2017. május 30. - Janka, Zsanett
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. május 30. - Janka, Zsanett
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13000 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-05-29 20:31:41 Válasz erre

Örülök, Cipruska, hogy ennyire tetszett a balett előadás. Ahogy leírtad, igazán szép lehetett. Különleges rendezés, nem a szokványos és igen mutatós. Jó, hogy ilyen sok szép élményben van részed.

Biztosan nagyon jó lesz a budapesti séta is, Gellért hegy gyönyörű és a kilátás a városra igen szép. Ha egyszer Budapestre jössz és kedved van, örülnék ha beiktatnál egy látogatást is Nálunk. Jó lenne személyesen is megismerkedni, hiszen virtuálisan már vagy 10 éve ismerjük egymást.

Már a negyedik kezelésen vagyok túl és mutatkozik hatása. Utána megint elmentünk sétálni, vásárolni és a nagy melegre tekintettel fagyiztunk is. Nagy élmény nekem az ilyen kiruccanás.

Kicsit fárasztó ez a kánikula nekem, de most drukkolok, hogy a Pünkösdi ünnepekre kitartson a meleg, Timike a barátaival hadd érezze jól magát mindkét programon.

Holnapra vásárol nekem egy egész pici hangszorót, melyet a kis laptopomra lehet kapcsolni, mert nagyon halk és így a könyvek felolvasását nehezen hallom. Remélem ezzel kényelmes lesz a hangos olvasás.

Még egy hét és végre korábbra teszik megint a Barátok közt-et, nem szeretek olyan sokáig fent maradni és várni a műsor kezdését.
Kellemes hetet kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-05-28 21:50:28 Válasz erre

Nem régen értem haza a győri balett előadásáról. Hát mit mindjak, nagyon tetszett, örülök, hogy megnéztem. A Boleró zenéjére táncoltak fiúk-lányok a fiúk meztelen felsőtesttel, a lányok testszínű felsőben, és mindegyik nem nagy bő fekete szoknyában. A másik a Romance volt, a lányokon szép ki szoknyás ruha, a fiúkon nadrág mellénnyel. Egyszerűen csodaszép volt! Ez a koreográfia Kodály zenájére készült, népdalénekes is énekelt közben persze vallamilyen lemezféléről gondolom. Miközben a táncosok táncoltak, a háttérben a drapériára valamivel egy szép magyar motívumot rajzoltak. A tánc is győnyőrű volt, de nekem nagyon tetszett az a sok szép fiatal emberi test is. Jó volt hazasétálni az előadás után.

Jövő héten kétszer is mentek akupunktúrára. Biztosan fogod érezni már a pozitív hatását is. Utána egy kis séta jó lesz Nektek.

Jövő hétvégén megint hosszú hétvége lesz. Akik dolgoznak, legalább pihennek egy kicsit.

Jövő hónapra elhívott egy ismerős engem is a fővárosba, azt mondta, menjünk fel a Gellért hegyre. Szívesen megyek, nem is tudom, hogy mikor láttam, remélem el tudok majd menni .

ölellek: ciprus

arany52 2017-05-28 19:46:08 Válasz erre

Cipruska, ebben a lugósításban én se hiszek, változatosan kell étkezni, mindenből egy kicsit én ebben hiszek inkább. No de el kell adni az ilyen könyveket is, meg a sok táplálékkiegészítőt.

Nem is hallottam most, hogy szurkolok megint törtek-zuztak. Pár napja nem hallgatom a híradót, inkább levegőn vagyok amennyit csak lehet. Van kis műanyag asztal az erkélyen, azon tudok számítógépezni és fejhallgatóval a könyveket is hallgathatom. Közben még a jó levegőt is szívhatom. Nekem az erkély valóban létszükséglet, mert keveset járok ki, itt vagyok levegőn és itt nyaralok a magam módján. Nagyon szép lett az utca, tele fákkal. A mellettünk lévőn szakra rakott fészket és eteti a kicsinyeit. Mindig van mit nézni. j

Holnap lesz egy kis kimozdulás, megyek az akupunkturára, ha jól birom , akkor kicsit sétálunk, vásárolgatunk is. Nem sokáig maradunk el, mert lányka éjszakás lesz és kell menni aludni, hogy bírja a műszakot. Egész héten éjszakás lesz, így szerdán is tud kísérni. Hétvégét várja már nagy izgalommal, végre kiszabadul és lesz jó programja.

Finomakat sütöttél, de fognak neki örülni az unokák. Látom, hogy jó sokáig fenn is maradtál. Későn fekvő vagyok én is, 11-12 között fekszem le, örülök így is, ha hajnalig tudok aludni.
Szép jövő hetet kívánva , ölel: Arany

hamisciprus 2017-05-27 23:21:36 Válasz erre

Most fejeztem be a sütést, és még nem vagyok álmos. Sajtos rudat, és diós kifliket készítettem.

Visszatérve a könyvre, képzeld, hogy a cukorbetegséget a lúgosítással szüntetik meg. Egy időben volt ez a lúgosítás a mánia, lehet, hogy már nem is érvényes. csakugyan mindenfélét írnak, és a mi dolgunk, hogy ne figyeljünk mindenre oda. Az az érzésem, hogy el akarják adni a mindenféle táplálék kiegészítőket is.

Jó, amikor ilyen csendesen telik a napunk. Az erkély nálatok egy főnyereménnyel ér fel. Nagyszerű lehet ott üldögélni.

Ma be sem kapcsoltam a tv.-t időm sem volt rá, meg nem is találtam néznivalót.

Most hallottam, hogy a szurkolók autóbuszon töltötték ki az örömüket, vagy a bánatukat. Micsoda indulatok szabadulnak fel még a meccsek után is. Sosem fogom megérteni ezt a magatartást.

Jó éjszakát, szép álmokat kívánok!

arany52 2017-05-26 20:22:58 Válasz erre

Cipruska , írnak mindenfélét, de nem kell bedőlni nekik. Főleg a Te cukorértékeidnél teljesen főlösleges olyan erős diéta. Ezek szerint csak zöldséget ehetnél. Az még érthető, hogy zsíros húsokat nem ajánlanak, mert valóban nem túl egészséges, de a halon kívül azért a csirkehús és egy kis sovány sertés vagy borjú ehető. Tejtermékre is szükség van a szervezetnek.

Láttam én is ilyen rollyhoz hasonló négykerekes járművet, nevét nem tudom, de lánykám mondta, hogy bizony igen drága. Amúgy remek dolog lehet vele menni.

Csendesen telt a mai nap, kis házi munka és olvasgattam a felolvasóval, lenéztem a két magyar sorozatot. Egy kis szomszédasszonyos tere-fere és már este is lett, jött lányka. Holnap még dolgozik, de vasárnap otthon lesz.
Az idő is viszonylag kellemes volt, ki tudtam menni az erkélyre.
Kellemes hétvégét kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-05-26 07:13:52 Válasz erre

Nagyon jó ez a versed is Aranyka, szinte érzem a virágzó hárs illatát miközben olvasom!

Úgy látszik, hogy nem kell minden könyvnek hinnünk amit ebben a témában írtak. Jó, hogy megírtad, hogy Timike is eszik sajtot, iszik tejet. Eddig azt tartották, hogy húsfélét bőven ehetünk, ez a könyv meg kizárólag halat ír, és vegetáriánus ételeket, no de mi emberek mindenevők vagyunk, miért vonnánk meg magunktól a húsokat csak azért, mert ennek a könyvnek a szerzője ezt találta ki.

Így nagyon finom lehet a rántott hús, de bizony tojás nélkül én is izgulnék, hogy szétesik sütés közben. Jó puha lehet amikor elkészül.

Ez a változékony idő eléggé megviseli a szervezetünket, jó lenne már ha megállapodna. Nálunk tegnap is esett egy kevés, és jöttek-mentek a csapadékot hozó felhők.

Ma szép napsütésre ébredtünk, nem tudom, hogy meddig tart.

Olyan érdekes közlekedési eszközt láttam tegnap gyerekeknél. Négy kerék, ami magától megy, rajta állnak valami deszka félén a gyerekek. Ehhez hasonlót láttam a fővárosban a várban is, felnőttek álltak rajta. Van ennek valami neve, de nem tudom.

Jó hétvégét kívánok!

arany52 2017-05-25 20:34:17 Válasz erre

Cipruska, úgy készítem a darált húsból a rántott húst, hogy a fűszereken kívül csak reszelt sajtot teszek bele, se tojás, se áztatott zsemle nincs benne. Most viszont kivételesen, mevel kevés otthon a sajt, teszek bele egy tojás sárgáját, hogy azért valami összetartsa. Mikor a kis pogácsákat elkészítem, akkor beteszem a hűtőbe pár órára, hogy picit megdermedjen, majd jól belisztezett gyúródészkán, szintén lisztezett nyújtófával kicsit meglapítom, így már lisztezni nem kell, csak óvatosan tojásba és morzsába mártani. Jó forró olajban kisütni, hogy ne ázzon széjjel. Kicsit mindig izgulok , hogy szépen egybemaradjon.

Az előadáson tényleg az lenne a legkevesebb, hogy párnát is adnak a faszékre, hiszen azon kényelmetlen ülni, az meg hogy veszi ki magát, hogy a nézők szépen felöltözve, ridiküljük mellett még egy párnát is szorongatnak.

Még nem hallottam, hogy a fehérje is ártalmas a cukorbetegeknek, igaz nem is beszéltünk diabetikussal. Timi issza a tejet, eszi a sajtot , csak a tésztával, rizzsel és burgonyával bánunk csínján, valamint édesítőszert használ kávéba és nem eszik cukrot, csokit. Így általában 6 alatt van az érték, de az orvos szerint 7 felett kell csak kicsit aggódni.

Köszönöm a versem megjelentetéséhez gratulációdat. Ide teszem fel, mert ezt már a facebookra feltettem , nem tudtam, hogy pont ezt fogják megjelentetni , több versem van a szerkesztőségben.
Szép estét kívánva , ölel: Arany

Napló kép

hamisciprus 2017-05-25 13:01:56 Válasz erre

Aranyka, mit teszel a rántott húsba amikor darált húsból készíted a fűszerek, és a - gondolom - tojáson kívül? vagy ez olyan, mint a vagdalt, hogy kell bele beáztatott kenyérféle is?

ma a könyvtárból hoztam két könyvet ami a cukorbetegségekkel foglalkozik, és az egyokben azt olvastam, hogy káros a fehérje tartalmú élelmiszer is. Ezen elcsodálkoztam, mert hát akkor mit szabad fogyasztani, Én elég sok kefírt, joghurtot, tejet, sajtfélét eszem, ezt sem lehetne? Azt a könyvet amit Te ajánlottál nem sikerült megkapnom. Andreas Moritz: Soha többé cukorbetegség, és két talán amerikai szerzó ph scoda a cukorbetegségre című könyve van nálam, de ahogy beleolvastam egyik sem igazán nagy segítség. ma reggel 6.-ot mértem folyamatos babhéjtea ivás mellett. Tudom, hogy ez még úgy-ahogy belefér, csak több ne legyen!

Gratulálok, hogy megjelent a versed az újabb folyóiratban is! Ugye fel fogod majd tenni, ha lesz rá időd, hogy elolvashassuk.

Megvettem ma a jegyet, megmutatták hol lesz a helyem, a nézőtér emelkedő, így biztosan jól fogok látni. Az ülések műanyag székek, javasolták, hogy vigyünk ülőpárnát. Ennyi pénzrt már ők is adhatnának a székekre. Aggteleken a barlangban ha hangverseny van, úgy szokták.

arany52 2017-05-25 10:21:24 Válasz erre

Cipruska, drága a jegy, de biztosan gyönyörű lesz a győri balett előadása, hiszen nagyon híresek.

Megjött éjjel a hidegfront és éreztem is, úgy hasogatott a térdem, hogy mindig felébredtem rá. Olyan jó tíz éve ráestem és azóta megérzek minden időváltozást. Leveli béka se kell nekem és mégis tudom mikor jön az eső, a hideg:D

A Balaton csodálatos télen is, nyáron is. Gyerek és ifjú koromban jártunk oda és milyen öröm volt meglátni a tavat a vonatablakból. Akkor még a vizet se találtam hidegnek. Lánykámék talán nyáron lemennek Balcsizni , de az is lehet, hogy csak Velencéig utaznak, mert az is úgyanolyan szép és jóval közelebb van, valamint nem olyan zsúfolt. Agárdra is nagyon szerettünk járni, amíg le nem betegedtem, minden évben elő és utószezonban is mentünk.Akkor jóval olcsóbb volt a szállás.

Ma én ragut főzök rizzsel, először hétvégére akartam, de borult a terv. Szombat-vasárnapra darált húsból készítek rántott húst. Ennek a panírozása kicsit macera, mindig félek hogy szétesik, de remélem azért jól fog sikerülni.

Tegnap megjelent a Kláris folyóiratban a Hársfák illatukat osztják című versem. Örültem neki. Készül már az őszi antológia is.
Kellemes napot kívánva, ölel:: Arany

hamisciprus 2017-05-24 10:25:21 Válasz erre

Hangulatos lehetett a korcsolyázás a befagyott Balatonon. Gondolom, hogy erre  most is van lehetőség, ha az idő megengedi. Ők tulajdonképen azért költöztek oda  nem is udom, hogy hány éve, mert a magyar tenger szerelmese télen-nyáron egyaránt. Ha van egy kis szabadideje kimennek a partra, és ott nagyon jól érzik magukat.

nekem az a víz nyáron is hideg, de azért látványnak szép, szeretek gyönyörködni a tájban a vonat ablakból. Volt egy olyan elképzelésem néhány éve, hogy körbe biciglizzük a tavat, de letettem róla, mert nem tudom, hogy bírnám-e a gyűrődést. a párom biztosan, de magamban kételkedtem.

Tegnap estére ideért az eső. Amikor jógára mentem esernyő kellett, de még akkor nem zuhogott n agyon, de később rázendített.

Vasárnap itt lesz a győri balett. A bolerót és romancét táncolják. Megnéztem a neten, nagyon jókat írnak róluk. A belépő elég drága, 3500 Ft.

Ma főzök egy kis csontlevest, kaptam jó húsos csontot. lesz hozzá fokhagymaszósz is.

A tegnapi eső után ma már nagyon meleg van, de nem baj, ennek v an itt az ideje.

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Napi Tarot - Kedd

Napi Tarot - Kedd

A Tarot mai üzenete: "Legyél figyelmes és szeretetteli a téged körülvevő emberekkel és fordíts hátat a mohóságnak."

Tovább »
A keddi nap angyalüzenete

A keddi nap angyalüzenete

Angyalaink mai útmutatása: "Ez most a tanulás és az információgyűjtés ideje. Élvezd, hogy diák vagy, mert a jövőben a tudásodat tettekben fogod kamatoztatni."

Tovább »
A napi jóslat Számodra - Kedd

A napi jóslat Számodra - Kedd

Tudd meg, melyik erő áll ma melletted, mit kell, vagy mit nem szabad tenned

Tovább »

Kalkulátor

Hajápolási 1 x 1

Ahhoz, hogy hajadról megfelelően tudj gondoskodni, ismerned kell annak természetét és állapotát, hogy egyedi igényeinek eleget tehess. Észre kell venned a problémákat, hogy megfelelő hatékonysággal léphess fel ellene.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Piros Katalin

Schüssler só tanácsadó, sorselemző

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Piros Katalin

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila