2017. november 21. - Olivér
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. november 21. - Olivér
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13230 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-11-20 17:31:45 Válasz erre

Cipruska, erről még nem hallottam, e-mail-t se kaptam. Persze minden elképzelhető, egyre nagyobb a bürokrácia. Sajnos számomra mindegy, hogy milyen rendeletet hoznak ezzel kapcsolatban, mert nem használom el az utazási jegyeket, csak félreteszem a fiókba. Nekem viszont nagyon nem mindegy.

Isten éltesse párod, igazán finomat főztél az ünnepségre.

Ma akupunkturán voltam és utána vásárolni akartunk menni, de elhagytuk holnapra, mert majd elvitt minket a szél és az eső is esett.

Elromlott az okos telefonom, lányom kap tőleg karácsonyra egy újat és ami neki van, azt odaadja nekem. Nagyon klassz kis Lenovo telefon és a képernyője is nagyobb a mostaninál, jobban fogom látni. Most még csak nézegetünk, válogatunk, hogy melyiket lenne érdemes megvenni. Ne legyen túl húzós az ára, de azért középkategóriás mínőség legyen. Jövő héten jön ki az Auchan karácsonyi újság, talán találunk kedvezőt benne.

Ma jött meg a nyugdíjam a prémiummal és emeléssel. Pont annyi volt, mint amire számoltam. Ha nem is olyan sok az emelés, helye lesz a pénznak.

Szép estét kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-11-20 10:15:25 Válasz erre

Kaptam egy fura e-mailt. Arról írtak benne, illetve riogatják a 65 év feletti nyugdíjasokat, hogy ezentúl nem a személyi igazolványunk felmutatásával utazunk, hanem igényelni kell az önkormányzatoknál valamiféle kártyát, amit el kell vinni a MÁV-hoz, Volánhoz stb és csak ezután utazhatunk. Létezik ilyen, hogy az eddigi egyszerű mód helyett ezt a bonyoloult dolgot találják ki? Nem akarom elhinni.

Megyek a héten a fülészetre, időpontot kaptam csütörtökre. Örülök nei, mert ugye a nyaki ultrahangra februári időpontom van. Legalább letudom ezt a fülmosást, amit még sosem csináltak nekem.

Tegnap megtartottuk a párom születésnapját, a gyerekei is velünk voltak. Jó volt elbeszélgetni velük. Töltött káposztát főztünk, és volt süti is.

Hát bizony Ronyka is fázik ebben a kora téli időben, és nekünk is fűtenünk kell, ha nem akarunk megfázni.

Itt ma szépen süt a Nap, de holnapra már esőt ígérnak.

Kellemes, szép hetet kívánok!

ölellek: ciprus

erika1955 2017-11-19 15:47:28 Válasz erre
Előzmény: arany52 - 2017-11-14 10:28:46
arany52 2017-11-14 10:28:46 Válasz erre

Cipruska, biztosan finom az omlos recept, hiszen ennyi kellemes fűszerrel nem is lehet más. Talán jó lesz az díszítés nélkül is. Szépen díszíteni én se tudok. Linzertre vágott diót , vagy mandulát szoktam tenni kristálycukorra és ennyi.

Elhiszem, hogy nagyon megható lehetett nővéred születésnapja, főleg hogy majd mind együtt voltatok. Néztem a facén is és nagyon aranyosak vagytok, igaz Nélküled, mert Te foltál a fotós.

Arany János élete érdekes és bizony elég szomorú is, felnőtt lánya is meghalt. Szerényen élt, hiszen a költőket soha se fizették túl és nagyon nehéz politikai időszakban. Viszont a halhatatlanság az ővé és talán valahol odaát tudja. Szeretem olvasni, újraolvasni verseit, mert mindig talál benne az ember valami új szépséget, ma is érvényes tanulságot .

Kellemetlen idő van nálunk is, a fűtést is magasabbra kellett tennem. Lányka hajnalban kifagyva jött haza és még vitte le Ronykát is. Ruhácskában volt, de nem tetszett neki az idő, vágott egy kanyart, kis jelőlés ide, kis jelőlés oda, és hajtott hazafelé. Neki is jobb a meleg szoba.

Szép napot kívánok szeretettel: Arany

hamisciprus 2017-11-13 19:42:26 Válasz erre

Még nem igazán gondolkodtam a karácsonyi süteményen, de kaptam egy omlós karácsonyi süti receptet tudod olyan mézes, fahéjas, szegfűszegeset. A volt gimnáziumi osztálytársam zt írta, hogy legalább 100 db lesz belőle. Egy kiló liszt kell bele. Ezt biztosan meg tudnám csinálni, de iugye díszíteni is kell cukor és tojésfehérje keverékével. Tartok tőle, hogy ebben nem lennék ügyes, így nem tudom, hogy kipróbáljam-e, mert ha nem sikerül a díszítés az elkeserítene.

Voltunk felköszönteni a nővéremet, nagy meglepetés volt, mert nem tudta előre, de a lányával él, és neki szóltunk természetesen. Jó volt nagyon együtt, de az utazás elég fárasztó. A kisebbik nővérünk nem is vállalta.

Arany Jánossal kapcsolatban engem annyira meghatott, hogy neki volt egy felnőtt lány testvére amikor ő megszületett, és csaknem egy időpontban szült a testvére, és őt az édesanyjuk már idősebb korában. A két gyerek közőtt a szüleiknek volt legalább négy - de lehet, hogy több - olyan kisfiuk, akik nagyon korán még csecsemőkorukban meghaltak. Már kiolvastam a könyvet, de azóta is sokat gondolok a szülei tragédiájára. Nagyon együtt érzek velük. Ezenkívül is elég nehéz volt az életük.

Itt ma egész nap esett az eső, ki sem mozdultam a lakásból.

Szép estét kívánok!

arany52 2017-11-10 20:29:29 Válasz erre

Cipruska, csak olyan helyen szoktam vásárolni online, ahol lehet utánvétellel fizetni. Nincs bankkártyám, de ha volna, se szívesen adnám meg a kártya számát. Így akkor fizetek csak, ha valóban kiszállították az árut.

Arany János élete érdekes, lehet mindig újraolvasni. Olvastam én is több írótól is. Biztos, hogy színvonalasabb , mint a tévében a Barátok közt, amit még későbbre fognak tenni. Lassan már majd fél tizenegykor kezdik. Úgy csinálom, hogy este 9-kor nézem le mindig az előző napit. Ne kényszerítsenek már éjszakázásra. Most a Csodák piciny pékségének második kötetét olvasom, ez is nagyon aranyos történet, újabb bonyodalmakkal és fejleményekkel. Így hallgatva egész jól haladok vele.

Az almás sütemények nekem is kedvenceim, különösen az almás pite, de nem szoktam előre párolni az almát, hanem porcukorral megszórom sütés előtt pár órával és beteszem a hűtőbe. Sütés előtt kicsit kicsavarom, hogy ne legyen annyira nedves és átázzon a tészta. Lehet hogy karácsonra is sütök, mert a beigliért nem vagyunk annyira oda.

Szép estét kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-11-09 21:12:39 Válasz erre

Aranyka, Te olyan ügyes vagy a netes vásárlásban! Még én nem próbáltam azért is tartok tőle, de ideje lenne nekem is megtanulnom. Kártyával kell fizetni, vagy utánvéttel amikor megjőn?

Ma nem sok kedvem volt elmenni jógázni, mert már sötét van amikor elindulok s, és csúnya ködö-borongós idő volt, amolyan igazi itthonmaradós, de megembereltem magam, és elmentem. Ott, és utána már jó volt.

Tv-t at nem nézek ma, hoztam könyveket a könyvtárból, inkább olvasni fogok. Hoztam egyet Arany János életéről szól. Azzal fogom kezdeni, mert régen voltam már gimnazista, és akkor tanultam az életéről utoljára. Meg különben is Arany János emlékév van azt hallottam.

Ma dinszteltem le almát, mert a gyerekeknek almásat akarok sütni, és ha ez meg van, akkor már csak össze kell állítani, és megsütni.

Szép estét kívánok!

arany52 2017-11-09 18:17:52 Válasz erre

Jól tetted Cipruska, hogy elmentél a fürdőbe. Sajnos ma már minden drágább, akkor vesszük észre mikor vásárolunk, vagy megyünk valahová. Mindenért többet kell fizetni.

Fülbevalót a neten kerestem, nagyon sokmindent neten vásárolunk. Kényelmes, mert nem kell járkálni üzletekbe és nyugodtabban meg tudjuk fontolni, hogy melyiket vegyük. Eddig még nagy csalódásom nem volt az online vásárlással, csak annyi, ami előfordul akkor is , ha üzletben vásárolunk. Így karácsony táján a nagy tülekedést is elkerülhetjük vele. Már időben megrendelek mindent, hogy karácsonyra házhoz is érjen. No ez a minden idén nem sok, kisebb apróságok. A Tescoban fogok online élelmíszert is venni ünnepekre és ott mindig előállítanak kis karácsonyi ajándékcsomagokat. Szépítőszerek vagy édességek vannak benne. Majd még olyant nézek a két leányzónak, de az ráér.

Kellene keresned olyan helyet, ahol a társasjátékok szabályai is le vannak írva, hogy jobban átgondolhassad melyik lenne jó a gyerekeknek. Amúgy társasjáték remek ajándék, mert együtt játszhat ünnepeken az egész család. Meglesz vele a hangulat.

Kellemes estét kívánok!
Ölel: Arany

hamisciprus 2017-11-08 19:13:37 Válasz erre

Aranyka, Ti inteligensen, barátságosan rendezitek a problémát, de bizony nem minden lakó ilyen. Reméljük megoldódik a gond, és megjelenik a szerelő. Az is lehet, hogy eljött, megtalálta fent a hibát azért nem ment le hozzátok is.

Timikének a fülbevalót a neten kerested meg? Nekünk már igazad van, inkább itthoni holmi kell, ha a meglévőt már elhordtuk. A régi felsőd jó lesz főzni, és az újat majd olyankor hordod, ha a házimunkát befejezed.

Olvastam a versedet a facén amit a férjedhez írtál. Nagyon szép!

Ma elmentünk egy kis gyógyvizes lubickolásra Tiszaújvárosba. Nagyon jó volt, életemben előszor most ott ettem szürkemarha pörköltet, ami nagyon ízlett. Sajnos az árak ott is felfelé kúsznak. A belépő 1600 Ft, szekrénydíj 300 Ft - ez az elmúlt évben nem volt- tehát összesen 1900. Vittem itthonról vizet, de amikor elfogyott azt is 300 ért vettem. Új székek, asztalok vannak mndenütt, A bőröm olyan érdekesen sima, selymes lett. Hazafelé át kellett szállnunk Miskolcon, de olyan szerencsénk volt, hogy bent állt a csatlakozó buszunk hazafelé, így 17 órára már a lakásban voltam, de azért a hazafelé úton elfáradtunk.

Néztem az unokáknak a neten társasjátékot, sokféle van, de én nem tudom eldönteni a dobozról ami látszik, hogy melyik lenne a jó, mert leírás nincs hozzá, csak színes doboz, és az ár.

Jó pihenést!

puszillak: ciprus

arany52 2017-11-08 11:07:31 Válasz erre

Cipruska, sajnos az emeletes házakban gyakran előfordul ilyen gond. Mi se haragszunk felső szomszédra, mert nem tehet róla. Most csak kicsit az idegesít, hogy tegnap estére volt megbeszélve a vízszerelő és hogy jönnek hozzánk is, de mindenféleképpen referál a helyzetről. Hát most néma csend. Talán a szerelő verte át őket. Azért remélem minél előbb meg tudjuk oldani a problémát.
Panelben bizony az is gond,ha kicsit hangosabban szól a zene, annyira áthallatszik minden. Mi téglaépítésű házban lakunk, viszont kicsit öregecske a ház, 75 éves és jönnek ki a hibák.

Lányom is mondja, hogy reggel már hideg van. Ezen a héten hajnali 4-kor jár dolgozni és vacog a HÉV megállóban.
Sötétség is van, jönnek a szürke téli napok, de nem szeretem. Már a karácsonyon gondolkodunk. Kis fa lesz, kevés ajándék, mert mindent ami szükséges , évközben megveszünk. Leányzómnak egy ezüst fülbeválót néztem ki, majd időben meg kell rendelnem, hogy ünnepekre kiszállítsák. Én szabadidő felsőt kértem, mert a régiekben főzök és itt egy folt, ott egy folt rajtuk.

Ebédre tökfőzelék készül pörkölttel. Könnyű és szeretjük.

Kellemes napot kívánok szeretettel: Arany

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Gyakran szédülsz? - A szédülés 5 tünete, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni!

Gyakran szédülsz? - A szédülés 5 tünete, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni!

A szédülés mindenkivel megeshet, néha ok nélkül is. Túl gyors felállás, dehidratáltság, kimerülés… gyakoriak, melyek nem adnak okot túlzott aggodalomra. Azonban néha krónikusabb, mint ahogyan észleljük. Ha gyakran elszédülsz felállás után, vagy mozgás közben, lehet, hogy többről van szó. 

Tovább »
6 zseniális logikai fejtörő, amit nem is olyan könnyű megoldani!

6 zseniális logikai fejtörő, amit nem is olyan könnyű megoldani!

Ma nem is egy, hanem rögtön 6 elképesztően szórakoztató és zseniális logikai fejtörőt hoztunk azért, hogy a kedvedben járjunk! De jobb, ha tudod, hogy ezek nem lesznek ám olyan könnyűek, komolyan meg kell dolgoztatnod ahhoz az agyadat, ha meg akarod kapni a helyes válaszokat! Na jó, azért nem is kell majd őket túlbonyolítani, mert hajlamosak vagyunk ilyenkor túl logikázni a dolgokat, mikor egyszerűen csak észre kellene venni a teljesen nyilvánvaló jeleket…

Tovább »
Válassz egy tündért és fedezd fel, mivel vonzod magadhoz az embereket - Képes pszichológiai teszt

Válassz egy tündért és fedezd fel, mivel vonzod magadhoz az embereket - Képes pszichológiai teszt

A tündérek ragyogó spirituális teremtmények, amelyekre „lefokozott” angyalokként, vagy varázslók szolgálójaként tekintenek. A mesékben gyakran vonzó és elbűvölő erdei szellemek, akik rejtve maradnak az emberek elől. A tündérek különböző és sokszínű osztályokba sorolhatók, így választásod elárulja, hogy mivel vonzol magadhoz másokat. 

Tovább »

Kalkulátor

Gyógyítsd meg a csakráidat!

Megesik, hogy látszólagos ok nélkül vagyunk letörtek, és rossz a közérzetünk. Ilyenkor lehet, hogy csak valamelyik csakránk működésével van gond. A problémán viszont segíthetünk.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Kegyes Éva

Protokoll és tánc szakértő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Kegyes Éva

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila