2017. december 13. - Luca, Otília
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. december 13. - Luca, Otília
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13299 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
hamisciprus 2017-12-12 17:13:29 Válasz erre

Szervusztok!

Ilyen időben valóban nincs kedvünk kimozdulni, azért en elmegyek ma jógára.

Jó ötletet adtél Rita a mozgásra. Ez a lépcsőzés mindenféle időben jó. A mi épületünk ugyan csak négy emeletes, de meg lehetne ezt többször is tenni, és akkor nem kellene az utcát róni. Na, egyenlőre gyűjtöm hozzá az akaraterőmet, de tetszik a dolog.

Aranyka sajnálnám hugit, ha nem oldődna meg a lakáskérdése, de addig még van egy kis idő, reméljük, hogy találnak megfelelő lakást februárig, és ott közel hozzátok.

Képzeljétek a húgomat akit múlt pénteken hazaküldtek a kórházból, hogy menjen vissza vasárnap délután 14 órára, előkészítették a csípőprotézis műtétjére, ment neki az infúzió, betették a katétert, hétfőn közölte a fogadott orvosa, hogy a műtét hétfőn elmarad, mert csak egy műtő van, és talán csütörtökön fogja tudni megműteni. Erre kihúzták az infúziót, a katétert, és ő ott várakozik a korházban. Mondta az orvos, hogy ő nem tehet róla, amit a testvérem el is hitt neki. Mindez abban a B-A-Z megyei oktatókórházban történik Miskolcon, aminek egy teljesen új modern részlege van Csillagpont néven. Nem a testvérem az egyedüli aki így járt. A tv híradóban vagy két napja hallottam, hogy milyen jól lerövidültek a várakozási idők. Hát ennyit ér manapság egy ember, ha műtétre szorul, hogy nem elég a betegsége, de még packáznak is a kiírt időponttal. Ezek után már én is félek, hogy csak nehogy kórházba kerüljünk valamiért. utóljára én akkor voltam magamért, amikor a fiam született, de akkor itt helyben nagyon rendesek voltak a nőgyógyászaton, pedig elég sokáig bent feküdtem.

ölellek Titeket: ciprus

arany52 2017-12-12 09:35:13 Válasz erre

Szerbusztok!

Cipruska, nagyon jó és hasznos ajándékokat vettél a fiataloknak, a gyerekeknek meg valóban ők tudják, hogy mi kell.

A mézes sütid biztosan nagyon finom és ez a fontos.

Ha nem éhgyomorra mérted a cukrod, akkor nem is rossz az értéke. Timinek reggeli után már 7 is volt, úgyhogy nem érdemes minden szénhidrátot megvonni magadtól.

Rita, mielőbbi gyógyulást kívánok. Kellemetlen tud lenni a megfázás és a bezártság is. Ezt sajnos tapasztalatból tudom, mert a lakás nekem a börtönöm, hol én vagyok fogvatartott és az őr. ....,

A cukorbetegség jellemzője az állandó éhségérzet. Lányom is háromszor eszik főtt ételt és mindig éhes. Nekem még eddig a cukorral nincs bajom.

Tegnapi napom elvitte az ördög. Délelőtt ugrált a szemem, délután szúrt , este pedig kis Hugi stresszelt. A tulaj eladja a lakást, amit bérelnek. Februárban mennie kell, de nem tudja hová. Lehet , hogy vissza kell mennie vidékre, de az se alternatíva. Sajnos nem tudok segíteni neki még ötletben se. Nagyon sajnáljuk mindnyájan, mert egyetlen rokon és olyan jó volt, hogy közel vagyunk egymáshoz. Szóval az élet dobja a gondokat.

Kellemes napot kívánok Nektek: Arany

erika1955 2017-12-11 12:57:05 Válasz erre

Aranyka neked ezek szerint renben van cukrod, hála az égnek. Ez mondhatni a borzasztó kategória, főleg úgy,hogy én pl. küzdök azzal is, hogy folyton éhes vagyok, na ez sem normális! Biztosan a hormonok működése váltja ki ezt az érzést. És, hát ott van, alapból a lelassult anyagcsere, a kevesebb mozgás. Már hónapok óta készülök arra, hogy megtegyem, amit kitaláltam a fittebb énemért, de egyelőre gondolati síkon van. Azt találtam ki, hogy először csak három-négy óránként lemegyek a negyedikről és vissza, majd emelem a tétet, és esetleg eljutok az óránkéntihez. E tervek helyett, max. két alkalommal megyek le, sőt van,hogy csak naponta egyszer, valami nem engedi működtetni az akaraterőmet, lehet, hogy a KOROM?????

Puszi!

erika1955 2017-12-11 12:47:43 Válasz erre

Sziasztok. Úgy tűnik megfáztam, vagy a pótunokáim átadták a vírust, tegnap óta érzem, hogy vakami nem gömbölyű. A közérzetem még viselhető, és bízom is benne, hogy nem fog változni. Erikám adott este egy italt, valami vízben oldodót, azt megittam, és ma venni fog a gyógyszertárban. A laptopot fotelben űlve használtam, majd kimentem a szobából, és mire vissza tértem, cicánk, ott ült rajta, és gondolom láttátok is, hogy titkos kódot küldött el. Nagyon nehezn viselem, az ilyen állapotokat, mármint, hogy lakáshozkötöttnek érzem magam, holott, lehet nem is mennék amúgy sehova, de így felerősödik bennem az érzés, hogy ha akarnék se tudnék. A közértbe azért lemegyek, ma még itthon van Erám, így nem egyedül kell, és vele nagyobb biztonságban érzem magam.

Cipruska, amikor terhes voltam a lányokkal, én is cukros lettem, Lindámmal a utolsó 10 hétben már szúrtam magam, Erámmal meg, már a 10 héttől, egészen a végéig. Már akkor előrelátható volt, hogy idős koromra gond lesz a cukrommal. Én sajnos ebben is, nagyon "fejemet a homokba dugom" és nincs lelkierőm figyelni a cukrom alakulását, holott van mérőm természetesen. De azzal is tisztában vagyok, ha tartom a három óránkénti evést, és a megfelelő mennyiséget, akkor jók az értékeim. Évente többször is meg szoktam nézetni,a három havi átlagértékemet, és egyelőre az jó, persze ebbe nem feltétlen kell belekapaszkodnom, azaz nekem sem ártana jobban figyelnem ebben is magamra. Én úgy tudom, hogy bár fontos az éhomi érték, de nem mindig ad valós diagnózist, az étkezés utáni annál inkább. Akinél fölmerül a gyanu a cukorra, azoknak azt ajánlják,hogy csináltatni kell terheléses cukorvizsgálatot.

hamisciprus 2017-12-11 12:14:10 Válasz erre

Szervusztok!

Aranyka az 5.3 nagyon jó, ügyesen vigyáz Timike, és Te is rá, hogy ezt az értéket tartani tudja. Az enyém már aggasztó, gyakrabban fogom mérni, az igaz, hogy ez az érték kávé és reggeli után volt, de a jövőben éhgyomorra fogom mérni legalább hetente egyszer-kétszer.

Készen van a mézes, és képueljétek elég puha lett, a dístítés nem szép, de a gyerekem azt mondta, hogy így is el fog fogyni ne idegeskedjek miatta.

Jó, hogy van egy kedves szomszédasszonyod, akihez ott a lépcsőházban át tudsz járni barátnőzni. Szükségünk van rá, hogy legyen akivel megosszuk a gondolatainkat.

A gyerekeméknek - a felnőtteknek - ágyhuzatot vettem mind a kettőjöknek, az unokák ajándékára pénzt adtam a szülőknek, ők vásároltak. Jobban tudják, hogy mi kell az unokáknak. Mondtam nekik, hogy élő fenyő helyett szép műt vegyenek, mert minden szempontból jobb, mint az élő, a hangulata meg van, legfeljebb nincs illata. Megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban. Én itthon nem fogok fenyőt díszíteni, öreg vagyok már hozzá, és nekem elég az elmúlt szép karácsonyok - amikor még mindnyájan együtt voltunk - emléke.

Kellemes hetet kívánok!

ölellek Titeket: ciprus

arany52 2017-12-10 12:44:00 Válasz erre

Szerbusztok!

Cipruska, a 6.4 cukor éhgyomorra már sok, ha nem megy lejjebb , talán érdemes lenne orvossal konzultálni. Lányomnak mostanában 5.3, ami még megfelelő. Azért ő is vigyáz az étkezéssel. Mozgása megvan bőven, de Te is aktív életet élsz.

Rita, szép is Budapest, gyönyörködöm benne én is, mikor kocsival elvisznek valahová. Azért jó, hogy nem a forgalomban, hanem csendes helyen lakunk.  Mostanában sokat nosztalgiázom én is. Most hogy lányka korizni megy, eszembe jutott, amikor még én jártam. Vagy a Duna mentén a Goli pályára jártunk, vagy a Balaton jegén csúsztunk. Siófokra jártunk, ott külön kijelőlt hely volt, amit rendben tartottak. Több mint harminc év telt el azóta. Szinte hihetetlen, hogy rohan az idő.

Délután megyek megint barátnőzni, azzal vége is a napnak. Lányom jövő héten éjszakás lesz. Nem bánja, mert olyan nagy már a forgalom az üzletben, örül, hogy a csendes éjszakában fog dolgozni.

További szép napot kívánok Nektek: Arany

hamisciprus 2017-12-10 08:54:35 Válasz erre

Szervusztok!

Emlegettétek, hogy nem nagyon sütiztek, no én most mértem meg a vércukromat, és 6.4 volt, kezdek megijedni. Az igaz, hogy mostanában nem mozgok eleget, megint el kell kezdenem a gyaloglást, mert a házimunka ha megerőltető is, nem igazi mozgás.

A sütit nem magamnak, hanem a gyerekemnek, és az unokámnak készítem, de azért meg szoktam kóstolni. Készen van a mézeskalács. Kicsit kemény, de majd csak megpuhul, de a díszítéssel nem vagyok elégedett. Nem lett szép. Hiába ez is külön szakma a mézeskalácsosság, és nem vagyok én elég ügyes hozzá. Majd fogok még linzert sütni, mert azt az unokáim is szeretik, és sokáig eláll.

Biztosan nagyon szép a főváros az adventi fényekkel. Oda többnyire olyankor megyek, ha a nővéremet látogatom, - elég ritkán van - vagy ha a gyerekemhez utazom, de ők nem a fővárosban laknak, de ott dolgozik. Sokat kell hozzájuk utazni, átszállni, így elég fárasztó. Általában busszal megyek, és így még arra is figyelnem kell, hogy hol mehetek wc.-re. Kocsim volt évekkel ezelőtt, de a gyerekemnek adtam, mert neki akkor nem volt. Azóta tömegközlekedem.

Mi amikor még együtt volt a család 24.én délben halat sütöttünk krumplisalátával a férfiaknak- a nőknek olyankor nem illett ebédelni, csak vacsorázni. - Estére kolbászos káposztalevest ettünk mákoskiflivel, elsőnapján főztük a húslevest vagy csirkével, vagy töltött hússal. Akkor zserbó is volt. Volt töltött káposzta is, és így néhány napig nem kellett főzni.

Kellemes készülődést!

ölellek Titeket

erika1955 2017-12-09 20:04:28 Válasz erre

Cipruska, te mennyiszer jártál Budapesten?  Hála az internetnek, és a televizíónak, általuk sok szép helyre "eljuthatunk". Szoktam nézni egy adót, ahol madártávlatból mutatnak be országokat, köztük sokszor Magyarországot is. Nagyon szeretem nézni, hiszen olyan mintha repülőn ülve élhetnénk át a látványt. Még soha nem ültem repülőn, és úgy gondolom, már nem is fogok, az egy dolog persze, ha kapnék is rá lehetőséget sem élnék vele, mert gyáva lennék fölülni.

Puszi....

erika1955 2017-12-09 19:55:53 Válasz erre

Sziasztok. Aranyka, súlyfölösleggel nekem is van gondom, így azt hiszem én is lemondok pár tervezett sütiről. Ma Erikámmal voltunk egy jótékonysági vásáron, ami a XI. ker. ben volt. Eredetileg vasárnapra volt meghírdetve, örültem, hogy nem kell busszal menni, mivel vasárnap lévén a BKK vissza állítja a Metrót, de szombatra nem, így maradt a buszozás, én már ezektől a tömegeszközöktől nagyon el vagyok szokva, félek is rajtuk, csak a villamos, és Metró amin biztonságban érzem magam. Hazafelé, szintén tömött busz, mondtam, inkább megyek gyalog, de hát ahhoz túl messze voltunk,hogy végig gyalogoljuk, arról nem szólva, hogy süvített a hideg szél. A XI. kerület volt régen a lakhelyem, így igen csak megrohantak az emlékek, és bizony sajnálgattam magam, hogy elmúltak az évek, láttam magam 18 évesen, ahogy állok a buszmegállóban, a régi házakat, melyek még mindig ugyanott állnak, csak a környék szépült, modernizálódott azáltal, hogy a Metrót megépítették azon a vonalon is. Nos, rohamokban jöttek az emlékek, egyik a másik után, ennek függvényében a hangulatom is hullámzott, mert hol mosollyal gondoltam vissza, hol kissé szomorúan. Imádom Budapestet, olyan szép, a hidak, és még így, hogy természet "csupasz", így is gyönyörű! S bár a mi lakótelepünk már külterület, mintha nem is Budapesten lennénk, és nagyon szeretek itt élni, jó érzés a belvárosban átélni a látottakat. Tervezem, hogy egy kellemesebb estén ismét menjünk be, és élvezzük-e sok-sok színes fényt. A fények a lakótelepen is egyre több helyen kigyulladnak, egyes erkélyek olyan fénypompában vannak,hogy csak nézek. Ma már én is tettem színesfűzért, a kisszobai ablakra, mivel nálam az erkélytől kevésbé nyújt látványt, ha az utcáról nézem.

arany52 2017-12-09 18:42:18 Válasz erre

Szerbusztok!

Cipruska, a csipőműtét valóban elég komoly dolog. Anyukámnak volt ilyen műtétje, ami viszont annyira jól sikerült, hogy végül a botot is elhagyta és jól ment.  Ellenben nagyon legyengítette a műtét, utána az alapbetegségei romlottak. Rossz is, ha tologatják az időpontot, mert csak nől az izgalom.

Ritus, nem mindegyik hurka finom, mi csak a pápait vesszük, ez három szál egyben és a véres hurka nem rizzsel, hanem zsemlével van töltve. Így szeretem . Nekem elég sokat kell főzni, mert lánykának már herotja van a szendvicsektől, mivel munkahelyén azt eszi. Így vacsorára is meleg ételt kíván.

Nálunk ünnepi menű: halászlé lesz és rántott hal, valamint töltött káposzta. Nem sütök, beiglit nem annyira szeretjük és ha sütök , akkor sokat fogyasztunk belőle. Timi kicsit cukros,  nekem meg túlsúlyom van. Majd veszek kész tejszeletet és karamellás szeletet. Ennyi elég is.

Valóban rossz volt az info, nem hideg, hanem meleg jön és erős szél. Nem lesz kellemes a korcsolyázás.

Szép estét kívánva , ölellek Benneteket: Arany

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Milyen boszorkányos dolog történhet ma veled? - A  Luca-napi csillagjóslásból megtudod!

Milyen boszorkányos dolog történhet ma veled? - A Luca-napi csillagjóslásból megtudod!

December 13. a hónap egyik legboszorkányosabb napja! Nem csak Szent Lucát, a fény szentjét ünnepelik e napon, de ma van a boszorkányok napja is, mint amilyen Luca-asszony is. Vajon mivel bűvöl el ma a szent vagy éppen a boszorkány? Milyen varázslatos dolog történhet ma a csillagjegyekkel? A Luca-napi csillagjóslás bepillantást enged a mai nap eseményeibe!

Tovább »
Lelki társ vagy csupán partner? - A te párod melyik szerepet tölti be?

Lelki társ vagy csupán partner? - A te párod melyik szerepet tölti be?

A lelki társ különbözik az életben melléd szegődő partnertől. Akik nem találnak rá a lelki társukra, gyakran élik le az életüket egy remek személlyel, aki partnerük az életben. Ezek a kapcsolatok is nagyon kielégítőek lehetnek, hiszen gyakran kölcsönös bizalmon, tiszteleten és megbecsülésen alapulnak. Ám mindenki szeretné megtapasztalni a lelki társ közelségét.

Tovább »
Mire kell figyelnünk angyali szempontból 2018-ban a Vénusz évében? - Megsúgta Vénusz Angyala

Mire kell figyelnünk angyali szempontból 2018-ban a Vénusz évében? - Megsúgta Vénusz Angyala

2018 a Vénusz bolygó éve lesz. Ezért megsúgta nekünk a Vénusz illetékes, uralkodó arkangyala, Anael, aki a szerelmet, a szeretetet, az empátiát képviseli, hogy mire érdemes figyelnünk, mit kellene szem előtt tartanunk a Vénusz évében ahhoz, hogy csodálatos élményekben legyen részünk!

Tovább »

Kalkulátor

Milyen vagy a kínai horoszkóp szerint?

Megtudhatod, hogyan gondolkodnak a kínaiak személyiségedről, ha kiválasztod, melyik jegyben születtél.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Márton Andrea

Pedikűrös, lábelemző

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Márton Andrea

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila