2017. szeptember 22. - Móric
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. szeptember 22. - Móric
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13157 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-09-22 21:05:47 Válasz erre

Cipruska, reméljük keresztfiad díjat fog nyerni, hiszen igen kellemes szintkorhangja van és a Szulejmán sorozatban ezt most sokan meg is tapasztalhatták.

A vállfájás nekem is ismerős, pár nappal ezelőtt szenvedtem vele éjszaka. Annyira kisugárzott a fájdalom még az ujjaimba is , hogy nem tudtam elaludni tőle. Végül felkeltem és felvettem magamra egy szabadidőfelsőt . A melegtől csitult a fájdalom. A flector kenőcs is nagyon jó rá és fel se kell iratni, mert recept nélkül és recepttel is ugyanannyiba kerül. Ez a hirtelen lehűlés kihozza az izűleti fájdalmakat.
Ma szép idő volt, pár fokkal melegebb és a napocska is kisütött, de hallgattam a híradóban, hogy ne örüljünk, mert hétvégére megint lehűlés lesz.
Fáradékonyabb vagyok én is, többet pihenek, a borús idő álmosít talán. Azért az esti sorozatot megnézem, bár ma a Jóban rosszban elmaradt, a szemcsepegtetés után erősen szúrt a szemem, nem volt kedvem hozzá.
Majd holnap pótolom.

A jó könyvek kellemesen elszórakoztatnak és még az álmunkat is meghozzák. Hallgatom mostanában a Nicholas Sparks könyvet és a felolvasónak olyan kellemes a hangja, hogy elbóbiskolok rajta. Utána kereshetem vissza, meddig is figyeltem a történetet. Hosszú könyv, nem egyhamar fogok a végére érni. Már több könyvet is letöltöttem, lehet majd választani valami újat, de még nem döntöttem el , melyikbe fogok belekezdeni.

Kellemes hétvégét kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-09-22 19:14:48 Válasz erre

Jól teszed, ha megcsináltatod a fogadat. Tudom, hogy nálad az ilyen beavatkozás nem olyan egyszerű, de fogsz örülni, ha túl leszel rajta.

Köszönöm szépen, hogy szavaztál a keresztfiamra. Ezt már a múlthéten láttam a facén, hogy lesz a szinkronikum díjátadó gála2017, de nem tudtam, hogy szavazni is lehet akkor. ma kaptam az értesítést a húgától, hogy szavazhatunk, ráadásul a mai nappal lezárják a szavazást. Az igaz, hogy nem tudtam hogyan kell szavazni, de ő is elmagyarázta privátban. Elég nehezen fogtam fel, Neked ez biztosan könnyen ment. Lehet azért nehezítették, hogy ne sikerüjön mindnyájunknak. Értesítettem néhány rokonomat is a szavazás lehetőségéről, legalább ilyenkor fogjunk össze.

Mostanában éjjel nehezen alszom, többször felébredek, mert fáj a jobb vállam, napközben meg el-elbóbiskolok. Ma délután is aludtam egy órácskát. Elég nyomott vagyok, de olvastam a humánmeteorológián, hogy más is így van ezzel, sőt még több panaszról írnak.

Hoztam a könyvtárból könyveket, hogy ha nem tudok aludni legalább olvasni tudjak.

Ma itt napos idő volt, ki is használtam, és sétáltam egy jót.

Szép estét kívánok!

ölellek: ciprus

Előzmény: arany52 - 2017-09-21 20:14:08
arany52 2017-09-21 20:14:08 Válasz erre

Hallottam én is Cipruska konvektor csere támogatásról, lányom meg is nézte és már nem emlékszem, hogy miért , de nem vagyunk rá jogosultak. Talán mert van aktív kereső a családban.

Rossz élmény lehetett látni a verekedő párt , de sajnos legjobb ilyenkor semmit se tenni. Ha segítségére sietsz a nőnek, a végén még a párja védelmére kel és Te leszel a rossz. Mi környezetünkben is van ilyen család, valamiért mindig áll a bál. Nem merünk rendőrt hívni, mert ők azonnal kibékülnének és ránk haragudnának. Ki tudja, mi tartja össze az ilyen párokat, talán valami függőség, pénztől, lakástól, vagy félelem a magánytól. Sajnos egyre durvábbak az emberek, erőfölényük miatt főként a férfiak. Nem egy romantikus világban élünk, az szent, gáll lovagok meg már hol vannak? Még a tisztességes is kevés.

Egész nap szakad az eső és mellé fúj a szél is, mert hiszen mit ér az eső szél nélkül. Lányom hajnalban kifagyva jött haza. Most este jól beöltözött. Hamar megjött a rossz idő, még alig van mögöttünk a nyár.

Ma nagy elhatározásra jutottam, januárnál tovább nem várok és nekiveselkedek a felső fogsorom rendbehozatalának. Már egyre jobban idegesít, nem mehet ez a végtelenségig. Csak ne félnék annyira a gyökérkívételektől. Lányom azt mondta, ha beijedek, elhúz hat ökörrel is, nincs apelláta. Most még rá se akarok gondolni, hogy mi vár rám.

Kellemes estét kívánok ebben a kellemetlen időben.

hamisciprus 2017-09-21 13:39:44 Válasz erre

Nem tudom Aranyka, hogy hallottatok-e róla, hogy a konvektor cseréhez adnak állami támogatást. Úgy tudom, hogy neten keresztül kell kérni, és igyekezni kell, mert ha elfogy a keret, akkor nem jut. Azt persze nem tudom, hogy kiknek, milyen feltételekkel jár ez, de érdemes utánanézni, ha úgy is tervbe vettétek.

Ma láttam egy dolgot amikor a porrongyot ráztam ki. Két kb. középkorú, vagy fiatal vitázhatott kiss távolabb tőlem, de alattam, én csak ugye felülről láttam a dolgot, megismerni nem tudnám őket, de elg fiatalosan voltak felöltözve. A férfi - egy elég erős testalkatú valaki - teljes erejéből pofonvágta a nőt, aki vele szembe állt, majd utána mégegyszer. Én azon gondolkodtam, hogy hívom a 112.-t, hogy szóljak, vernek egy nőt, amikor a férfi elindult, és több lépés távolságból a nő követte. Ez délelőtt történt, de azóta sem tudok napirendre térni felette, hogy egy férfi hogy élhet vissza a testi erejével, és a nő hogy követhet egy ilyen erőszakos embert ahhellyett, hogy soha többé nem kívánná látni. Rám több óra elteltével is nagyon rossz érzést tett ez az egész, aminek véletlenül a szemtanúja voltam. A párom szerint nem szabad az ilyesmibe beleavatkozni, de ezt elég nehezen tudtam megtenni. Mi vihet rá egy jól öltözött nőt arra, hogy manapság mindezt eltűrje?

Nálunk egész éjjel esett, most esőszünet, de hűvös van kint. A lakásban mi sem fázunk még.

Ma kelkáposzta főzelék van, fasérttal.

arany52 2017-09-20 21:17:35 Válasz erre

Jól tetted Cipruska, hogy vettél magadnak szürke szoknyát. Néha meg kell magunkat lepnünk valami kis újdonsággal és a szürke szín igen praktikus, minden más színnel lehet kombinálni. Nekem is volt anno egy szürke szövetszoknyám, alul berakással, de csak bal oldalon. Szerettem, kellemes viselet volt. Aztán lassan kihíztam. Igazság szerint mostanában nagyon ritkán járok szoknyában, vagy ruhában, inkább csak nyáron. Ősszel-télen szeretem a nadrágot. Könnyebb benne a mozgás.

Sajnos nagyon későre tették a Barátok közt-et, tegnap én is alig tudtam megnézni, már gyufával kellett volna a szemem kipöckölni, annyira aludhatnékom volt. Ma is pihentem kicsit délután , mert éjjel nem lesz nagy alvás. Lányom négy napot éjjeles és ilyenkor Ronykával nem lehet bírni. Napközben semmi gondom vele, ha kettesben vagyunk. Öreg kutyus, már sokat pihen. No de az éjjel, nem bír meglenni Timi nélkül, bolyong a lakásban és keresi, közben hozzám felkéredkezik az ágyba, de pár percig marad csak meg. Pihenésről szó se lehet.

Nem is tudom, hogy nálunk mennyi az alma ára, mert minden vásárlást Timi intéz. Nekem csak a végösszeget mutatja meg, amitől általában leülök. Kevés termék, nagy árak. No de azért kiügyeskedünk mindent , ami kell. Most egy asztal és nekem egy éjjeli szekrény van megrendelve. Már három hete várjuk egyre türelmetlenebbül. Lányka az asztalt pipere asztalnak szeretné berendezni, nekem meg éjjeli szekrény helyet egy telefonasztal van az ágy mellé téve. Nem tudok rajta könyveket, tabletet elhelyezni. Hát majd csak ideér és örömködhetünk.

Nagyon borús idő van és ma néztem a híradóban, egész héten csak ilyenre számíthatunk.  Szidtuk a nyári meleget, de most jól jönne egy kis napocska. Még nem kapcsoltuk be a konvektort, 21 fok a szoba, amit én szeretek. Majd erősebb lehűlésnél és remélem sikerülni is fog, mert az egyik igen régi. Még rendelnünk kell egy riasztót is, tavaly a szerelő nagyon ajánlotta, sípol, ha szénmonoxid kerül a légtérbe. Az én szobámban van, szeretnék Timinek is, nyugodtabb lennék.

Kellemes estét, jó pihenést!

hamisciprus 2017-09-20 12:40:44 Válasz erre

Itt is hűvös, és esős idő van, az igaz, hogy az esőt csak várjuk, de még nem igazán ért ide, de borongós, nem szeretem idő van.

ma vettem egy szürke szoknyát, jó lesz a szürke kabátomhoz. 5400 Ft volt, térd alattig ér egy kicsit. A hosszú nem jó nekem, mert ahhoz kicsi vagyok. Először a turklóban kerestem, de nem kaptam megfelelőt, mert ragaszkodtam a szürke színűhöz. Már az elmúlt évben is venni akartam de most kaptam. Sötétebb, mint a kabátom, de legalább ha felcsapom majd a téli latyakkal nem nagyon fog rajta látszani.

Jól teszed, ha az ablakpucolást akkorra hagyod, amikor már elmúlik ez az esóre álló idő.

Itt a mi környékünkön 120 Ft.-ért lehet kapni termelőtől almát. Nálatok mennyiért van?

Örülök, hogy a megfázásból szépen gyógyulsz kifelé.

Nem néztem a Barátok köztet, mert elaludtam.

Lassan bizony be kell kapcsolnod a konvektort, hogy ne fázzatok meg.

arany52 2017-09-20 10:34:01 Válasz erre

Cipruska, jó Neked, hogy már túl vagy a nehéz munkánk, az ablakpucoláson. Miránk még vár, de egy ideig várni is fog. Mindennap esik az eső, így nincs nagy értelme. A levegő is nagyon lehűlt. Már több távfűtéses lakásban fűtenek. Mi még nem kapcsoltuk be a konvektort,  pedig hamarosan meg kell nézni, mivel félő, hogy a nagyszobai nem kapcsol be. Akkor még előttünk egy gyors konvektor csere. Ha beindul, akkor ezt tavaszra hagyjuk.

Lánka most három napon át éjszakás, így ma vásároltatok vele és befizettetem a sok összegyűlt csekket.

Influenzából már lábalok kifelé, de tegnap este olyan fáradtság jött rám, hogy alig bírtam megnézni a Barátok közt-et és azonnal mentem is aludni. Ebben a borongós időben aluszékonyabb vagyunk.

Kellemes napot kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-09-19 14:18:49 Válasz erre

Köszönöm Aranyka, hogy megírtad a zellerkrém receptjét.

Az ablakpucoláson, függönymosáson túl vagyok, jó koszos víz jött le róla, így letudtam egy időre.

Képzeld, örömem van, mert mértem a vércukromat, és 5.5 volt. Azért továbbra is vigyázok, és igyekszem többet mozogni, de nem mindig sikerül.

Ma sokfelé volt dolgom, így meg van a mai járkálásom. Az igaz, hogy jó korán felkeltem, mert volt egy lejárt szavatosságú rámám, és gondoltam felhasználom, így sütöttem sósstanglit. ha jönnek a gyerekek lesz mivel kínálnom őket, mert sokág eltartható.

Bizony jó, hogy a húsfélét a lánykád viszi, mert ő tudja, hogy mikor kapnak friss árut.

Itt olyan esőre álló idő van egész nap, de csak néhány szem esett. Elég hűvös van, de hát fel tudunk öltözni.

Örülök, hogy már jobban vagy.

arany52 2017-09-18 18:07:12 Válasz erre

Cipruska, a zellerkrémet úgy készítem, mint a burgonyapürét, megfőzöm, tejjel turmixolom és ízesítem petrezselyemmel, vegetával és nagyon kevés cukrot is tettem bele. Pirítós kenyéren finom.

Nagyon praktikus nekünk ez a tesco házhozszállítás, mert lánykám sokáig dolgozik és utána már nincs kedve nagy bevásárlásra, cipekedésre. Csak apróságokat vesz hónap közben és majd mindent megrendelünk egész hónapra. Itt a súlyosabb dolgoknak van nagyobb jelentősége, liszt, cukor, olaj, rengeteg cukor mentes üdítő , ásványvíz, tartós tej. Ezek a legfontosabbak, mert nehéz cipelni. Eddig mindenből nagyon szépet adtak, kivéve a múltkori csirkecombot, amit a kutyusnak főztem meg, sehogy se tetszett. Most nem is rendeltem. Azt hozza Timi maguktól, ott tudja , hogy mikor friss.

Ezek szerint jól sikerült a találkozó. Ügyes vagy, hogy fényképeket is tudtál csinálni. Nálunk szinte senki se fényképezett, lányom készített telefonnal pár képet és a bankett szervezője. Pár emberkének még az se tetszett, hogy nem fotogének. Hát Istenkém, nem 16 évesek vagyunk.

Szerencsére megyek ki az influenzából, még köhögök, de reméljük már ez se lesz sokáig. Ma délutánra az idő is kicsit szebb volt, de még nem mertem kimenni.

Szép hetet kÍvánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-09-18 09:21:33 Válasz erre

Szép jó reggelt!

Finom lehet a zellerkrém Aranyka, mit teszel még bele a zelleren kívül? Gondolom, hogy mindent össze kell turmixolni ugye?

Vettem én is pulykamellet akciós volt, de mivel egy kilós, ketté szedtem úgy tettem be a fagyasztóba. Ez a házhozszállítás nagyon jó ötlet különösen, ha messze laktok a boltoktól. Biztosan vigyáznak akik összeállítják a rendelést, hogy mindenből a legjobbat, legfrissebbet küldjék.

Megnéztem reggel a vércukromat, és 5.5 volt, nagyon örülök, mert szőlőt is szoktam néha enni, azt meg nem igazán lenne szabad.

Jól sikerült a találkozónk, a 43.-ból élünk 27.-en, néhányan igazoltan voltak távol, de mi akik ott voltunk jól éreztük magunkat.

Engem kineveztek fotósnak, így több osztálytársamnak is elküldtem az ott készült képeket. Ma, ha a Nap már nem fog idesütni elkezdem az ablakpucolást, és a függönycserét.

Tartalmas, kellemes új hetet kívánok!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Szelfit lőtt magáról a tinilány és totálisan kiakadt attól, amit a képen látott

Szelfit lőtt magáról a tinilány és totálisan kiakadt attól, amit a képen látott

Mégis ki gondolná, hogy egy szefli lehet ijesztő is? A 13 éves Haley Ogletree a nagyszüleivel és a bátyjával készültek horgászni a Georgia állambeli Tiftonban a bátyja, Kolton születésnapja alkalmából. Haley gondolta, még indulás előtt készít magáról egy képet a kocsiban, hogy tudjon mit küldeni az egyik barátjának. De mikor a képet visszanézte… halálra rémült.

Tovább »
Hány lovat látsz a képen? Csak az emberek 2% -a tudja megtalálni mindent!

Hány lovat látsz a képen? Csak az emberek 2% -a tudja megtalálni mindent!

Talán ezek  fejtörők emlékeztetnek kicsit a gyerekkorodra, mikor szórakoztató füzetekben, gyerekújságokban kellett a képeken meglelni az elrejtett tárgyakat. Vagy mikor gyermekként a füvön feküdtél és az égen a felhők helyett állatfigurákat láttál. Hoztunk mára egy ilyen múltidéző rejtvényt, amit csak nagyon kevés embernek sikerül megoldania!

Tovább »
Melyik ajtón lépnél be a jövőbe? - Elárulja, miben vagy a legerősebb!

Melyik ajtón lépnél be a jövőbe? - Elárulja, miben vagy a legerősebb!

Függetlenül attól, hogy hiszel-e a pszichológusok által összeállított teszteknek, horoszkópoknak vagy akár Nostradamus jövőbeli előrejelzéseinek, ez a teszt mindenképpen szórakoztató lesz a számodra. Nagyszerű módja annak, hogy többet megtudhass a személyiségedről.

Tovább »

Kalkulátor

Várandós kismamák kalendáriuma

A babavárással új, izgalmas korszak kezdődik minden nő életében – az örömteli várakozás és a váratlan felfedezések időszaka. Kalkulátorunkból megtudhatod, hétről hétre hogyan fejlődik a kisbaba és mi történik az anyuka szervezetében.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Seress Attila

Keresztény jövőlátás (jóslás)

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Seress Attila

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila