2017. július 21. - Dániel, Daniella
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. július 21. - Dániel, Daniella
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13064 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-07-20 17:05:24 Válasz erre

Cipruska, köszönöm kedves szavaidat, nagyon örülök, hogy tetszett versem. Hát igen az élet ennyi, gyerekkor, erővel bírí felnőttkor szerelemmel, szeretettel és már jön is az öregség. Persze azért a szívárványhiddal várjunk amíg csak lehet, mert bármilyen nehéz is az élet, élni jó.

Lánykámnak is hosszú haja van,  nem egész derékig érő, most csak éppen hogy kicsit túl nőtt a vállán és mindig gond, hogyan fogjuk össze. Ajánlották a Wish-t, ezen az oldalon egész olcsón nagyon jó fodrászkellékeket lehet kapni, hurkot, kontyhoz pántokat. Nagyon könnyen lehet vele frizurát készíteni. Mindjárt ide is teszek egy képet, hogy lánykámnak most melyik a kedvence. Persze azért egyedül még ezekkel se megy, mert hátra azért nem hajlik a kezünk. Biztosan Neked is nagyon jó frizurát készített a fodrászod.

Képfeltöltés - keptarhely.eu

Igazán előzékeny párod , korán kel és már lecsóval vár. Hétvégére én töltött paprikát szeretnék készíteni. Kicsit munkás, de nagyon szeretjük.

Ma is jól befűtöttek nekünk, csak az északi szobában tartunk nyitva.

Tegnap jót nevettem a Barátok közt-ön, Krisztián és Tóbi amit összeszerencsétlenkedtek és végül bemondta az ászt Krisztián. Most már talán Sáráék leszállnak róluk.

Kellemes estét kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-07-20 09:11:17 Válasz erre

Biztosan jobban fogod bírni a kezelést legközelebb.

Csodálatos verset olvastam a facén amit írtál. Annyira tetszett, hogy még a könny is kijött a szememből. Láttam a kommentekből, hogy másoknak is hasonlóan megérintette a szívét. Azért azzal a szivárványhíddal várjunk még, mert olyan sok szép verset fogsz írni addig még amíg arra kerül a sors. Sok örömet okozol még addig magadnak, és másoknak is.

Készülök a fodrászhoz, mert jobban érzem magam, ha nemcsak összekötöm egy gumival a hajam, hanem frizurám van, de ezt csak a fodrász tudja megcsinálni, én nem vagyok ügyes hozzá.

A madárkáitokról régen nem írtál.

Ma finom lecsót reggeliztünk, a párom készítette mire felébredtem, mert ő koránkelő.

Szép napot, kellemes időtöltést kívánk!

ölellek: ciprus

arany52 2017-07-19 19:43:38 Válasz erre

Cipruska, Ronyka tényleg egy nagy huncut és rafinált kiskutya. Az ágyban még szoktam a kis laptoppal netezni, addíg ő szépen alszik a konyhában a padkán, de akármilyen csendesen csukom be és teszem le a gépet, ő hallja és már ugat is , hogy tegyem le, jön velem aludni. Nagyon hiányolja éjjel Timit, bár napközban már megszokta hiányát.

Timi Pomázra járt lovagolni és bizony nem volt olcsó mulatság és a két férfinek, Apukámnak és Jóskának igen fárasztó is volt, mert sokat kellett gyalog menni a tűző napon a lovardába, viszont kíséret nélkül még nem mertük elengedni. Nagyon szeretett lovagolni és ügyes is volt,  és hát ő különben is egy nagy állatbarát.

Biztosan jó volt az unokákkal a kirándulás, leszámítva a szemtelen szunyogokat, akik jól össze tudnak csípkedni.

A laptopomnak már olyan rossz volt az akkumulátora, hogy csak vezetékről tudtam használni. Rendeltem egy újat, nem eredetit, mert az 34 ezer lett volna és azért egy majd 5 éves gépre már ennyit nem akartam költeni, vettem egy újratöltöttet, most próbálom ki. Remélem egy-két órát megy vele a gép és kitart pár évet.

Nem tudom hétfőn mi ártott meg, a tűszúrás, vagy a meleg, de elég jól megijedtem én is, lányka is. Most majd félve megyek megint vásárolni, mert sajnos van bennem egy adag para, ha rosszabbul vagyok, akkor félek újból úgyanabba a szituációba kerülni, hogy újból rosszul leszek. Már lányka nyugtatott, nem a vásárlással volt a baj, majd máskor jobban fogom bírni.

Szép estét kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-07-19 09:50:03 Válasz erre

Aranyos lehet a kis Ronykátok, amikor így keresi a gazdit, és kimutatja mennyire hiányzik neki, de az, hogy Téged nem hagy aludni közben az elég kimerítő lehet.

Köszönöm, hogy megírtad, hogy a film Kincsemről szólt, ezt nem is tudtam. Biztosan szeretett Timike lovagolni járni, amikor az ideje engedte. Ez egy külön életforma, és elég sokat kell az időből, és persze pénzből is áldozni rá. nekem van egy unokahúgom, akiknek régen amikor a férje még élt, volt saját lovuk is, de már nincs, mert felszámolták, mert egyedül nem bírta anyagilag.

Lehet, hogy a meleg miatt fájt a szúrás kezeléskor, vagy a vérnyomásod is közrejátszott?

Láttam a lánykádék kirándulásáról feltett képeket, nagyon jó helyen túrázta, olyan jó lehet mindezt jó társaságban megtenni.

Tegnap délután engem is elvittek a másik nagyszülők egy kis erdei stára. Jó volt, de a putnoki mohos tavanál jártunk, és a gyerekeket nagyon szerették a szúnyogok. Ott sok van a mocsaras rész miatt. Ma is hívtak, de ma főzök így itthon maradtam. Zöldbableves lesz.

Igazad van, itt a kánikula, de el kell viselnünk, hiszen most van nyár. Én is jobban szeretem a 25 fok körüli hőmérsékletete, de hát ezt mi nem tudjuk befolyásolni.

arany52 2017-07-18 10:28:46 Válasz erre

Cipruska, már lehet megint nyitot ablaknál aludni, visszajött a meleg túlzottan is.

Örülök, hogy Zalán jobban van, most már hogy ehet, biztosan fel fog erősödni.

A szombati film a Kincsemről szólt és már több ismerősöm látta és mondta, hogy nagyon jó film. Mi sajnos nem tudtuk megnézni, mert lánykám nem volt otthon, én meg a szemem kiméltem. Majd neten megnézzük, mert Timi különösen szereti a lovas filmeket, ő sokáig lovagolt is.

A kirándulások nagyon jól sikerült. 12 km-t gyalogoltak az erdőben, ami szép volt, mégha fárasztó is. Volt borkostoló és utána császárhúst és kolbászt sütöttek. Remekül érezték magukat, már tervezik az újabb utat.

Tegnap volt az akupunkturás kezelésem, de nem a legjobban sikerült. A szúrás is fájt egy helyen és talán a hirtelen jött meleg is megártott, lényeg, hogy a vásárlásnál már féltem, hogy rosszul leszek. Nagy nehezen hazavánszorogtam és vérnyomást mértem, ami az egekben volt. Gyógyszer be , én meg kicsit jobban lettem. Egyre nehezebben bírom a kánikulát.

Lányka kimerülten jött haza az éjszakai munkából, mert leltár volt. Én se aludtam jól, mert Ronyka hozta a szokásos formáját. Nem tudott beletörödni, hogy kedvenc gazdija nincs otthon . Felkéredszkedett az ágyba, öt perc múlva már ment le és körbejárta a lakást, hátha valahol lapul Timi. Egy vagy 10x eljátszotta. Ráadásul éjjel 3-kor jött meg valaki az emeletre, ezt is kifogásolta, fél órát morgott. Boldog leszek, ha öt napig ezt fogja éjjel játszani.

Kellemes, tartalmas hetet kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-07-17 09:06:12 Válasz erre

Szervusztok!

Az elmúlt éjjelre én is bezártam az ablakot, mert elég hideg volt. Az ágyam pedig gyakorlatilag az ablak alatt van.

Jó lesz nektek, hogy napközben együtt tudtok lenni Timikével, és el tud kísérni az akupunktúrára is. Az igaz, hogy akkor neki napközben kell kialudnia magát, vde akkor is otthon van veled.

Zalán már kezd kijönni a gyomorrontásból, de még nagyon gyenge, tegnap már játszóterezett is egy kicsit, de elég sápadt még. Enni még csak nagyon kímélő dolgokat kap. Remélem azért a nehezén túl van már.

Szombaton az RTL.-en lttam egy jó filmet 21 órakor kezdődött, és 11 után lett vége. Egy lóról, és a tulajdonosáról szólt, és megtörtént esetet dolgozott fel.

Már nyár közepe van, hogy szalad az idő!

Tartalmas, szép hetet kívánok!

arany52 2017-07-15 20:01:45 Válasz erre

Az biztos Cipruska, hogy a mai fiatalok jobban értik ezt a digitalizált világot mint mi, bár igyekszem én is nagyon lépést tartani. A szövegfelolvasónak pld mindennap örülök. Ma is sokat haladtam a könyvvel, amit olvasva nem engedhetnék meg magamnak a szemem miatt.

A fasírtot őzgerincben úgy csinálom, hogy alulra teszek sütőpapírt, azt meglocsolom kevés olajjal és megszórom prézlivel. Ezután mehet bele a massza és a tetejét is megszóróm. Letakarva sütöm, majd 10 percet a végén takarás nélkül. Finomra sikerült.

Remélem unokád túl van már a gyomorpanaszokon. Ilyenkor valóban legjobb a főtt burgonya és a száraz keksz teával, ha nagy a baj, akár üresen is, bár azt gyerekek nem szeretik.

Nagyon enyhe idő lesz holnap, még vihart is mondanak. Bográcsozás már biztos, hogy elmarad, de remélem villámlás se lesz, mikor a fák között vannak, mert az veszélyes.

Jövő héten éjszakás leányzó öt napot. Így engem is tud kisérni, hétfőn megyek akupunktúrára, lejárt a három hét. Ezután már csak havi egyre szeretné dr.nő csökkenteni a kezelést.

Szeretek én is nyitott ablaknál aludni, de az ágyam pont az ablak mellett van,így tegnap nagyon fásztam. Zárva fogok éjjel tartani és lányka nyit majd ki.

Szép estét, kellemes vasárnapot kívánok!

hamisciprus 2017-07-15 07:29:12 Válasz erre

Örülök, hogy már tudsz olvasni, és írni is Aranyka. Nagyon gondos kislányod van, hogy azt a nagyítós szerkenytyűt megrendelte Neked, nem is tudtam, hogy létezik ilyen is. A fiatalok ebben sokkal jobbak, mint én. Nekik az ilyesmit nem is kell tan ulni, hanem tudják, mert beleszülettek.

Amikor őzgerincben készíted a fasírtot, akkor is ki kell bélelni baconnal, vagy csak elég mondjuk a formát kizsírozni egy kicsit?

megjöttek a gyerekek, tegnap rakott kelkáposztát készítettem neki, de a kisfiú nem ehetett belőle, mert gyomorrontása volt, pedig azért találtam ki, mert ő szereti a rizst, ebbe meg ugye ten ni kell azt is. Ma karalábé levessel, és fasírttal várom őket, mexikó i zöldséget párolok hozzá .Zalánka ha még mindig nem ehet, akkor krumplit főzök n eki, meg veszek háztartási kekszet, ropit. A szülők ma visszamennek, a gyerekek kb. egy hónapig maradnak. Utána Bulgáriába Neszebárba készülnek egy hétre, mert azt mondták, hogy ott a szállás, és az étkezés nem olyan drága, ha kocsival mennek, négyüknek olcsóbb, megfizethetőbb. Repülő az túl drága lenne négyüknek.

A gyerekem is be lesz osztrva a vizes VB.-n több alkalommal is.

Jó kis programja lesz Timikének, és az idő is jó a túrához, nem lesz kánikula.

Mostanában jókat alszom a nyitott ablak mellett.

arany52 2017-07-13 21:54:32 Válasz erre

Sajnos Cipruska borzalmas az egészségügy, ilyenkor látja az ember,  mikor valamilyen betegséggel mennie kell orvoshoz. Fentről ellenőrzik feleslegesen az orvosokat is, ők meg idegességüket, túlterheltségüket leadják a betegen, mintha nem lenne neki elég baja. Házi orvos is kevés, mi körzetünkben a dr-nő 74 éves, már évek óta ki se megy házhoz, de még annak is örülünk, hogy van aki felírja a gyógyszereket.

Szerencsére a szemem már a régi, nem jó, de nem is rosszabb. Ma már neteztem is és hallgatom a hangos könyvet.

Olyan kreatív emberek vannak, mindenféléből össze tudnak hozni érdekességeket. Régen nekem a kézimunkázás volt a hobbim, készítettem terítőket, de szekrényajtó belsejére kis zsebeket, hímzett ővet, hajpántot. Jó volt tervezgetni és látni, hogy válnak az ötletek valóra. Már több mint 10 éve nem tudok a szemem miatt kézikunkázni és keresztrejtvényt fejteni. Ezekhez jó szem kell. Timi rendelt nekem egy kis nagyítós tablet tartót, elvileg felnagyítja a képet. Gondolta , így jobban látom és olvasni is könnyebben tudom a fórumokat. Hát igen gagyi szegény darab, nem igazán látni vele, de erősen dícsértem, mert a jószándékot kell értékelni.

Hétvégén megint magam leszek, szombaton még Timi dolgozik, vasárnap meg megy a barátaival valami hegyi túrára, ahol borospincét is fognak látogatni. Ott kapnak ebédet és egy kis kóstoló bort . Lányka nem borÍvó, de maga a kirándulás lesz érdekes. Remélem jó lesz a szemem és akkor el leszek a nettel és barátnőmet is meglátogatom.

Szombat vasárnapi ebédre őzgerincben készítek fasírtot, garnírungnak csak párolt zöldség lesz, mert úgy nézem megint felszedtem pár kilót.

Szép estét, kellemes hétvégét kívánok!

hamisciprus 2017-07-13 09:10:51 Válasz erre

Jaj, Aranyka, nagyon megijedhettél, hogy nem láttál rendesen, még szerencse, hogy Timike elkísért, mert mit csináltál volna nélküle! Remélem, hogy azóta már rendeződött, és látsz megint. Jobb lett volna, ha jól ki tudták volna számolni a csppjeidet, hogy ne kellett volna olyan gyakran mennetek a szemorvoshoz. A nyári szabadságolások ideje alatt ez nem a legjobb.

Nekem volt egy kedves fiatal háziorvosom, de elment más beosztásba, és egy olyan orvos helyettesíti- gondolöom amíg nem jön valaki - aki a saját körzetén kívül még két körzetet lát el. Szerencsére nem az országos kardiológiai intézet ez ahol nyitott mellkassal szállítják a betegeket ide-oda biztosan hallottál róla- hanem csak háziorvos, de ott is rossz a hosszú várakozás, mert az ember csak akkor megy orvoshoz, ha valami baja van. Ilyen esetben még a hosszú várakozás csak még jobban betegíti az embereket.

na, kidohogtam magam, de ettől nem lesz jobb.

van egy fiatal ismerősöm, aki italos fém dobozok zárókájából szép dolgokat készít pl: karkötő, táska

Itt éjjel megint esett, de most már napsütés és elég nagy szél v an

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Tudd meg, mik a torokcsakra "eldugulásának" jelei és azt, hogy mit tehetsz ellene

Tudd meg, mik a torokcsakra "eldugulásának" jelei és azt, hogy mit tehetsz ellene

Az eltömődött torokcsakra jelentősen befolyásolja a hatékony kommunikációt, ugyanis felerősítheti az attól való félelmedet, hogy mások kigúnyolnak vagy ítélkeznek feletted. Ezenkívül még abban is megnyilvánulhat, hogy nem tudod sem kifejezni önmagad, sem pedig felismerni a saját igazadat a világban. Ám amikor ez a csakra nyitott, képes vagy nyíltan kifejezni magad minden helyzetben. 

Tovább »
6 jel, amiből az derül ki, hogy a babona negatív hatással lehet az életedre

6 jel, amiből az derül ki, hogy a babona negatív hatással lehet az életedre

Szeretjük azt hinni, hogy reggel, ha szánt szándékkal jobb lábbal kelünk, jól indul a napunk és hogy egyáltalán pozitív hatással lehetünk az életünkre azzal, ha kiaknázzuk az összes létező szerencsével kapcsolatos babonát. De mi van akkor, ha a babonaismeret már inkább az agyadra megy és csak gátol a fejlődésben és abban, és negatív hatással van az életedre?

Tovább »
Milyen állatot pillantottál meg legelőször a képen? - Megmutatja a rejtett személyiségjegyeidet

Milyen állatot pillantottál meg legelőször a képen? - Megmutatja a rejtett személyiségjegyeidet

Egy londoni kutatócsoport kifejlesztett egy tesztet, ami egy absztrakt képhez kapcsolódik. Attól függően, hogy milyen állatot pillantasz meg először, feltárulhatnak olyan fontos személyiségjegyek, melyek egyébként előtted is rejtve vannak. Sőt, az is kiderül, hogy olyan döntő pillanatokban, amikor nagy nyomás alatt vagy, hogyan viselkedsz.

Tovább »

Kalkulátor

Bőrápolás aromaterápiával

Hívd segítségül a természetet, és ápold a leghatékonyabban bőrödet, hogy az sokáig megőrizze fiatalságát, rugalmasságát. Hidd el, megéri!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Töltszéki Judit

Kozmetikus

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Töltszéki Judit

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila