2018. szeptember 20. - Friderika
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2018. szeptember 20. - Friderika
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13887 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
erika1955 2018-09-20 13:59:20 Válasz erre

Sziasztok!

Csak nézek nagyokat, hogy megint több nap telt el, és nem írtam, ilyen-olyan okok miatt! Megfigyeltem magamon, hogy ha kihagyok pár napot, nehéz visszacsatlakoznom. Pedig olyan jó veletek megosztani bármit is, persze azért figyelek, néha talán tudatosan, hogy ne terheljelek benneteket a nyűgjeimmel! S erről jut eszembe, tegnap hívott a sógörnőm telefonon, részben reklamált, hogy régen beszéltünk, és  hogy én is jelentkezhetnék, ne csak neki kelljen. Megértem, hogy így kellene, de a legutóbbi beszélgetésünk olyan kényszeredettre sikerült, ugye nem mindig vagyunk egy fázisban, kinek,mikor mennyire van hangulata a csacsogáshoz. Nos tegnap aránylag jól indult a beszélgetés, de a végén csak becsúszik, hogy arról is említést tesz az ember lánya, azaz én,hogy éppen milyen negatív gondolatok, érzések foglalkoztatják. És! Ilyenkor mit vár akinek éppen gondja van? Hát egy kis vígaszt, egy kis bíztatást, és nem azt, hogy " ó, ne legyél már ilyen negatív" számomra ezzel azt jelzi, hogy "hagyjál már engem ezekkel a dolgokkal" persze nem fogalmaz ilyen nyersen, de nekem elég ahhoz, hogy visszafogottá tegyen, és ezek után még ennyire se osszam meg vele a dolgaimat.

Aranyka, tudod mi volt az ebéd nálunk tegnap? Hal! A lidl-ben vettük XXL csomagként hírdették, és valóban szép nagy, hat darab panírozott hal volt benne, hármat kisütöttem, elég is volt, és finom is. Mostanában én is gyakran megkívánoma a halat, emlékszem régen volt az un. Tonhal címen csomagolt natúr halfilé, mostanában már nem kapható, vagy az is lehet,hogy csak a neve lett más és ezért nem találkozom vele.

Cipruska, jó olvasni, hogy jól vagy, maradjon is így. Kipihented már a szüretelés fáradalmait? A szüretről nekem az iskolás évek jutnak eszembe, amikor is az osztályt vitték ki a földekre besegíteni a gazdaságba, és talán volt nevelési szándék is benne. Az emlékemben a szüret annyiban maradt meg,hogy fárasztó volt számomra, de a többi mezőgazdasági munka is, talán a testalkatom nemvolt alkalmas az ilyen feladatokra, mivel igen kis vézna voltam.

Ma megyek a házidokihoz, bár Erámnak dolga van munka után, remélem hazaér időben, mert ha nem, akkor halasztódik jövő hét keddre. A foltjaim kissé javulást mutatnak, de már a vérvétel is esedékes, tehát mindenképpen le kell mennem. Vettem magamnak, Aloe teát, ezer forintba került, de úgy voltam vele, hogy ennyit kockáztatok, de nem tudtam meginni, olyan keserű, volt, hogy feladtam.

Cipruska, a cicák kezdenek összeszokni, azaz a nagycicának vannak csak ilyen összeszokási gondjai, ő fúj a kicsire. Mint írtam, napközben alig találkoznak, mert a nagy bent alszik a szekrényben, van,hogy 7 órán át nem is láttatja magát, a kicsi meg hol ide, hol oda dől el. Éjszaka kint alszik az előszobában lévő pihe-puha kis ágyikójában!

Nálunk még gyönyörűen süt a nap, a szoba is meleg, és nem várom az esős, borongós időt, előre tartok tőle, rossza hatással lesz rám hangulatilag! Szombaton a telepen autómentes nap lesz, kíváncsi leszek, nem mossa-e el az eső?

Puszillak benneteket!

hamisciprus 2018-09-19 19:38:52 Válasz erre

Szervusztok!

Igen, még vagy két napig örülhetünk a melegnek, ami kellemes, hiszen ez már nem kánikula. Az esték, és a reggelek meg kimondottan hűvösek.

Nagyon jó az erkély ilyen időben, jó hogy kihasználsz minden lehetőséget a levegőzésre.

A lánykád üzletében sok finomsághoz hozzá lehet jutni. A hal amit elkészítettél ízletes lehetett, és ha szálkamentes az külön jó. Sajnos nincs a mi településünkön ilyen üzlet, legközelebb a megyeszékhelyen van csak.

Ma a temetőben voltam, most, hogy már elmúlt a nagy meleg vittem élő virágot a vázába, így meg volt a mozgásom is, mert lenne busz amivel elmehetnék, de így gyalog legalább mozgok.

Rita ugye minden rendben ? Összebarátkoztak már a cicáitok?

Jól érzem most magam, mert hívtak az unokáim, no meg a gyerekem. Jól vannak.

Szép estét!

ölellek Titeket: ciprus

arany52 2018-09-19 18:37:36 Válasz erre

Szerbusztok!

Cipruska, akkor ezért nem sikerült a google térképen megtalálni az utcát, mert nem pontosan írtuk be. Közel van, egész biztosan odatalálsz.  Kellemes élmény lesz az előadás,  főleg, hogy Keresztfiad láthatod, mert ha jól emlékszem, ő fog játszani.

Nagyon kellemes idő van, most is az erkélyen vagyok.  Telnek a napok a szép csendben.  Tévézgettem, olvasok.  Jó hogy még lehet szabadban lenni, nem a szoba mélyén kell töltenem a napot.

Lányom vett az üzletükben nagyon szép  tengeri halat, szálka menteset, azt fogom hétvégére bebundázni és kisütni.  Már máskor is csináltam és finom lett.

További szép napot kívánok: Arany

hamisciprus 2018-09-18 17:24:24 Válasz erre

Szervusztok!

Hát bizony elírtam Aranyka, mert az utca neve: Paulai Ede. Néztem a neten a térképet, ez az operaház mögött van, az Andrássy úttal párhuzamos, csak sokkal keskenyebb, kevésbbé forgalmas út. Az Andrássy utat és a Paulai Ede utat a Dalszínház út köti össze, és ez egyenesen a színházhoz vezet, erre emlékszem is.

Köszönöm, hogy fáradtatok vele. puszillak

arany52 2018-09-18 10:49:47 Válasz erre

Szerbusztok!

Cirpuska,  lányom megkérdeztem az útvonalról. A Deák teret természetese ismeri , de a Palugyai Ede utról nem is hallott és én a google térképen is megnéztem és ott sincs találat.  Talán el lett írva a neve. Ha pár perc séta és a színház nevét tudod, akkor biztos, hogy útba tudnak igazítani.

Csendes, otthonülő napjaim vannak. Lányka egész héten dolgozik. Tegnap megjött az online élelmíszer rendelés, de most nem voltam elégedett.  Mirelit árúból semmit se hoztak, ma cipeli haza az úzletből Timi. Feltehetően itt is a hűtő autókkal van a gond. A mobil net viszont szerencsére megjavult. Ennek örülünk, nem kell a Vodafonhoz menni.

Gyógyszereket én is irattam, de nekem kihozza az asszisztens, velünk szemben lévő házban lakik, nem nagy fáradtság neki.

Nézegetem a sorozatokat, ezzzel elütöm a délutánokat. Már ideje lenne írnom is, mostanában ezt elhagytam.  Elkerült a múzsa.

Szép napot kívánok Nektek: Arany

hamisciprus 2018-09-17 15:13:29 Válasz erre

Szervusztok!

Aranyka nagyon rendes édesanya vagy, hogy bevasaltad a ruhákat, így legalább Timike tud egy icsit pihenni a szabadnapján.

Közeledik a színházlátogatásunk időpontja. Én ugye a Stadion buszvégállomásra érkezem meg a húgommal, onnan metróval a Deák térre kell menni, ahonnan pár perc séta a színház. No, én ettől félek, hogy a Deák tértől hogy is találom meg a Palugyai Ede ut 35.-öt, mert a buszunk jó esetben tíz előtt tíz perccel ér be, a nyilvános főpróba 11.kor kezdődik. A színházi pénztáros aztmondta, hogy simán odaérünk. Hát legyen neki igaza! valószínű, hogy a telefonomon van gps, de használni még sosem próbáltam, így az nem járható út. Marad a kérdezősködés. Ha a lánykád ismerős azon a környéken megkérdeznéd tőle, hogy tudun k a Deák térről eljutni? A nővérem is jön, de ő a Pogány J. utcából, és onnan villamossal megy a színházba. No, valahogy majd csak eljutunk.

Aranyos lehet a madárkátok ahogyan válogat a finom falatokban.

Ma elmentem gyógyszert íratni, így azon is túl vagyok.

Szép új hetet kívánok!

arany52 2018-09-16 20:33:54 Válasz erre

Szerbusztok!

Már jártam így én is, hogy elszállt amit írtam. A biztonság kedvéért vágólapra teszem, de néha elfelejtem és pont akkor tünik el , amit írtam.

Cipruska,  nem csoda, hogy elfáradtan, a szüretelés nehéz munka. Tudom abból az időből, mikor még jártunk nagybátyám szőlőbirtokára.  Viszont általában nagy a társaság és remek a hangulat. Mindig bográcsból vacsoráztunk a nap végén.

Elszaladt ez a hétvége is. Lányom dologzott, én meg sokat voltam az erkélyen. Még a vacsorát is ott ettem. Állítólag jövő hét végéig tart a nyári idő.

Leányzómat is megleptem,  összerakott egy nagy adag ruhát magának vasalni holnapra, mert szabadnapos. Én meg este bevasaltam, azt az egy szabadnapját ne erre kelljen fordítania.  Amúgy is mennie kell a Vodafonhoz. A mobil net stickje elromlott, pedig még csak fél éves, így nem tud az okos telefonjával netezni. Hiányzik, mert nekem is mindig ír a munkahelyéről is az ebéd szünetben.  Majd kicserélteti másikra.  Megy a kisállatkereskedésbe is, elfogyott a köleság és azt Mandika nagyon szereti. Vesz neki, had örüljön. Délután pedig jön az Auchan élelmíszer szállítmány, úgy hogy lesz elfoglaltság.

Kellemes hétkezdést kívánok Nektek: Arany

hamisciprus 2018-09-16 08:35:43 Válasz erre

Szervusztok!

Hát lányok, most írtam Nektek, ami pechemre elszállt. Újra próbálkozom.

Tegnap a szüreten nagyon elfáradtam. Ott tettem a dolgom, de még ma reggelre sem tudtam kipihenni magam. Mivel nem nekem kellett főznöm egész nap szedtem a szőlőt én is. Szép termése volt, 18 fok körüli cukortartalommal.

Aranyka,de jó, hogy írtál az angol tudásodról, legalább tudom, hogy kérhetek tőled ilyen téren is segítséget.

Mindegy is, hogy rántott, vagy paprikás csirke az ebd, mert mindkettő nagyon finom.

Rita jól teszed ha megmutatod a foltjaidat a doktornőnek, ha szükséges ad rá valamit. A kor előrehaladtával érzékeny a bőrünk mindenre.

Készülök a misére, ha lesz erőm elmenni.

Szép vasárnapot!

arany52 2018-09-15 13:22:02 Válasz erre

Szerbusztok!

Rita, reméljük a cicák végül csak összebarátkoznak. Sajnos ehhez kell egy kis idő és sok türelem.

Jól teszed, hogy orvoshoz mész a foltjaiddal,  csak tud valamit mondani, vagy szakrendelésre tovább küldeni.  Feltehetően semmi komoly, de akkor legalább megnyugszol, ha meg mégis kezelést igényel, akkor  legalább megkezdhetik azt. Mindig akad valami, ami miatt aggódhatunk

Nekem a mai napom: Délelőtt lánykámmal voltam, rendbe raktuk a madár kalitkákat. Ebédeltünk és ő ment dolgozni.  Nekem még ma főzni kell, készítem a paprikás csirkét. Szórakozásként meg szeretnék nézni egy - egy részt a Jóban rosszban-ból és Barátok köz - ből, mert lemaradtam.  Hallgatom szabadidőmben a Szeder-sziget című könyvet is. Egy szomszédasszony is jelezte, hogy jönne,  fordítani kellene neki magyar szöveget angolra.  Ezzel csak eltelik a nap és jön az este fél 11,  akkor leányzóm érkezik.

Nálunk az erkélyen nincs sok bogár, úgy hogy ki lehet ülni és enni is nyugodtan lehet. Ha a szobában ég a villany, akkor behuzom a függönyöket, mert a fényre bejönnek.  Kicsit most szeles az idő, nem lehet annyira élvezni.

Kellemes hétvégét kívánok Nektek: Arany

erika1955 2018-09-14 22:34:03 Válasz erre

Sziasztok!

Cipruska, csak sejtésem volt, hogy az unokáid cicái kintiek, és hát sajnos, előbb- utóbb ez vár rájuk, hogy autó üti el, sajnálom, és mindig elszomorít az ilyen eset!

Láttad a mai Ridikül c. műsort? Ugyan nem tudtam végig nézni, mert dolgom volt, de az anyós viszonyokról szólt.  Érdekes megközelítések voltak, de jók és hasznos információkat osztottak meg az érintettek.

Nálunk zajlik a cicák szoktatása, Mamika fél, fúj, és idegállapotban van, ha meglátja Pötyikét, aki viszont úgy tesz,mintha egyedüli cica lenne a lakásban. Hála az égnek, Mami a nap nagyrészében valamelyik szekrény mélyén piheni ki a fáradalmait, Pötyike így kölyök lévén játszhat, amikor elfárad felugrik, a fotelbe, vagy a zsámolyra, és alszik, nagyon kis cuki, annak ellenére, hogy nem egy szép cica, majd ha Erámnak lesz ideje küldök privátba képeket.

Aranyka, én is egyedül leszek a hétvégén, csak én ugye másképpen élem meg mint te. Az nagyon jó lehet,hogy kint tudsz az erkélyen étkezni, én is vágytam volna mindig ilyenre, de nálunk kivitelezhetetlen,mer sok a bogár, próbálkoztunk persze, de az evés helyett azzal voltunk el foglalva, hogy hessegettük, akkor éppen a darazsakat, most a poloskák kezdenek tobzódni az erkélyen.

Jövőhéten kedden tudok legközelebb lemenni a házidokinőmhöz, megmutatom neki a foltjaimat, ami sajnos egyre több, a legrosszabbtól tartok. Kíváncsi leszek, tud-e valamit mondani, mi okozhatja, mégiscsak egy általános orvos, de számítok arra is, hogy azt fogja mondani, mint általában, "hogy ő ezt nem tudja"! Tudom, hogy szakemberhez kell mennem, és meg is teszem, nem halogathatom tovább. Hogy mennyire nem hiányzott ez nekem!

Puszillak benneteket!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

8 tipp, hogyan kezeld a stresszben lévő gyermeket - Tudd meg, milyen a hatékony stratégia a stressz

8 tipp, hogyan kezeld a stresszben lévő gyermeket - Tudd meg, milyen a hatékony stratégia a stressz

A stressz bizony már a gyermekeket sem kíméli. Általában akkor lép fel, amikor a gyermek új helyzet elé kerül, legyen az pozitív vagy negatív - persze, az utóbbihoz inkább kapcsolódik. Az első, amit egy szülőnek tudni kell, hogy a minimális stressz normális, és akár még előnyös is lehet az életben, mivel a gyermek erősebb és alkalmazkodó képesebb személyiséggé válik általa.

Tovább »
Citrusfélékből és mandulából készült kekszek - Tökéletes egy idilli őszi délutánhoz!

Citrusfélékből és mandulából készült kekszek - Tökéletes egy idilli őszi délutánhoz!

Amikor elképzelsz egy csodás hangulatú, idilli és nyugodt délutánt, remek választás mellé egy csésze tea, vagy forró csoki, és ez a mennyei kekszcsoda. Már csak a kedvenc könyved hiányzik, és az ablak mellett ülve olvasgathatsz. Ez a mennyei finomság egyszerűen elkészíthető, és mindössze néhány alapanyagot igényel, emellett isteni íze van!

Tovább »
Mi a belső erőd szelleme? - A Öko Szív jóskártya elárulja!

Mi a belső erőd szelleme? - A Öko Szív jóskártya elárulja!

Mindenkinek van belső ereje. De miből fakad, mi mozgatja? Erre ad választ ez a jóskártya, amit Ingrid Koivukangas alkotott, aki intuitív módon dolgozik a természeti erőforrásokkal, az álmokkal és a különböző szellemekkel. A művésznő célja a kártyával, hogy újra összekapcsolja az embereket a Földdel és a Természettel, amihez a legrövidebb út a lelken át vezet. Az úton pedig megtudod, mi a belső erőd szelleme!

Tovább »

Kalkulátor

Válassz masszázstípust!

Számos masszázsstílus létezik, és bár egy tapasztalt terapeuta bármilyen kezelést rá tud szabni bárkire, egyes technikák megfelelőbbek lehetnek, mint mások. Éppen ezért érdemes megismerned őket!

Még több kalkulátor »

Szakértők

Szalay Zsuzsa

Szülés utáni depresszió szakértő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Szalay Zsuzsa

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Ferenc Antal Attila Preky69 Gyula