ma befejeznem, kezdem a második kötetét.

Kellemes estét kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-03-30 08:56:00 Válasz erre

Nagyo  ügyesek vagytok, hogy ilyen jó Timike értéke. Az ennivalók közül tésztafélét, és krumplit sem eszik, főleg hús? Szeretem a krumplit, de igyekszem jóval kevesebbet fogyasztani belőle, mint eddig. A zöldség, és bármilyen gyümölcsök viszont a kedvenceim. Lehet, hogy azok közül is néhányfélét ki kellene iktatni az életemből. Az ilyen témájú könyvet amit ajánlottál, még nem sikerült beszereznem, de majd igyekszem.

Jó, hogy ketten vagytok, így legalább amit a házimunában nem tudsz elvégezni, azt a lánykád megoldja.

Biztosan a meleg az oka, de estére olyan álmos vagyok, hogy hamar elalszom.

nekünk matadt még mára gulyásleves, a sóskából is van, így nem kell főzni.

Beszéltem tegnap az unokámmal, felköszöntöttem, mondta, hogy már betelt az albuma amiben a focista képeket gyűjti. Nem mondtam neki, de lehet, hogy sejti, hogy tőlem azt kap ajándékba.

Csakugyan szép ez a jó idő, szinte nyár van. érdemes kiélveznünk amíg lehet.

ölellek: ciprus

arany52 2017-03-29 17:59:07 Válasz erre

Kedves Cipruska, örülök hogy tetszett a színházi előadás. Kétségkívül érdekes téma, nem mindennapi élethelyzet. Ha még a színészek is jól játszottak, kellemes este lehetett.

Valóban elég nagy munka a szőnyegek kézi tisztítása, de szépen sikerült, olyan a szőnyeg, mint újkorában. Jövő héten lányka egy hét szabadságon lesz és befejezi a többi tisztítását is és az ablakok pucolását elvégzi, mert én nem létrázok. Félek , hogy csinálok egy hátra szaltót és az nem tenni jót nekem.

Timi is mérte a vércukrát és 5.4 volt, nagyon jó, de Neked is a 6. Érdemes innod a babhéj teát. Mi kicsit odafigyelünk az étkezésre, cukor helyet lányka édesítőszert használ és 0-ás cukor tartalmú üdítőket iszik. Szerencsére rendbe tudja vele tartani az értékeit.

Nálunk ma volt főzelék, tök, az egyik kedvencem, könnyű a gyomornak. Holnap csirkemell lesz tejföllel. Azt is szeretjük.

Olyan szép idő volt, hogy csuda. Rövidujjúban voltunk és egésznap szellőztettem. Már a kertek a házunk mögött szép zöldek. Hirtelen jött meg a jó idő.

Kellemes estét kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-03-29 09:32:47 Válasz erre

Köszönöm Aranyka, hogy megírtad a Bt.t. Semmiképpen nem tudtam vona ,megnézni, mert a színházi előadás hosszú volt, fél tizenegyre értünk haza. nagyon tetszett maga a darab is, és a színésze játéka is. Esztergályos nagyon jó volt, de minden színész igen jól játszott. A téma az volt, hogy van egy anya, akinek egy fura visrlkedésű felnőtt fia,és egy magányos, kicsit bolnodos 80 körüli öregasszony akik egy temetésen- ugyanis az a mániájuk többe között, hogy temetésekre járnak - összetalálkoznak, és szimpatikusak lesznek egymásnak. Onnantól kezdve sok időt töltenek együtt. A végén a fiatal fiú feleségül kéri az idős nőt a 80. születésnapján, ő megörül, de mondja, hogy már bevette a pirulákat, mer régi elhatározása, hogy megöli magát nyolcvan évesen. közben tele van a darab min denféle vicces helyzetekkel, mert a fiú anyja meg akarja nősíteni a fiát egy vele hasonló korúval. Az idős nőt Esztergályos játszotta kitűnően.

nagyon ügyese v agytok, hogy ilyen szépen i tudtátok súrolni a szőnyegeket. Tavaszra, illetve húsvétra minden szép és megújúlt lesz. Az erklyen hamarabb száradna,  de igazad van nem lehet oda tenni, mert lecsöpögne a szomszédhoz a víz.

Ma gulyáslevest főzünk, holnapra sóska lesz, mert termett a birtokon.

ma reggel mértem a vércukromat, és 6 volt, megnyugodtam, mert ez még elmegy, de ezt úgy érem el, hogy minden nap iszom a fehérbabhéj teát, no meg vigyázok az étkezéssel. Remélem, ennyivel meg fogom úszni.

kellemes időtöltést kívánok!

arany52 2017-03-28 17:46:11 Válasz erre

Cipruska, nekünk a szomszéd szokta átadni a szőnyegtisztító gépét, ami szintén porszívóz is, tisztít is, de mi se voltunk vele megelégedve, foltos maradt a szőnyeg. Most kézzel a kádban mossuk egy nagy kefével. Ma csak egyet csináltunk meg, bár kedv és erő lett volna többhöz is, de nem tudtam volna hová teregetni. A kádba tettem be a ruhaszárítót és arra raktam a szőnyeget. Az erkélyre nem lehet , mert lefolyik a víz.

Kell is néha egy kis kényelem, hogy nem mi főzünk. Szoktam hozatni egy-egy adag ételt, hol magamnak epekímélőt, hol lánykának cukordiétást. Legalább ennyivel kevesebbet kell főzni, mert így is mindennap főzök, mivel kétszer eszünk főtt ételt . Persze ezek nem olyan jóízűek, mint a házi ételek, főleg ha kihagyják a belevalót.

Ha a google-ban, keresel valamit, akkor megjegyzi és ha más oldalra mész, akkor is felkínálja az ehhez kapcsolódó reklámokat. Már én is jártam úgy hogy kerestem pl. tabletet és bárhová mentem, mindenütt szembe találtam magam vele. Kis huncut a net.

BK-ban nem sok érdekes volt, talán annyi, hogy Alíz és Krisztián összevesztek, mert Krisztián nem akar esküvőt, főleg nem abból az okból, hogy lakáshitelt kapjanak. Alíz viszont nagyon szeretne már a házasság révjébe behajózni. No majd ma biztosan kibékülnek. Zsófi pedig nyitna saját galériát, de kevés a pénze, csak 40 millió, - ó szegénykém - de segítségét felajánja, jaj a neve nem jut eszembe, - a rószaszín mániákus lány, akivel Ádi kavart a nyomozás miatt . Együtt nyitnák meg a galériát. Hogy lesz ebből külföldre utazás még nem tudom, mert hogy Ramóna kilép a sorozatból. Ennyi volt dióhéjban. Nem fogom este én se nézni, mert leányzó a héten hajnalban kel és nem akarok a műsorral ilyen sokáig hangoskodni. Majd délelőtt nézem az RTL Most-on. Sokan kifogásolják a késői kezdést és inkább másnap visszanézik.

Gyönyörű idő volt máma, sokat levegőztünk, jól esett a napfény.
Szép estét kívánok!

hamisciprus 2017-03-28 08:08:55 Válasz erre

Nagy mu nka előtt vagytok kedves Arany, a szőnyegtisztítás nem ki munka. nekem volt a porszívóhoz vizes tisztító része, de igazán jól nem működött. Nem volt olyan tiszta mint amikpor kefével és a kezemmel tisztítottam. Azóta már régen el is romlott, így már csak a porszívórészt használom, az nagyon  jó.

Az erklyajtó kinyitással vigyázzatok, mert léehet, hogy a megfázásomat annak köszönhetem, hogy amikor szép napsütéses idő volt, mindent kinyitottam, és nem kellett volna.

Érdekes lehet a könyv amit ovasol, nekem nem ismerős az írónő neve.

Tegnap elmentem a közeli étterembe ebédelni. Volt csirkemell lecsósan krumplipürével, vehyes savanyúval, az finom volt, de a tejfeles karfiolleves ízetlen valami volt. Alig látszott karfiol benne. Modtam is, hogy annyi előnye van, hogy meleg, de nem jó.

Nem láttam tegnap a BK.-t, elaludtam.

Nézegettem a startlapon tegnap a keresőben páraelszívót, kis idő múlva ott, a facebookn, és ma reggel itt is feltettek jó néhányat. Hát nem érdekes?

arany52 2017-03-27 20:40:42 Válasz erre

Cipruska, Bordás Marcsi műsorait én is szeretem, szimpatikus nő és van humora. Még Jóskámmal is néztük .
Kicsit én is meg vagyok fázva, ma lényegesen hidegebb van, mint tegnap volt, be is kellett estefelé csukni az erkélyajtót.
Valóban egyre több színház van, nem tudom milyen a látogatottságuk, mert már nagyon régen nem voltam egy előadáson se. Hiányzik, de ezt dobta az élet.
Ilyen kártyák, amit gyűjtenek a gyerekek, már Timi gyerekkorában is voltak. Lehetett hozzá kapni füzetet, ahol megvolt a helye, hová kell ragasztani . Nagy kedvelője volt lánykám, állatosakat gyűjtöttek és egymásközt csere-berélték a gyerekek. Jól lekötötték magukat vele.

Ma pihenő napot tartottunk, de holnap már belekezdünk a tavaszi nagytakarításba. Az erkélyen vannak a szőnyegek, amiket ki kell tísztítanunk, és már igen zavar.
Este maradhatunk fent sokáig, fél 10-kor kezdődik a Barátok közt. Késő, de azért csak megvárom, mert ennyi szórakozás kell. Könyvet is elkezdtem újat olvasni, Catherine Andersontól a Szélbe írt szavakat. Ez két kötetes történet, a második kötet címe Rügyfakadás. Már többkönyvet is olvastam az írónőtől, mind érdekes volt.

Szép estét kívánok!

hamisciprus 2017-03-26 22:04:19 Válasz erre

Szép jó estét!

Aranyka, a főzősműsor címe: Gasztroangyal, és Borbás Marcsi vezeti szimpatikusan. Az igaz, hogy néha nekem már egy kicsit túl közvetlenül is, mert ő is mindig besegít a főzés-sütésben, amit én ha neki lennék nem minden adásban tennék meg. Mindig megkóstolja a helyi ízeket, és minden ízlik neki. Szombaton fantasztikusan szép grillázs tortát készítettek. A receptek a neten is ott vannak, mert azt nem lehet megjegyezni az adás ideje alatt.

Jól teszed, ha lepihensz délutánonként, én is le szoktam. Olyankor tudok egy kicsit tovább tévézni, hiszen hétfőtől már a Bk. később lesz.

Remlem, hogy keddre elmúlik a megfázásom, mert nálunk lesz a bérletes előadás Esztergályos Cecíliával Maud és Harold a címe, a Körúti Színház jön ide. Érdekesek ezek az új színházak a fővárosban, alig tudom követni. Lassan már minden ismertebb nevű színész alapít színházat, de hogy van-e elég néző azt nem tudom. Nálunk eddig a bérletesek mellé nem adtak ki jegyet, de mostanában vannak üres helyek is.

Az unokáim kártyát gyűjtenek amin focisták vannak, a lánynak hercegnős kártyacsomagot vettem, de nem tudom milyen, mert becsomagolva árulják. Ezeket cserélgetik a gyerekek egymás között. A Lidlben, Spárban lehet a pénztárnál kapni. nem drága egy-egy csomag, de lehet hozzá albumot venni, amiben tárolhatják, az már húzósabb. Amolyan gyerek-nagymama bolondító dolgok ezek.

Örülnék, ha Te is vásárolhatnál ilyesmit.

arany52 2017-03-25 17:00:50 Válasz erre

Cipruska, de örülök, hogy sikerült belépned a portálra.
Bizony ezzel a lomtalanítással és utána a rendezéssel nagyon kifarasztottam magam, most már nem csak a szemem fáj, de a lábam is majd leszakad. Hiába egyre kevesebbet bír az ember. Most minden délután egy órácskára lepihenek, hátha összekapom magam.
Olvasom a blogokban, hogy nagyon sokaknak fáj a torkuk, biztos ez valami vírusos fertőzés, mert hiszen az idő nagyon jó, még túl meleg is van. Egésznap nyitva nálam is az erkély. Holnapra azért már lehűlést mondanak.
Érdekes főzös műsor lehet a Dunán, hogy nem csak ételek elkészítését mutatják be, hanem a tájakat is ahonnan származnak. Nézném én is, csak lenne kicsit jobb a szemem. Legalább a képernyőn utaznák. Ma is a Jóban rosszbant és a Barátokat csak tabletről hallgattam le. Így is értettem, hiszen már hangról beazonosítom a szereplőket. A két török sorozatot jó lenne azért nézni, de ha nem megy, akkor hallgatom.

Mielőbbi gyógyulást kívánok és kellemes hétvégét!

hamisciprus 2017-03-25 15:24:35 Válasz erre

Aranyka, nagyon jó lett! Látszik a berendezésen, hogy jól érzitek magatokat ebben a lakásban, olyan otthonos, hogy öröm ránézni! A fotelok huzata is tavaszi hangulatot áraszt.

Gondoltam, hogy az, hogy nem tudok belépni csak átmeneti nehézség, így is volt, mostanra megjavult.

Jól kifárasztottad magadat, de így legalább Timike pihenhet, ha hazér.

Úgy látszik, hogy megfáztam, mert fáj a torkom, gyakran törölöm az orrom. Semmiféle hideget nemiszom már régen, még a vizet is kicsit langyosan iszom inkább. No, majd elmúlik. Az igaz, hogy a párom is így volt,lehet, hogy ő terjesztette a bacit.

Szombatonként öt órakor szoktam nézni a Dunán a főzős műsort. Jó, mert bemutatja a tájat is amerre a stáb jár.

Jó pihenést kívánok a nagy munka után!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

6 jel, hogy életed egy merő állóvíz és nem tart semerre - Kavard fel!

6 jel, hogy életed egy merő állóvíz és nem tart semerre - Kavard fel!

Nem is gondolnál rá, hogy így van. Talán fel sem tűnik, mert már annyira beleágyazódtál az iszapba, hogy immunis lettél a külvilágra és valahol a saját életedre is. Csak mész, mint egy robot és teszed a dolgodat. Ám ha mégis gyanút fogtál, - mert évek óta minden ugyanolyan szürke és unalmas körülötted - akkor ez a jel segít megerősíteni vagy megcáfolni azt, hogy az életed egy merő állóvíz!

Tovább »
Pszichológiai teszt, mely megváltoztatja az életedet - Milyen elvek vezetnek életutadon?

Pszichológiai teszt, mely megváltoztatja az életedet - Milyen elvek vezetnek életutadon?

Előfordult már, hogy lecsendesedtél egy percre, és átgondoltad életed legfőbb elveit, melyek vezetnek az utadon? Vajon őszinte vagy saját magaddal szemben, illetve érzel hálát azokért a lehetőségekért cserébe, melyek életed során az utadba kerülnek? Ez a pszichológiai teszt megmutatja neked a létezés egy új perspektíváját, és megérted, mi a legfontosabb az életben.

Tovább »
Szerencsés lesz a jövőd? - Húzz egy lapot és a virágjóslás elárulja!

Szerencsés lesz a jövőd? - Húzz egy lapot és a virágjóslás elárulja!

A virágjóslás titka abban rejlik, hogy gondolkodás nélkül választanod kell egy virágot, amely a legjobban illik hozzád. Ha rákattintasz, rögtön elárulja, milyen jövő vár rád. A virágjóslás nem hónaphoz, vagy évhez kötött, ezért akármikor előveheted, és megnézheted, hogy mit üzennek a virágok számodra.

Tovább »

Kalkulátor

Várandós kismamák kalendáriuma

A babavárással új, izgalmas korszak kezdődik minden nő életében – az örömteli várakozás és a váratlan felfedezések időszaka. Kalkulátorunkból megtudhatod, hétről hétre hogyan fejlődik a kisbaba és mi történik az anyuka szervezetében.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Kegyes Éva

Protokoll és tánc szakértő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Kegyes Éva

Társkereső

Társkereső
Eszter Mária Marcsi Eva Erika Éva 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila