2017. június 28. - Levente, Irén
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. június 28. - Levente, Irén
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (13034 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-06-27 22:02:19 Válasz erre

Cipruska, a facebookon feltett képen észre se lehet venni, hogy nem festeted a hajad. Szép világos barna. Még képen nekem se nagyon látható, de most már csak idő kérdése, szaporodnak az ősz szálak.

Igen, az én grillem elektromos, így a konyhában szoktam használni. Az biztos, hogy az erkélyen étvágyat csinálnák a szomszédoknak.

Ebben az időben valóban a szobában a legjobb. A mai nap különösen meleg volt és holnap még pár fokkal több lesz a hőmérséklet. 15 órakor megyek kezelésre, akkor még süt a nap, elég lesz odaérni. A rendelőben már kellemes, mert klima van. Legalább fél órát relaxálok, pihenek a tűkkel.

Leányzó csütörtökön túlórázik, jó kimerült lesz.

Ma Timi kedvencét készítettem, Hortobágyi rakott tésztát, nem nagyon immál-ámmal ette, nem kívánta a melegben, inkább a fagyi csúszott.

Jó éjszakát, szép álmokat: Arany

hamisciprus 2017-06-27 11:03:36 Válasz erre

Köszönöm kedves Arany a paradicsomos tarhonya receptjét. Ki fogom próbálni, mert szeretjük a tarhonyát.

A hajamat már régen n em festem, az igaz, hogy a fodrász rá akart beszélni, de olyan jól lenőtt már, hogy így m arad. Nekem is olyan, mintha melírozva lenne, mákos, van ahol több, van ahol valamivel kevesebb benne az ősz. Te hozzám képest fiatal vagy, lehet, hogy előbb-utóbb mégis be kellene festened a hajadat.

Ha az erkélyen használnád a grillt, a szomszédok biztosan mennének kóstolóra. Nekem nincs, de hallottam olyat, hogy nem faszénnel működik, hanem elektromos. Gondolom, hogy a Tiéd ilyen.

Minden nap van valaimilyen elfoglaltság ami miatt nem tudok kimenni a birtokra. Nem is bánom, mert ilyen melegben nem vágyok ki oda. Jobb a viszonylag hűvös szobában.

Ma készítettem pörköltet, hozzá burgurt főztem.

ölellek: ciprus

Előzmény: arany52 - 2017-06-26 20:15:56
arany52 2017-06-26 20:15:56 Válasz erre

Cipruska, a paradicsomos tarhonya nagyon egyszerűen készül. Egy kis olajra teszek vöröshagymát és rá a tarhonyát és sót. Egy percet pörgetem a mikróban, majd felöltöm egy pohár vizzel , letakarom és 8 percre rakom vissza. Kiveszem, ráteszek kis szeletekre vágott paradicsomot és megint egy pohár vizet és újból nyolc perc pörgés. Már kész is van. Kicsit nyáriasabb paradicsommal.

El is hiszem, hogy jó a klima , főleg az ilyen trópusi időjárásban. Párod nagyon bírja ezek szerint a meleget is és a birtokon való munkát is.

A fodrász után biztosan csinos leszel. Rám is férne már egy hajfestés, nagyon mákos vagyok, de ha kimondom, rögtön elkezd vacakolni a szemem, annyit meg nem ér. Míg nem jövök kicsit rendbe , maradok így. Olyan mintha mellír lenne benne, bebeszélem, az most úgyis divat.

Remek lehet a grillezés, főleg faszénen, az az igazi. Erkélyen meg lehetne csinálni, bár lehet hogy nem örülnének az illatnak a szomszédok. Van egy kis asztali grillem, azt szoktam használni, nagyon jó az is.

Szép hetet kívánva , ölel: Arany

hamisciprus 2017-06-26 08:47:11 Válasz erre

Szép jó reggelt kívánok!

Igazad van Aranyka, ez a klíma nagyon jó! A páromnak nics, és hozzá délután süt be a Nap, próbáltam rábeszélni, hogy neki is kellene, de nem állt kötélnek. Ő dolgozott Tengizben is eg-két évet, és szerinte azért bírja jobban. Az igaz, hogy a szőlőben a tűző napon is kapál, amit én ugyan csodálok, de nem utánozom. Otthon nála szívesen takarítok, házimunkázok, de a birtokra csak nagyon ritkán megyek vele.

Finomakat főztél-sütöttél magatoknak. paradicsomos tarhonyát még nem készítettem, de a tarhonyát nagyon szeretjük. Azt úgy készíted mint a rendes tarhonyát, csak víz hzelyett paradicsommal engeded fel miután megpirítottad?

Mi húslevest főztünk- én ugyan nemkívánom ebben a melegben- és grillezett húst kaptunk a lányáéktól, hozzá krumplipürét főztem, és salátával ettük. Én a krumpliból csak minimálisat ettem. Ez a grillezés nagyon jó, mindenféle fűszerekkel cs. mell és sertés tarja volt, van kis faszénnel működő grillezője, és rácson süti meg az előre mindenféle fűszerekkel, és olajjal lefedve - így tartósítja- majd kiveszi a hűtőből, lecsöpögteti róla az olajat, és utána süti meg. Szerintem ezt  - ha akarod - az erkélyen Te is meg tudod oldani. A lakásban nem, mert kaja szag lesz tőle.

Sok borsót hozott haza, és azt kibontva eltettük a fagyasztóba.

Itt most borongós, de meleg idő van. Megyek a fodrászhoz, kell a lelkemnek, hogy rendben legyen a frizurám.

Tartalmas, jó hetet kívánok!

arany52 2017-06-23 16:22:37 Válasz erre

Cipruska, lesz nyáron mit olvasnod. Elkezdtem én is az új könyvsorozatot, a Rózsaligetet. Még elején vagyok, de nagyon jó.

Nálunk is volt vihar, de nem hűlt a levegő, sőt rosszabb mert igen párás a levegő és kellemetlen szél fúj. Hétvégén se lesz másként. Szobában 29 fok van, Nálad most biztos kellemes hőmérsékletet biztosít a klma berendezés.

Finom is a házi baracklekvár, régen sokat tettel el, ma már semmit. Lányom nem eszi, mert attól is sok lesz a sava , én meg olyan keveset fogyasztok, hogy azt a pár üveget megveszem.

Reméljük jó lesz az új sorozat és nem agresszív, bűnőzéssel teli. Már a Jóban rosszban-ban is terhes nézni a maffia újabb és újabb gylkosságait. Alig várom , hogy felszámolják az egész bandát és kicsit szelídebb legyen a sorozat.

Megfőztem éjjelre lánykának is és a hétvégi ebéd is kész.
Elvinni grill fűszeres, szezámmagos sült csirkecomb készlt paradicsomos tarhonyával, hétvégi menű Udvarhelyi sertésborda. Mindennapra készítek behűtött gyümölcslevest, az esik ebben a hőségben a legjobban.

Kellemes hétvégét kívánok!
Ölel: Arany

hamisciprus 2017-06-23 10:04:06 Válasz erre

Ez jó hír Aranyka, hogy lesz egy nézhető új sorozat, ahol nem az erőszak, a fő téma, reméljük, hogy lesz benne olyasmi ami az igazi emberi értékekről szól.

Vásároltatok valamit, vagy inkább nézegettetek?

Kihoztam a könyvtárból 12 könyvet, mert annyit adtak a szünetre. Most tobzódom, válogatok, hogy melyikkel is kezdjem. Ez igazi öröm nekem.

Bizony megterheli a fiatalok szervezetét is az éjjeli munka. Az enyém sem panaszkodik, de látom rajta a fáradságot.

ma reggelre itt egy kisebb vihar alakult ki, de már elvonult, és párás meleg van.

Szeretnék befőzni sárgabarack lekvárt, de még drága, várom, hogy olcsóbb legyen, mert a gyerekek szeretik

Jó hétvégét kívánok!

arany52 2017-06-22 10:57:36 Válasz erre

Ciruska, jó nagy melegben jártad meg Budapestet. A várkert bazár, már hallottam, hogy nagyon szép, lánykám is többször megnézte. A pedagógus otthon is igen szép helyen van és az ellátás is nagyon jó, csak sok emberhez kell alkalmazkodni, ami azért idősebb korban nem könnyű. Persze valamit valamiért, a teljes ellátásért és hogy az ember ne legyen egyedül, néha viselni kell olyan embereket is, akik annyira nem szimpatikusak.

Bizony jó, hogy nem lesz szünet egyik magyar sorozatban se. Tegnap olvastap a Sorozatwikiben, hogy Kalamár, aki a Barátok köztet rendezte, új magyar sorozatot készít az RTLII-ön fog ősszel menni. 100 részes lesz, legalább is most annyira tervezik csak.  Kinizsi Ottó is részt vesz benne, aki a BK.-ban Imre szerepét játszotta. Ha szemem engedi, akkor belenézek, mert új sorozatot csak nézve értem meg. A Jóban rosszban pedig dupla részekkel fog menni. Nekem még ott a Szulejmán is, kétséges, hogy ennyit fogok bírni.
BK-ban tényleg szimpatikus a pszichológusnő lányával, mamájával. Peti valóban nem egy vonzó férfi se küllemre, se belső tulajdonságokban.

Végén járok a könyvemnek, ma már be is fejezem. Megtaláltam a neten A Rózsakikötőt, mely Macomber könyv , öt részes, de rövid egy-egy könyv. Nagyon könnyed olvasmány, jó lesz nyárra.

Nagy meleg volt még  órakor tegnap , mikor vásároltunk, főleg a Kolosy téren. Azért szerencsére bírtuk. Több helyen olvastam , hogy volt eső, még jégeső is. Minket elkerült, egésznap hőség volt.

Fárasztó nagyon az éjjeli munka. Lánykám első napokat még élvezi is, főleg hogy napközben otthon lehet, de 4-5 nap után már nagyon fáradt. Most szombat-vasárnap lesz otthon, de mivel szombat hajnalban jön haza, az a nap elmegy az alvással. Marad szabadnapnap a vasárnap és időben kell lefeküdni, mert hajnalban kezdi a hetet.

Szép napot kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-06-21 23:03:13 Válasz erre

Szerintem is jól teszed Aranyka, hogy csomagolsz Timikének mikrózható főtt ételt is, akkor a sava helyrerázódik remélhetőleg. Bizony az éjjeli munka nagyon kimerítő, nem lehet ezt hosszú távon csinálni.

Jó hír, hogy a sorozatunkat nyáron is láthatjuk. Szeretem benne ezt a pszichológusnőt is, jól alakítja a karakterét. A lánya is szimpatikus, szép kis nő, de hogy mit eszik a Petin azt nehezen tudom megérteni.

Ma láttam a várkert bazárt, hát mit mondjak, gyönyörű! eus pénzből újították fel.

Megnéztem a pedagógus idősotthont csak kívülről, be nem mentem, nagyon szép helyen van, az épület is szép, mint egy kastély. ha belülről is ilyen akkor ott jól érezhetik magukat az ott lakók.

Csakugyan nagyon meleg volt, én reggel mentem, estére itthon is voltam. Szerencsére a buszon működött a légkondi. Egy unokatestvéremmel találkoztam visszafelé, jól elbeszélgettünk, így nem volt olyan nehéz elviselni a csaknem négy órás utat.

Jó is közösen ketten vásárolgatni, hátha nem volt már nagyon meleg. Éjjelre minden ablakot kinyitok.

Jó éjt!

arany52 2017-06-20 15:56:09 Válasz erre

Cipruska, bizony nekem is nagyon érzékeny a szemem az erős fényre, az a szeművegem , mely távolra használatos, foncsorozva van. Kicsit megszűri a napfényt is.

Ma már elviselhetetlen a meleg, délen nem is nyitunk ki, majd csak én este.

Lányka sokáig pihent, éjjeli munkától kimerült , mert sok volt a sava, azzal szenvedett. Issza a kávét éhgyomorra, hogy ne álmosodjon el, szerintem ez okozhatta a savtúltengést. Most meleg ételt is pakoltam neki kis mikrózható dobozban és figyelmeztettem, hogy csak evés után kávézzon.

Nehéz orvosnál jó időpontot kifogni, legalább is nálunk, mert vagy sokan vannak, vagy pihennek bent és azt az egy beteget se hívják be.

Úgy tudom, hogy nem lesz nyári szünet a Barátok közt-ben, már pár éve se ez a sorozat, se a Jóban rosszban nem tart szünetet. Örülök neki én is, mert ez az esti szórakozásom, ennyi elég is a tévéból. Az okos telefonon szoktam meghallgatni este 8 körül a híradót kint az erkélyen. Nézni nem nézem, minek azt a sok szőrnyűséget, tragédiát amit mutatnak. Most is ez a Portugál erdőtűz rettenetes volt. Erre azért vetettem egy pillantást, sajnálom az áldozatokat. Azért jó hogy nálunk ilyen szélsőséges meleg nincs, hogy tűzek keletkezzenek.

Holnap megint kezelés, utána vásárolni szeretnénk menni. Néhány dolog hiányzik. Csak fél -re megyek, talán addígra enyhül a meleg.

Szép napot kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-06-20 07:40:40 Válasz erre

Szép jó reggelt kívánok!

Ez igaz, hogy az ofotértben vásárolt napszemüveg jóval drágább még a legolcsóbb is. Kénytelen voltam venni egyet, mert a szemem nagyon érzékeny az erős fényre. Azt persze nem tudom, hogy mennyire lesz tartós, mert azt mondták, hogy törésre nincs garancia.

Neked is vigyázni kell a szemedre, ha el kell hagynod a lakást, gondolom, hogy a fény nem tesz jót a Te szemednek sem.

Ma elmegyek gyógyszert íratni az orvoshoz. Jó lenne olyan időpontot kifogni, amikor nem kell sokat várakozni.

Már lehúztam a redőnyöket, mert elég meleg lesz ma is.

Láttam tegnap este a Barátok köztet, nem tudom, hogy fognak-e nyári szünetet tartani? Szeretem megnézni esténként.

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Azonos időben felébredsz minden éjjel? - Szorosan kapcsolódik egy-egy problémához!

Azonos időben felébredsz minden éjjel? - Szorosan kapcsolódik egy-egy problémához!

Az élet tele van olyan kérdésekkel és rejtélyekkel, amelyeket a tudomány rendszerint félreért. Vannak olyan dolgok, amikre nincs konkrét tudományos magyarázat, de ettől még nagyon pontos jelzés lehet. Az egyik ilyen a kínai hagyományos orvoslásban az, hogy az alvás össze van kötve bizonyos szervekkel. Például ha este 9 és 11 között minden nap felébredsz, az azért van, mert stresszes vagy. 

Tovább »
Szerelmes vagy a telefonodba? - 6 jel, hogy okostelefon-függőségben szenvedsz

Szerelmes vagy a telefonodba? - 6 jel, hogy okostelefon-függőségben szenvedsz

Nyugi, nem szégyen, ha annyira szereted, hogy ma már újság helyett, a telódat viszed magaddal a mosdóra. Csak ne ejtsd bele! Beismerem, én is függő vagyok és el sem tudnám képzelni az életemet nélküle. Hoppá, ez egy jel! Mondok neked 6 jelet, amiből tutira kiderül számodra is, hogy vajon függsz-e az okostelefonodtól! 

Tovább »
Melyik zárat nyitnád ki legszívesebben? - Árulkodik a valós személyiségedről!

Melyik zárat nyitnád ki legszívesebben? - Árulkodik a valós személyiségedről!

Ez a teszt segít feltárni a tudatalattiban rejlő dolgokat, és elárul néhány érdekes dolgot a valódi személyiségedről. Ne habozz, válassz egy zárat, amelyik leginkább szimpatikus, és tudd meg, milyen ember vagy!

Tovább »

Kalkulátor

Aloe Vera, a gyógyító csoda

Az aloe vera jótékony hatásait már több évtizede ismeri a szakirodalom, de még mindig nem olyan népszerű, mint gondolnánk.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Vargyai Györgyi

Spirituális személyiségfejlesztő

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Vargyai Györgyi

Társkereső

Társkereső
Horváth Mária Eva Erika Éva Mária 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila