2018. január 17. - Antal, Antónia
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2018. január 17. - Antal, Antónia
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13377 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
hamisciprus 2018-01-17 09:00:41 Válasz erre

Szervusztok!

A kezelés után jó vásárlást kívánok Aranyka. Nézzetek ki valami szépet, most ki lehet fogni jó dolgokat, és a hangulatunk is jobb, ha felvehetünk valamilyen új holmit.

Mindig jó ötletet adsz, hogy gombócokat teszel a becsomagolt helyett, így egyszerűbb az előkészítés, és nem kell később sem vacakolni vele amikor megeszük, az íze így is finom.

Ritáért én is aggódom, mert már több napja nem jelentkezett, de reméljük, hogy semmi baj, csak nagyon el van foglalva.

Itt elég csúszósak az utak, pedig mennem kell a postára, de majd vigyázok.

Tegnap már elmentem jógára, nagyon jó volt, most éreztem csak, hogy mennyire hiányzott. Óvatosan közlekedtem, mert odafelé nem, de hazafelé már újból esett a hó.

ölellek Titeket: ciprus

arany52 2018-01-16 20:23:09 Válasz erre

Szervusztok!

Cipruska, én is így készítem a kelkáposztát, finom is de azért gyakran nem szívesen eszem. Kicsit puffaszt.

A töltött káposztát hivatalosan valóban káposztalevélbe kell csomagolni, attól töltött káposzta, de én még csak édeskáposzta levélben hallottam. Mi nem csomagoljuk semmibe, csak gombócos káposztát készítünk.

Házi lekvárnak bizony nincsen párja. Anyuka készítette úgy hogy annyi cukrot tett bele mint amennyi a gyümölcs súlya és egy órát keverte. Semmi tartósítószer nem kellett bele.

Bizony én se vennék semmilyen érmeket . Gondolom jó drágák, Úgy hogy ez a veszély nem is fog fenyegetni, hogy ebbe fektetem pénzemet.

Holnap megyek megint kezelésre, utána szeretnék vásárolni menni a lánnyal.

Régen írt Rita, reméljük semmi baj nincs vele.

Kellemes estét kívánva, ölellek Benneteket.

hamisciprus 2018-01-16 07:26:07 Válasz erre

Szervusztok!

A kelkáposztafőzelék finom, én is szoktam főzni, mert szeretjük. Fokhagymával, majorannával ízesítjük, az adja meg a jó ízét. Olyat is hallottam, hogy van aki a töltött káposztánál kelkáposzta levélbe csomagolja be a tölteléket, ezt még én nem próbáltam, de biztosan úgy is jó lehet.

Vettem egy kis üveg narancsnak mondott lekvárt. Az igaz, hogy vannak benne narancshéj darabok, de körülbelül ennyi narancsot láthatott. Amikor még volt kertem olyan lekvárokat készítettem - meggyből, ribizliből, szederből, szőlőből, - hogy besűrítettem a gyümölcsöt, és ahhoz adtam a cukrot. Egészen más ízük volt, mint a boltban kaphatóknak.

Ronykának nagyon gondos gazdijuk vagytok, ő még biztosan egy jó ideig fog veletek élni.

Mostanában elég sok hirdetés van érmekről, amik valamiket ábrázolnak. Lehet, hogy szépek, de nem használhatók semmire, gondolom, hogy befektetésként veszik azok, akiknek jut ilyesmire a jövedelmükből. Ha sok pénzem lenne sem vásárolnék ilyesmit, Ti hogy vagytok ezzel?

arany52 2018-01-15 11:05:00 Válasz erre

Szerbusztok!

Nálunk is hideg van, de hó nem esett, a tegnapi is elolvadt.
Nálunk az ebéd kelkáposztafőzelék sülthússal a tetején. Timike ment vásárolni és én is vetetek vele céklát , mert nagyon egészséges. Csak hát ez nem bió. Nincs is jobb a háztájinál.

Cipruska, vágjál bele az antológiába, már ha nem kérnek érte sok pénzt. Általában 4-5 ezer forint szokott lenni, kétdés, hány oldalas novellát küldesz. Meg kell ragadni a lehetőségeket. Nekem most négy novella téma kóvályog az agyamban, már vázlatot írtam, de szemem miatt még nem mertem elkezdeni kidolgozni. Majd apránként.

Nem fogom már én se festetni a hajam. Szerencsém van, hogy még csak pár ősz hajszálam van, ami nem is annyira feltűnő. Szinte érthetetlen , mert Anyuka és Apuka is korán őszült és ez öröklődő. Anyuka se színeztette a haját, hanem anno nagy dívat volt a kékítés. Kékes folyadékkal mosták és olyan színe lett a hajának, mint az acél. Jól állt neki.

Ronyka ma kicsit nyűgős és lánykám rögtön elkezdett aggódni érte, mert már benne van a kórban, nála is jelentkezhetnek a betegségek. Egy kis sétára levitte, most pihen.

Szép napot kívánok Nektek:!

Ölel Benneteket: Arany

hamisciprus 2018-01-15 10:27:16 Válasz erre

Szervusztok!

Itt ma jó hideg reggelre ébredtünk, de süt a Nap, és így vidámabb a kedvem is, remélem, hogy a Tiétek is.

Tegnap mi paradicsom levest, és sült pontyot ettünk. Cékla is volt hozzá, ami bionak mondható, mert a párom termelte a kertben.

Aranyka ez a saját hajszíned, mint írod, nagyon jól áll Neked. Nem is baj, hogy a szemedet kímélendő nem engedted meg a lánykádnak, hogy újból szőkére fesse. Még az ősz szálak nem látszanak benne a képen.

Mint régebben írtam én sötétszőke vagyok sok-sok látható ősz szállal, de örülök neki, és ezért nem festem már be én sem.

Hogy van Hugi, sikerült lakást találnia ott a közeletekben?

Kaptam felkérést egy antológiában való részvételért, de nem tudom, hogy belevágjak-e, még e hónap végéig gondolkozhatok rajta.

Szép hetet kívánok Nektek!

ciprus

arany52 2018-01-14 10:27:57 Válasz erre

Szerbusztok!

Ma reggel már a kerti oldalon nálunk is fehér volt a táj. Az utcai fronton viszont elolvadt a hó. Mínusz van, de azért ez még nem az igazi nagy tél.

Cipruska, a hajam most eredeti szín. Lányom be szerette volna festeni, mert itt-ott ősz , de nem engedtem, mert allergiás vagyok a hajfestétekre és akkor könnyezik a szemem. Ennyit nem ért az egész.

Hétvégére sokmindent főztem, ma lazsa napot tarthatok, csak mosogatni kell. Jön Hugi, én meg délután megyek barátnőmhöz. Sorozatokban nagy a lemaradás, majd azokat pótolom, de csak módjával.

Szép hétvégét kívánok Nektek: Arany

hamisciprus 2018-01-13 18:25:35 Válasz erre

Képzeljétek, itt most szép nagy pelyhekben elkezdett esni a hó. Biztosan nem fog megmaradni, de akkor is szép látvány.

Rita aranyosak lehettek a cicával, amikor még haza is kíséred őt. Hát persze, hogy követ, hiszen eteted, és ki tudja, hogy rajtatok kívül megteszi-e ezt valaki? Jó lehet ilyen nyugis utcában lakni még akkor is, ha időnként az autósok járatják a motort. Itt alattam egy hosszú parkoló van, aminek nem örülök, különösen nyáron kellemetlen amikor nyitva vannak az ablakok, de ez sem fő utca.

Aranyka, nagyon örülök a sikerednek!!! Szeretettel gratulálok! Ez az új hajszíned is tetszik. Jó volt Neked a szőke is, de ez sokkal természetesebb, és ahogy a régebbi fényképeidet néztem, ilyen az eredeti hajszíned is, csak persze akkor sokkal hosszabb frizurát hordtál.

Jó, hogy a hétvégét együtt tudjátok tölteni Timikével.

Az Új Színházban játszani fogják Herczeg Ferenc: Bizánc című darabját. Szerepet kapott benne a keresztfiam is, a császárnét Gregor Bernadett személyesíti meg. Már február végén játszák.

erika1955 2018-01-13 12:02:21 Válasz erre

Sziasztok. Aranyka, örömöd tartson ki sokáig. Milyen jó is, amikor kellemesen telik pár óra, amikor minden jó, kellemes hangulatú stb. Sok ilyet kívánok magunknak! Szép hétvégét kívánok nektek! Puszi.

arany52 2018-01-12 19:32:57 Válasz erre

Szerbusztok!

Cipruska, öröm lehetett hogy itt volt Nálad nagylány unokád. Jó dolog a telefon, a neten való beszélgetés, de a személyes találkozást semmi nem pótolja.

Reméljük a megfázásod gyógyul és tudsz menni jógára.

Rita, mi is szerencsés helyen lakunk, a Duna mellett egy kis zsákutcába, ide beáll néhány kocsi, de átmenő forgalom nincs. Régen többen etettek az utcánkban cicákat, de mindig rájuk szóltak, sőt hatósággal fenyegetőztek, így abbahagyták. Most már nincs is a környékünkön kóbor cica.

A tegnapi önálló estem nagyon jól sikerült. Egészségileg is teljesen rendben voltam, nem könnyezett, nem rezgett szemem. Remek volt a hangulat és a szalon teljesen megtelt hallgatokkal. Jó volt férjemre emlékezni, hallgatni a verseit, utána pedig velem beszélgetett a kör titkára. Főleg az írásról, irodalomról, terveimről szólt a beszélgetés és közben verseket, novellákat olvastak fel, nagyon szépen az előadók.  A végén én is felolvastam egy versemet, olyant amit fejből tudok, így ha nálam is volt a papír, nem kellett félnem, hogy nem jól látom. Timike képet készített és videó feltével is készült, majd felteszik a youtubére és átküldik.

Hétvégén leányzóm dolgozik, hétfő-kedd otthon és utána kezdődik az éjszakázás a nagy hidegben, mert állítólag jövő hétre beáll az igazi téli idő.

Kellemes szombat-vasárnapot kívánok Nektek: Arany

Faragó Földi Aranka fényképe.

erika1955 2018-01-12 16:14:39 Válasz erre

Sziasztok. Hogy vagytok? Hogy viselitek ezt a szürke időt? Cipruska, sajnos nincs egészen úgy, ahogy elgondolod, azaz esténként sincs sajnos mindig jobb levegő, pedig mi szerencsés helyen lakunk, ha madártávból nézzük, erdőben, nagyon sok a fa, bokor. De ezzel párhuzamban, rengeteg az autó, s bár este már nincs nagy forgalom.  És, hát pont tegnap történt, hogy ballagtam már hazafelé, amikor is jött egy kocsi, leparkolt, majd nem tudom miért, de nem állította le a motort, és dőlt ki a szenny. Mivel befordultam a házunk elé, így nem tudom meddig pöfögtetett. Általában egyedül megyek le sétálni, de gyakran jön velem Erikám, ő legtöbbször előbb feljön, én még teszek pár kört, ennek részben az is  az oka, hogy a cica, néha cicák, akiket etetek, szinte minden esetben hozzám csapódnak, és mint egy kutyus jönnek velem, magam sem hinném, ha más mesélné, mivel rájuk ez nem jellemző. És amikor ez történik, hogy akár hazáig is velem jön, vissza szoktam kísérni az ő megszokott kis helyére, az iskola bejáratához. Amikor magamban sétálgatok, részben jó, de a bennem lévő gondolatokat jó volna néha megosztani valakivel. Ha lánykámmal megyek le, vele  másrol beszélgetünk, nem terhelem őt a magam gondjaival, tehát maradok magamnak, magamban! Aranyka feltöltődtél kicsit a tegnapi esményektől? A felolvasó estre gondolok.

Puszi!

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

5 módja annak, hogy rátalálj arra a társra, akiről mindig is álmodtál

5 módja annak, hogy rátalálj arra a társra, akiről mindig is álmodtál

A filmekben és a szerelmes regényekben mindig az igaziról van szó, és a végén persze egymásra is találnak azok, akiket egymásnak szánt a sors. Azonban jó, ha tudod, hogy a való életben is sok olyan párkapcsolat van, ahol minden kiegyensúlyozott és valóban lelki társai egymásnak a felek. De hogyan találhatod meg azt, akiről mindig is álmodtál?

Tovább »
Így leld meg idén az új szerelmet és a boldog kapcsolatot! - A szerelem angyala segít

Így leld meg idén az új szerelmet és a boldog kapcsolatot! - A szerelem angyala segít

Keresed a párodat, a lelki társadat? Vagy csak szeretnéd, ha boldog és kiegyensúlyozott lenne a párkapcsolatod? Akkor van néhány dolog, amit meg kellene tenned ahhoz, ha azt szeretnéd, hogy idén megvalósuljanak a vágyaid. Kövesd Anael, a szerelem angyalának útmutatásait és rövidesen megleled az új kedvest, illetve eléred azt, hogy kapcsolatod olyan legyen, mint amilyennek szeretnéd!

Tovább »
Napi Tarot - Szerda

Napi Tarot - Szerda

A Tarot mai üzenete: "A Bolond azt a kezdeti káoszt jelképezi, amelyből új dolgok születnek."

Tovább »

Kalkulátor

Villámszépség

Semmi nem mutat jobban az egészséges bőrnél, de olykor jobb, ha csalsz kicsit. Kalkulátorunkból megtudhatod, hogyan valósíthatod meg a sóvárgott illúziót egyetlen finom mozdulat – egy lágy ecsetvonás - segítségével.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Némerthné Győry Mária

Pszi sebész

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Némerthné Győry Mária

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila